Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Wg mnie projekt tak głupi , że aż trudno uwierzyć stojącego za nim człowieka z tytułem naukowym. Powinniśmy chronić nature i pokazywać ją turystom a nie jakieś koromysła budować.Przeprawa promowa jest najlepszym rozwiązaniem tym bardziej , ze w zimowym okresie i tak mało kto pokonuje wisłę. Obok Kazimierza potrzebne sa cywilizowane parkingi i wypożyczalnie rowerów , ewentualnie komunikacja elektryczna z parkingu do miasteczka.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Budowa kładki za 12 mln to głupota. Bez podstaw ekonomicznych! Gdyby miał to budować prywatny biznes, to zakładając 10 lat na zwrot zainwestowanego kapitału i opłatę za przejście w wysokości 5 zł (tyle co prom chyba kosztował) kładką musiało by przejść miesięcznie 20 tysięcy osób licząc wszystkie miesiące w roku. W gminie mieszka około 7300 osób, a w miasteczku około 2300. To znaczy, że poza okresem turystycznym każdy dorosły mieszkaniec musiałby 10 razy wybrać się do Janowca! To pokazuje idiotyzm tej inwestycji, poza tym nie pasuje w tym miejscu swoją formą, która dominuje nad krajobrazem.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Sceptycy pomysłu budowy kładki to chyba pieszo 100 m nie przeszli. Tyłka z siedzenia auta nie podnoszą i po nawet po gazete jeżdzą samochodem. I tacy wypowiadają się o ekologii. Ale dla tych co spacerowanie jest ulubionym zajęciem to rozwiązanie jest idealnym. Być może w koncepcji należałoby przyjąć tylko inne kształty pylonu ale pomysł wart realizacji. I nie wszystko musi się wiązać z zarabianiem pieniędzy.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Po 1. kto zgodzi się na budowę gargamela w Małopolskim Przełomie Wisły jeśli MPW jest wpisany do Programu NATURA 2000? A jeśli to po 2. koszt kładki w wysokości 12 mln PLN jest wzięty z sufitu! Dwupoziomowy most o szerokości 5 metrów z możliwością ruchu samochodowego i kwota jak wyżej? To żarty! Nie 12 a kilkaset mln tyle kosztowałaby budowa! Tylko pytanie: czy jeszcze ktoś chciałby oglądać tak uszkodzony krajobraz?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Urok Kazimierza to właśnie nie ingerowanie w krajobraz.Nie chciałbym by powstało coś krzykliwego i nie pasującego do otoczenia jak jeden wybudowany już blok mieszkalny który razi swą odmiennością.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
To koszmar z doliny wiązów, a nie rozwiązanie dla Kazimierza i Janowca. Ludzie przetrzyjcie oczy i zobaczcie, co proponują ci projektanci - wysoki na 100 metrów (czyli widoczny z bardzo daleka) pylon z szeregiem lin poprowadzonych do obu brzegów rzeki. To bezpowrotnie zniszczy unikalny krajobraz Małopolskiego Przełomu Wisły, który w połaczeniu z układem urbanistycznym i zabytkami Kazimierza (i Janowca) stanowi największy magnes dla turystów, artystów i w ogóle ludzi wrazliwych chcących nacieszyć oczy pieknymi widokami. A wszystkich urzędasów i technokratów, których rozpiera pasja zrobienia czegoś dobrego dla regionu, odsłyłam trochę dalej w górę Wisły - do Kamienia/Solca, gdzie od dziesięcioleci czeka na realizację przeprawa mostowa.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jeszcze parę lat temu było spore lobby przekonujace do zabudowy janowieckiego brzegu megakompleksem wczasowym połączonym z Kazimierzem linową kolejką gondolową!!! Od dawna słyszymy o zabudowaniu kompleksem rozrywkowym kazimierskich kamieniołomów. Teraz jeszcze ta przeprawa, podczas gdy w sezonie kursują pomiędzy oboma brzegami dwa promy, a w drodze jest trzeci. Czemu Kazimierz, tak ukochany przez artystów - nie tylko malarzy, ale przecież i architektów - nie potrafi wypracować mądrej, rozsądnej i zrównoważonej poltyki swojego rozwoju. W zgodzie z naturą i wielowiekową kulturą, które są największymi jego skarbami, i na których od lat czesze duża kasę? Kochani kazimierzanie i inni kochający to miasteczko - oprzytomnijcie, zanim będzie za późno.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Drodzy forumowicze wcześniej czy później nastąpi połączenie między Janowcem a Kazimierzem. Ten projekt przedstawiony przez prof.Łagodę jest jednym z wielu - już kiedyś słyszałem o projekcie (pylon 60m,pomost sprężany) i był on tematem pracy magisterskiej dodatkowo ładnie komponował się z otoczeniem (chyba że został już sprzedany ). Patrzę się na wizualizację i widzę że kładka kończy się w bliskiej odległości od koryta Wisły (po stronie Janowca ) czyli w razie powodzi kładka byłaby nieczynna....Jeżeli na rozległym terenie poprowadzić można taki pomost to koszt na pewno przewyższałby 12 mln... Co do pylonu nie ma innego rozwiązania lepszego dla krajobrazu które dawałoby taaaaką rozpiętość. Nie powiedziałbym że ten pylon jest taki ładny i ekonomiczny, przecież nie musi być taki wysoki (koszt wykonania), a ptakom taki pylon nie przeszkadza. W Augustowie ostatnim zaakceptowanym ( przez ekoterrorystów ) i najrozsądniejszym rozwiązaniem jest pylon, duża rozpiętość i mniej inwazji w koryto Wisły.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Wcześniej czy później wszyscy będziemy martwi! Ale to nie znaczy, że mamy swoje życie zamienić w koszmar wizualny (a to przeżywam gdy patrzę na załączony obrazek!) Chyba nazwa Kazimierski Park KRAJOBRAZOWY do czegoś zobowiązuje! Jeśli włodarze przedobrzą nikt tu nie będzie chciał przyjeżdżać! Większość odwiedzających to Warszawka - mostów, kładek, metra i wysokich budynków mają dość u siebie a tu przyjeżdżają aby nie dostać oczopląsu chyba, że od pięknych widoków nie dotkniętych ludzką ręką! W dłuższej perspektywie powiedzą stop i skończy się kasa! To ucięcie gałęzi na której Kazimierz siedzi!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Wobec powszwechnego sprzeciwu zostanie tylko tunel, a że będzie kosztował pewnie z miliard to przez najbliższe 100 lat nikt tego tematu nie ruszy. Ciekaw jestem opinii "rdzennej ludnośći" Kazimierza i Janowca, co oni myślą o kładce.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Mieszkam w Oblasach i to wprawdzie nie Janowiec, ale chyba zamiast mostku przydalaby się obwodnica, dobre chodniki i lepsze drogi. Do Janowca jest najbliżej a tam jest piekarnia, poczta, bank, urząd gminy, sklep, itp. W Kazimierzu z punktu widzenia życia codziennego jest to samo co w Janowcu i więcej żadnych cudów nie ma! Nic co zmuszałoby miejscowych z Janowca do wypraw pieszych do KD. Jak pomysle, ze Oblasy - Janowiec samochodem, a pózniej wszystko pieszo to się nie kalkuluje. I tak wieksze sprawy zalatwia sie w Pulawach, Radomiu (np. gmina Janowiec to diecezja radomska). Może zagęścić częstotliwość promów, a jak na Wiśle pojawia się lód od czego lodołamacze! Swoją drogą tunel pod Wisła fajny pomysł! Przy sprzeciwie ekoterrorystow mialby może wieksza szanse na dofinansowanie przez Bruksele.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Czy ktoś wie gdzie można kupić kunę ?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Wszystkim mieszczuchom, którym wszystko co ingeruje w naturę przeszkadza (notabene tam gdzie mieszkają im nie przeszkadza) rzeknę tak: powinno się zabronić wjazdu do Kazimierza i Janowca samochodem! Zakaz! Won obcym z jazdą samochodami w tych okolicach. Wtedy inaczej będziecie patrzeć na potencjalne piesze kładki przez Wisłę.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Nie no jak czytam o takich pomysłach to śmiać mi się chce i zastanawiam się czemu mieszkańcy Janowca i Kazimierza nie pogonią swoich włodarzy gdzie pieprz rośnie. Władze powinni zajmować się rzeczami istotnymi a nie projektami, które są utopijne (ta inwestycja jest nie do zrealizowania ze względu na władze parku krajobrazowego, ekologów i kasę). Jak widzę na przykład stan dróg w gminie janowiec, to woła o pomstę do nieba, nie są robione podstawowe remonty, nawet na drogach gruntowych, nie robi się nic!!! Kazimierz na tym polu wypada lepiej ale tez brak wspomnianych parkingów, infrastruktury itd. I ci ludzie tzn burmistrz, wójt którzy nie potrafią sobie poradzić z bardzo łatwymi projektami, porywają się na takie rzeczy. Może robią to celowo żeby doczekać na ciepłych posadkach do następnych wyborów, żeby móc mówić no jak to przecież próbowaliśmy i żeby unikać odpowiedzialności za projekty które powinny być realizowane w pierwszej kolejności tzn drogi, chodniki, parkingi itd., bo wiadomo ten kto nie prowadzi żadnych inwestycji ten nie ma okazji do popełnienia błędu
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Tak dokładnie, w Janowcu kocoń nie moze dziur w drogach pozasypywać, a takie rzeczy mu w glowie, ale wiadomo niektórzy to kupia i zagłosują a on bedzie miał temat do pogadanek do przyszłych wyborów. Już był kilka takich tematów np: darmowy internet, hotel w nasiłowie, rewitalizacja rynku w janowcu, kolejka gonolowa no i teraz most,.a dziury w drodze jak byly kilka lat temu to dalej sa mimo, ze wiele gmin w okolicy zmienia się w oczach (kanalizacja, chodniki, drogi) no ale na to trzeba solidnej organicznej pracy i dobrej organizacji a nie politykierstwa.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
pomysł przedni,bardzo mi sie spodobał,,,ale realizacja awykonalna,
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jednak mamy poronionych naukowców , widąc nic nie potrafia poza bzdurnymi pomysłami.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Dunia też wodociagu nie może zrobić w Cholewiance i na Dabrówce a most chce budować, juz osrodek sportowy zrobił
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ludzie czy wiecie co to jest koncepcja? Jeśli nie wiecie to przeczytajcie w słowniku. Kładka na zdjęciu to tylko pomysł kilku osób, ale nic więcej. Chodzi o to, żeby podjąć temat, czy coś takiego byłoby potrzebne. Sam kształt może ewaluować w taki sposób, aby zadowolić jak największą rzeszę niezadowolonych. Skąd wiem? Bo współpracowałem przy tworzeniu koncepcji. Było ich pięć, ta jest tylko jedną z nich! Pozdrawiam!
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: