Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
popatrzcie jak w skandynawii radzą sobie z chodnikami i jezdniami. Tam nikt nie soli a jezdnie są zimą zaśnieżona i białe
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
...to zacznijcie używać nieżrącej soli - takiej EkoNaCl.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sypali, sypią i sypać będą sól na chodniki. Bo to taniej, a i łopatą machać nie trzeba, później walić tyką, aby lód rozbić. Często widzę - drewniana szufla, krzepa w łapie i do roboty. Co za prymitywny kraj... Tak odśnieżać to sobie można ścieżkę od drzwi do bramy na własnej posesji, chociaż ci co majętniejsi to już maszynek używają. Po osiedlu, na którym mieszkam - też jeździ traktorek z pługiem - różnie, raz lemieszowym, raz wirnikowym, także ze szczotami, którymi zamiata resztki śniegu. Od czasu położenia kostki tak jeździ, bo w miare równo... nie to, co płyty chodnikowe drzewiej. Po jezdniach osiedlowych już większa maszyna jeździ i odgarnia śnieg, a pryzmy ładują nią na samochody do wywiezienia. Od dawna już nie widziałem ciecia z drewnianą szuflą... Minusem jest ich warkot jeszcze przed świtem. Piasek - tak, posypują, sól na chodniki - nie. Ale - blisko okien jest budynek przedszkola z placykiem przed drzwiami wejściowymi - tu już, owszem, sklejka, kij i ciężka tyczka do rozbijania lodu były używane. Te tyczki bardzo niszczyły chodniki... Nie wiem jak będzie tej zimy, bo wiosną zamontowali alarm, kamery i dozorcy już nie widziałem... chyba dogadają się z administracją osiedlową i traktorek będzie też ten placyck odśnieżał?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy Straż Miejska podejmie interwencję po zgłoszeniu, że gospodarz albo zarządca terenu sypie na chodnik sól?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie nie dajcie się więcej oszukiwać polskim bankom. Ciężko dzisiaj znaleźć w internecie rzetelne informacje, ja prowadzę swoją małą prywatną stronkę na której możecie się dowiedzieć o oszustwach banków. Wstawcie kropki w miejsce spacji: polskiebanki cba pl  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe czy jakby spółdzielnia mieszkaniowa zarządziła czyn społeczny-"odśnieżanie" to sól by przeszkadzała? Pisze durny redaktorek coś żeby sie tylko czepić "
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...