Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Mieszkańcy chcą odwołać wójta gminy Wąwolnica

Utworzony przez Guest, 23 listopada 2015 r. o 11:35 Powrót do artykułu
Zgoda, bo my o godz. 10.25 pracujemy, a nie bumbamy. Tak się rozbumbałeś, że bumnij się do Kazimierza razem z ekipą, która tam dokonała wielkiego skoku cywilizacyjnego i teraz próbuje skakać w Gminie Wąwolnica. A może to bum, bum to jakiś nowy język na forum, którego nie znam i nie zamierzam w ten sposób dyskutować, to nie jest mój poziom. Na budżetach nie tylko gmin się znam i umiem je czytać, bo to wynika z wykształcenia jakie posiadam. Jeśli nie wiesz to powiem, że w internecie też można znależć wszystkie informacje na temat budżetu centralnego, województw, powiatów i poszczególnych gmin. I stamtąd można wyczytać skąd się biorą pieniądze na poszczególne zadania i cele administracji publicznej. Media też informują, że budżet państwa ma obecnie znacznie zwiększone dochody i stąd większe nakłady na rozwój kraju.Z tego tytułu Gm. Wąwolnica też dostaje większe środki finansowe na rozwój infrastruktury. W świetle tego remont kilku kilometrów dróg nie jest czymś nadzwyczajnym. O innych inwestycjach nie słyszałem i nie dowiedziałem się o nich z tego forum, chociaż ten od bum, bum często o nich wspomina, nie podając żadnych szczegółów.   Widzę, że nadal czytasz kolorowe czasopisma i na ich podstawie oceniasz innych. Poza tym ważne jest nie tylko to co władza robi, ale również sposób w jaki to robi i jak się komunikuje ze społeczeństwem. Świetny przykład to artykuł z ostatniej Wspólnoty Puławskiej str. 7 tyt. "Z domu wychodzimy po miedzy". Ocenę poziomu wypowiedzi władz gminy pozostawiam bez komentarza. Źle jest jeśli przez całą kadencję wyborców uważa za jednostki bez szarych komórek, a przed wyborami manipuluje i mami obiecankami. A tak na marginesie to nie pamiętam, kiedy załatwiełem coś w Urzędzie Gminy Wąwolnica, nie mówiąc już o tym, że nigdy tam nie pracowałem. Znam kilku obecnych i byłych pracowników Urzędu Gminy Wąwolnica. Interesuję się działalnościa administracji publicznej.  Nie popieram obecnych władz gminy. Dobrze, że są ludzie, którzy śledzą działania wójta i potrafią w sposób cywilizowany dyskutować o tym na forum i nie tylko na forum. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A jednak jest parę osób które myślą podobnie jak ja  i nie dają się kupić na różne czary mary naszego Odnowiciela . I co masz zamiar z tym"bum bum " zrobić . Wszystkich będziesz ośmieszał  . Co jeszcze wymyślisz nauczycielu żeby kogoś obrazić . Moje spojrzenie na sytuację to tylko zdrowo rozsądkowe prawo wyborcy a nie nienawiść jak to określiłeś do kogokolwiek . A na jesieni będę to prawo miał znów i nie ja tylko . Inni ludzie też . Uwierz mi jest sporo osób które też skorzystaja z tego prawa i rozliczą tą kadencję . Pozdrawiam serdecznie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cześć. Drogi Mieszkańcu Ty się dużo kształciłeś i o 10:25 pracujesz, ja nie chciałem się uczyć i pracuję na 3 zmianę ładując ręcznie węgiel na wagony w Bogdance. No niestety ktoś to musi robić. Dlatego 10:25 to dla mnie doskonała godziną na to, żeby zamienić z Wami kilka zdań. Panie Adamie, a kogóż to ja obraziłem? I Pan to pisze? Proszę poczytać swoje historyczne wpisy to może zmieni się Panu perspektywa. Nagle Panu Wersal się zamarzył? Panowie czy nie widzicie, że mówiąc wprost robię sobie z Waszych wybitnych przemyśleń jaja? No przecież nie da się poważnie rozmawiać na temat samo spłacających się kredytów, samo remontujących (tak tak pamiętam remonty a nie budowa) się dróg itp. Macie takie parcie na pisanie negatywnych rzeczy o obecnej władzy, że w sytuacji, w której tyle się buduje (przepraszam remontuje) a gmina jak sami przyznajecie pięknieje, musicie dokonywać ekwilibrystyki umysłowej, z