Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Drogowcy zupełnie odcięli mnie od świata!

Utworzony przez hehe, 21 września 2009 o 21:29 Powrót do artykułu
tak to jest z samowolką budowlaną niech radzi sobie teraz sama
Zaloguj się, aby oddać głos
0
hehe napisał:
tak to jest z samowolką budowlaną niech radzi sobie teraz sama
Ja bym nie osądzał tej kobiety tak od razu... różnie to mogło być. Znam osobiście przypadek, w którym gmina wydzielając działki budowlane nie przewidziała dla nich dojazdu!! Na papierze wszystko niby było OK i jakiś urzędas to podpisał, ale nikt nie pomyślał, że na takich działkach bez dostępu do drogi, nie da się niczego wybudować. Tu mogło być podobnie... urzędy zatwierdziły bzdurę, właściciel nie zorientował się w porę i teraz ma problem...
0
...jaka wyczesana bramka ;] tak na marginesie to bardzo dobrze, że tam będą światła bo od lat są tam wypadki i stłuczki
0
E behemot gupoty gadasz.Byś zobaczył w którym to je miejscu to sam byś tej pani zamknął dojazd. Trzeba było sie budować zgodnie z planem a nie samowole rąbać
0
Zanim, się zabierze głos za lub przeciw wypadałoby wiedzieć jak jest faktycznie. Faktycznie zaś jest tak, że od wielu lat ta Pani wjeżdżała na swoją posesję przez chodnik i zieleniec i nigdy nie miała wybudowanego oddzielnego zjazdu ani z ul. Warszawskiej ani z ul. 1-go Maja, choć zapewne uważała, obniżony na łuku skrzyżowania krawężnik (kolejne nakładki) za taki właśnie zjazd. Prawdopodobnie nie była również nigdy zainteresowana budową takiego zjazdu ponieważ bez żadnych konsekwencji wjeżdżała na posesję wprost ze skrzyżowania. A dzisiaj rozdziera na łamach prasy szaty i jest bardzo pokrzywdzona. Należałoby chyba odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań - czy ona budowała niezgodnie z planem?, czy może nabyła już nieruchomość w takim stanie? Jeżeli nabyła nieruchomość bez wybudowanego zjazdu to raczej mówienie, że wybudowała niezgodnie z planem jest kompletnie nieuzasadnione. Dalej - jeżeli nabyła nieruchomość bez zjazdu, to założyć należy, że była tego świadoma. Dopóki właściciel posesji poprzedni czy obecny może sobie wjeżdżać jak chce, dopóty nie ma problemu. Problem się pojawia jak inwestycja jest już realizowana i wtedy wszyscy są "BE" a właściciel posesji jest strasznie pokrzywdzony i należałoby zapewne zmienić kilka planów zagospodarowania przestrzennego, zmienić kategorie dróg oraz przepisy ustawy i rozporządzeń, żeby właściciel był zadowolony i nie jest ważne, że trzeba by złamać wszystkie obowiązujące zasady, choćby na środku przejścia dla pieszych proszę mi wybudować zjazd. Nie wiem jak zostanie rozwiązana ta sytuacja przez GDDKiA, który jest głównym inwestorem, ale wiem, że dokupienie przez zainteresowaną fragmentu działki sąsiedniej (od ul. 1-go Maja) rozwiązałoby problem względnie normalnego zjazdu na jej działkę z tej ulicy. Lub pozostaje jej dalej łamać przepisy i dojeżdżać tak jak dojeżdżała przez ostatnich kilka lat. Czasem jednak wypadałoby zainteresować się wcześniej swoimi sprawami i spróbować poszukać innych rozwiązań samemu, a nie czekać aż inwestycja dotarła pod przysłowiowe okienko.
0
Dzien dobry, nie rozumiem jak mozna obarczac ta kobiete jakakolwiek wina. To jest kompletny absurd, z artykulu wynika ze kobieta uzywala wjazd przez bardzo dlugo i nikt, abslotunie nikt nie poinformowal jej ze w jakikolwiek sposob uzywala ten wjazd nielegalnie. Jak mozna odebrac komus wjazd i nie zapewnic innego, czy ona ma teraz fruwac zeby dostac sie na swoje podworko? Dla mnie to jest totalna bzdura ze ona ma sobie teraz kupowac wjazd, wjazd ktory miala legalnie i ktory prezez tyle lat nikogo nie intersowal nagle z dnia na dzien stal sie nielegalny. Gdzie sa jakies pisma, ktore inforumja ta pania ze nielegalnie uzywala tego wjazdu. Jestem przekonana ze ktos zwiazany z tym projektem popelnil gdzies blad, nie uwzgelaniajac wjazdu i nie dajac drogi zastepczej tej kobiecie, a teraz zeby to wszystko przykryc probuja wmowic ze wina jest po jej stronie. To wszystko wydaje mi sie byc bzdura i totalnym klamstwem. I o jakiej my tutaj samowolce mowimy, ona ma na ta posesje akt notarialny, nie ze ona sama sobie nielegalnie cokolwiek zajela. Ta pani zgadza sie absolutnie z potrzeba budowy swiatel, ktore sa niewatpliwie bardzo istotne na tym skrzyzowaniu. Ona po prostu chce miec mozliwosc wjazdu na swoja posesje, tak jak kazdy inny czlowiek. Dla mnie cala ta sprawa jest zarowno smieszna jak i absurdalna.
0
Amelia, sam nie moglbym tego lepiej napisac. Mnie rowniez wydaje sie, ze ktos tam na gorze sie pomylil, a teraz najlepiej jest obarczyc wina przecietnego, prostego czlowieka. Jak mozna budowac droge i nie przewidziec w jej projektach drog wjazdowych do ludzkich posesjii? Smiech mnie bierze, ze takie cuda sie jeszcze zdarzaja, i jak chory system w tym naszym kraju ciagle istnieje. Powodzenia pani Danuto, mysle ze jednak ktos w koncu pojdzie po rozum do glowy i wymysli jakies rozsadne rozwiazanie.
0
Złośliwość ludzka nie zna granic.... same problemy.... Niech ci państwo dopłacą do słupa na wysięgniku, który można postawić obok, zaś ramię skierować nad odpowiedni punkt jezdni...
0
LUDZIE ZASTANÓWCIE SIE CO WY PISZECIE PRZECIEZ JAKIEŚ PRAWO TRZEBA SZANOWAC KOBIETA SOBIE ZROBIŁA SAMOWOLNIE W3JAZD A TERAZ KRZYCZY ZRESTA WCZORAJ BYŁAM PRZY TYM SKRZYZOWANIU I SPOKOJNIE TAM BYM WJECHAŁA SAMOCHODEM
0
Ty cos masz z glowa nie tak klaudia!!!! Ona sobie nielegalnie wjazd zrobila????? Mieszkam na warszawskiej ponad 20 lat i ten wjazd tam byl jak jescze moja matka tu mieszkala. Co ty gadasz wiec????? I masz racje prawo jest prawem, wjazd byl i ma byc!!! Jak mozna odcinac ludzi od swiata, ot tak z dnia na dzien, przez czyjes widzi mi sie?!
0

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: