Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Stawki OC ostro w górę. A to dopiero początek podwyżek

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 4 listopada 2016 r. o 10:36 Powrót do artykułu
Witamy w naszym pięknym kraju, w którym wygrywa ten, kto najwięcej nakradnie i najbardziej oszuka. Tym razem stracą właściciele samochodów, bo firmy ubezpieczeniowe nie dadzą sobie krzywdy zrobić. Wszystko to bo muszą wypłacać adekwatne do szkody odszkodowania!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podatek Religi 6%. Straty z powodu dodatkowych wypłat 10-15%. To w takim razie skąd bierze się podwyżka 30-60%?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
1. "Podwyżki są też wynikiem coraz większej świadomości klientów ubezpieczalni." - że co??????? Myśleliście że ludzie wciąż będą dawać się kroić na kasę??? Śmiechu warte. Czyli dla idiotów stawki będą niższe? Jak tak to idę zrobić sobie żółte papiery. 2. "Drastyczny przykład to przypadek krótkoterminowego ubezpieczenia komunikacyjnego OC wykupionego za kwotę 60 zł, z którego już wypłacono ofiarom i rodzinom blisko 800 tys. złotych odszkodowań. " - że co???? To firmy ubezpieczeniowe nie wiedzą co to jest biznes? Chcesz klienta obniż cenę, na tym polega biznes i konkurencja. Panowie prezesi TO JEST BIZNES, bez ryzyka nie ma profitów!!! 3. "Jedyna pocieszający wiadomość, to fakt, że Polska wciąż ma jedno z najtańszych ubezpieczeń OC w Europie" - i najniższe zarobki w stosunku do cen szanowny Panie pocieszycielu Ciuba!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dlaczego ktoś kto powoduje stłuczki i wypadki nie płaci znacznie wyższych składek? Dlaczego pijani przestępcy drogowi i sprawcy stłuczek nie ponoszą całkowitych kosztów leczenia swoich ofiar i napraw aut osób poszkodowanych? Pytam-dlaczego to my musimy ponosić te koszty???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
500+. Aby to realizować trzeba gdzieś kasę wydoić.A już tak się cieszono gdy za te 500+ kupowali złom zamiast wydawać na dzieci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Podatek Religi 6%. Straty z powodu dodatkowych wypłat 10-15%. To w takim razie skąd bierze się podwyżka 30-60%" Nie to, że popieram w jakiś sposób podwyżki, czy że mi się to podoba... Ale czaisz różnicę między kwotą wypłaty odszkodowania, a kwotą składki? Bo jeśli tak, to w jaki sposób chcesz te procenty sumować i czemu się dziwisz?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Dlaczego pijani przestępcy drogowi i sprawcy stłuczek nie ponoszą całkowitych kosztów leczenia swoich ofiar i napraw aut osób poszkodowanych? Pytam-dlaczego to my musimy ponosić te koszty???" Ubezpieczyciel może wystąpić z regresem do sprawcy, który zbiegł z miejsca zdarzenia lub znajdował się pod wpływem alkoholu. To tylko dowodzi, że kampanie społeczne przeciwko pijanym kierowcom powinny być kierowane na stronę finansową ich zachowania. Piłeś? Poniesiesz całkowity koszt leczenia ofiar twojego zachowania! Często są to kwoty liczone w dziesiątkach, a nawet setkach tysięcy. Że o rencie już nie wspomnę... Jeżeli ktoś ma pretensje o podwyżki OC, powinien kierować je do Sądów, gdzie przyznawane są ogromne zadośćuczynienia czy odszkodowania, czasem słusznie, a czasem nie (w mojej subiektywnej opinii).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie stać na OC trzeba zacząć jeździć MPK :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jeżdżę od 1992 roku,nigdy żadnej stłuczki z mojej winy-raz jakiś głupek wjechał we mnie.Tydzień temu wznawiałem ubezpieczenie w PZU.Poprzednia roczna składka 480zł,teraz 930 po dodatkowych bonusach(ubezpiecz dla rolnika itp) To chore.Odpowiedzialność zbiorowa ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No co DOBRA ZMIANA... Za to że inni powodują wypadki, że popełniają wiele innych błędów za kółkiem pozostała część kierowców ponosi konsekwencje,,,, kurde normalnie nie dość że i tak jeździmy najdrożej w Europie to na dodatek dokładają jeszcze to OC... Nie rozumiem takich zmian,,, jeżdżę od 2002 roku czyli 14 lat nigdy nie spowodowałem żadnego wypadku, żadnej kolizji, nikt nigdy nie ucierpiał z mojego powodu, więc dlaczego Ja i wielu innych kierowców którzy jeżdżą podobnie dłużej albo jeszcze więcej jak ja mamy płacić za innych lub na innych... w ubiegłym roku płaciłem 400 zł. z groszami za OC+ NNW a teraz muszę płacić niecałe 700 zł. OC+ NNW jaki to jest sens... Ale cóż Polaku Płać i Płacz!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
jeżdżę od 1992 roku,nigdy żadnej stłuczki z mojej winy-raz jakiś głupek wjechał we mnie.Tydzień temu wznawiałem ubezpieczenie w PZU.Poprzednia roczna składka 480zł,teraz 930 po dodatkowych bonusach(ubezpiecz dla rolnika itp) To chore.Odpowiedzialność zbiorowa ? MAŁA POPRAWKA: Ubezpieczenie poprzednie 418 a nie 480 .I nie jestem emerytem,mam 44 lata
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Startujcie na burmistrza, wójta, starostę - tam auto i kierowca GRATIS!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
...słowem przewodnim dla każdego Polaka powinno być >wyrównujemy szanse dla każdego< i dzielić się z dóbr osiągniętych w sposób zaborczy i nie etyczny i gorszący normalnych ludzi. Jednego nie stać na bilet MZK a inne limuzynami się rozbijają. Dobrze się robi z tymi i jeszcze za wypasione wille niech im dołożą tak, że będzie trzeba sprzedać za grosze ... Wrzeście w kraju wszyscy zaczynają być równi i bez elity tak jak być sprawiedliwie powinno. PO matołki nachapali się z naszego i teraz kwiczą ale rząd pokazuje że wszyscy maja takie same żołądki i chcą jeść.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
skoro porównujemy się do Europy to porównujmy się również zarobkami a firmy ubezpieczeniowe to cwaniactwo i nic więcej PZU chwali się największymi dochodami w historii z jednej strony a z drugiej podnosi składki bo im ciągle mało .... wyzysk jednostki przez korporacje i tyle w temacie....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Powinniśmy wykupywać ubezpieczenia na dni eksploatacji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najlepiej SMSem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nowe regulacje knf to kolejny powód do podwyżek - ubezpieczyciele mają się do nich w pełni stosować od początku przyszłego roku, więc to na pewno nie koniec wzrostów. według przewidywań naszych ekspertów w 2017 r. można spodziewać się wzrostów składek o kolejne 50% (tu dokładne wyliczenia: ***s://ubea.pl/podwyzki-skladek-oc-skoncza-sie-niepredko%2cartykul%2c1102/)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to macie te swoje dobre zmiany dalej glosujcie na pis
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
za 60 zł 800 tyś zł a jak 800 tyś ludzi skroicie po 60 zł to ile wyjdzie 48 mln w ciągu 1 miesiąca jeżeli 1000 kierowców miało by szkodę to daje 48 tyś na 1 kierowce który miał wypadek...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a co do tego ma PiS? to prywatne spółki na które nie mają wpływu, czy to PiS sprzedaje polisy? ludzie,puknijcie się w głowę Za to za po była kraina miodem płynąca, i to po miała wpływ na wzrost vatu z 22 na 23%, zabranie zasiłku czy podwyższenie wieku emerytalnego ,a na podwyżki prądu,wody czy żywności też miała guzik do powiedzenia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 4

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...