Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Światowa technologia na UMCS - 45 milionów dla Chemii

Utworzony przez profesor, 18 listopada 2009 r. o 20:12 Powrót do artykułu
To jest wspaniały przykład funkcjonowania Ministerstwa. Chemia UMCS, gdzie o nanotechnologiach i nanomateriałach maja takie samo pojęcie, jak Katedra Ciągników Rolniczych UP o strojeniu fortepianów, dostaje 45 mln TYLKO dlatego, że rektor (chemik) załatwił kasę w ministerstwie. Od 20 lat trwa proceder grabieży funduszy na na naukę metodą "ja mam kumpla w ministerstwie - on to załatwi". Od 20 lat (łacznie z min. Kudrycką ) ten proceder jest nie tylko tolerowany, ale nawet wspierany przez poszczególnych ministrów. Skutek - jesteśmy w ogonie rankingów uczelni na świecie. Idiotyzm, jakim jest projekt tworzenia tzw. "uczelni flagowych", w mojej opinii może tylko wynikać - albo z deb***izmu pomysłodawców, albo z planowanego skoku na kasę. Macie wątpliwości która wersja jest prawdziwa? Jasne, że nie! Jak się kradło fundusze przez 20 lat to przecież teraz nie mozna się do tego przyznać! Co trzeba zrobić? Proste. Usankcjonować swoja przestępczą działalność ustawowo! - np. tworząc kategorię uczelni flagowych, czyli tych, które nakradły najwięcej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
człowieku cos taki zawistny. Chyba to dobrze ze Uniwersytet sie rozwija, pozyskuje pieniadze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czekałem na taka reakcję "pokolenia PO - pokolenia wyznawców pierwszego ukradzionego miliona". To tylko potwierdza moja opinię, że jest przyzwolenie na oszustwa, na kolesiostwo, na załatwianie kasy w ministerstwie po znajomości, itp, itd. Odpowiedź była "modelowa" - jak ktoś potępia przekręty, oszustwa, z których korzysta opiniodawca to od razu ten ostatni kreuje opinię: "jesteś zawistny!". I wszyscy w d.... maja prawo. Taki kraj, bo taki (nie)rząd... niestety...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skoro tak się rozwija to czemu ma największe zadłużenie spośród uczelni w Polsce? Popieram że ktoś nieźle musi na tym zarabiać...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oj ze rozkradna z tych 45 mln połowe i moze więcej to każdy wie!! ale i tak część tej kwoty (mniejsza część) pojdzie na sprzęt itp. I z tego sie ciesze ze chociaż kilka milionów pójdzie na rowijanie uczelni. A wkurzac się ze rozkradną tą kase to niemam zamiaru, zresztą w tym kraju sie do tego przyzwyczaiłem.!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...