Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Czy pomagać Romom w remontach mieszkań? Nie wszyscy są do tego przekonani

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 23 października 2016 r. o 15:01 Powrót do artykułu
Po co dodatkowy program promujący wyniki w nauce. Przecież są już stypendia prezydenta, czy Sybilla. Czy te istniejące regulaminy dotyczą tylko dzieci nie-romskich? Czy to zgodne z Konstytucją?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
przedstawiony w artykule projekt to nic. miasto zamierza przeznaczyć na "przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu mieszkańców osiedla romów wraz z poprawą atrakcyjności osiedla" kolejne 2 855 000 zł. jest to projekt zgłoszony w ramach lokalnego programu rewitalizacji miasta puławy do roku 2020 z perspektywą do 2030 r. (pozycja 17. na liście). źródło:***egospodarka.pulawy.eu/img/wysiwig/files/raport%20zg%c5%82aszanie%20propozycji%20pu%c5%81awy%2028_09.pdf
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego ten pasożytniczy lud nazywanie Romami? To niby jak oni sami chcą sugeruje ich związek z Cesarstwem Rzymskim. Tymczasem wywodzą się oni z Indii,gdzie było traktowani jako kasta pariasów. Musieli więc poszukać sobie innej przestrzeni życiowej i ich wybór padł na południe Europy.Do tej pory cierpią na tym zwłaszcza Rumuni,Bułgarzy,czy kraje po byłej Jugosławii.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie redaktorze proszę zrobić erratę i podać którzy radni byli za, którzy wstrzymali się i kto był przeciw (choć tu z pewnością nie trzeba długo myśleć :)).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
NIE!!! Zdecydowane Nie! Należy wspomóć pożądnch mieszkańców. Jestem ciekawy kiedy mieszkańcy takich dzielnic jak np Bronowice dostaną pomoc. Znajdują się tam jeszcze mieszkania które nie posiadaja bieżącej wody i łazienek .  Panie redaktorze może warto poruszyć problem, który opisałem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"– Zaproponowaliśmy 10 tys. złotych na jedno mieszkanie, które miałyby zostać przeznaczone na zakup np. farb oraz zatrudnienie fachowca, pod okiem którego, Romowie sami mieliby pomalować swoje mieszkania – tłumaczyła Beata Wagner." .... czy Romowie muszą być nauczani jak wyglada malowanie ścian ? Sami nie mają takiej wiedzy ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najlepiej dofinansować podróż w jedną stronę do krainy przodków.Tam ciepło mniejsze koszty na ogrzewanie,ubiór.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No a ja jestem Polakiem i na ile mogę liczyc dopłaty do remontu mieszkania?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Właściwie to Cyganie powinni wrócić do Indii, swojej Ojczyzny. Prawda jest taka, że nigdy nie będą szczęśliwi na obcej ziemi. W Indiach już Brytyjczycy znieśli podział kastowy, nikt jako nietykalnych nie będzie ich już tam traktował.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może warto byłoby rozpatrzeć spółdzielnię socjalną łączącą ich profesje (o ile jeszcze zostały) z pozyskiwaniem środków do życia. I przede wszystkim przekonywać ich samych o konieczności edukacji dzieciaków. Ten problem tkwi w nich samych najbardziej. Jakiś dobry mediator albo nawet odrębny tok nauczania dla tych dzieci. Szczerze życzę pracownikom MOPS i UM by się udało chociaż w części zmienić ten stan dla dobra obu społeczności.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tylko radny Maj był przeciwny temu szaleństwu. Za glosowal Kwapiński, Rzepkowski. Scibior i Pakuła. Hańba
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
eric napisał:
Tylko radny Maj był przeciwny temu szaleństwu. Za glosowal Kwapiński, Rzepkowski. Scibior i Pakuła. Hańba
trzeba sprawdzic czy matka ktoregos z nich to cyganka;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za to że Paweł Maj nie godzi się na te coś, zwane programem i proponuje pracę społeczne zamiast rozdawnictwa to Romy znowu podadzą go do prokuratury? Teraz zarządają 10 czy może i 20 lat bezwzględnego więzienia?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
...najprawdopodobniej zostanę okrzyknięty lewakiem, ale uważam, że ten projekt powinien być wprowadzony w życie, jak najszybciej. Nie dla samej idei rozdawania wspólnych środków finansowych, ale na stworzenie tym ludziom pewnej alternatywy. O zadbane mieszkanie zaczną dbać, aby nie przywrócić jemu stanu przed remontem. Obecnie sami sobie nie poradzą i takie wsparcie wydaje mi się być koniecznością. To leży w naszym wspólnym interesie. Nie liczę na jakąś wielka z ich strony chęć integrowania się z naszą puławską społecznością. Zawsze byli bardzo zamknięci na świat zewnętrzny i nadal tak będzie. Nie zaszkodzi także zaangażować Cyganów we wspólne projekty, jak chociażby prace na rzecz miasta ... Mędrkuję sobie trochę, ale nawet nie wiem, czy przy UM jest wydział zajmujący się mniejszościami zamieszkującymi w Puławach i okolicy ... Na pewno byłby pomocny w rozwiazywaniu złożonych problemów we współpracy z ich starszyzną! To jest bardzo zhierarchizowana społeczność!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Społeczność romska nie wyraża chęci na integrację!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A w przyszłym roku: "Mercedes dla każdego Roma..."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lokalny patryjoto. Nie wiem czy jesteś lewakiem. Ale na pewno jesteś klakierem z mopsu lub gabinetu prezydenta. Remonty mieszkań (za100tysi) na pewno sprawia że się zintegruja. Jakiś z wypchanymi wozkami w marketach sobie radzą. Program nie przewiduje żadnych projektów integracji poprzez pracę. Za to stwierdza że kultura nie pozwala im podejmować prac o niskim prestiżu. Zobacz ci mówi Dytlof. Dlatego zgadzam się ze powinno się organizować pracę społeczne by nauczyć ich pracować. Nie licz tez ze mieszkańcy pozwola tworzyć w tym miecie nowe żałoby czy wydziały w mopsie od spraw mniejszości. Chyba że za twoje prywatne pieniądze
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Dlaczego ten pasożytniczy lud nazywanie Romami? To niby jak oni sami chcą sugeruje ich związek z Cesarstwem Rzymskim. Tymczasem wywodzą się oni z Indii,gdzie było traktowani jako kasta pariasów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Radnym głosującym za tymi remontami mieszkań i specjalnymi nagrodami dla dzieci romskich za to że w ogóle zechcą wywiązać się z obowiązku szkolnego, dziękuję bardzo. Zniszczyliscie właśnie moją wiarę w sprawiedliwość i równość obywateli wobec prawa. Dziękuję radny Kwapinski, Rzepkowski, radno Pakuło
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pięciu sie wstrzymało? Boicie się ich? Ech radni, po co tam jesteście?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...