Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Wywóz śmieci według nowych zasad

Utworzony przez derstwe, 14 listopada 2012 r. o 13:54 Powrót do artykułu
Skąd bierzecie te stawki - z sufitu? Skoro dotychczas stawki były dużo niższe śmieci nie powinno być więcej, a będzie obowiązek płacenia tego podatku przez wszystkich - to według zwykłej logiki powinno wyjść, że te opłaty będą mniejsze niż dotychczas (niektórzy podrzucali śmieci innym a teraz powinni za to zapłacić). Ale oczywiście tendencja jest taka, że ustala sie stawki nie poparte żadnymi wyliczeniami i od razu trąbi po wszystkich mediach że będą droższe 2-3 krotnie. Skąd te wyliczenia - proszę o dane. Na całym świecie na smieciach robi się najlepsze interesy, u nas tez nie było dotychczas źle, a tera popodniesieniu stawek to będzie kosmos dla odbierających śmieci. A tak na koniec - skoro będzie ustalona jedna stawka za odbiór od osoby - to jak sprawdzą czy ktoś segreguje czy nie. Przecież takie dane będą możliwe do weryfikacji tylko przez firmę odbierającą odpady, a kasę będzie zbierało miasto. Po prostu segregacja się nie opłaci bo wszyscy zapłacą tyle samo i kolejny przepis UE weźmie w łeb bo nie będziemy odzyskiwali tyle ile trzeba. Chyba ktoś te zmiany zaczął od d...py strony.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kiedy Unia wymusi na Polsce godziwe zarobki,żeby móc zapłacić za wywóz śmieci.Dlaczego ktoś ma decydować za mnie, kto dał urzędnikom takie prawo,że nie mogę wybrać tańszego odbiorcy.Gdzie w tym kraju jest Konstytucja.Już widzę pod gabinetami decydentów właścicieli firm wywozowych z pełnymi teczkami,zapewne o to chodzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pomysł dobry, a realizacja taka, żeby jeszcze zarobić na odpadach. Rachunek ekonomiczny nie ma tu nic do rzeczy. Zapewne szwagier zarobi...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a co z tymi którzy palą śmieci
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wywóz śmieci w Lublinie Powołana do pilnowania porządku straż miejska powinna bezwzględnie sprawdzać umowy na wywóz śmieci.Wielu dorobkiewiczów (właściciele budynków jednorodzinnych) w dużej większości nie mają podpisanych umów o wywóz śmieci.Śmiecie podrzucają pod śmietniki w blokach albo wywożą do śmietników swoich zakładów pracy lub po prostu wyrzucają do przydrożnych rowów lub pozostawiają w lesie. Ponadto straż miejska została powołana przede wszystkim do pilnowania,aby psy nie srały na chodniki,trawniki,place zabaw.A tymczasem straż ma takie obowiązki głęboko w du...e,woli zatrzymywać kierowców,zabawiać się urządzeniami do pomiaru prędklości,a sami natomiast łamią przepisy do granic możliwości (zatrzymywanie się w miejscach niedozwolonych,molestowanie nieletnich dziewczyn nad zalewem,korupcja i przekręty przy przetargach na samochód,.....etc)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gdzie tu SPRAWIEDLIWOŚĆ?! Jeżeli teraz mam pojemnik 250L na 3-y osobową rodzinę i płacę 34zł za miesiąc, a od nowego roku mam PŁACIĆ 20 zł od osoby, to jest 60zł za miesiąc. To prawie 2 RAZY WIĘCEJ niż dotychczas!! Jeżeli teraz firmie OPŁACA się odbierać odemnie śmieci za 34zł i ma tylko jakąś część udziału w rynku odbioru śmieci w mojej gminie, to czemu tak WYSOKIE STAWKI, mają być po zmianie przepisów jeżeli na rynku lokalnym będzie monopolista (w myśl zasady- hurtem taniej). To jest nie do pomyślenia, żeby w dzisiejszych czasach ktoś narzucał z góry firmę, a obywatel NIE MA PRAWA WYBORU. Po co ja (a także INNI LUDZIE) mają PRZEPŁACAĆ po zmianie przepisów, skoro teraz PŁACĄ MNIEJ ?! DZIKI KRAJ !