Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Dekomunizacja nazw ulic w Puławach: Rotmistrz zastąpił armię

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 25 czerwca 2017 o 09:35 Powrót do artykułu
Czy nie ma w tym mieście większych zmartwień niż zmiana nazw ulic?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Szansą dla Puław jest budowa "Mordoru", tak, żeby specjalistom z Lublina oraz Specjalistom z Warszawy opłacało się u Was pracować. Puławy są w pół drogi.
0
Lublinianie!!! Don schetino obiecał sprowadzic uchodźców juz po wyborach. Mozecie zaczynac podawac adresy waszych mieszkan do relokacji. By zyło soie lepiej !
0
Czekam na patrona prof. dr hab. gen. Jan Tadeusz Przerwa-Stanisławski ps. "Kabareciarz" i współczuję mieszkańcom
0
zajmowanie się pierdołami. Widać, że obecna Rada i władza nie ma pomysłu na rządzenie. jeszcze się okaże za 20-30 lat, że np. Pilecki to komunista i co? też będziemy zmieniać nazwy ulic.!? kto przedstawi koszty tej fanaberii rządzących, i nie piszcie że nic. Bo zmiany dowodów idą z naszych podatków, są pewnie na tej ulicy firmy, czyli zmiana pieczątek, bilbordów ulotek reklam! Brawo lepsza zmiano, brawo!
0
Przecież władza pisowka uwielbi korzystać z naszych pieniędzy bez ograniczeń. Większość puławskich pisowskich radnych nie wie co to znaczy uczciwe, ciężkie zarabianie pieniędzy, bo od dziecka są na partyjnym garnuszku. Pis wiadrami korzysta z dojnej zmiany.
0
W 1989 w listopadzie byłem w Komsji ds. zmian ulic w Puławach. Reprezentowałem NSZZ Solidarność i KPN Rejon Puławy. Ze 172 ulic wykopaliśmy 17 nazw komunistycznych. Jestem z tego bardzo dumny. Komuniści powiedzieli, że jak czyścić to trzeba wywalić jeszcze Ludwika Waryńskiego. Zaprotestowałem. Ludwik Waryński to wspaniała kryształowa postać. Walczył o godności ludzką i robotników. Męczennik. Tylko 2 komunistyczne ulice się ostały tylko przez moje przeoczenie.
0
Ostał się też Pomnik Wdzięczność Armii Czerwonej z sylwetką kacapa i berlingowca. I napisem kłamliwym "Wyzwolicielom Puław". Trzeba go zniszczyć. Na pohybel komunie! Cezary Kruk, telefon 518-482-726, cezarykruk2@wp.pl
0
ORLIK napisał:
(...) Trzeba go zniszczyć. Na pohybel komunie! Cezary Kruk, telefon 518-482-726, cezarykruk2@wp.pl
 Czy pan nawołuje do "akcji patriotycznej"? 
0
Co do Waryńskiego to się zgadzam. Bogu ducha winny człowiek, a że był socjalistą to co z tego. A poza tym uważam, że jak już zmieniać nazwy ulic, to bardziej w kierunku tworzenia tożsamości miasta, czyli przez osoby jakoś związane i zasłużone w różny sposób dla Puław, a nie przez wysilanie się na medialne i pseudopatriotyczne pokazówki. Pilecki niczym się miastu nie przysłużył, pewnie nawet tu nie był. Mam nadzieję, że Kaczyńskiego też tu nie było....
0
W minionej epoce walczyło tylko AL, teraz tylko AK - a krew tych i tych była czerwona. Pytam się, a gdzie jest "Historia Polski". Kiedyś byłem na pokazach dla uczczenia bitwy pod Rąblowem 14 maja 1944 r. gdzie AL razem z partyzantką sowiecką walczyła z 2000 hitlerowców dowodzonych przez SS-Gruppenführera Jakoba Sporrenberga. Czy takiej bitwy nie było? Apeluję o pamięć dla żołnierzy którzy zginęli, i nie dzielenie Polaków. Pomniki są świadectwem kultury i tożsamości narodowej każdego narodu, dlatego nie niszczmy pomników bo tracimy Polskość.
0
PRZY NASTĘPNEJ WYMIANIE NAZW ULIC PROPONUJE UL.NOWEJ ALEKSANDRII.TO SIĘ NIE KOJARZY Z KOMUNĄ, A NAWIĄZUJE DO HISTORII PUŁAW,MOŻE SIĘ RADNI ZASTANOWIĄ.
0
Jeśli chodzi o zmiany nazw ulic w 1989, to wciąż zachodzę w głowe dlaczego zmieniono nazwy: "Jedności" i "Zwycięstwa". Nazwy całkowicie neutralne politycznie, ale komuś jednak skojarzyły się z komuną?
0
Polityka!!!! A gdzie prawda? Już się okazuje że Witold Pilecki nie był ochotnikiem do Auschwitz (Ewa Cuber-Strutyńska, Witold Pilecki. Konfrontacja z legendą o „ochotniku do Auschwitz”, „Zagłada Żydów. Studia i Materiały”, t. 10 (2014), s. 474–494). I tak dalej ..... a co z artykułem prof. Andrzeja Romanowskiego na temat Marii Szelągowskiej? HISTORIA TO TEŻ NAUKA i wypowiadając się na jej temat trzeba oprzeć się na badaniach. Bo można się tylko ośmieszyć.
0
PRZY NASTĘPNEJ WYMIANIE NAZW ULIC PROPONUJE UL.NOWEJ ALEKSANDRII.TO SIĘ NIE KOJARZY Z KOMUNĄ, A NAWIĄZUJE DO HISTORII PUŁAW,MOŻE SIĘ RADNI ZASTANOWIĄ. Pełna nazwa Aleja Jednosci to brzmialo Front Jedności Nsrodowej. Czyli poprzednik PRON
0
Jeśli chodzi o zmiany nazw ulic w 1989, to wciąż zachodzę w głowe dlaczego zmieniono nazwy: "Jedności" i "Zwycięstwa". Nazwy całkowicie neutralne politycznie, ale komuś jednak skojarzyły się z komuną? Nasza koncepcja zmian ulic to był powrot do nazw z okresu 20- lecia II RP. Ulica Zwycięstwa wróciła do poprzeniej nazwy
0
Pełna nazwa ulicy Zwyciestawa to było Zwyciestwa nad faszyzmem. A komuchy faszystami nazywali także podziemie niepodległościowe- AK, BCH, NSZ, WiN a nawet legalne PSL. Jestem dumy, że czyscilem Puławyz komunistycznych nazw. Cezary Kruk, telefon 518-482-726, cezarykruk2@wp.pl
0
Dumny też jestem, że obronilem ulicę Warynskiego którą chciano zmienić na ulicę Szpitalną. To była nazwa przedwojenna. Wykasniam ze obecne muzeum PTTK to przedwojenny szpital. Cezary Kruk, telefon 518-482-726, cezarykruk2@wp.pl
0
Zniszczenie wszelkich komunistycznych nazw, tablic i pomników to nasz narodowy obowiązek. Na pohybel komunie! Cezary Kruk, cezarykruk2@wp.pl, 528-482-726
0
czyż to nie śmieszne/żałosne, zmiany ulic bo dekomunizacja, ale za czasów gdy prezydent i wiceprezydent Puław z historią w teczkach IPN... może jeszcze ulicę Piotrowicza zrobimy?
0
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: