Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Wypadek na ul. Jana Pawła II. Dwie osoby ranne

Utworzony przez TAK!, 18 stycznia 2013 r. o 17:31 Powrót do artykułu
Co to jeżdzą jescze gorzej niż taksówkarze... zawsze im pilno i zawsze są Panami na drogach..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czas najwyższy pomyśleć o założeniu na tym niebezpiecznym przejściu światła.Miałam podobną sytuację jeden samochód stanął i mnie przepuścił, a drugi nadjechał z predkością, że gdybym nie odskoczyła to na pewno by mnie potrącił. PIĘKNA TRASA TO PANOWIE KIEROWCY ZWŁASZCZA CI MŁODZIM JADĄ NA FUL, A PIESI ???????? POMYŚLCIE PANOWIE DROGOWCY O ŚWIATŁACH,CZAS NAJWYŻSZY.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Światła to oczywiście głupota! Są 200 m przed przejściem. Piesi wchodzą na przejście jak stado owiec. Wreszcie jezdnia jest dla samochodów. Na tym przejściu wystarczy poczekać pół minuty i potem nic nie jedzie, poza skręcającymi z Granitowej. Ale też najważniejsze, to prędkość, z jaką tam jeżdżą samochody. 80 km/godz. to norma, a wielu jeździ tam jeszcze szybciej. Tu na pewno przydałby się fotoradar, albo od czasu do czasu "suszarka".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tam jazda jak na autostradzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
J est bardzo fajnie piesi biegiem przechodzą przez przejscie.Tuz przed wypadkiem stasza Pani dzieki uprzejmosci przechodnia cudem unikneła najechania na przejsciu.Jest zima,zupełnie inaczej hamuje auto ,na lodzie nie pomaga ABS,a zółtek spieszył się z przesyłką.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W tym miejscu wogóle nie powinno być przejścia na poziomie jezdni. Osiedle obok znajduje się na skarpie, powinno się to wykorzystać i nad jezdnią zrobić kładkę. Bezpieczniej i wygodniej zarówno dla kierowców jak i pieszych. Tylko, że w Lublinie trzeba by jeszcze na dole zrobić jakieś zasieki, bo przykłady z Filaretów czy Armii Krajowej pokazują, że naród nie potrafi chodzić po schodach. W takich miejscach przydałby się czasem jakiś patrol, to z czasem się nauczy. Jakoś w innych miastach to działa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A zwróciliście uwagę jak agresywnie jeżdżą kierowcy OBI , oni po prostu urządzają sobie wyścigi na ulicach, mają tam jakieś dobre silniki bo sam widziałem jak na światłach tak szybko ruszają że wszyscy zostają daleko w tyle, ale to bardzo niebezpieczne
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
przyczyna wypadku?? - PIESI - piesi którzy wchodza na jezdnię bez pomyślunku!! Tak samo ten kretyn który peirwszy zatrzymał się żeby ich tam wpuścić - ludzie! jest zima, śnieżyca, jest tak cholernie trudno wyhamować rozpędzoną choćby do 40 km/h masę więc po 1 - jesteś pieszym to pomyśl że ktoś może nie zdążyć wyhamować zanim wejdziesz na jednię i to bez względu czy to jest pierwszy czy kolejny samochód od przejścia, po 2 - jesteś kierowcą osobówki patrz w lusterka czy za toba nie jedzie ciężarówka - jej jest trudniej wyhamować niz osobówce, zwłaszcza jeśli w taką pogodę naciśniesz bezmyślnie na heble wprost przed jej nosem.... Prędkość nie ma przy takiej pogodzie znaczenia a nikt nie będzie dmuchał na zimne i jechał 10km/h dmuchając na zimne. Ludzie zacznijcie myśleć w końcu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludziska... Takie wypadki to efekt kilku czynników: * Nagminne przekraczanie prędkości; * wyprzedzanie na przejściu i przed przejściem; * jazda na styk (są tacy, co na JPII jeżdżą slalomem, nierzadko w ogóle nie