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeszcze z 10 lat w Euro-kołchozie i Lubelszczyzna zmieni się w piękny rezerwat dzikiej przyrody. Mieszkańcy wymrą albo zostaną muszeni do emigracji, stając się euroniewolnikami na zachodzie Europy. Natomiast do Lublina zaczną zjeżdżać coraz liczniejsze rzesze turystów by zobaczyć dziką przyrodę i nielicznych tubylców. Ku uciesze elit i urzędników, żyjących z pseudo- funduszy. Rozwój polski wschodniej, raczej grabież i niszczenie jak za okupacji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MANY napisał:
Gdzie tu SPRAWIEDLIWOŚĆ?! Jeżeli teraz mam pojemnik 250L na 3-y osobową rodzinę i płacę 34zł za miesiąc, a od nowego roku mam PŁACIĆ 20 zł od osoby, to jest 60zł za miesiąc. To prawie 2 RAZY WIĘCEJ niż dotychczas!! Jeżeli teraz firmie OPŁACA się odbierać odemnie śmieci za 34zł i ma tylko jakąś część udziału w rynku odbioru śmieci w mojej gminie, to czemu tak WYSOKIE STAWKI, mają być po zmianie przepisów jeżeli na rynku lokalnym będzie monopolista (w myśl zasady- hurtem taniej). To jest nie do pomyślenia, żeby w dzisiejszych czasach ktoś narzucał z góry firmę, a obywatel NIE MA PRAWA WYBORU. Po co ja (a także INNI LUDZIE) mają PRZEPŁACAĆ po zmianie przepisów, skoro teraz PŁACĄ MNIEJ ?! DZIKI KRAJ !!!
Wszystko znowu ludzie wywiozą do lasu i nad zalew.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proponuje przejść na system obowiązujący w Fajsławicach. Tu przy budynku UG pali się śmieci, jak również przy pobliskich blokach. Wyciągają z kontenera wszystko, co da się spalić i palą. Zaoszczędzone pieniądze przeznaczą na leczenie raka u mieszkańców... Zainteresowanym mogę przesłać nagrania video. Takiej głupoty nie widziałem nigdzie na świecie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mecenas napisał:
Wszystko znowu ludzie wywiozą do lasu i nad zalew.
I co z tego że wywiozą jak i tak bedą musieli zapłacić, właśnie o to chodzi że masz zapłacić bo będziesz miał obowiązek a jak zapłacisz za wywóz to po co samemu wywozić do lasu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
derstwe napisał:
Skąd bierzecie te stawki - z sufitu? Skoro dotychczas stawki były dużo niższe śmieci nie powinno być więcej, a będzie obowiązek płacenia tego podatku przez wszystkich - to według zwykłej logiki powinno wyjść, że te opłaty będą mniejsze niż dotychczas (niektórzy podrzucali śmieci innym a teraz powinni za to zapłacić). Ale oczywiście tendencja jest taka, że ustala sie stawki nie poparte żadnymi wyliczeniami i od razu trąbi po wszystkich mediach że będą droższe 2-3 krotnie. Skąd te wyliczenia - proszę o dane. Na całym świecie na smieciach robi się najlepsze interesy, u nas tez nie było dotychczas źle, a tera popodniesieniu stawek to będzie kosmos dla odbierających śmieci. A tak na koniec - skoro będzie ustalona jedna stawka za odbiór od osoby - to jak sprawdzą czy ktoś segreguje czy nie. Przecież takie dane będą możliwe do weryfikacji tylko przez firmę odbierającą odpady, a kasę będzie zbierało miasto. Po prostu segregacja się nie opłaci bo wszyscy zapłacą tyle samo i kolejny przepis UE weźmie w łeb bo nie będziemy odzyskiwali tyle ile trzeba. Chyba ktoś te zmiany zaczął od d...py strony.
