Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Jako były uczeń tej szkoły, wspominam ją bardzo miło. Od dawien dawna wiadomo jakie warunki nastały, kiedy na stanowisku pojawiła się Pani Beata - nasz rocznik (zresztą dość wywrotowy) dostąpił tego zaszczytu, że w czasie naszej najintensywniejszej działalności zamknięto forum szkolne. Na nic zdały się hasła obrony wolności słowa etc. Było spotkanie, przyniesiono wydruki naszych postów i basta. I kto tam był to wie o czym mówię, chodzi mi o komitet studniówkowy. Sam na pewnej lekcji przyznałem się do tego co napisałem na forum pod loginem, były to moje odczucia, które nikogo nie obrażały. Pani, która miała dochować tajemnicy - przynajmniej tak zapewniała, rozpuściła temat do wychowawczyni. Jako że nie wstydzę się swoich sądów uznałem, że to mało istotne, bardziej istotny był fakt takiego schematu: "powiedz mi, ja nikomu nie powiem". Kolegę z filmiku pamiętam, dobry chłopak, duża kreatywność za naszych czasów. Czy tutaj zostały złamane standardy? Niekoniecznie. Filmik widziałem, wiem że panowie nie mieli na celu ośmieszenia flagi, a ośmieszenie sytuacji. W momencie, w którym ktoś postulował hymn został szybko uciszony przez kolegę. Nie dostrzegam tutaj celu obrazy flagi. Pozdro Metal i powodzenia na maturach. Wszyscy wiedzą, kto byłby złotym dyrektorem Czarta, tylko że ten człowiek już raczej chce odpoczynku. Czart do wspaniała szkoła, bardzo dobrze wspominam ten czas mimo kilku zgrzytów tu i ówdzie. Widocznie na takich nauczycieli trafiłem. 5 dla kumatych. 3 D REPREZENTANT.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
znaczy tak dobrych nauczycieli bo wiem, że inni mieli słabiej! ot co, dobry skład w pracy szkolnej mieliśmy! 5. i nie przejmujcie się Panowie, dacie radę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
KOMEDIA, KOMEDIA, KOMEDIA!!! Kilku uczniów chciało zrobić dowcip i delikatnie im się nie udało... No cóż- zdarza się. Ale pani dyrektor odznaczyła się jeszcze większą głupotą wzywając policję. Czy nie lepiej byłoby wziąć chłopaków na stronę, porozmawiać jak ludzie, usunąć film z sieci, ew obniżyć sprawowanie i po kłopocie? Oczywiście, że nie! pani dyrektor musi wymierzyć sprawiedliwość! ŻENADA! Cała szkoła żyje teraz sprawą słynnych pisuarów, przyjeżdżają reporterzy, zadają uczniom pytania... ŻE-NA-DA! Nie mieści mi się w głowie jak można roztrząsać i emocjonować się taką błahą kwestią... Chłopaki nie byli świadomi tego, że znieważają flagę. Ale co z tego? Trzeba ich udupić a przy okazji wywołać w szkole kolejny skandal. Widać, że pani dyrektor nie ma co robić i w wolnym czasie penetruje internet poszukując nowego materiału do wywołania sensacji. Zdecydowanie uważam, że cała "profanacja" flagi to po prostu niesmaczny żart i nie ma sensu szukać winnych ponieważ nikt nie zrobił tego celowo. Niestety, dyrekcja myśli inaczej, cóż, w końcu trzeba w jakiś sposób zwrócić na siebie uwagę... Śmiechu warte!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
chciałabym jeszcze dodać, że ta szkoła czasami nie jest tak naprawdę dla uczniów, tylko dla nauczycieli. spośród kilkudziesięciu pedagogów tylko kilku zasługuje na tytuł dobrego nauczyciela, który kształci i wychowuje, reszta troszczy się o swoją dupcię i jak się nie narazić dyrekcji. zero tolerancji, brak możliwości wypowiadania się bez dalszych konsekwencji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
weźmy pod uwagę że niektórych rodziny walczyły o tą flagę oddając swoje życie. być może i rodzice naszego grona pedagogicznego i dlatego tyle zamieszania. a z tymi mediami to przesada. nie powinno to wyjść poza teren szkoły ("niemów nikomu co sie dzieje w domu")
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pierwsze słowo jakie się nasuwa jako komentarz tej całej sytuacji, to po prostu żal... Ludzie, gdzie tu sens i gdzie logika, skoro na uczniów własnej szkoły nasyła się policję i prokuraturę? I po co media? Pani Dyrektor nie wystarczy, ze szkoła i tak już dawną opinię straciła i dzięki takim interwencjom na pewno jej nie odzyska, cóż... Oczywiście, ze wybryk chłopaków nie był zbyt mądry, ale każdemu może się zdarzyć.. że nie pomyśleli zanim zamieścili to w internecie - to jest i tak śmietnisko, gdzie (gdyby szanowna dyrektorka chciała szukać) znajduje się wiele więcej i o wiele bardziej godzących w polskie symbole narodowe materiałów... Ale rozdmuchiwanie takiej sprawy na całą Polskę? Nonsens. Szukanie rozgłosu w taki sposób nie przyniesie tej szkole żadnych korzyści. Poza tym, warto zwrócić uwagę, na fakt, że uczniowie cieszyli się z zamontowania pisuarów, gdyż dotychczas mieli do dyspozycji 4 ubikacje (a płeć męska to kilkaset osó.. Ktoś mówi o przestrzeganiu zasad i trzymania się regulaminu? Ja nie mam pytań. Cała ta sprawa jest żenująca, ręce opadają.. Jeśli na tym ma polegać wychowanie młodych ludzi, to gratuluję podejścia.. Szkoda tylko, że o dawnej renomie dzisiaj możemy pomarzyć...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Miało to być pokolenie JP II a wyszło że jet to pokolenie RÓBTA CO CHCETA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pokażcie GDZIE jest jakakolwiek profanacja polskich znaków narodowych!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Drodzy koledzy, koleżanki i inni! Tak się składa, że wiem co nieco na temat tej sprawy, bo tez chodzę do Czarta i jestem dość dobrze poinformowany. Wszyscy z wielką pasją wyjeżdżają na Panią Dyrektor, że wydała chłopaków itp. Nie wiem tylko, dlaczego nikt nie napisał, że dyrekcja owszem, na film się natknęła, ale nie robiła by z tego policyjnego problemu, gdyby nie fakt że dostała maila z urzędu miasta z wklejonym linkiem i uwagą, by zajęła się tą sprawą. W takiej sytuacji, dyrekcja KAŻDEJ szkoły ma OBOWIĄZEK czy tego chce czy nie chce, zgłoszenie sprawy na policję. W przeciwnym wypadku, co nawet przyznali chłopcy - nie było by tego na policji, która zobowiązana była poinformować prokuraturę, bo to tam jest instytucja rozpatrująca kwestie poszanowania symboli religijnych, a właściwie jego "braku". Pisanie bzdur w stylu: jest chamstwem i pchaniem nosa tam, gdzie nie zna się okoliczności sprawy. Uczniów nikt też nie "usuwa" jak to zostało także określone. Niejedna sprawa zamknęła się murach tej szkoły i została odsunięta w niepamięć. Nie wiem też kto pieprzy bzdury o reżimie i innych rzeczach. Reżim to rządy Husajna w Iraku i to jest właściwa sytuacja użycia słowa "reżim", a nie stanowisko dyrekcji w Czartorychu, no bez przesady. Wystarczy odrobina myślenia i zastanowienia się, żeby dojść do wniosku - czy dyrektorka poważnego liceum sama ku swej uciesze ładowała by informacje do prokuratury i do mediów? Po to by potem odpowiadać przed Telewizją Puławską, Dziennikiem Wschodnim, Radiem Zet, Panoramą Lubelską i kij wie czym jeszcze, do tego jeździć po starostwach, prawnikach itp? Pisanie o "zbyt gwałtownych działaniach pani dyrektor" jest dobitnym przykładem braku jakiegokolwiek obeznania w temacie. Działania były takie jakie być MUSIAŁY i to samo przyznają uczniowie zamieszani bezpośrednio w tę aferę. Nie mają Dyrektor Staszczyk nic do zarzucenia, a to chyba coś znaczy, nie? Sprawę nagłaśniają media i to jest już teraz do przewidzenia, skoro artykuły pojawiają się nawet na WP czy na Onecie. Patrząc na to w jaki sposób podchodzą do tego dziennikarze, jak chętnie nagłaśniają tę sytuację i jak to jest przeprowadzane, odechciewa się iść na dziennikarstwo. Cały post z nagłówkiem KOMEDIA KOMEDIA KOMEDIA to jeden wielki syf. Nie czytajcie tego. Tak to jest, jak chce się udupiać ludzi. Pozdr
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~Anonim~ napisał:
Drodzy koledzy, koleżanki i inni! Tak się składa, że wiem co nieco na temat tej sprawy, bo tez chodzę do Czarta i jestem dość dobrze poinformowany. Wszyscy z wielką pasją wyjeżdżają na Panią Dyrektor, że wydała chłopaków itp. Nie wiem tylko, dlaczego nikt nie napisał, że dyrekcja owszem, na film się natknęła, ale nie robiła by z tego policyjnego problemu, gdyby nie fakt że dostała maila z urzędu miasta z wklejonym linkiem i uwagą, by zajęła się tą sprawą. W takiej sytuacji, dyrekcja KAŻDEJ szkoły ma OBOWIĄZEK czy tego chce czy nie chce, zgłoszenie sprawy na policję. W przeciwnym wypadku, co nawet przyznali chłopcy - nie było by tego na policji, która zobowiązana była poinformować prokuraturę, bo to tam jest instytucja rozpatrująca kwestie poszanowania symboli religijnych, a właściwie jego "braku". Pisanie bzdur w stylu: jest chamstwem i pchaniem nosa tam, gdzie nie zna się okoliczności sprawy. Uczniów nikt też nie "usuwa" jak to zostało także określone. Niejedna sprawa zamknęła się murach tej szkoły i została odsunięta w niepamięć. Nie wiem też kto pieprzy bzdury o reżimie i innych rzeczach. Reżim to rządy Husajna w Iraku i to jest właściwa sytuacja użycia słowa "reżim", a nie stanowisko dyrekcji w Czartorychu, no bez przesady. Wystarczy odrobina myślenia i zastanowienia się, żeby dojść do wniosku - czy dyrektorka poważnego liceum sama ku swej uciesze ładowała by informacje do prokuratury i do mediów? Po to by potem odpowiadać przed Telewizją Puławską, Dziennikiem Wschodnim, Radiem Zet, Panoramą Lubelską i kij wie czym jeszcze, do tego jeździć po starostwach, prawnikach itp? Pisanie o "zbyt gwałtownych działaniach pani dyrektor" jest dobitnym przykładem braku jakiegokolwiek obeznania w temacie. Działania były takie jakie być MUSIAŁY i to samo przyznają uczniowie zamieszani bezpośrednio w tę aferę. Nie mają Dyrektor Staszczyk nic do zarzucenia, a to chyba coś znaczy, nie? Sprawę nagłaśniają media i to jest już teraz do przewidzenia, skoro artykuły pojawiają się nawet na WP czy na Onecie. Patrząc na to w jaki sposób podchodzą do tego dziennikarze, jak chętnie nagłaśniają tę sytuację i jak to jest przeprowadzane, odechciewa się iść na dziennikarstwo. Cały post z nagłówkiem KOMEDIA KOMEDIA KOMEDIA to jeden wielki syf. Nie czytajcie tego. Tak to jest, jak chce się udupiać ludzi. Pozdr
To w takim razie wytłumacz mi, dlaczego niby w tv puławskiej mówiono, że Pani dyr SAMA media poinformowała, co? Niestety, prawda jest taka, że akich spraw publicznie się nie załatwia - prokuratura - ok, jeśli było zgłoszenie rozumiem, ale media? Czysta komedia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
z tego co slyszalem to cala sprawa przyszla do naszej szkoly ze starostwa poniewaz ktos tam pierwszy obejrzal ten filmik przedstawia wielce szanownego pana grobla tez dlatego tez rozbawilo mnie to wyrażenie : 'Film na początku nawet jej się spodobał. - Do czasu wprowadzenia flagi. Wtedy ze zdumienia otworzyłam usta.' hauahuau xD
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gdzie można zobaczyć ten filmik, może jakiś link. Z góry dziękuje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
widać kto jest z Czarta a kto nie, prawda kolego pare postów wyżej My o tym filmiku juz dawno słyszelismy, więc o gwałtownych ruchach nie było mowy.... Pozdro dla wszystkich bestii które czekają na nowinki odsyłam o pudelka.pl ;']
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w tv puławskiej nie mówili, że dyrektorka powiadomiła media tylko, że powiadomiła policję. powtórki będa w poniedziałek i wtorek i tam można zobaczyć fragmenty filmiku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Spoko!!! To tylko uczniowski wybryk. Prokuratura to umorzy, wspomnicie moje słowa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kamil napisał:
Ta dyrektorka to tak samo pier***...a jak cala ta szkola!!! Ona pewnie nigdy nie byla mloda i nigdy zadnej glupoty nie zrobila. Ciekawe czy sama ze wszystkim byla tak swietojebliwa ale wiadomo czartorcyh ... jedno wielkie G i zenada Szkoda chlopakow bo moze zrobili zle ale konsekwencje poniosa zbyt surowe a dyrektoreczka to jak znam zycie kolejna stara panna co zaden chlop jej nie chcial i nie ma co robic po nocy to se filmy na Youtube szuka... Ciekawe czy tylko "studniówkowe"
brawo kamil świetnie to ująłeś
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ABC napisał:
Do absolwentki. Uważam, że jeśli ktoś ma trochę rozumu i odrobinę liznął historii Polski, powinien sobie zdawać sprawę, czym dla naszego narodu, który ponad 200 lat był w niewoli 3 zaborców, a ostatnio kilkadziesiąt lat w niewoli bolszewickiej, są godła narodowe, a w szczególności flaga. Czy będą nas szanować inne nacje, jeśli my sami siebie nie szanujemy, nie szanujemy swojej historii, nie pamiętamy, co zrobili nasz przodkowie, ilu z nich w obronie właśnie flagi oddało życie? Dla nas Polaków flaga powinna być świętością! Do tego zobowiązuje nasz historia naszego kraju, jakże bolesna.
Drogi patrioto... primo: czy ty się jeszcze uczysz w szkole czy już skonczyles ? bo napewno masz duże braki z zakresu wiedzy gimnazjalnej... z tego co wiem Polska była pod zaborami 123 lata... a nie ponad 200 secundo: osoby które były na tym filmiku z pewnością lepiej znają historię i są bardziej świadome od Ciebie ile osób oddało życie za flagę, po prostu się uczą, a nie ślepo brną przez świat kierując się narzuconymi przez kogoś wzorcami (patrząc na charakter twojej wypowiedzi pewnie jestes za LPR-em i udzielasz się w młodzieży wszechpolskiej...) tertio: gratuluję chłopakom pomysłu o całej sytuacji wiem od mojej dziewczyny, ktora chodzi do tego LO, ponieważ ja mieszkam w Warszawie... mogę powiedziec tylko tyle, że u mnie w szkole dyrka uśmiałaby się przednie z tego filmiku, pogratulowalaby kreatywności, lecz zwróciła uwagę że wniesienie flagi do toalety, bądz przedstawienie wizerunku JP II mogloby urazic niektore osoby... ale zeby od razu wzywać policję...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brawo dla pani dyrektor. Serdeczne gratulacje. Pierwszy krok do dymisji. Czy pani nie wie , że jeśli dzieje się źle w w instytucji (szkole) to wylatuje człowiek zarządzający tą oraganizacją ?? Po za tym otwierając w przyszłym roku gimnazjum powinno się promować szkołę, a nie straszyć kontrowersyjnymi wydarzeniami z życia szkoły. Myśle,że żadna matka nie puści 13 letniego dziecka do szkoły gdzie panuje " wyścig szczurów"- dyrektorka chce się znalęźć w mediach i zaistnieć , jako stróż prawa. Tylko szkoda że to się dzieje kosztem jej podopiecznych ( uczniów). Po za tym gdy widziało ten film 1300 os na youtubie, a dzisiaj bedzie go widziała cała Polska dopiero się zrobi afera. Myślę że dopiero teraz politycy mogą się dowiedzieć o tym incydencie, a wtedy może być naprawdę nieciekawie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pomysł młodzieży niezbyt dobry, ale rozwiązanie tej sprawy jak i wielu innych spraw przez dyrekcję wręcz fatalne. Szanowna Pani Dyrektor: więcej ciepła, troski i serdeczności w stosunku do młodych ludzi i swoich pracowników-nauczycieli, a nie zastraszanie, złość, tyrania i egocentryzm. Każdy może zetknąć się z różnymi trudnymi sytuacjami i jeśli sobie nie radzi - to szuka fachowej pomocy. W dzisiejszych czasach nie jest to żadnym wstydem, jeśli korzystamy np. z pomocy dobrego psychologa. Myślę, że taki kontakt byłby o wiele bardziej owocny w Pani pracy i w rozwiązywaniu szkolnych problemów, aniżeli kontakty z prawnikami, policją, prokuraturą i mediami. Uważam, że nigdy nie jest za późno na to, aby "pójść po rozum do głowy". Serdecznie pozdrawiam i życzę przede wszystkim mądrości i pokory.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po pierwsze dyrektor liceum musiała zawiadomić prokuraturę i to nie ona zanlazła ten film. Jeżeli ktoś zgłasza coś takiego derekcji, zgodnie z polskim prawem konsekwencją tego jest zawiadominie odpowiednich organów. Co do prokuratury, prokuratura musi się zając sprawą bo otrzymuje zawiadomienie. Skończy się na umożeniu, bo do umyślnej profanacji symbolu narodowego nie doszło. Gdyby było inaczej, co stanowiłoby jakiś absurd, wtedy wszystkie polskie media o tym napiszą, bo fascynujące w tym wszystkim z punktu widzenia gatekeeperów jest kuriozum całej sprawy! Tak śmieszne/tragikomiczne wydarzenie, że warto o tym napisać i to na pierwszej stronie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...