Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Czegoś tu nie rozumiem to ukończyła studia i obroniła pracę mgr-a czy tylko ukończyła studia licencjackie ale wtedy nie otrzymuje się tytułu mgr. i jeżeli kierownik placówki podał że wymaga kogoś po ukończeniu studiów z tytułem mgr to pani ta nie spełniała wymogów i postępowanie kierownika było prawidłowe i żadne wyjaśnienia dziekana czy rozporządzenia tu nie pomogą licencjat to licencjat a mgr. to mgr. !.Zacznijmy w końcu przestrzegać zasad i nie twórzmy nowych pojęć i hierarchii naukowych bo komuś tak wygodnie i w swoim interesie nagina pojęcia wpędzając w złudzenia ludzi czyli potencjalnych studentów ,nie żyjmy nadziejami nam potrzebny jest realizm i nazywanie smrodu smrodem choćby ulatniał się z opinii tytularnych osób .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ważna informacja dla studentów, dotycząca uściślenia informacji podanej w artykule, cytuję: "rozporządzenie z 15 wymaganymi przedmiotami obowiązuje dopiero tych, którzy zaczęli studia 1 października 2008 r. i kolejne roczniki." W tym przypadku nie chodzi o fakt rozpoczęcia z dniem 1 października 2008 roku samych studiów, tylko o rozpoczęcie realizacji specjalności w ramach studiów. Jest to bardzo istotne rozróżnienie ponieważ samą specjalnośc realizuje się dpiero w ostatnich czterech semestrach studiów, czyli obowiązek realizacji minimum dotyczy studentów pedagogiki, którzy: 1) albo w październiku 2008 roku rozpoczęli drugi rok studiów licencjackich (które trwają w sumie trzy lata), czyli same studia zaczęli już w październiku 2007 roku, natomiast realizację specjalności rozpoczęli dopiero na drugim roku albo 2) w październiku 2008 roku rozpoczęli studia na pierwszym roku uzupełniająch studiów magisterskich (które trwają w sumie dwa lata) i jednocześnie od razu rozpoczęli realizację specjalności albo 3) studentów późniejszych kolejnych roczników. Podsumowując: Rozporządzenie odnosi się nie tylko do studentów, którzy rozpoczęli studia w październiku 2008 roku, ale i do tych, którzy zaczęli studia licencjackie wcześniej bo już w 2007 roku, co oznacza że rozpoczynając realizację specjalności na drugim roku studiów, czyli w październiku 2008, musieli już realizowac minimum, a skończą te trzyletnie studia dopiero w 2010 roku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
beduin napisał:
Czegoś tu nie rozumiem to ukończyła studia i obroniła pracę mgr-a czy tylko ukończyła studia licencjackie ale wtedy nie otrzymuje się tytułu mgr. i jeżeli kierownik placówki podał że wymaga kogoś po ukończeniu studiów z tytułem mgr to pani ta nie spełniała wymogów i postępowanie kierownika było prawidłowe i żadne wyjaśnienia dziekana czy rozporządzenia tu nie pomogą licencjat to licencjat a mgr. to mgr. !.Zacznijmy w końcu przestrzegać zasad i nie twórzmy nowych pojęć i hierarchii naukowych bo komuś tak wygodnie i w swoim interesie nagina pojęcia wpędzając w złudzenia ludzi czyli potencjalnych studentów ,nie żyjmy nadziejami nam potrzebny jest realizm i nazywanie smrodu smrodem choćby ulatniał się z opinii tytularnych osób .
Udajesz mądrego ale czytanie ze zrozumieniem, leży i kwiczy...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Udajesz mądrego ale czytanie ze zrozumieniem, leży i kwiczy...
To żadna mądrość a na pewno nie wymądrzanie się !ot po prostu wszedłem z gazety na gazetę a tam podano informacje o ukończeniu licencjatu stąd moje wątpliwości przy czym nikogo nie miałem zamiary urazić natomiast zrozumienie tekstu staram się zawsze ,czasami są i wpadki ale to powód zbytniego pośpiechu jeżeli kogoś uraziłem -Przepraszam !.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...