używając kierunkowskazów). Dużo może nie jeżdżę, bo nie jestem kierowcą zawodowym - robię tylko 30kkm rocznie. To co mogę powiedzieć - wszędzie trafiają się deb***e, ale w Lublinie jest ich wyjątkowo dużo. Zero kultury, naginanie przepisów itd. Na dodatek brak umiejętności i podstawowej wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego (wyłączcie światła na rondach w Lublinie i zobaczycie, jaki będzie paraliż. Gorszy niż po obfitych opadach śniegu. W naszym mieście ludzie nie wiedzą, jak zachować się na rondach. Jak pojedzie taki LU do WWki, to mogę się założyć, że na 90% jak zobaczy tramwaj, to robi w portki i nie wie, jak się ma zachować). Dodatkowo duża część kierowców z Looblyna twierdzi, że Ci przyjezdni - LKSy, LLW, LSW itp., to gorsi kierowcy. Gówno prawda - są tacy, co jeżdżą tym LSW a w LBN mieszkają od 20 czy 30 lat. Ale wracając do tematu - wczoraj wcale nie było ślisko. Podejrzewam, że gość z DHLa jechał z telefonem przy uchu zagapił się i najechał na Focusa. Ludzie - tam jest 50km/h, a wszyscy lecą grubo ponad 80km/h. Mi też zdarza się pojechać JPII trochę szybciej, ale jak jadę 80km/h i wyprzedza mnie ciężarówka jadąca dużo szybciej to po prostu skóra cierpnie. W 99% przypadków taka prędkość nie stanowi pewnie problemu, ale jest ten 1%, kiedy okaże się, ze właśnie z powodu tych 80km/ nie zdążymy wyhamować... Wyprzedzanie na przejściu - nagminny temat w LBN. Tak samo, jak przekraczanie podwójnej ciągłej (jazda środkiem) np. na BMC od AK do rondka na Zana przy Leclerku. Albo chociażby czerwone z zieloną strzałką w prawo - 99% kierowców po prostu przejeżdża (a powinien być jak to w hAmeryce mówią - "full stop"). Ale czego można wymagać od kierowców, jak nawet policja (drogówka) nie zatrzymuje sie w takiej sytuacji. Ostatnio, jak zatrzymałem sie do zera - koleś jadący za mną obtrąbł mnie i pokazał środkowy palec (właśnie - wspomniana przeze mnie wcześniej kultura kierowców LU). I jeszcze jedno - żeby nie było wątpliwości - jestem kierowcą z Lublina.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Popieram, tam powinna być kładka - ale taniej zrobić przejście przecież (tylko nie bezpieczniej...). 400 metrów dalej to samo - likwidacja 2 przejść i powinni podziemne zrobić jedno przy wąwozie - a raczej podziemne (naziemne) pod wiaduktem (tam gdzie ograniczenie do 40km/h) - A panowie policjanty bardzo ładnie się tam w uliczce żużlowej takiej chowają i stukają na tym ograniczeniu 40km/h kierowców. Tam są 2 przejścia na skrzyżowaniu i tylko z jednego ludzie korzystają jak już. Podobnie przy kościele kilkaset metrów dalej jest fotoradar - ja się pytam po co ? DLA KASY jak zawsze... Tam przejście przy tym kościele też powinno się zlikwidować wraz z fotoradarem - 70 metrów obok jest PRZEJŚCIE PODZIEMNE!!! - a ile pieniążków można by było zaoszczędzić ohoho - sam fotoradar to 150 tyś złotych, wybudowanie słupa, elektryka no myślę że to jakieś 70 tyś zł - można by było za ta pieniążki np wynająć ludzi przy szkołach żeby dzieci przeprowadzali czy coś.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dokładnie tak jest. Trafiłeś w sedno.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja napisał:
Tak samo ten kretyn który peirwszy zatrzymał się żeby ich tam wpuścić
Twoim zdaniem powinien rozjechać te dziewczynki na miazgę niech mają gówniary nauczkę? Lecz się.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
poszkodowanych lub ich rodziny prosze o kontakt pomoge w kwestii finansowej 662-006-565
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...