Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Widzę tam ukraiński transparent : "Heil Hitler. Sława Hitlerowi. Sława Banderze". Twórcy filmu potwierdzają więc, że w czasie wojny Ukraińcy jawnie współpracowali ze swoimi okupantami, mordując Polaków ramię w ramię z hitlerowcami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kolaboracja ukraińców jest powszechnie znana. Do dziś zresztą ubierają od święta mundurki SS
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Drodzy lublinianie. Może ten film otworzy wam oczy na zakłamanie otaczające ludobójstwo blisko 200 tysięcy naszych rodaków, w większości kobiet, małych dzieci, w tym nienarodzonych, starców, bo mężczyzn było niewielu, wywiezionych wcześniej na Sybir przez sowietów lub na roboty do Niemiec. Tymczasem w Lublinie panoszą się neobanderowcy, zapaskudzają przestrzeń publiczną, nazywając skwer w centrum miasta pod zamkiem skwerem Tarasa Szewczenki, znanego polakożercy i wieszcza opiewającego rzezie Polaków dokonane w przeszłości przez Kozaków. Obok powstał pomnik ofiar Głodu na Ukrainie w czasach stalinowskich przed II wojną rzekomo ufundowany przez nas. Nie mam nic przeciwko ofiarom głodu, ale dlaczego ten pomnik ma stać w centrum Lublina? Czy to Polacy mają coś z tym głodem wspólnego, są za niego odpowiedzialni? Chodzi jedynie o symboliczne zawłaszczanie przestrzeni publicznej w mieście, do którego neobanderowcy roszczą pretensje, wizualną ukrainizację i przyzwyczajanie mieszkańców do tego, że Ukraińcy tutaj są i zamierzają pozostać. Ostatnio pojawiają się informacje, że neobanderowcy roszczą pretensje terytorialne nie tylko do Przemyśla, Chełma i całej Lubelszczyzny ale nawet do całej Małopolski i Krakowa (Kraków jest ukraiński no, bo Kraków podobny jest do Lwowa, jak usłyszałam od niezbyt mądrej młodej Ukrainki) Rzeź wołyńska nie ograniczała się do terenów województwa wołyńskiego, neobanderowcy i czerń uzbrojona w narzędzia rolnicze poświęcone przez popów grekokatolickich mordowali w najohydniejszy sposób niewinnych ludzi na Lubelszczyźnie, w województwie lwowskim i stanisławowskim, w Małopolsce. Dzień 11 lipca to dzień symboliczny, bo w tym dniu i kilku następnych to była zmasowana akcja jednoczesnego zaatakowania kilkuset miejscowości, których mieszkańcy byli przecież bezbronni. Po stronie OUN UPA broń mieli policjanci ukraińscy uzbrojeni przez Niemców, których Ukraińcy, jak to pokaże film, witali z chlebem i solą. U nas dotąd o tej zbrodni ludobójstwa wiedzą kresowianie i sami mordercy, którzy też osiedlili się w Polsce uciekając przed komunizmem, a także mieszkańcy okolicznych wsi - sąsiedzi Polaków, którzy co najmniej rabowali mienie zamordowanych, a często partycypowali w rzeziach. Polityczna poprawność komunistów do upadku ZSRS (zauważcie, że w tym roku po ogłoszeniu zbrodniarzy UPA bohaterami przez ukraiński parlament zaprotestowali tylko niektórzy posłowie SLD, a ich protest nie miał czystych intencji) a potem tzw. elit rządzących Polską od 1991 roku sprawiła, że ofiarom tego ludobójstwa nie oddano sprawiedliwości. Teraz neobanderowcy korzystając z tego, że ich ojcowie i dziadkowie a także babcie (w rzeziach partycypowały Ukrainki, a nawet starsze dzieci) powrzucali pomordowanych do dołów w lasach i do studni, albo spalili ciała w kościołach i domach, rozgrabili i zniszczyli całe polskie wsie, zaorali razem z sadami tak, że te miejscowości istnieją tylko na przedwojennych mapach, intensywnie prowadzą zakłamujące historię i prawdę akcje, jak dokładnie w rocznicę uznawaną w Polsce za kulminację rzezi, na miejscu wsi Przebaraże, gdzie zorganizowała się polska samoobrona i gdzie odparte zostały kolejne szturmy bandytów ukraińskich, miejscowi notable z Partii Swoboda i "kombatanci z UPA" urządzili szopkę uczczenia … "zamordowanych przez polskich szowinistów niewinnych Ukraińców". Kto chce wiedzieć więcej, niech czyta kresy24.pl Musimy wywierać wpływ na samorządowców, parlament i rząd, pytać o stanowisko kandydujących na posłów. Neobanderowcy są świetnie zorganizowani, ale przecież jeszcze na razie nas jest więcej i to z naszymi głosami powinien się liczyć i magistrat i parlament. Niestety, gdyby tylko chodziło o przeszłość. Ale tu chodzi o przyszłość i o długofalową ofensywę neobanderowców w naszym kraju, ich usiłowania, by wplątać Polskę w ich wojnę i wyciągnąć od nas jak najwięcej pieniędzy. Należy żądać uznania tzw. rzezi wołyńskich za ludobójstwo. Ukraińcy mordowali Polaków, najpierw polskich żołnierzy z rozbitych w kampanii wrześniowej oddziałów, potem pojedyńcze osoby, już od klęski wrześniowej w 1939 roku. Zmasowane mordy całych wsi w 43 roku to była zaledwie kulminacja. Mordowali też innych Ukraińców, którzy nie chcieli z nimi współpracować, oraz rodziny mieszane. Zamordowali bez pomocy Niemców, ale z ich przyzwoleniem, Żydów. I nie tylko się tego nie wstydzą, ale kłamią i próbują się wybielać. Prawda jednak zwycięży.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Guest że też ci się chciało.....kto to przeczyta, teraz tylko forma SMS.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo czekam na ten film, aby POLACY otworzyli wreszcie oczy na to ze w czasie II wojny walczylismy przeciw Niemcom, Ruskim i ukraincom !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
obecne władze paktują z ukraincami bo wydaje im sie ze to lepsze niz z Rosja. A to nieprawda bo z Rosja mozna pohandlowac z pozytkiem dla nas ale trzymac ją na dystans a ukraincy panosza sie w naszym kraju za przyzwoleniem wladz np Lublina i rektorow uczelni lubelskich, ktorychi nie interesuje ze ichi student wyznaje kult bandery. Ten film powinien zawierac krotki opis ktory uzmyslowi zwlaszcza ukraincom ze kresy od zawsze nalezaly do Polski bo na dzien dzisiejszy oni wierza tylko w te klamstwa jakie wyczytali w ksiazkach ukrainskich gdzie kłamcy piszą ze Malopolska nalezala do nich. Czas nauczyć nieuków historii. Nie moge sie doczekac szoku na Ukrainie po tym filmie, będę sie smiał z komentarzy zaklamanego narodu ukrainskiego, ktory pozna prawdę i nie bedzie potrafil sie z nia pogodzic. Oby takich filmow powstalo jak najwiecej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dzisiejsza Ukraina nie jest lepiej https://politgraben.wordpress.com/2015/07/17/ukraine-rechter-sektor-gefahr-fuer-europa/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jakby mi jakaś Ukrainka powiedziała ze Kraków należy do nich to poprostu dostałaby w mordę (jestem kobieta) możliwe ze mi nie przystaje ale przez tyle lat byłam kulturalna i ich olewalalam przez ostatnie lata jednak we mnie coś pęka i to bardzo, już dość tych kłamstw, to nie byli ludzie to był szatan w cielony w ludzkie ciała. Cała UPA to psychopaci nie bohaterzy. Im sie nic nie należy ich cały naród trzeba jak zwierzęta zamknąć i tresować!!!!! Inaczej sie z nimi nie da.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wreszcie Polakom otworzą się oczy !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
film jest kręcony i w mojej miejscowości w gmnie Jeziorzany i powiem że zobaczyć jak taki film powstaje to naprawdę coś,Rozmawiałem i z Łobacz tą co Zosię Głowacka gra i z samym Smarzowskim,naprawdę film będzie zrobiony na najwyższym poziomie i wszystkie akcje będą bardzo realnie pokazane,i jak mówił Smarzowski jak kto ma słabą psychikę i słabe serce niech sie na ten film nie wybiera.P.S Idę do ekipy bo dzisiaj znowu zdjęcia koło mnie kręcą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czekam na ten film mistrza Smarzowskiego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie mają już dość, tej fałszywej propagandy i zdjęć ukraińskich studenciaków z czerwono-czarnymi flagami UPA, za nasze pieniądze i stypendia. Wreszcie, ktoś z jajami wziął się za temat. Brawo Panie Smarzowski.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czapki z głów, Pan Smarzowski to świetny reżyser. Odważny człowiek  w otoczeniu poprawności i kłamstwa.  Dziękuję w imieniu mojej rodziny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szacunek! Panie Smarzowski jest Pan wielki! serdecznie dziękuję!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wspaniale, że ten wybitny, ciekawy człowiek i wspanialy patriota zarazem podjął się tego wciąż w ukryciu bolesnegontenatu. Bolesnego nirstety dla Polaków, którzy straszne straty ponieśli w latach 39-44.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jozef kapustka: "rozmowy z oksaną " ***jozef.kapustka.salon24.pl/707287,rozmowy-z-oksana-fragmenty
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widziałam zwiastun, wstrząsający, jak dla mnie mocny głos o miłości w nieludzkich czasach wojny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To będzie film, który będzie robił ogromne wrażenie, pewnie po filmie będę długo o nim myślała i przeżywała ale nie wyobrażam sobie nie iść na ten film.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po raz kolejny podziwiam Smarzowskiego, że podjął się trudnego tematu. Zapewne nie wszystkim się on spodoba. Polacy jednak powinni pamiętać o historii naszych rodaków.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widziałam dzisiaj w sieci film z reakcjami par polsko-ukraińskich na ten film. Nie tylko się wzruszyłam - raczej to była trudna sytuacja dla tych ludzi, ale nie było widać, żeby współcześni ludzi chcieli się teraz oskarżąc za zbrodnie sprzed prawie stu laty. Raczej to przykra nauka, że w ogóle ludzie są zdolni do popełniania takich straszny rzeczy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...