Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Agencja pracy tymczasowej

Utworzony przez posmak, 28 listopada 2016 o 12:28
Jak oceniacie sens pracy przez agencję? Czy w tym zakresie coś w ostatnich latach się rzeczywiście zmieniło? Wynagroszenie, zasady? Są jakieś problemy? I czy można przyzwoicie zarobić?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Bardzo dużo się zmieniło. Z tego co wiem, to nie ma już tak, że pracownik agencji ma gorsze warunki finansowe. Do wielu firm można się aktualnie dostać wyłącznie przez agencję, ale pozytywna zmiana jest taka, że wiele osób faktycznie dostaje po tym stałe umowy. Ja pracowałem tak w czasie studiów, a teraz podobnie robią moi młodsi znajomi. To też uczy pracy i pokory.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ok, a zatem konkretnie. W jakiej agencji pracy w tej okolicy rzeczywiście warto spróbować, gdzie dają jakieś realne szanse na znalezienie dobrej pracy, pozwalającej zdobyć doświadczenie? Zakładam, że większość pracujących przez agencje przerobiła kilka takich firm i dokładnie wie, czego można się tam spodziewać.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ja pracowałam dla EuroKadry. Zapewnili mi pracę na 40h tygodniowo, rzadko się zdarzalo, żeby było jej mniej. Co istotne - robię to samo teraz, tylko na stałej umowie o pracę, w tej samej firmie. Mielismy w zasadzie te same warunki finansowe co stali pracownicy, ale zasady różniły się szczegółami. Ja akurat bardzo ceniłam sobie to moje doświadczenie, bo mi się to przydało później. Najważniejsze, żebyście mieli możliwość robienia tego, co będzie dawało możliwości rozwoju.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
W jakiej konkretnie firmie miałaś tą pracę? Jeśli na takich warunkach to naprawdę super sprawa - i nie było chodzenia do pracy na siłę, w sensie przymuszania nawet wtedy, kiedy nie mogłaś? Jeśli ktoś również pracował przez tą agancję w konkretnej firmie, to podajcie proszę jej nazwę.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Za pośrednictwem EuroKadra pracowałam przez ostatnie pół roku, w tym tygodniu zaczynam już na stałej umowie w tej firmie. Nie sądziłam, że to potoczy się tak szybko. Myślałam, że przez agencję zarobki są znacznie niższe, a wcale nie były. Ogólnie przed pójściem do nich miałam w głowie wiele mitów związanych z pośrednictwem pracy, ale rzeczywiście wszystkie okazały się mitami. A w sumie poszłam dlatego, że nie mogłam znaleźć nic bezpośrednio....
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Bardzo pozytywnie wspominam początek mojej przygody z agencją pracy tymczasowej - to było moje pierwsze normalne zatrudnienie. Czemu normalne? Pracowałem jak na pełnym etacie, po 40h. Miałem te same warunki co osoby zatrudnione przez samą firmę, tylko nie miałem tych wszystkich uprawnień co oni. Teraz już je mam - po 8 miesiącach pracy zostałem przyjęty na stałe i tak ciągnę to dalej. Nie rozumiem narzekania na prace tymczasowe - chyba to kwestia współpracy z odpowiednią agencją.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Wiele zależy od tego, z jakimi firmami ma umowy dana agencja. Wcale nie wszystkie mają je faktycznie z porządnymi firmami. Z EuroKadry dostałem się do dużej marki. Wprawdzie przejście na stałe zatrudnienie wymagało ode mnie roku pracy przez agencję, ale to był dobrze wykorzystany czas. Raz, że świetnie opanowałem zawód, a dwa - nabrałem pokory. A współpraca z samą agencją wyglądała naprawdę pozytywnie.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Dostałem od nich pracę tydzień temu po 8 miesiącach bezrobocia. Niby miałem doświadczenie, a zero ofert bezpośrednich. Od nich dostałem pracę od razu po spotkaniu. Teraz zamierzam robić wszystko, żeby dostać pracę bezpośrednio, a jakie będą na to szanse, to się zobaczy. Na razie sama atmsfera mi się zdecydowanie podoba.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Czy możecie mi potwierdzić jaką umowę podpisuje na wstępie EuroKadra? W sensie na jaki okres i z jakim wypowiedzeniem? 
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ja miałem umowę na 3 miesiące, ale nie pamiętam dokładnie, jaki tam był okres wypowiedzenia. Pewnie kilka dni. Ogólnie ta pierwsza umowa zawsze będzie tego typu - sytuacja na runku jest taka, że pewnie trafiają wielu pracowników, którzy zwyczajnie do tej roboty się nie nadają. Ale to przecież całkowita normalność. 
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Nie patrzcie na typ umowy, tylko to, czy dzięki temu możecie trafić do dobrej firmy. Dalej to już wszystko się jakoś potoczy. Wiele zależy od waszych umiejętności i zaangażowania. Agencja też chce wstawiać dobrych pracowników, bo to świadczy o jakości ich pracy. Ale generowanie większość ludzi trafia w ten sposób bezpośrednio do sensownych marek, z dobrymi warunkami pracy. 
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Eurokadra daje sensowne zatrudnienie . W sensie - agencja pracy. Jeśli zależy wam na zatrudnieniu, to dostaniecie je z dnia na dzień. Pod tym względem akurat sporo się zmieniło. Jeśli zależy wam na pracy, to ją dostaniecie. A później rekordowo łatwo można przejść na zatrudnienie bezpośrednie. To dobry okres dla szukających pracy - podejrzewam, że prędko lepszy nie nadejdzie. 
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Do jakiej firmy dokładnie dostaliście się przez EuroKadrę i na jakich zasadach? Opiszcie swoje doświadczenia i napiszcie proszę, jak długo trwało przejście na bezpośrednie zatrudnienie. Bo właśnie - mnie interesuje taka opcja zatrudnienia na stałe, bezpośrednio. 
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Na spokojnie ten temat jest do ogarnięcia przez EuroKadrę. Przecież etatów nie brakuje, praca jest na coraz lepszych warunkach, w dobrych lokalizacjach. Teraz naprawdę jeśli tylko komuś zależy na sensownym zatrudnieniu, to je dostanie bez większych problemów. Tak wyglada aktualna sytuacja. 
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: