Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Zmiany na ul. Filaretów. Łatwiej dojedziemy do centrum Lublina

Utworzony przez Grzesiek, 5 września 2012 r. o 09:48 Powrót do artykułu
Powinien być jeszcze skręt w prawo z UL. Głębokiej na ul. Filaretów. Często pomiędzy ul Sowińskiego a Filaretów jest pełno samochodów i nie ma jak jechać prosto, wynikiem czego korki na głębokiej są bardzo duże i czasami sięgają ul. Wileńskiej . Jesli w prawo ktoś chce skręcić (musi przepuścić pieszych) to samochody za nim stoją a prosto nie mogą jechać bo czekają aż korek do Sowińskiego się zmniejszy. Wystarczyło dodać tylko prawo skrę z Głębokiej na Filaretów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A dopiero niedawno Miasto spaprało sytuację na skrzyżowaniu M.Cassino i Al. Kraśnickich. Tuż przed wakacjami pogorszono przepustowość skrzyżowania! Pisała o tym prasa. Pan Kieliszek referował, że to dla porawienia bezpieczeństwa, by nie przekraczać 2 pasów skręcajac w lewo. Ja się pytam czy przypadkiem skręcając w lewo na każdym skrzyżowaniu Al. Kraśnickich nie przecinamu 2 pasów? Minęły wakacje i problem powrócił. Korki aż po Wojciechowską i Armii Krajowej. Przyjdzie słota i jeszcze bedzie gorzej...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Grzesiek napisał:
Powinien być jeszcze skręt w prawo z UL. Głębokiej na ul. Filaretów. Często pomiędzy ul Sowińskiego a Filaretów jest pełno samochodów i nie ma jak jechać prosto, wynikiem czego korki na głębokiej są bardzo duże i czasami sięgają ul. Wileńskiej . Jesli w prawo ktoś chce skręcić (musi przepuścić pieszych) to samochody za nim stoją a prosto nie mogą jechać bo czekają aż korek do Sowińskiego się zmniejszy. Wystarczyło dodać tylko prawo skrę z Głębokiej na Filaretów.
Tak, myślę, że to dobry pomysł jest. Miasto powinno o tym pomyśleć czy nie zrobić tego prawoskrętu. A przy okazji zapytam. Co z remontem Filaterów od ZUS-u do Jana Pawła II? Bo pan prezydent Żuk obiecał, że przy okazji remontu ul. Filaretów od Głębokiej do ZUS-u to zrobi prezent dla mieszkańców i wyremontuje pozostałą część tej drogi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Super! Przetarg we wrześniu, akurat w październiku studenci wrócą do miasta będą piekne korki... Nie można tego było zaplanować i przeprowadzić w wakacje? Cieszę się z usprawnienia ruchu ale może nie takim kosztem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co z rondkiem przy Urmowskiego?Już teraz pędzą z Filaretów na wyścigi a co będzie po odnowieniu ulicy?Tam jest przejście dla pieszych!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co z wiaduktem nad ul. Głęboką, który miał połączyć Sowińskiego z Filaretów? Bardzo hucznie o tym było w kampanii Pana Żuka. A teraz temat ucichł... Tak samo zapowiadane było przejście podziemne pod Racławickimi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Na ul. Głębokiej lewy pas nadal będzie służył do skrętu w lewo, a manewr ten będzie dopuszczony także ze środkowego pasa. Będzie on przeznaczony do jazdy na wprost oraz do skrętu w ul. Filaretów – dodaje Kieliszek." Czy zdaje sobie sprawę z tego, co mówi? Przeciez natychmiast zatka się odcinek Filaretów w okolicach tego skrzyzowania... tam jest JEDEN pas ruchu w kierunku do Zana, przystanek autobusowy, jezdnia jest ZA WĄSKA na odcinku od skrzyżowania do miejsca, gdzie zaczyna sie dwupasmówka przed Grażyny...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ość napisał:
"Na ul. Głębokiej lewy pas nadal będzie służył do skrętu w lewo, a manewr ten będzie dopuszczony także ze środkowego pasa. Będzie on przeznaczony do jazdy na wprost oraz do skrętu w ul. Filaretów – dodaje Kieliszek." Czy zdaje sobie sprawę z tego, co mówi? Przeciez natychmiast zatka się odcinek Filaretów w okolicach tego skrzyzowania... tam jest JEDEN pas ruchu w kierunku do Zana, przystanek autobusowy, jezdnia jest ZA WĄSKA na odcinku od skrzyżowania do miejsca, gdzie zaczyna sie dwupasmówka przed Grażyny...
pomyśl trochę, to, że jest jeden pas to nie znaczy, że jeden zostanie. Skoro chcą zrobić dwa pasy skręcające z Głębokiej w Filaterów to chyba logiczne jest, że Filaterów poszerzą i zrobią dwa pasy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rupert napisał:
pomyśl trochę, to, że jest jeden pas to nie znaczy, że jeden zostanie. Skoro chcą zrobić dwa pasy skręcające z Głębokiej w Filaterów to chyba logiczne jest, że Filaterów poszerzą i zrobią dwa pasy.