której wychodzi co wchodzi. I robi się śmiesznie. Ale proszę nie mylić tego z obrażaniem kogokolwiek. Ale tak naprawdę podoba mi się zmiana Waszego tonu. Jeden, który nie wytrzymał ciśnienia w starciu z poezją Szymborskiej, i stwierdził, że zawiesza swoją obecność na forum teraz kolejni, którzy z atakujących stali się ofiarami i podobno czują się obrażani. Co prawda po zmianie tonu nie do końca rozumiem z jakiego powodu Pan Mieszkaniec poczuł potrzebę podzielenia się ze mną informacją o swoim wykształceniu, o tym, że potrafi czytać budżety oraz, że w Internecie można znaleźć informacje na temat budżetów: centralnego, województw itd. Ale przyjmuję to. Lepsze to niż „kredyt się spłaca bo się spłaca bo przyjdzie komornik”. Muszę kończyć i się zdrzemnąć bo w końcu o 22:00 trzeba znów brać za łopatę i na hałdę. Ale jeszcze tylko jedno zdanie. Byłem już w Waszej opinii na tym forum: wójtem, przewodniczącą, teraz rozumiem, że sugerujecie, że jestem sekretarzem  wysyłacie mnie do Kazimierza. Za każdym razem rozpoznajecie mnie „po stylu wypowiedzi”. Kim będę jutro? No już teraz naprawdę kończę ale przypomniał mi się jeden cytat z Vabanku. Pamiętacie co Kwinto kazał przekazać Spiętemu? Żeby się rozpiął. Biorąc pod uwagę poziom Waszego spięcia ja Wam też to radzę i szczerze tego życzę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przerwałem czytanie twojego wpisu, bo już w pierwszych słowach przyznałeś, że jesteś autorem tych ochydnych słów z 10.25. W tym jednym krótkim zdaniu, powiedziałeś o sobie wszystko. Bez względu na to kim jesteś i jakie jeszcze przyjmiesz wcielenia na tym forum, nie jestem w stanie czytać postów i dyskutować z kimś kto publicznie zrównuje ludzi ze zwierzętami, bo to one nie mają szarych komórek. I to wszystko w obronie jakiegoś tymczasowego wójta. Tak, jakiegoś, bo jeśli on jest dobry to jego poprzednicy nie mają się czego wstydzić. Bo to poprzednicy, przy ogromnym wsparciu i wysiłku mieszkańców gminy zbudowali drogi, ulice, chodniki, kanalizację, wodociągi, gazociąg, salę gimnastyczną w Wąwolnicy (budowę wspierały społeczne komitety). Ci ludzie żyją i mają prawo czuć się obrażani. Zbudowali także ośrodek zdrowia (wykupowali cegiełki) w którym tymczasowy za darmo mieszkał, a także budynek urzędu gminy, z którego tymczasowy śmie opluwać poprzedników i mieszkańców, wmawiając wszystkim dookoła, że przed nim niczego tu nie zrobiono. I to wszystko za 10 tyś. zł miesięcznie. Na tym forum i nie tylko chcę i będę dyskutować o obecnej i przyszłej władzy gm. Wąwolnica i o przyszłości tej gminy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Drogi Mieszkańcu widzę, że chcesz koniecznie na poważnie więc dzisiaj będzie tylko poważnie. Powiedz, czy Ty jesteś zdrowy psychicznie? (żeby było jasne pytam na poważnie, nie kpię oraz nie obrażam ludzi psychicznie chorych na całym świecie) Wiem, że są ludzie z natury histeryczni, którzy przerysowują rzeczywistość wokół siebie. Stłuczona szklanka będzie równoznaczna ze zdemolowanym domem a katar będzie wieścił rychłą śmierć. Twoje zachowanie właśnie tak wygląda. I chyba wolę wierzyć w to, że są to jakieś zaburzenia psychiczne niż w to, że to cynizm. Jest takie powiedzenie, że nieszczęściem dla cynika jest spotkanie kogoś szczęśliwego, gdyż szczęśliwy człowiek nie pozwoli sobą manipulować. I dlatego wierząc w mieszkańców naszej gminy jestem przekonany, że nie dadzą sobą w tak ohydny sposób manipulować. W jaki sposób którekolwiek z moich słów można było potraktować jako obrażanie budowniczych sali gimnastycznej czy ośrodka zdrowia. Chłopcze nie ograniczaj się napisz, że obraziłem budowniczych kościoła w Wąwolnicy,  Jana Firleja, który odbudował Wąwolnicę po spaleniu w 1567, a być może nawet kpiłem z założycieli naszej miejscowości z XI w. Tak kończy się dyskusja bez argumentów, z góry skazana na porażkę. Najpierw prężymy muskuły, jaki to wójt taki nie owaki, jaka tragedia dzieje się w gminie, niedopięte budżety itd. itp. A jak obśmiałem po kolei, krok po kroku każdą z Waszych pseudonaukowych i pseudofachowych teorii to trzeba z siebie zrobić ofiarę. No i jeszcze ten tekst o tym, że porównałem ludzi do zwierząt. No po prostu zabrakło mi słów. Rzadko mi się to zdarza, a jednak tym razem po prostu brak słów. Po pierwsze to nie ja jestem autorem wpisu z 10:25. Napisany był on w taki sposób, że czytając go nie do końca wiedziałem czy autor jest po mojej czy Waszej stronie. Ponieważ napisałeś, że Ty pracujesz o 10:25 to przyjąłem, że jest to dyskusja ze mną i odpowiedziałem, że dla mnie jest to dobry czas na dyskusję. Ale nawet możemy przyjąć, że to mój wpis. Jak można takie jedno nic nie znaczące zdanie odczytać jako zrównanie ludzi ze zwierzętami! Zapytam jeszcze raz czy naprawdę jesteś zdrowy psychicznie? Co ciekawe nie byłeś jakoś szczególnie oburzony pisząc późniejszego posta z 20:38. Czyli całego następnego dnia potrzebowałeś, żeby wymyśleć to porównanie ludzi ze zwierzętami i dopiero wtedy się oburzyć? Powtórzę jeszcze raz tak się kończy totalny brak argumentów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gmina Wawolnica pięknieje i ma w końcu prawdziwego wójta który dwoi sie i troi żeby cos GKS ludzi zrobic. Niestety zawsze znajdzie sie ktoś kto to skrytykuje ale domyślam sie ze tak niestety jest wszędzie. W Naleczowie wszystkie kluczowe projekty poległy, u nas odwrotnie, dzieje sie naprawdę dużo a wazne tez jest to ze Wojt jest normalnym facetem a nie odlecianym kosmitą na stołku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo dobrze powiedziane. Sympatie lub antypatie pojedynczych osób nie powinny rzutować na dobro całej gminy. Nota bene zwierzęta a nawet jak się okazuje ryby mają tzw szare komórki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
******dziennikwschodni.pl/pulawy/pieniadze-na-drogi-w-powiecie-pulawskim-skorzysta-tylko-celejow,n,1000220886.html
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Poniższe linki polecam osobom oburzonym tym, że mieszkańcy doceniają pracę obecnego wójta oraz tym którzy tęsknią za czasami kiedy szczytem rozwoju gminy było łatanie dróg w Celejowie i na Zawadzie gruzem,  za czasami kiedy nie staraliśmy się o dofinansowanie do budowy dróg "bo trzeba mieć wkład własny"  za czasami kiedy nie było programów unijnych, które mogły pomóc rozwijać naszą gminę oraz za "niebezpiecznie wysokim zadłużeniem gminy". co prawda możliwość posiadania własnego zdania oraz możliwość uczestniczenia w wyborach jest świętym prawem demokracji i tego prawa nie odmawiam nikomu ale w mojej ocenie osoba, która zdecyduje się kandydować przeciwko obecnemu wójtowi już powinna się zaczäć wstydzić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
******wawolnica.fora.pl/aktualnosci,2/spotkanie,105.html
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
******wawolnica.fora.pl/aktualnosci,2/spotkanie,105-30.html
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
******wawolnica.fora.pl/aktualnosci,2/spotkanie,105-45.html
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak można zrozumieć z wpisu osoby chwalącej , wójt ma swoje stanowisko już przypisanie i poświęcone na amen . I to jest błąd w myśleniu . Prawem demokratycznym społeczeństwa jest to że wybiorą tego który będzie bardziej wiarygodny  , a żaden kandydat nie będzie musiał się niczego wstydzić jeżeli będzie miał rzetelny program rozwoju obszarów całej gminy, bez podziału na lepszych i gorszych .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oj Panie Adamie, Panie Adamie a Pan swoje. Tak się zastanawiam czy kiedykolwiek przyznał się Pan do błędu? Bo ja wielokrotnie. Ale do tego trzeba mieć charakter. Gdybym był złośliwy to bym napisał że Panu błędy w  myśleniu wykazali mieszkańcy podczas referendum, którego był Pan niewątpliwie twarzą. A również wtedy było wiele pompatycznych zdań typu "pycha kroczy przed upadkiem" etc. Nie musi Pan pisać co jest demokratycznym prawem społeczeństwa bo jak pisałem nikomu tego prawa nie odmawiam.  Zastanawiam się tylko na czym będzie polegał ten Pana lub popieranej przez Pana osoby. Bo wiem na czym może polegać kampania obecnego wójta. Moim zdaniem wystarczy że zapewni że nadal będzie robił to samo co w tej kadencji. A więc będzie korzystał z wielu programów aby uzyskiwać dofinansowanie chociażby  na przebudowę dróg, czy tak jak ostatnio budowę Otwartej Strefy Aktywności, przy jednoczesnym zmniejszeniu zadłużenia. I będzie w tym wiarygodny bo już pokazał, że to potrafi. A Pan co proponuje? Że zadłużycie spowrotem gminę po uszy,? Czy że nie będziecie pozyskiwać funduszy z zewnątrz bo trzeba mieć wkład własny. A może to że znowu wrócimy do łatania dróg gruzem zamiast je remontować? Z jednym się  zgodzimy to będziecie na pewno potrafili i będziecie w tym bardzo wiarygodni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie A. Tak się zastanawiam dlaczego tak bardzo się różnimy w ocenie tego co się dzieje w naszej gminie. Zastanawiam się i zastanawiam i wyszło mi na to, że tak bardzo się różnimy bo w istocie jesteśmy tacy sami. My po prostu jesteśmy egoistami. Jedyną różnicą w mojej opinii jest to że ten egoizm objawia się w skrajnie inny sposób. Ja np. uwielbiam jeździć po drogach bez dziur. Poważnie. Sprawia mi to na tyle dużą przyjemność, że pomimo tego że  Zawada nijak mi po drodze (ni do pracy ni z pracy ni do kościoła) to czasem zbaczam z drogi tylko po to żeby się powolutku tamtędy przejechać. Jadę sobie i myślę jak fajnie rozwija się nasza gmina, jak super, że okazuje się że można i u nas robić to co dotychczas z zazdrością obserwowaliśmy w innych gminach. Jestem egoistą bo zarówno ja jak i moja mama, która potrzebuje ruchu w ramach rehabilitacji będziemy mogli korzystać z siłowni na terenie ZSP i za to nie płacić. Jestem egoistą bo lubię jak co chwila piszą w prasie dobrze o naszej gminie i mogę się tym szczycić przed kolegami z pracy. Pan dokładnie tak jak ja, z powodu tego samego ohydnego egoizmu jest w stanie zrobić wszystko aby umniejszyć wszystko co dobrego dzieje się w gminie, wyłącznie po to by postawić na swoim. Osobista uraza do wójta jest ważniejsza niż dobro ogółu. Taka jest moja opinia i zapewne, Pan jako miłośnik demokracji i prawa do wyrażania swoich opinii wybaczy mi tę chwilę szczerości.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Adamie całkowicie się z Panem zgadzam. Pańską wypowiedź można by uzupełnić, ale my obaj i każdy trzeźwo myślący wie o co chodzi. Ten fanatyczny wielbiciel wójta i tak nie przyjmie żadnych argumentów. Swoimi ostatnimi wpisami udowodnił, że nie tylko jest fanatycznym wielbicielem tymczasowego, ale także wizjonerem, jasnowidzem i doskonale zna nasze myśli i zamiary. Jeszcze nie jest znana data wyborów, nie ma oficjalnej listy kandydatów, ani kampanii wyborczej, a on wie że każdy kandydat będzie gorszy od tymczasowego. I to tak gorszy, że powinien się tego wstydzić. Od tych jego pouczeń i jego toku myślenia robi mi się już niedobrze. Ale jak ma się zachować fanatyczny wielbiciel tymczasowego wiedząc, że jego oblubieniec nie ma żadnych szans w nadchodzących wyborach. Obaj Panie Adamie rozmawiamy na codzień z mieszkańcami gminy i w ostatnim czasie nie spotkałem nikogo kto by pozytywnie wyrażał się o tymczasowym i jego pomysłach. Wręcz przeciwnie ludzie są po prostu już zmęczeni tym samouwielbieniem i wychwalaniem się gdzie się tylko da. I nie chcą słuchać kolejnych bzdurnych obietnic tymczasowego. W powyższych wpisach wizjonera i jasnowidza wyraźnie widać strach i rozpacz przed nieuchronnie zbliżającą się utratą obiektu uwielbienia. Współczuję i jednocześnie się bardzo cieszę. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proszę bardzo powrócił Pan szowinista, inteligent od stawiania wykrzykników oraz znawca poezji w jednym. Powrócił i po raz kolejny mnie rozgryzł. Tak jestem wielbicielem i fanatykiem. Wielbicielem i fanatykiem dobrej roboty i pozytywnych emocji, a to widzę na co dzień w naszej gminie i to nie tylko w wykonaniu obecnego wójta ale również u wielu innych ludzi pozytywnie myślących, którzy wreszcie czują, że można zrobić coś fajnego i u nas w Wąwolnicy. A Ty jak widzę nadal w negatywnych emocjach. Nie wiem z jakimi mieszkańcami rozmawiasz bo ja też rozmawiam i bardzo rzadko zdarza mi się usłyszeć coś negatywnego na temat sytuacji w gminie. Większość widzi jak dużo dobrego dzieje się w gminie i to docenia. A jeżeli dla Twoich rozmówców jedynym problemem jest jak to ująłeś „samouwielbienie i wychwalanie się wójta”, to obyśmy jako mieszkańcy tylko takie problemy mieli. Całe szczęście nie piszesz już wielce wymyślnych teorii o niedopiętych budżetach, zmniejszająco/zwiększającym się zadłużeniu itd. Czy czuję strach? Nie mam powodu czuć strachu, natomiast z pewnością czuję obawę. Obawę, że biorąc pod uwagę Wasz poziom zacietrzewienia, w przypadku gdybyście jednak wygrali wybory, każecie zwijać asfalt na Zawadzie, Zarzece w Celejowie „bo powstały dzięki niedobremu Łagunie”. O właśnie, tym samym już macie pierwszy punkt do Waszego profesjonalnego planu rozwoju gminy – „obiecujemy nie zwijać asfaltu z dróg wyremontowanych przez Łagunę”. Co by tu jeszcze Wam podpowiedzieć. W sprawie zadłużenia macie dwie drogi. Pierwsza „będziemy obniżać zadłużenie”. No ale to już robi obecny wójt i to skutecznie. Więc zostaje druga droga – „zadłużymy z powrotem gminę”. A nuż wyborcom się to spodoba? Dalej  - „będziemy remontować gminne drogi”. No ale chyba się nie mylę, że tyle dróg ile za tej kadencji nie wyremontowano w żadnej z poprzednich. Kuuuuurczaczki co tu wymyśleć. Naprawdę chciałbym Wam pomóc ale nic mi nie przychodzi do głowy. No ale przecież macie swoich doradców więc dacie radę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ło matko jak pojechał.......
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie mam pojęcia , wielbicielu wójta skąd Ty wymyślasz takie teorie spiskowe że ktokolwiek chciałby działać na niekorzyść gminy i zadziwiająca jest twoja zdolność jasnowidzenia myśli innych ludzi i ich programów , jak jeszcze nie wiadomo kto , co i kiedy . Twój fanatyzm jak każdy fanatyzm (do czego się przyznajesz )  jest bardzo niebezpieczny bo nie dopuszcza innej opcji jak tylko ta którą sam sobie wymyśliłeś , a ja uważam że zawsze trzeba mieć zdrowo rozsądkowe i obiektywne myślenie . Czy byłem twarzą referendum , nie wiem bo tak tego nie odbieram , co nie przeszkadza że ludzie teraz przyznają mi rację co do tamtych działań , bo oprócz działań wójta widzą też brak realizacji tego co tak szumnie obiecywał podczas swojej kampanii , widzą potężny wzrost wydatków na administrację gminy i jej rozrastanie się w sposób nie racjonalny . Za mało czasu i szkoda go aby tu wszystko wymieniać o czym ludzie mówią i nie tylko pod sklepem jak to wójt mówi . Ale żeby o tym wiedzieć to trzeba na prawdę z tymi ludźmi porozmawiać a nie żyć w przeświadczeniu swojej nieomylności i trąbić na wiwat bo teraz tylko drogi. Jest wiele dziedzin życia społecznego w tej gminie które trzeba usprawniać a gdy się bierze takie pieniądze to chyba żadne czary . Naprawdę wielbicielu uwierz mi umiem przyznawać się do błędu ale i umiem trzeźwo patrzeć na świat , nie przez różowe okulary . 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
BRAWO panie Adamie,tak trzymać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...