Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Będzie muzeum, ale nie będzie co pokazać. Potomkowie rodu chcą setek tys. zł za użyczanie zbiorów

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 14 października 2016 r. o 21:56 Powrót do artykułu
Brawo radni pisu, brawo panie dyktafon. Żal.pl czy gimbaza?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mogę coś dać do muzeum, mam stary rower...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak chcą tyle kasy za oglądanie, to niech sobie to wystawiają gdziekolwiek i powodzenia w zyskach.... Jakoś nie mam ochoty utrzymywać ze swoich podatków zamierzchłej szlachty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czyżby "honorowy obywatel" nie wystarczył ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obejdzie się cygańskie wesele bez marcepana Czartoryscy. Wasza rodzina poza wyjątkami specjalnie się Najjaśniejszej Rzeczypospolitej nie zasłużyła. Konszachty z wrogami były nawet dość intymne ( imion nie wymienię)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To wina obecnego prezesa Fundacji Czartoryskich. Odwala gościowi i tyle. Zróbcie muzeum Sieniawskich i Lubomirskich to może taniej wyjdzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nawet nie mam ochoty oglądac ich majątków dorobionych się na wyzysku biedoty zemiańskiej 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wstyd dla PREZESA fundacji!! Pierwsze polskie muzeum!!!! Porażka i wstyd na całą Polskę albo i Europę!! Dostaliście FUNDACJO zbiory ZA DARMO! skąd?? - a no z Puław! Stąd - gdzie ich pierwotne miejsce!! Może by tak wreszcie ruszyć tyłek i zadbać o współpracę z Puławami??!!! Wszak do co macie, to dzięki IZABELI! Nie wystawicie tego nigdzie, bo za dużo chcecie. Jak mają wam gnić zbiory w magazynach! (a ustawa jest ustawą!!) to lepiej wypożyczcie NIEODPŁATNIE!! do Puław!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
fela napisał:
nawet nie mam ochoty oglądac ich majątków dorobionych się na wyzysku biedoty zemiańskiej
I nie dziwota, Felu! Bez odrobiny kultury nie ma mowy o wyjściu z biedoty. Żeby wydajnie pracować i dorobićsię czegokolwiek, trzeba coś więcej niż mamrot pod sklepem. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I bardzo dobrze....wszystko mieli za darmo, a teraz trzeba zaplacic i jest problem....ha
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To rodzina Izabelli raczej powinna płacić miastu za upamiętnienie ich pra babki niż odwrotnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Efekt rządów nawiedzonych moherów, czyli tak zwanej "dobrej zmiany"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli państwo polskie odda właścicielom to, co zrabowała komuna, to prawowici właściciele zadbają należycie o swoją własność. I o pamięć o przodkach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co ma do tego rodzina czartoryskich i miasto? Miasto nie dba o rozwój kultury w tym miescie. a tym bardziej,zeby miec muzeum!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tak "skutecznie" działa dobra zmiana, potrafią wszystko zamienić w pył
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dokładnie. Puławy w ogóle nie dbają o kulturę. Ale co się dziwić. Radnych z PiS nic nie obchodzi. Na niczym się nie znają. Radny dyktafon lata tylko po wiejskich dyskotekach. Wszyscy go tam znają i się smierją, że pan poseł Szulowski ma takiego "dyrektora biura". co tacy ludzie wiedzą o kulturze przez duze "K"? Reszta też nie lepsza. To przez was radni-bezradni z PiS nie będzie w Puławach muzeum z prawdziwego zdarzenia. Nic nie umiecie zrobić. Jestem wami załamany
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tzw. Dyktafonowi do pięt nie sięgasz. Potrafisz jedynie siedziec na forum i wylewać swoje żale, jak jakieś zero życiowe. Proponuje spróbować cokolwiek zrobić dla społeczeństwa a później sie wypowiadać. Pomijam juz,że fakt o kulturze wypowiada sie osoba która przed ,,Ale" stawia kropke...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oj słabe te Puławy, bo nie stać je na własne niewielkie muzeum i nawiązanie do wielkich tradycji Czartoryskich i początków polskiego muzealnictwa. Póki co, to obecne muzeum w dzierżawionych pomieszczeniach pałacu stanowiącym własność Instytutu Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa jest muzeum wojewódzkim (dokładnie urzędu marszałkowskiego), a administracyjnie oddziałem Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. W międzyczasie padło Muzeum Regionalne PTTK w dawnym szpitalu w osadzie pałacowej. Powiatowe Miasto Puławy, jedno z największych i najbogatszych w regionie, nie ma żadnego muzeum i chyba nie jest zainteresowane poprawą sytuacji tego, co już na terenie miasta funkcjonuje. SZKODA, bo to przecież największy turystyczny atut tego miasta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I znowu wylewanie na tym forum jakichś nieuzasadnionych pretensji. A przecież są czynione kroki ku temu, żeby muzeum powstało. Jak nie wiecie to nie piszcie bzdur.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To muzeum w pałacu istnieje od 2009 roku, więc Pani Olu P. o jakim piszesz, że dopiero ma powstać?!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...