Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
boże chroń nas przed tą czarną zarazą!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czytając artykuł i wasze komentarze mam 2 oczywiste mysli: ok, wyrok jest o wiele za surowy, Sąd się nie popisał... ale zapominacie że to był wandalizm i to tez musi być karane - a wszyscy piszecie tak jakby zrobiła coś super... wiem, wiem - anarchia ma się trochę na bakier do państwa wyznaniowego... ale czy ktoś jej narzucał chodzenie do kościoła? kto chce to chodzi.... nikt nie każe czytac napisów na kościołach czy chodzić na msze... ja ten przypadek po prostu traktuję jako zwykły wandalizm i tyle... wyrok powinien byc - z pewnością nie tak drakoński ale powinien... a wszyscy którzy chwalicie dziewczynę zastanówcie się czy gdybym malował na waszych domach czy samochodach też byście się cieszyli???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hej Sethh. To nie chodzi o to, by dziewczyna byla calkiem bezkarna tylko chodzi o to, ze ksieza maja za soba duzo wieksze przewinienia - patrz ojca Rydzyka antysemickie i rasistowskie teksty (podlegajace pod Kodeks Karny) a mimo to nikt jakos ich po sadach nie prowadza. Dziewczyna, jesli sie nie odwola, bedzie miala kreche na zyciorysie i spore problemy ze znalezieniem pracy - to juz jest msciwosc a nie sprawiedliwy wyrok, a wydawac by sie moglo, ze dobry chrzescijanin to ktos kto nie nokautuje za poklepanie po plecach. Pozdrawiam Mika
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hej Mika, zupełnie się z Tobą zgadzam, masz rację... ale to nie chodzi już nawet o księży tylko o chory wymiar sprawiedliwości... Jakiś czas temu Sąd posadził do więzienia nastolatkę za podrobienie legitymacji a ludzie którzy biorą wielomilionowe łapówki za ustawianie przetargów chodzą na wolności i śmieją się wszystkim w twarz... to jest chore i zgadzam się z tym w 100%... Dziewczyna poniesie drakońską karę za strasznie głupi (jak dla mnie) wybryk... ale tak jak powiedziałem - winny jest Sąd który na to wszystko pozwala... A co do księdza - no cóż, nie zachował się jak prawdziwy pasterz tylko sędzia który cieszy się karą... Tylko czy tak powinno być? Oczywiście że nie - tylko sami wiemy jakich mamy księży (temat rzeka)..... a co do tego konkretnego to masz rację - wyszła zwykła ludzka, perfidna mściwość... bo wyrok więzienia który otrzymała - z tego co wiem to akurat z powództwa cywilnego - własnie księdza... Jak dla mnie w tej sprawie boli najbardziej głupota: dziewczyny - bo to było strasznie głupie, Sądu - bo jak można wydac taki wyrok za tego typu przewinienie?, Księdza - bo czy tak powinien zachowywać się ktoś miłosierny - powienien pomóc a nie piętnować... a boli tez głupota niektórych wypowiadających sie choćby na tym forum - lae to juz odrebny temat, i nie chce rozpętać burzy:) Z Tobą Mika zgadzam się... Pozdrawiam Sethh
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
She was a whore anyway.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wpiszswojnick napisał:
Moim zdaniem ten czyn nie wyczerpuje znamion przestępstwa z art. 196 K.k. Art. 196. Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. O znieważaniu przedmiotu czci religijnej nie może być mowy, gdyż tabliczka takim przedmiotem nie jest. Jeśli chodzi o znieważenie miejsca, to jest to wątpliwe, gdyż przytoczone napisy nie są antyreligijne. Mamy tutaj raczej do czynienia z wykroczeniem z art. 63a K.w. lub zniszczeniem mienia w przypadku, gdy pomazanej tabliczki nie da się wyczyścić (art 288 K.k.). Art. 63a. (85) § 1. Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nie przeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze, ograniczenia wolności albo grzywny. § 2. W razie popełnienia wykroczenia można orzec przepadek przedmiotów stanowiących przedmiot wykroczenia oraz nawiązkę w wysokości do 1.500 złotych lub obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego. Art. 288. § 1. Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. § 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. § 3. Karze określonej w § 1 podlega także ten, kto przerywa lub uszkadza kabel podmorski albo narusza przepisy obowiązujące przy zakładaniu lub naprawie takiego kabla. § 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego. Krótko mówiąc, wyrok jest niesprawiedliwy i należałoby się od niego odwołać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
moher napisał:
Tak zgadzam się wyrok trochę zbyt surowy.Przeraża mnie podejście większości młodzieży do wielu spraw z których słada się życie.Religia ma wymagania i to dosyć trudne do spełnienia.Władze i prawo nie pozwalają pić alkoholu i jednocześnie jeżdzić furą.Przydałoby się przy tym jeszcze przynajmniej coś zajarać,a tu też nie wolno.Dziewczyny chcą być gwałcone.Prawo też ma na to paragrafy.Drogi są kręte, ciasno obsadzone drzewami.No nie ma gdzie pokazać małolacie, że ta fura pójdzie 200km/h.Eeeh gdyby tak można było zająć gdzieś jakąś krainę bez moherów,policji sukienkowych itp. różnych dennych i de****nych spraw i rzeczy.Tylko MY naćpani, narąbani, pracą nie skalani, dookoła skóry, fury,komóry. Ale czy ta utopia jest możliwa?? Sami będziecie tymi moherami, ale jak wskazują statystyki sporo Was do wieku moherowego nie dożyje. Jest to okrutna prawda. Teraz trzeba się zastanowić nad "głupim" tematem "dokąd idżiesz?, dokąd zmierzasz?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podoba mi się działalność tej młodzej dziewczyny. W teraźniejszości trzeba walczyć z klerem w kazdy sposób.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ala napisał:
Podoba mi się działalność tej młodzej dziewczyny. W teraźniejszości trzeba walczyć z klerem w kazdy sposób.
CEL UŚWIĘCA ŚRODKI!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
po przeczytaniu czesci komentarzy moge stwierdzic, ze tu sie przejawia cala hipokryzja ludzi, moherow, ktorzy w niedziele spiesznie podazaja sie pomodlic do Kosciola, a w kazdy inny dzien tygodnia kipi od nich nienawisc, proste skur****wo. jak mozna twierdzic, ze nasz "wymiar sprawiedliwosci" byl sprawiedliwy (?) wydajac taki wyrok. ksieza powinni wyjasnic to z ta dziewczyna, a nie robic wielka afere, piekny przyklad dla wierzacych - zawisc. a tak secundo to panstwo powinno opodatkowac ta instytucje (czyt Kosciol). niech placa na kler ci co chca, a nie cale spoleczenstwo ich utrzymuje. jakby opodatkowano kosciol nagle w kosciele zrobiloby sie pusto. he, hipokryci. pfff
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jeszcze jedno mnie rozsmieszylo "Ksiądz, który złożył na policji doniesienie, jest na urlopie.".. hee, mozna dodac: na urlopie za nasze pieniadze. paranoja. dobrze, ze nie chodze do kosciola.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widzę,że moher ginie w Puławach!Widzę jasność,jasność widzę!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dwa lata w zawieszeniu dostał ksiądz ze Szczawnicy, który przez dwa lata molestował nastolatkę. Rozprawa odbywała się z wyłączeniem jawności. Nie wiadomo dlaczego wyrok jest tak łagodny - donosi "Tygodnik Podhalański". Historia jest dramatyczna. Ksiądz ze Szczawnicy przez dwa lata regularnie współżył z nastolatką. Do pierwszych kontaktów doszło, gdy dziecko miało 13 lat. Dziewczynka z myślami samobójczymi trafiła pod opiekę terapeutów i psychologów, nie otrząsnęła się tragedii, która ją dotknęła - informuje "Tygodnik Podhalański". Sąd Rejonowy w Nowym Targu skazał księdza ze Szczawnicy (Andrzeja S.) na 5 lat więzienia. Po apelacji jego obrony Sąd Okręgowy w Nowym Sączu karę złagodził. Ostateczny wyrok to 2 lata pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na 5 lat próby. Ksiądz otrzymał także zakaz wykonywania funkcji katechety i nauczyciela na okres 10 lat. Nie dostał nawet dozoru kuratora sądowego, zgodnie z wyrokiem będzie jedynie pod dozorem kanclerza kurii. Rodzice są zaskoczeni wyrokiem - donosi "Tygodnik Podhalański".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak gowniarzom dac palec to i za cała reke złapia,a na tym sie nie skonczy. tepic zło w zarodku! a swoja droga to ksiadz nie zna miłosierdzia???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
precz z kościołem!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czy jest gdzieś na ścianie budynku bulwersujący napis J E B A Ć P O L I C J Ę ? To jest gorsze od dodania literek do żyj i wierz. I na te napisy o policji patrzą wszyscy. I nic ! Całymi latami można się patrzeć...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ładnie pisać na kościele takie rzeczy i w tym wieku? Napisz sobie na drzwiach domu , albo ja ci napiszę ,że je jesteś...... , a przy okazji obrażę twoją rodzinę i najbliższych. Wtedy będzie super, a ty na mnie nie doniesiesz bo tak nie ładnie??? I tak rodzi się upośledzona głupota bez granic!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rk-01 napisał:
precz z kościołem!
Precz z tobą!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
e to nie nowość w Polsce idzie siedzieć bo jest biedna i nie ma sie kto za nia wstawić biedak to prowadzi rower po pijaku i idzie na pól roku bogaty jedzie pijany mercedesem i nie ma sprawy tak to wygląda w Polsce jeszcze,trzymaj sie dziewczyno lekkiego masz pecha bo jesteś biedna,pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rene napisał:
jak gowniarzom dac palec to i za cała reke złapia,a na tym sie nie skonczy. tepic zło w zarodku! a swoja droga to ksiadz nie zna miłosierdzia???
KLECHA TO STARE ŻYDZISKO I WYZNAJE ZASADĘ STAREGO TESTAMENTU - OKO ZA OKO
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...