Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Czym oddychamy w Puławach? Nie wiadomo

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 13 stycznia 2017 o 16:38 Powrót do artykułu
Prosimy więc o tańszy gaz i będziemy grzać ekologicznie.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Puławy z taką ilością instytutów naukowych, naukowców i wielką chemią nie mają stacji, która monitorowałaby powietrze i wodę w Puławach i okolicy? Czegoś tu nie mogę zrozumieć!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Niech dadzą ludziom na rachunki za to ogrzewanie gazowe czy elektryczne. Do sieci też sam się nikt nie podłączy. Jak na dworze jest -20 C to ludzie mają gdzieś poziom jakichś cząsteczek i trudno im się dziwić. Ale to fakt: na Śląsku jest gorzej. Wróciłem z Kędzierzyna i krótko mówiąc jeden wielki syf!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Brzmi bardzo groźnie! Wikipedia: Benzopireny, C20H12 – dwa organiczne związki chemiczne z grupy wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych. Są związkami silnie rakotwórczymi. Zbudowane są z pięciu skondensowanych pierścieni benzenowych. Zawierają czteropierścieniowy szkielet pirenu z dołączonym dodatkowym pierścieniem benzenowym. Tworzą dwa izomery strukturalne różniące się miejscem przyłączenia pierścienia benzenowego do pirenu: Porównanie izomerów [a] i [e] Benzo(a)pyrene numbered.png Benzo(e)pyrene numbered.png benzo[a]piren {\displaystyle \scriptstyle T_{t}} {\displaystyle \scriptstyle T_{t}} 176,5 °C {\displaystyle \scriptstyle T_{w}} \scriptstyle T_w 495 °C benzo[e]piren {\displaystyle \scriptstyle T_{t}} {\displaystyle \scriptstyle T_{t}} 178 °C {\displaystyle \scriptstyle T_{w}} \scriptstyle T_w 492 °C Występują w dymie podczas spalania niecałkowitego, m.in. w dymie tytoniowym (dym z 1 papierosa zawiera 0,16 μg tej substancji), w smogu powstającym w wyniku niskiej emisji – przede wszystkim wskutek spalania węgla, w mniejszym stopniu – śmieci (najczęściej tworzyw sztucznych) oraz także częściowo jako emisje transportowe[1]. Stężenie benzopirenów w powietrzu jest jednym z parametrów oceny jakości powietrza[2]. Z powodu obecności w dymie, benzopireny dostają się do żywności podczas wędzenia potraw. Duża ilość benzopirenów, ok. 1,5%, znajduje się w smole pogazowej.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Azotoksy wszystkich was zabija. Powoli, skutecznie. Jak dawniej większość załogi. Każdy kto pamięta martwy las wie o czym mówię.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Chyba nie wiesz o czym mówisz. Las usechł z powodu obniżenia wód gruntowych a nie z powodu emisji.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
W Puławach nie ma takich pomiarów? To skandal. Badają róźne zarazy z całej Polski, a powietrza nie monitorują.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Na osiedlu "górna-kolejowa" w Puławach niektórzy to nie wiem czym palą, ale z kominów czasem wali czarny dym, a śmierdzi, że udusić się można we własnym domu - zaciąga dym przez wentylację. Nie wiem, ani razu nie widziałem strażnika miejskiego, a tak pieprzyli, że będą sprawdzać.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
DZIENNIK WSCHODNI -- ZANIM COS NAPISZECIE SPRAWDŹCIE WCZEŚNIEJ JESLI CGODZI PUŁAWY PULAWY MAJA STACJE NA UL KARPIŃSKIEGO JAKOŚĆ POWIETRZA BARDZO DOBRA.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
"Zapewniam, że te wartości z pewnością" - pewnie powinienem mu wierzyć.
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: