Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Z ochotą gaszą już 110 lat. Święto strażaków z Opola Lubelskiego

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 12 lipca 2017 r. o 19:11 Powrót do artykułu
Wszystko ładnie pięknie, gaszą pożary, jeżdżą do wypadków, tylko po co straż POŻARNA bierze się za coś do czego się zupełnie nie nadają. Strażacy, którzy pracują na kąpielisku w Opolu Lub. nie potrafią pływać, nie mają pojęcia o tym co to jest ratownictwo wodne. Do działań na wodzie został powołany WOPR i to on powinien czuwać nad takimi miejscami. Żenada
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
o prosze :P konkurencja widzę, że nie śpi :p Proszę mi odpowiedzieć dlaczego ktoś kto pisze taki komentarz podważa instytucję, która tym chłopakom wydała uprawnienia ratownika wodnego? I dlaczego osoba ta podważa kompetencję jednostki, która specjalizuje się w ratownictwie wodnym? I w ramach ścisłości, dlaczego WOPR nie złożył oferty na obsługę miejsca przeznaczonego do kąpieli w Opolu Lubelskim? No to chyba już oddaliłem wszystkie argumenty tego komentarza :P
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strażak po kursie podstawowym strażaka wg regulaminu szkoleń Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej ma w szkoleniu podstawy z ratownictwa wodnego, i to w zakresie większym niż szkolenie woprowski, bo dochodzi tutaj m.in. poszukiwania na wodzie i pod wodą, ratownictwo ekologiczne na wodach, działania p.powodziowe i wiele innych ... Więc wkur... mnie jak ktoś mówi że strażak nie ma pojęcia o ratownictwie wodnym
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podważam tą instytucję, która wydała tym ludziom uprawnienia, ponieważ jest nią OSP a nie żaden WOPR, a jak jest powszechnie wiadomo do 2011 roku tylko WOPR mógł szkolić i to WOPR przez tyle lat opracował takie programy kursów, że teraźniejsze szkolenia z programem MSW są dużo mniej wymagające niż szkolenia kiedyś na młodszego ratownika WOPR, co z resztą widać po umiejętnościach ratowników z kąpieliska w Opolu Lub, a w tym roku z tego co wiem z OCK WOPR złożył ofertę na zabezpieczenie kąpieliska. A ja jako instruktor WOPR nie raz miałem okazję szkolić strażaków zarówno z OSP jak i PSP z całego województwa i są oni owszem świetnymi strażakami na wodzie pod warunkiem POSZUKIWAŃ a więc nie akcji ratunkowych oraz przy użyciu specjalistycznego sprzętu tzn. łódź z silnikiem, kamizelki ratunkowe, które noszą strażacy podczas akcji. Nawet w ćwiczeniach na basenie strażacy ledwo co sobie radzą z pływaniem samemu a co jakby im przyszło jeszcze holować dorosłego i agresywnego mężczyznę. A co do działań przeciwpowodziowych strażacy świetnie sprawdzają się w akcjach polegających na noszeniu worków z piaskiem i wypompowywaniu wody z piwnic. A jakby przyszło popłynąć to topielca bez żadnego sprzętu to jestem pewny, że ani poszkodowany ani strażak by już z tej wody nie wyszedł. Od lat WOPR zajmował się ratownictwem wodnym i to on nadal powinien to robić. Pozdrawiam :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no to już wiemy ska ten hejt :P
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
może nie powinieniem się włączać do dyskusji, ale instytucją wydającą im uprawnienia jest pewna osp, ale instruktorami w tej osp są instruktorzy wopr, aktualni członkowie wopr. więc podważasz swoich kolegów i sam wopr. ja to myślę, że po prostu żal komuś *** ściska, bo etaty na kapieliskach wopr-rowskie utrzymuje wojewoda, więc takie Łopole łyknąć za spore pieniądze z ock + kasa od wojewody to niezłe lody się kręci. pozdrawiam., ps. uprzedzając komentarze: nie jestem strażakiem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
skąd wiesz jakie mają umiejętnosci? topiłeś się już?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A skąd wiesz jakie mają umiejętnosci? testowałeś ich już?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hehe, 4 komentarze jednej osoby, sądząc po odstępach czasowych, ktoś widzę lubi jak jego jest na górze, a co do komentarz "może nie powinieniem się włączać do dyskusji, ale instytucją wydającą im uprawnienia jest pewna osp, ale instruktorami w tej osp są instruktorzy wopr, aktualni członkowie wopr. więc podważasz swoich kolegów i sam wopr. ja to myślę, że po prostu żal komuś *** ściska, bo etaty na kapieliskach wopr-rowskie utrzymuje wojewoda, więc takie Łopole łyknąć za spore pieniądze z ock + kasa od wojewody to niezłe lody się kręci. pozdrawiam., ps. uprzedzając komentarze: nie jestem strażakiem" to niech ta osoba wie, że wojewoda nigdy nie opłacał i nie opłaca etatów ratowniczych na kąpieliskach. Wojewoda daje pieniądze jedynie na działalność ratowniczą i m.in na utrzymanie dyżurów ratowniczych, ale o pieniądze od wojewody może starać się każdy podmiot jeżeli posiada odpowiednią kadrę i sprzęt to czemu wspaniałe OSP nie dostało tych pieniędzy ? Brak odpowiednich ludzi ? sprzętu ? doświadczenia? Sami to przemyślcie sobie :) A o umiejętnościach ratowników pracujących w Opolu wiem od Ratowników z basenu na którym odbywał się "kurs" i to co oni mówili tam. Pozdr
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...