Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Święta w PRL: Długie kolejki, propaganda i wejściówki na bale [zdjęcia]

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 24 grudnia 2017 r. o 08:23 Powrót do artykułu
Miłych wspomnień czar, dziś wszystko jest inaczej, ale propaganda jakiej nie było nawet w PRL
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Powoli zaczynamy się cofać do tamtych czasów i tamtego ustroju. Dziękuję piiiiisssssss
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dziś lepsze wędliny :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
z propagandą - to prawda. jest coś w rodzaju KC i media dostają wskazówki co pisać we właściwym tonie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a teraz ja nie dostaję 500+ a za pracę dostaję jałmużnę, nie umiem oszukiwać, kombinować, bo obecnie ci co mają dużo dzieci, oszukują, kombinują maja sie dobrze, uczciwi ludzie pracy w tym emeryci po 30-45 latach pracy klepią biedę. Nie rozumiem też jednego, mam zakaz ścinania drzewa na własnej dziłce a na święta tyle drzew zostaje wyciętych, co na to zielononózki, nie strajkują, już im nie przeszkadza wycinanie drzew. Co za obłudny kraj.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
POwrót do przeszłości. Nawet ci sami PZPRowi prokuratorzy. Dzięki ci piSSowska dobra zmiano !!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
odnośnie balów - dzisiaj jest tak wesoło, że niepotrzebne są dodatkowe rozrywki np. bale noworoczne - wystarczy, że bawi się kartofel z ziemniakami a reszta gawiedzi mu potakuje:))))ha,haaaaaaaaaaaaaa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Super te teksty o PRl. Moja młodość...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak tak dalej pójdzie zobaczycie to na żywo - "dobra zmiana" to wam zapewni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wiem jak było ale teraz propagande mamy na codzień, a kolejki przed świętami też są. Mięsa jemy podobne ilości jak za Gierka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czas peerelu to byl czas mojej mlodości. Cudne wspomnienia dzieciństwa, gdzie nikt ni miał komorki ani telefonu, a itak widomo żesię wzystcy spotykamy po południu na boisku. Było może i biedniej, ale jakmłody szczyl byłem w prlu szczęśliwym człowiekiem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To były piękne dni. Nie zna już kalendarz takich dni.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
Jak tak dalej pójdzie zobaczycie to na żywo - "dobra zmiana" to wam zapewni.
 Co miała zapewnić dojna zmiana?. Kamieni kupę w tym kraju?.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bolciu! Nie rozumiesz wielu rzeczy. Nie rozumiesz XXI wieku to nie jest wina otoczenia, lecz twoja. Masz pretensje do wszystkich, że tobie jest gorzej. Rozejrzyj się dookoła- inni nie mają komputerów nawet. Zmień prackę na lepiej płatną i przestań w necie wylewać krokodyle łzy- nie bądź mazgajem. Stań się panem Bolesławem!. Jak są chęci to wszystko można.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
Bolciu! Nie rozumiesz wielu rzeczy. Nie rozumiesz XXI wieku to nie jest wina otoczenia, lecz twoja. Masz pretensje do wszystkich, że tobie jest gorzej. Rozejrzyj się dookoła- inni nie mają komputerów nawet. Zmień prackę na lepiej płatną i przestań w necie wylewać krokodyle łzy- nie bądź mazgajem. Stań się panem Bolesławem!. Jak są chęci to wszystko można.
 dobry jesteś, XXI wiek po to aby starzy na was młodych zapieprzali na 500+, odejabło ci, masz jaja po to aby robić dzieci to miej jaja na nie zapieprzać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zapomnieli prpagandzisci napisać. Nie bylo wigilii dla bezdomnych i ubogich. Nie było włóczęgow szukających kawałka chleba w osiedlowych śmietnikach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
Zapomnieli prpagandzisci napisać. Nie bylo wigilii dla bezdomnych i ubogich. Nie było włóczęgow  szukających  kawałka chleba  w osiedlowych śmietnikach
 a teraz ci przy korycie grabią co tylko się da dla siebie, aby żyć w luksusie pokoleniami, a nas na tym dole mają dalego gdzieś, zrobią im raz do roku wigilię i niech się cieszą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no własnie pokarzcie teraz zdjęcia tych szukających po śmietnikach jedzenia i tych bogaczy siedzących w pierwszej ławce w kościele
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ale numer napisał:
no własnie pokarzcie teraz zdjęcia tych szukających po śmietnikach jedzenia i tych bogaczy siedzących w pierwszej ławce w kościele
 
ale numer napisał:
no własnie pokarzcie teraz zdjęcia tych szukających po śmietnikach jedzenia i tych bogaczy siedzących w pierwszej ławce w kościele
 Ale jak karać zdjęcia?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To chyba teraz jest jeszcze większa propaganda. Faktycznie pustki były puste i najłatwiej było kupić kiełbasę z koniny i drób, ale o tym, że nie było świeżego pieczywa to pierwszy raz słyszę. Były kolejki po wszystko, ale ja będąc wtedy dzieckiem miałam nieraz ubaw stojąc z koleżanką i słuchając opowieści ludzi. Jedni się sprzeczali, inni opowiadali sobie o codziennym życiu. Często w kolejkach spotykali się sąsiedzi, czy znajomi. Pamiętam jak przed świętami Mama wysłała mnie po szynkę, a ja lubiłam najbardziej konserwową, więc zmyśliłam, że do mnie nie "doszło" tyle ile Mama kazała mi kupić i kupiłam taką jaką chciałam. :) Cytrusy zawsze u nas były. Podobnie z wedlowskimi słodyczami. Oczywiście okupione długim staniem w kolejkach, ale jednak były. Zapewne w małych miejscowościach było znacznie gorzej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...