Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Wojewoda Genowefa Tokarska podała się do dymisji

Utworzony przez kubeba, 26 października 2011 r. o 13:39 Powrót do artykułu
Hetman uratował twarz i nadal może liczyć na mój i mojej rodziny głos kiedy będzie kandydatem na Prezydenta Rzeczypospolitej. Myślę,że nadejdzie taki czas kiedy na tym urzędzie zasiądzie prawdziwy Hetman a nie jak do tej pory import zza wschodniej granicy. Tokarska ? no cóż myślę,że to miejce obok Palikota,Biedronia i Popiołkównej jej się należy. Palikot z Biłgoraja ona spod - będą się uzupełniali czego po ziomalach spodziewać się należy.Dodając -mąż Tokarskiej zarządza miastem którego Palikot jest honorowym obywatelem..... koligacji co niemiara.Niech spada może ktoś na tym stołku zasiędzie , może nie mądrzejszy ale ładniejszy....nie mam na myśli Strojnowskiej (siekierka na kijek)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hetman postąpił zgodnie z interesem partii był konikiem pociągowym, ogólnie niedobrze że znów chłopki będą rządzić,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kubeba napisał:
Hetman uratował twarz i nadal może liczyć na mój i mojej rodziny głos kiedy będzie kandydatem na Prezydenta Rzeczypospolitej. Myślę,że nadejdzie taki czas kiedy na tym urzędzie zasiądzie prawdziwy Hetman a nie jak do tej pory import zza wschodniej granicy. Tokarska ? no cóż myślę,że to miejce obok Palikota,Biedronia i Popiołkównej jej się należy. Palikot z Biłgoraja ona spod - będą się uzupełniali czego po ziomalach spodziewać się należy.Dodając -mąż Tokarskiej zarządza miastem którego Palikot jest honorowym obywatelem..... koligacji co niemiara.Niech spada może ktoś na tym stołku zasiędzie , może nie mądrzejszy ale ładniejszy....nie mam na myśli Strojnowskiej (siekierka na kijek)
Czego żeś popróbował, człowieku?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kubeba napisał:
Hetman uratował twarz i nadal może liczyć na mój i mojej rodziny głos kiedy będzie kandydatem na Prezydenta Rzeczypospolitej. Myślę,że nadejdzie taki czas kiedy na tym urzędzie zasiądzie prawdziwy Hetman a nie jak do tej pory import zza wschodniej granicy.
W następnym rozdaniu PSL wyrwie max 5 - 6 % głosów, a może i nie załapie się gdziekolwiek (Sejm, Europarlament). Waldi Pawlak (PSL) dostał w 2010 roku w wyborach prezydenckich 1,75 %. Hetmanowi prorokuję 0, ... (wstawić wedle uznania - po przecinku).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dzieki za czteru lata szkoda że Pani nie odmlodziła kadry ale angażowała się Pani w wiele przedsięwzięć i nie miała Pani wpadek dziękuję w imieniu wielu mieszkańców powiatu chełmskiego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hetman oszukał ludzi !!! To krętacz i kłamca !!! Ludzie głosowali na niego a on się wypioł na nich. Człowiek bez honoru , bez tważy. Przeważyły PSL-owskie rozgrywki i knowania. Wstyd !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gdyby lubelszczyzna miała takich prezydentów ,marszałków Hetmanów dziś była by na 9-10 pozycji w kraju ,dzięki ze zostal ponieważ siła PSL będzie słaba,dlatego chce dokonczyć inwestycje i nie tylko .Brawo panie Krzysztofie .Byłem 3 dni w trujmiescie tam pchaja miliardy a Lublin jak ubogi żebrak a decyduje tylko wudz Tusk.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[quote name='haryski z Bilgoraja' timestamp='1319638077' post='551619'] Gdyby lubelszczyzna miała takich prezydentów ,marszałków Hetmanów dziś była by na 9-10 pozycji w kraju ,dzięki ze zostal ponieważ siła PSL będzie słaba,dlatego chce dokonczyć inwestycje i nie tylko .Brawo panie Krzysztofie .Byłem 3 dni w trujmiescie tam pchaja miliardy a Lublin jak ubogi żebrak a decyduje tylko wudz Tusk. [/quote Marsz po słownik ortograficzny i popraw własne błędy!!! Ja nie wskażę,ale wstyd!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za CUKROWNIĘ podziękujcie swojemu Prezydentowi Krzysztofowi ŻUK i V-ce Prezydentowi Stanisławowi Kalinowskiemu. K.ŻUK w tym czasie pełnił funkcję V-ce Ministra Skarbu i to właśnie jemu podlegał przemysł cukrowniczy. St. Kalinowski - z-ca przewodniczącego Rady Nadzorczej Krajowej Spółki Cukrowej i to On praktycznie jednoosobowo rządził w KSC ,miał pełną władzę za pozwoleniem ŻUKA ( min. oddelegowany do Zarządu KSC).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mimo napisał:
Hetman oszukał ludzi !!! To krętacz i kłamca !!! Ludzie głosowali na niego a on się wypioł na nich. Człowiek bez honoru , bez tważy. Przeważyły PSL-owskie rozgrywki i knowania. Wstyd !!!
Idioto. Dupku dzwonny. Czuję się dumny , że tacy ludzie jak Pan Marszałek Hetman chcą służyć lubelszczyźnie. Tobie g..no wtrącać się do PSL. Jesteś pewnie PISuarem, który takich ludzi jak Marszałek Hetman nigdy mieć nie będzie. Jestem dumny, że lubelszczyzna ma takiego Marszałka, a półgłówki nam zazdroszczą. Idioto idź się leczyć dopóki jest to za darmo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Idioto. Dupku dzwonny. Czuję się dumny , że tacy ludzie jak Pan Marszałek Hetman chcą służyć lubelszczyźnie. Tobie g..no wtrącać się do PSL. Jesteś pewnie PISuarem, który takich ludzi jak Marszałek Hetman nigdy mieć nie będzie. Jestem dumny, że lubelszczyzna ma takiego Marszałka, a półgłówki nam zazdroszczą. Idioto idź się leczyć dopóki jest to za darmo.
Bravoooo, jak twój protegowany będzie premierem zgłoś się na ministra kultury:))) Sztuko zakichana
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Idioto. Dupku dzwonny. (...) Idioto idź się leczyć dopóki jest to za darmo.
Chitry i szczwany jesteś jak większość krezusów z KRUS-u. Ale już niedługo - z konta ubędzie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ech, "znawcy polityki" .... to już prawdopodobnie ostatnie geszefty PSL-owców w Polsce. Jak chłopski elektoreat przyciśnie bieda zgotowana przez rządy Tuskowo-Pawlakowe to NIKT nie zagłosuje na PSL, he he. A wtedy kariery (mam na myśli kariery opłacane przez podatników - z budżetu państwa) Tokarskiej, Hetmana i reszty legną w gruzach. Dlatego oni teraz już przygotowują sobie wyjścia awaryjne, czyli spółki, spółeczki i różne interesiki. Gdy PSL przerżnie wybory to nikt nie zatrudni PSL-owców na eksponowanych stołkach, he he. Bo inne partie wezmą swoje geszefty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam ! Proszę was o pomoc. Biorę udział w konkursie w którym liczą się wyświetlenia mojego filmiku, więc proszę was oglądajcie mój filmik dużo razy wysyłajcie go znajomym. Byłbym bardzo wdzięczny. Proszę was o pomoc, to nic was nie kosztuje tylko klikanie. Z góry dziękuję. | | | \/ (KLIKNIJ !)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
adam napisał:
dzieki za czteru lata szkoda że Pani nie odmlodziła kadry ale angażowała się Pani w wiele przedsięwzięć i nie miała Pani wpadek dziękuję w imieniu wielu mieszkańców powiatu chełmskiego
http://www.slowopodlasia.pl/index.php?a=1&id=28064
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
adam napisał:
dzieki za czteru lata szkoda że Pani nie odmlodziła kadry ale angażowała się Pani w wiele przedsięwzięć i nie miała Pani wpadek dziękuję w imieniu wielu mieszkańców powiatu chełmskiego
temat tygodnia gospodarka za kierownicą temida wypadki/wpadki reportaż/raport pożegnanie wakacji nowy numer zobacz więcej regulamin dzieciak roku Nie złamał prawa, nie sprzeniewierzył się standardom Według poprzedniej wojewody i byłego zastępcy szefa Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Lublinie odwołano nieuczciwego urzędnika. Dziś okazuje się, że zarzuty od początku były dęte, a oskarżenia fałszywe. Po prawie dwóch latach od dymisji pochodzącego z Międzyrzeca Podlaskiego byłego szefa lubelskiej WITD jak na dłoni widać prawdziwe powody tej historii. Była to polityczna rozgrywka, w którą na dodatek uwikłano media. Odwołany w marcu 2010 roku lubelski wojewódzki inspektor transportu drogowego to Cezary Jurkowski. Jego dymisja od początku budziła ogromne emocje. Przede wszystkim dlatego, że potrafił otwarcie przeciwstawiać się czysto gabinetowej i pozamerytorycznej logice zdarzeń, w której jego zastępca Jan Sokół odegrał pierwszoplanową rolę. Sokół – były samorządowiec i dyrektor Banku Spółdzielczego w Leśnej Podlaskiej – nigdy zresztą nie ukrywał swoich bliskich związków z polityką. A także rozległych znajomości i równie wielkich ambicji. To on zasugerował wojewodzie, a potem w złożonym w prokuraturze doniesieniu szczegółowo opisał rzekomo „przestępczą działalność” swego przełożonego. Obwiniał go tam m.in. o liczne nieprawidłowości w zarządzaniu urzędem, a także o kierowanie wobec niego gróźb karalnych, wyłudzenie pieniędzy i poświadczenie nieprawdy. Wojewoda Genowefa Tokarska zaś po przeprowadzeniu kontroli w inspekcji dołożyła oskarżenie o używanie samochodu służbowego do celów prywatnych, a do głównego inspektora transportu drogowego w Warszawie wysłano anonim, w którym pracownicy skarżyli się na „konflikt dyrektorów” oraz „rozgrywające się w inspektoracie dantejskie sceny”. Oliwy do ognia dolały lokalne i regionalne media, które szeroko opisały historię. Jeden z tygodników napisał wówczas, że „inspektorzy poszli na noże”, w gazetach szczególnie akcentowano konflikt między obydwoma mężczyznami. O umorzeniu dochodzenia przez prokuraturę i oczyszczeniu b. szefa lubelskiego WITD media nie informowały już tak chętnie – jako nieliczne napisało o tym m.in. „Słowo Podlasia”. Taki mechanizm mógł skutkować tylko jednym – publicznym linczem, a w konsekwencji odwołaniem Jurkowskiego z funkcji. Dlatego zasadne jest pytanie, czy sprawa od początku nie była zakulisową prowokacją, obliczoną na zdestabilizowanie działalności inspekcji i zdyskredytowanie jej szefa. Albo – co mało prawdopodobne – wyjątkowo nieudolną próbą rzeczowej dyskusji o problemach inspektoratu. Zwłaszcza że za sformułowane – jak się okazało później kompletnie absurdalne – zarzuty Jurkowskiemu groziłoby nawet kilka lat więzienia. * * * Związany z południowym Podlasiem Jan Sokół był w tym okresie zastępcą szefa Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Lublinie. Zanim tam trafił, pełnił m.in. funkcję dyrektora Wojewódzkiego Zakładu Transportu i Dróg. Po odwołaniu ze stanowiska w WITD przez dłuższy czas był na zwolnieniu lekarskim. Wciąż szuka pracy. Nigdy nie krył satysfakcji z usunięcia swego szefa i publicznie podtrzymywał swoje oskarżenia. Nie nudzi się – prowadzi obecnie dwie karne sprawy sądowe przeciwko b. szefowi: o zniesławienie i wyłudzenie pieniędzy. Oba pozwy są z oskarżenia prywatnego. – Nie popuszczę i doprowadzę do jego skazania – zapowiada buńczucznie Sokół. Według Jurkowskiego oskarżenia są wynikiem rozbuchanej wyobraźni jego zastępcy. Były szef WITD jest pewien uniewinnienia w obydwu sprawach. – To kompletna nieprawda. Sokół przede wszystkim nigdy nie posiadał odpowiedniej wiedzy do pracy w inspektoracie, nie miał elementarnych kompetencji. Szczytem arogancji było domaganie się przez niego znacznej podwyżki płacy kosztem innych pracowników. Od momentu, gdy odmówiłem, to ja byłem przez niego zastraszany, on na co dzień zajmował się intrygami i oszczerstwami. Merytoryczna, zlecana mu przeze mnie praca nie była wykonywana. Stąd 9 grudnia 2009 roku złożyłem wniosek do wojewody o jego odwołanie – wspomina Jurkowski. Ukończył Wydział Handlu Wewnętrznego na kierunku ekonomika i organizacja transportu Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie. Przed objęciem funkcji zajmował się m.in. biznesem. Z prowadzenia firmy, zgodnie z przepisami ustawy antykorupcyjnej, zrezygnował z chwilą powołania na stanowisko. Podjęte przez niego działania w lubelskiej WITD doprowadziły do wielu korzystnych zmian w funkcjonowaniu instytucji. – W ciągu niecałych dwóch lat, dzięki ciężkiej pracy mojej oraz podległych mi funkcjonariuszy, inspektorat osiągnął najlepsze wyniki od początku swej działalności. Celowe i gospodarne wydatkowanie środków budżetowych sprawiło, że WITD w Lublinie jest dziś jedną z najlepiej wyposażonych w sprzęt i urządzenia jednostek w kraju. Przy czym pieniądze z państwowego budżetu przekazane na jego funkcjonowanie zwróciły się wielokrotnie – mówi Jurkowski. Działalność b. szefa WITD wysoko ocenił też główny inspektor transportu drogowego. To m.in. dlatego, w przeciwieństwie do Sokoła, Jurkowski mógł wrócić do pracy w inspekcji. Zatrudniono go w Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego w Warszawie, gdzie nadal zajmuje się ochroną bezpieczeństwa i porządku na drogach. * * * Cezary Jurkowski uważa, że polityczna awantura, jaka wybuchła po złożeniu przez niego wniosku o odwołanie Jana Sokoła z funkcji zastępcy szefa lubelskiej WITD, zniweczyła lub odsunęła na dalszy plan wiele śmiałych i ambitnych planów na rozwój tej instytucji w regionie. Jurkowski chciał m.in. stworzyć w Lublinie Centralny Ośrodek Szkolenia ITD i jeszcze bardziej unowocześnić wyposażenie jednostki. Udało się mu jednak wiele innych przedsięwzięć. Dzięki jego zabiegom urząd będzie miał nową siedzibę, stworzył także dwa oddziały terenowe wydziału inspekcji WITD – w Międzyrzecu Podlaskim i w Zamościu. W okresie sprawowania przez niego funkcji powołano w Lublinie komisję do spraw kontroli przedsiębiorstw transportowych, która m.in. typuje do sprawdzania firmy na podstawie skarg i naruszeń przepisów obowiązujących na terenie Unii Europejskiej. Powołano także komisję do spraw opracowania elektronicznych rozkładów jazdy, co zupełnie wyeliminowałoby istniejące do tej pory niezgodne z prawem o ruchu drogowym rozkłady jazdy,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...