Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kazimierz Dolny za rotmistrzem Pileckim

Utworzony przez Zenek, 6 czerwca 2013 o 20:47 Powrót do artykułu
Chyba pomysłodawcy protestu nie przeczytali artykułu w Polityce.   Autor artykułu w żadnym stopniu nie oskarża rotm. Pileckiego, ba odnosi się z szacunkiem do jego bohaterskich czynów.   Wykazuje jedynie bałaganiarskie wydanie przez IPN albumu poświęconego bohaterowi, w którym IPN zamieścił kopie dokumentów z archiwum IPN mówiące  o wyjawieniu przez rotm. Pileckiego funkcjonariuszom UB nazwisk współpracujących z nim osób w podziemiu antykomunistycznym.    IPN pozostawił opublikowane przez siebie dokumenty bez komentarza i jakiegokolwiek wyjaśnienia.   Tak więc jeżeli protest, to przeciwko IPN, które postponuje rotm. Pileckiego we własnym wydawnictwie.  
Zaloguj się, aby oddać głos
0
OK. Można się buntować przeciwko mówieniu o ewentualnych winach Pileckiego - pytanie jednak pozostaje na razie bez odpowiedzi - czy prawdą jest to co sugerował artykuł. Bo jeśli tak, to na nic protesty. Prawda musi być powiedziana jeśli jest potwierdzona. A że się ktoś z tym nie zgadza - to jego problem. Jeśli się to potwierdzi to najwyżej patyrona sobie zmienią.   Bunty mkiłośników Pileckiego w sytuacji potwierdzenia jego zachowania po wojnie byłyby bowiem wyrazem próbowania zakłamywania historii...
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: