Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Trumna czy urna? Coraz częściej urna. Zbudują piąte kolumbarium w Lublinie

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 5 listopada 2016 r. o 09:45 Powrót do artykułu
W jednej niszy można umieścić cztery urny. Jak to się ma do zarządzenia administratora cmentarza przy Lipowej gdzie w grobie na trumnę można umieszczać tylko jedną urnę. Może redakcja podjęłaby się wyjaśnić takie postępowanie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dokładnie zgadzam się z pierwszym komentarzem. Moim zdaniem te kolumbaria w sumie zajmują tyle samo miejsca co zwykłe groby (gdzie często chowa sie 2-3 trumny). Przecież urna nie jest duża, wystarczy sześcian o boku 30cmx30cmx30cm. Tymczasem budują kolene pomniki tylko zę w "nowoczesnej" formie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polacy w koncu idą po rozum do głowy i wychodza z sredniowiecznego sposobu myslenia. Zamiast zajmowac kolejne kilometry pod cmentarze i zatruwać srodowisko, można to zrobic w cywilizowany sposób, zreszta jak tysiące juz lat temu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tyle że dwie najbliższe spopielarnie zwłok znajdują się w odległości około 165 - 170 kilometrów od Lublina (w Warszawie i w Rzeszowie). Lublin to największe polskie miasto po prawej stronie Wisły i jednocześnie najbardziej zacofane w tych sprawach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uściślam: najbliższe krematorium jest w Stalowej Woli, czyli ok. 100 km stąd. Oczywiście, to nadal daleko. Myślę, że w Lublinie zakład taki powstanie w ramach nowego cmentarza na Poligonowej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Tyle że dwie najbliższe spopielarnie zwłok znajdują się w odległości około 165 - 170 kilometrów od Lublina (w Warszawie i w Rzeszowie). Lublin to największe polskie miasto po prawej stronie Wisły i jednocześnie najbardziej zacofane w tych sprawach.
Przecież w Białej jest krematorium? Przy Jana Pawła w Hadesie mają to w ofercie więc zawsze jest jakaś dodatkowa alternatywa. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zakład Hades w Białej Podlaskiej jest w posiadaniu krematorium więc jeszcze bliżej. Zauważyłam że coraz więcej osób decyduje się na taką metodę, mam nadzieję że to nie przez to że jest taniej...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Też bardziej odpowiada mi taka forma żegnania bliskich. Mój dziadek był niewierzący i ceremonia odbyła się w krematorium Hades tam gdzie spopielili jego ciało. Brak obecności księdza zadziałał na plus gdyż nasze relacje rodzinne się zacieśniły.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
oczywiście urna - niebawem będzie można przetrzymywać je w domach a i ich wygląd jest coraz ładniejszy ***s://rememberme-forever.pl/urny-artystyczne-urny-z-dusza/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...