Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Słońce z kolektora podgrzeje wodę w gminie Głusk

Utworzony przez maxiu, 13 marca 2012 r. o 08:24 Powrót do artykułu
Morze na Głusku i we Świdniku zrobio te kolektory bo łu nas w Łopolu to tylko zrobiły ankiete i nie bedom robiły kolektorów bo już som na oczyszczalni ścieków w Łopolu kolektory na gnojówke.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Instalacja kolektorow slonecznych nie rozwiaze problemu ogrzewania domu;) kolektor sloneczny jest tylko urzadzeniem wspomagajacym podgrzewanie CWU w domach i wymaga dodatkowego urzadzenia grzewczego e.i kociol gazowy , elektryczny badz na paliwa stale olej itp. Instalacja solarna wymaga rowniez serwisowania co roku gdyz zbiornik na wode jest Biornikiem Zamknietym dzialajacym pod cisnieniem do 3.5 bar. W okresie letnim przy naslonecNieniu ok 70% Biornik 300 litrowy pozwala na korzystanie z cieplej wody dla 4 os rodziny pod warunkiem ze wszyscy wezma tylko prysznic 5 min a nie kapiel w wannie;) w okresie zimowym Kolektor sloneczny ma slaba wydajnosc ok10 % dlatego podgrzewanie wody powinno miec dodatkowe zrodlo energii. Zastanawiam sie dlaczego w Polsce nikt nie mowi o tym i wciska ciennote ludziom ze jest to darmowa energia. Oczywiscie jest pod warunkiem ze mamy zainstalowanych 6 kolektorow na dachu a nie 3 wtedy wydajnosc jest zwiekdsxona o ok 30%. wiec w okresie letnim woda ciepla jest jak najbardziej za darmo. Pamietac nalezy rowniez o solance w kolektorze ktora nalezy uzupelniac. Wszystkie zawory cisnieniowe musza byc sprawdzane przez osobe upowazniona do tego a nie jak to sie ma u nas przez zlota raczke. Pamieatajmy tylko ze kolektor sluzy do podgrzewania CWU A NIE CO;) wiec w zimie i tak trzeba grzac dodatkowym zrodlem energii choc w praktyce i tak koszt ogrzewania jest duzo nizszy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam serdecznie, z dofinansowaniami gminnymi różnie bywa, nie każda gmina potrafiła sobie z tym poradzić.Ciekawym rozwiązaniem jest propozycja firmy Hoven. Jest to propozycja dla osób, które nie chcą tak długo czekać na instalacje solarną, a chcą zainstalować kolektory rurowo-próżniowe z dofinansowaniem. Firma działa kompleksowo, tz. doradza, pozyskuje dofinansowanie oraz montuje zestaw. W ubiegłym roku wykonał ponad 1200 instalacji z dofinansowaniami, można było o tym przeczytać na wielu stronach internetowych. http://serwisy.gazetaprawna.pl/ekologia/artykuly/574308,polacy-coraz-czesciej-instaluja-kolektory-sloneczne.html http://testpi.polskiinstalator.com.pl/index.php?option=com_content&view=section&layout=blog&id=27&Itemid=96 Pozdrawiam Doradca Techniczno-Handlowy 601-90-90-77
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widzę, że panuje tu marketing szemrany i opinie różnych "fachowców". To może coś napiszę od użytkownika: 4 sezon, 3 panele Hewalex, zbiornik na wodę 300l emaliowany. Parę dni temu na solarze (i tak nie jest ustawiony optymalnie do słońca) miałem ponad 50 stopni (nie sprawdzam codziennie). W lecie obserwowałem już u siebie temperatury 80-90 stopni w zbiorniku (prawie całym bo temperatura jest mierzona w dwóch miejscach) - gdyby nie zawór mieszający można by się poparzyć wodą z kranu. Generalnie piec na paliwo stałe stoi wyłączony od początków maja do połowy września (orientacyjnie, zależy od roku). Po pierwsze, żeby instalacja była poprawna i wydajna trzeba mieć możliwość umocowania paneli na dachu (odpowiednia duża połać) i od dobrej strony (półnoć jaknajbardziej odpada, he, he, he...). Oczywiście liczba paneli też musi być sensownie skalkulowana. Po drugie, od swojego instalatora słyszałem, że w takich akcjach grupowych "na dofinansowanie" idzie oczywiście przetarg z najniższą ceną, a za tym badziewiasty sprzęt nawet bez podstawowych zabezpieczeń. Więc tacy "wkręceni" ludzie narzekają potem na to co mają, są awarie itp., co oczywiście nie jest dziwne w takim przypadku. Dlatego nie żałuję tego co sam wybrałem, a wcale nie było to najtańsze. Co do C.O. z solarów - z tego co wiem są takie instalacje, ale to wyższa półka cenowa, nie za 10 czy 20 tys zł. I na Boga - ludzie nie bierzcie wykonawców (instalatorów) z daleka, bo podstawa przyjemnego użytkowania to szybki i skuteczny serwis, bo wszystko się psuje, a tu mamy doczynienia ze sporym ciśnieniem, glikolem to zwykły śmiertelnik sam sobie nie poradzi. No, i znowu słoneczko dzisiaj się pojawiło, ach, wiosna....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Masz w zupełności słuszność . Ja użytkuje kolektory od 4 lat . Służą tylko i wyłacznie do podgrzewu CWU .Kolektory w moim przypadku wspólpracują z kotłem gazowym Vitodens 343 F. Od kwietnia do września mam ciepłą wodę uzytkową z baterii słonecznych, ktora pokrywa prawie całkowite zapotrzebowanie mojej 4 osobowej rodziny w tym okresie . "CO" to chyba tylko kolektory próżniowe ( drogie ) no i układ CO do tego przystosowany.Jak instalowałem swoje kolektory nie bylo o tym żadnej mowy mimo że projekt i wykonanie zleciłem dużej znanej Firmie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chciałbym zwrócić zainteresowanym uwagę, że to są tylko na razie zamiary. Nie ma ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski naboru projektów.Nie wiemy nic na temat wysokości środków.Prawie wszystkie gminy w woj.lubelskim chcą pozyskać środki na kolektory słoneczne.Myślę, że wtakich przypadkach pieniądze zostaną skierowane na inne zadania niż kolektory słoneczne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...