Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Rząd nie opłaci badań nad lubelskim patentem na tanie paliwa

Utworzony przez chłop ze wsi, 24 marca 2009 r. o 17:18 Powrót do artykułu
bardzo mnie ciekawi bilans energetyczny tej operacji. I jak drogie będą katalizatory do tych przemian.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Życie by było piękne gdyby to co udaje się wykonać w laboratoriach było opłacalne w skjali przemysłowej. Archiwa są pełne cudownych odkryć, wynalazków i pomysłów. Identycznie jest w tym przypadku. Przy obecnych możliwościach technologicznych to będzie przysłowiowa skórka za wyprawkę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czy mozna kupic udzialy konsorcjum? jestem bardzo zaintersowany nabyciem akcji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zainwestuja swoje pieniadze-a by nie przynioslo to zyskow, az wprost niewyoblazalne w branzy paliwowej- i gdy zaczna zarabiac ,przyjdzie kilku smutnych panow ,jak do pana Kluski, i poprosza by zrzekli sie praw i sprzedali wskazanemu ukladowi mafijnemu wszelkie prawa do producji i zyskow . Zwykla kolej rzeczy w Judeopolonii...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
chłop ze wsi napisał:
bardzo mnie ciekawi bilans energetyczny tej operacji. I jak drogie będą katalizatory do tych przemian.
No właśnie. I co finansować - wdrożenia czy *badania* - bo jeżeli badania to właściwie na jakim etapie jesteśmy? Są jakieś rezultaty, jakieś peer reviews wykonanych już badań? Wydaje mi się że media i czytelnicy są mamieni jakimiś "szklanymi domami".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
> Benzynę i olej napędowy uzyskuje się z metanolu. Poważnie? A mnie całe życie uczyli że z ropy naftowej, podczas destylacji i krakingu. No niech mi teraz ktoś powie, że OPEC eksportuje metanol a nie ropę naftową, może o czymś nie wiem????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
naiwni którzy myśleli że rząd to kupi i co podetenie gałązke na ktorej siedzi , ludzzie walcie z pomysłem na zachód bo tutaj szkoda zdrowia na walke z ta pazerną i chciwą władzą no chyba że do projektu dopiszecie co poniektórych
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to jest zbyt piękne, żeby było prawdziwe ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wydaje mi się że pomylili metanol z metanem. Z metanu owszem uzyskuje sie CNG ale potrzebna jest specjalna instalacja w samochodzie. Jeżeli o alkohole to są samochody napędzane etanolem, ale nie metanolem(E85) i w tym przypadku instalacja paliwowa także wymaga przeróbek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~gosc~ napisał:
Wydaje mi się że pomylili metanol z metanem. Z metanu owszem uzyskuje sie CNG ale potrzebna jest specjalna instalacja w samochodzie. Jeżeli o alkohole to są samochody napędzane etanolem, ale nie metanolem(E85) i w tym przypadku instalacja paliwowa także wymaga przeróbek.
metanolem również
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
1 kwietnia dopiero za parę dni...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak wejdą w to koncerny energetyczne to wykończą projekt. Nie od dziś wiadomo, że lobby naftowe blokuje rozwój pozyskiwania energii, przez co są one nadal stosunkowo drogie jako że nie są tak popularne jak ropa. A w najlepszym wypadku skupuje się patenty i ślad po nich ginie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I jak zwykle nic z tego nie bedzie są juz przecierz silniki na wode ale nikt tego nie montoje. Dlaczego? Boje sie mowic....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Bez trudu uzyskamy benzynę" Nie ośmieszajcie już Lublina. Tu bez trudu jak widać uzyskuje się stopnie profesorskie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
na badania pieniędzy nie ma, jednak dla urzędników na premie zabraknąć nie może. Co za deb***e rządzą w Polsce i blokują rozwój kraju skoro naukowcy przedstawiają działający model, który po wdrożeniu w zakładach dałby Polsce niezależność od sowieckiej ropy, zredukowałby emisję CO2 i pozwoliłby zaoszczędzić miliony dolarów, które teraz pompujemy na wschód dla wielkiego brata. Ten rząd działa na szkodę państwa polskiego i wszystkich Polaków! Takie działanie kwalifikuje się pod Trybunał Stanu i wieloletnie więzienie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
NO JA PIER****** ole !!! Jak patrze na ten cały rząd to jestem pewien tylko jednego! Im bardziej ta banda pier** olonych idiotów się rozpędza tym mocniej w końcu pierdo*** lnie o ściane!!! Ten paten to nieograniczone możliwości!!! Można uniezależnić się energetycznie od innych państw, mało może będzie można nawet exportowa paliwo!!! Ogromnie pieniądze dla polski !!! oczywiście wszystko w d***…. Się dziwice ze ludzie wyjeżdżają…. Ale poco siedzieć w tak chorym kraju….
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zeby cos wyciagnac cos trzeba wlozyc- potrzebna reakcja ktora musi napedzac dodatkowa energia -- a oplacalnosc mierzy sie wydatkiem nad zyskiem Ta techhnologia nie ma szansy bytu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Boże zlituj się nad idiotami z naszego rządu. Przecież ten sposób wytwarzania paliwa może być prawdziwą rewolucją, dać nam niezliczone miliony/miliardy euro dochodów, pomóc ograniczyć emisję co2 do atmosfery i uniezależnić się od dostaw z Rosji itp. SAME PLUSY!!!!!!!!!! Posłowie mówią, że nie dadzą pieniędzy przez kryzys!!?!?!??!!? przecież to jest recepta na zażegnanie kryzysu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wiem gdzie prawda leży , i pewnie niewiele osób wie..........złości mnie taka niemoc..... Ale moja propozycja jest krótka i w obecnym czasie łatwa do realizacji : TWÓRCY PROJEKTU /wydaje się rewelacyjny/POWINNI JAKO PRIORYTET CAŁEGO PRZEDSIĘWZIĘCIA - PRZYJĄĆ ZA NAJWAŻNIEJSZĄ SPRAWĘ , WŁAŚNIE ZREALIZOWANIE TEGO PROJEKTU !!!!! Ponieważ polscy decydenci nie są zainteresowani ...........należy dać IM spokój . Natomiast - sam projekt /oczywiście w bezpiecznym skrócie/ - ZAMIEŚCIĆ NA WSZYSTKICH MOŻLIWYCH INTERNETOWYCH FORACH CAŁEGO ŚWIATA.......... Zobaczymy co się będzie działo.............. no i skoro to takie mało interesujące i nieopłacalne - to niech "jacyś" INNI poniosą koszty.........a może tym INNYM będzie się opłacało.......
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Świetnie nie ma pieniędzy na taki projekt a 100mln wydali na jakieś głupie Muzeum Historii Zydow Polskich!! Skandal ile jeszcze będziemy rozpamiętywać 2 Wojnę Światową i ile jeszcze Żydzi będą robić z siebie jedyne ofiary? I wreszcie ile kretyni na których głosuje społeczeństwo idiotów będą jeszcze niszczyć nasze państwo? Ludzie! Opanujcie się i nie głosujcie na PO, PIS, SLD i inne złodziejskie partie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...