Jak dotąd była mowa jedynie o dodatkowym pasie z Filaretów w Głęboką dla skrętu w prawo i jazdy na wprost Głęboką... owszem, należało by poszerzyć Filaretów na tym odcinku także od strony skarpy - ale NIGDZIE w planach przebudowy o tym nie wspominano. Konsekwencją dobudowania dodatkowego z tej strony pasa były by roboty ziemne: zniwelowanie fragmentu skarpy, przeniesienie słupów trakcji trolejbusowej, oraz - o ile zostanie w tym samym usytuowaniu - przebudowa przystanku autobusowego. Ale może... kto wie... może i stanie się zgodnie z logiką...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale - że też zawsze jakieś ale jest... pozostawienie w dotychczasowym stanie ul Głębokiej na odcinku od Raabego do skrzyżowania z Sowińskiego niewiele zmieni sytuację stojących w korku na tym odcinku, tam KONIECZNY jest dodatkowy pas już od Raabego dla chcących jechać w Sowińskiego z Głębokiej i Głęboką na wprost od Narutowicza. Krótki kawałek prawoskrętu tuż przed światłami to sporo za mało, w godzinach szczytu korek sięga do Raabego właśnie. No, zobaczymy - może...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Srali muszki będzie wiosna...a ja się pytam który to już raz w tym roku piszecie w Kurierze o przebudowie skrzyżowania Filaretów-Głęboka? Bo jeśli mnie pamięć nie myli to już kolejny artykuł w tym temacie, tylko za każdym razem z późniejszym terminem realizacji. Pierwotnie miało to chyba być zrobione w wakacje, z resztą razem z remontem dalszego odcinka ul.Filaretów (o czym teraz już cicho-sza i ani słowa). Na tej zasadzie to ja mogę Wam drodzy Mieszkańcy obiecać odnowienie wszystkich głównych ulic miasta i poszerzenie ich do 4 pasów ruchu w każdą stronę. Myślę, że spełnienie mojej obietnicy jest tak samo prawdopodobne, jak zrealizowanie w tym roku wyżej opisanej przebudowy skrzyżowania.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
observateur napisał:
Srali muszki będzie wiosna...a ja się pytam który to już raz w tym roku piszecie w Kurierze o przebudowie skrzyżowania Filaretów-Głęboka? Bo jeśli mnie pamięć nie myli to już kolejny artykuł w tym temacie, tylko za każdym razem z późniejszym terminem realizacji. Pierwotnie miało to chyba być zrobione w wakacje, z resztą razem z remontem dalszego odcinka ul.Filaretów (o czym teraz już cicho-sza i ani słowa). Na tej zasadzie to ja mogę Wam drodzy Mieszkańcy obiecać odnowienie wszystkich głównych ulic miasta i poszerzenie ich do 4 pasów ruchu w każdą stronę. Myślę, że spełnienie mojej obietnicy jest tak samo prawdopodobne, jak zrealizowanie w tym roku wyżej opisanej przebudowy skrzyżowania.
Oczywiście miało być w Dzienniku a nie w Kurierze...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ość napisał:
Jak dotąd była mowa jedynie o dodatkowym pasie z Filaretów w Głęboką dla skrętu w prawo i jazdy na wprost Głęboką... owszem, należało by poszerzyć Filaretów na tym odcinku także od strony skarpy - ale NIGDZIE w planach przebudowy o tym nie wspominano. Konsekwencją dobudowania dodatkowego z tej strony pasa były by roboty ziemne: zniwelowanie fragmentu skarpy, przeniesienie słupów trakcji trolejbusowej, oraz - o ile zostanie w tym samym usytuowaniu - przebudowa przystanku autobusowego. Ale może... kto wie... może i stanie się zgodnie z logiką...[/quote] wiesz, może jednak coś w tym mieście zgodnie z logiką da się zrobić a przystanek podobno ma być przesunięty tak coby nie blokował pasa ruchu więc może coś z tego sensownego wyjdzie. Trza czekać. [quote name='observateur' timestamp='1346857866' post='670898'] Srali muszki będzie wiosna...a ja się pytam który to już raz w tym roku piszecie w Dzienniku o przebudowie skrzyżowania Filaretów-Głęboka? Bo jeśli mnie pamięć nie myli to już kolejny artykuł w tym temacie, tylko za każdym razem z późniejszym terminem realizacji. Pierwotnie miało to chyba być zrobione w wakacje, z resztą razem z remontem dalszego odcinka ul.Filaretów (o czym teraz już cicho-sza i ani słowa).(...)
no tak mi się właśnie wydawało, że ta przebudowa to w te wakacje miała być. I tak jak piszesz, jednocześnie miała być remontowana dalsza część Filaretów od ZUS-u do Jana Pawła II. No przeca nasz kochany prezydent nam to obiecał :-PPP
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podziękujcie Vincentovi R., który obciął coroczną dotację z państwa dla Lublina na 2012r. o 22mln zł i poinformował o tym... już po uchwaleniu budżetu Lublina... Spowodowało to konieczność przeniesienia niektórych inwestycji na drugą połowę roku, co umożliwi przeniesienie części kosztów tych inwestycji na rok 2013...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...