Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

UMCS w Nowym Jorku: Rekrutacja już za rok

Utworzony przez Armiliusz, 19 czerwca 2011 r. o 20:49 Powrót do artykułu
Nie "UMCS" ignoranci, tylko UMSC.Wkurza mnie jak nawet profesory kalają dobre,polskie obyczaje. Przecież ojcem Marii nie był jakiś tam Curie tylko Skłodowski. Prostactwo czy celowe działanie z premedytacją. Z uporem Rajmonda Lieblinga nazywamy Polańskim chociaż on ma dzisiaj tyle wspólnego z Polską co ja z Izraelem a sławną Rodaczkę oddajemy walkowerem Francuzom....czemu?.Nie dziwmy się więc temu,że jakiś tam Michnik czy jak mu tam po ojcu Szechter naśmiewa się publicznie ,że ze swoimi kumplami po nacji, "nie potrafi wymienić nawet kilku sławnych Polaków bo Chopin to Francuz a Mickiewicz to Litwin".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niewiedza nie jest powodem do robienia z siebie idioty... Maria Curie-Skłodowska, więc jakby nie było po mężu nazwisko idzie pierwsze, a po ojco drugie, od kąd świat światem durny polak jest polakiem, tak samo tutaj jest taka zasada, argh..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe jaki stopień naukowy uzyska absolwent? Kierunki które wg mnie mają sens to kierunki techniczne, ale w amerykańskim tego słowa znaczeniu, później jak się rozkręci można humanistyczne wprowadzić. Polonia? Jest duża grupa ludzi - to studenci z Polski, którzy wybrali USA w czasie pobytu na programach typu work&travel itp., nie pokończyli w Polsce studiów, a dalej mają ambicje!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
UMCS, bo Skłodowska nazywała się Maria Curie (przed wojną we Francji, i w Polsce także, nie było opcji przyjęcia dwojga nazwisk na tej zasadzie, na jakiej dzisiaj), i tylko sama, by podkreślić swą "polskość" dodawała drugi człon - Skłodowska. Stąd Maria Curie-Skłodowska. Zanim się napisze coś głupiego warto 5 razy pomyśleć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem ciekawa która Polonia będzie płacic -skoro sami nie maja na swoje potrzeby.To jest chory pomysł
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...