Niestety zapomniałeś, że przy okazji trzeba będzie zatrudnić rzeszę urzędasów, kupić im komputery, drukarki i ch*** wie co jeszcze. To kosztuje i my za to zapłacimy. Jak myślisz kogo zatrudnią? Dochodzę do wniosku, że ta demokracja jest do dupy. Przydałby się jakiś dyktator, co ucinałby łapy złodziejom, albo od razu łby. Przynajmniej grabarze mieliby zajęcie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja "produkuję" mało śmieci, gdyż: 1. puszki, elementy metalowe - sprzedaję na złomie 2. papier - oddaję w akcjach typu "przynieś papier - dostaniesz drzewko" 3. szkło i plastik - segreguję i oddaję do pojemników na frakcję suchą (przy czym staram się wykorzystać powtórnie np. butelki i słoiki (na soki własnej produkcji) oraz butelki np. po piwie - kupując te, które są na wymianę 4. obierki i inną "substancję organiczną" wrzucam do kompostownika 5. staram się nie zostawiać resztek jedzenia - zjada je mój kot i "zaprzyjaźniony" pies sąsiada 6. zużytą elektronikę i artykuły elektryczne, baterie - oddaję do punktów odbierania eko-śmieci 7. zużytą odzież, buty - oddaję do PCK 8. przeterminowane leki - oddaję do apteki Moje śmieci, to: zużyte podpaski (kilka dni w miesiącu - niewielkie gabaryty), stare zużyte szmaty - na miesiąc razem worek na śmieci maksymalnie 20 litrów. Ile powinnam płacić za odbiór śmieci ? Dodam, że obecnie mam podpisaną umowę na 240 l z wywozem jeden raz w miesiącu (nie zgodzili się na mniejszy pojemnik) + dwa razy w miesiącu po 100 l frakcji suchej w workach. Płacę miesięcznie 37,08 zł. Ponieważ firma wywożąca śmieci wozi ode mnie praktycznie samo powietrze, pozwalam sąsiadom na dorzucanie ich śmieci do mojego pojemnika.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
2o zeta od osoby chyba ich pogieło
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co z dzikimi lokatorami którzy mieszkają a nie są zameldowani (stancje, wynajmy itp...) Kto za nich będzie płacił??? [stawka od osoby]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Co z dzikimi lokatorami którzy mieszkają a nie są zameldowani (stancje, wynajmy itp...) Kto za nich będzie płacił??? [stawka od osoby]
przecież gdzieś są zameldowani.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gnostyk napisał:
Proponuje przejść na system obowiązujący w Fajsławicach. Tu przy budynku UG pali się śmieci, jak również przy pobliskich blokach. Wyciągają z kontenera wszystko, co da się spalić i palą. Zaoszczędzone pieniądze przeznaczą na leczenie raka u mieszkańców... Zainteresowanym mogę przesłać nagrania video. Takiej głupoty nie widziałem nigdzie na świecie.
W Kraśniku palenie śmieci też jest standardem - zwłaszcza na placach Ochotniczych Straży Pożarnych. A Straż Miejska niestety nie widzi problemu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
molesztom robol pospolity napisał:
Niestety zapomniałeś, że przy okazji trzeba będzie zatrudnić rzeszę urzędasów, kupić im komputery, drukarki i ch*** wie co jeszcze. To kosztuje i my za to zapłacimy. Jak myślisz kogo zatrudnią? Dochodzę do wniosku, że ta demokracja jest do dupy. Przydałby się jakiś dyktator, co ucinałby łapy złodziejom, albo od razu łby. Przynajmniej grabarze mieliby zajęcie...
A CO NA TO PORADZISZ,JAK JEST TAKA USTAWA ===TAK ZAGŁOSOWALI POSŁOWIE==== na których zawsze głosujesz.Już cię robolu wykolegowali w 198o,1981,1989,i teraz cię KOLEGUJĄ co roku zawsze,KAPITALIZM najgorszy ustrój dla roboli co nic nie posdiadają.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
posłowie nie głosowali za tym aby ludzie tyle płacili to widzimisię gmin posłowie głosowali za tym żeby gminy miały umowy na wywóz odpadów i egzekwowali od ludzi by ci nie wywożili ich na dzikie wysypiska lub lasu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
el napisał:
przecież gdzieś są zameldowani.
nie legalni z innych krajów i inni też mają meldunek!!!!! NIE MY ZA NICH ZAPŁACIMY
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a co z tymi którzy palą śmieci
Ja palę! plastyków nie kopuje i żadnych słoików oraz puszek z reguły nie mam śmieci a zamiotkami uzupełniam dziry na działce a płacić będę musiał za darmo ale żeby to było jajieś uzasadnienie to te pieniądze przeznaczam na wieniec ostatniego pożegnania dla tych którzy to wymyślili modląc się szczeże o bolesną ich śmierć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...