Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Gratulacje dla p.redaktora - ulica "Szopena" poprostu mnie rozbiła... Swoją drogą - codziennie do roboty jeżdżę Narutowicza od Konopnickiej do Głębokiej. Wiem, co się tam dzieje w godzinach szczytu i krew mnie zalewa, jak myślę o takim totalnym remoncie. Chyba trzeba się będzie odzwyczaić od codziennego wożenia dupska do roboty :| I jeszcze jedno - co nam da zmiana Konopnickiej na jednokierunkową?? To, że będzie można zaparkować po jednej ze stron?? Przecież tam i tak cały czas po jednej stronie stoi samochód za samochodem.
Ostatnio edytowany 17 marca 2009 r. o 23:02
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szopen czy Chopin - obie formy poprawne i dopuszczalne, podobnie rzecz się ma z Szekspirem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
krecik_77 napisał:
Szopen czy Chopin - obie formy poprawne i dopuszczalne, podobnie rzecz się ma z Szekspirem
Ojciec Fryderyka, był spolonizowanym Francuzem. Francuską wersją nazwiska – Chopin – posługiwali się do końca życia i on, i Fryderyk, z rzadka spolszczając je do postaci Szopen, która to bazuje na wymowie języka francuskiego i bywa używana potocznie. Wg mnie w artykule nie powinna zostać użyta potoczna forma.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...