Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Mieszkańcy chcą odwołać wójta gminy Wąwolnica

Utworzony przez Guest, 23 listopada 2015 r. o 11:35 Powrót do artykułu
Czy to prawda, że były plany oddania stowarzyszeniu również szkół z Wąwolnicy? Głupota nie zna granic. Chyba, że wójt chciał być na pierwszych stronach gazet, nie tylko lokalnych.Druga sprawa kto rządzi w gminie: Łaguna, czy Dunia? Mam wrażenie, że ten drugi.
A dlaczego szkoła w Karmanowicach to może być oddana stowarzyszeniu, a szkoły z Wąwolnicy to już nie? Przecież do gimnazjum gmina dopłaca znacznie więcej niż do karmanowic! To jest właśnie równe traktowanie mieszkańców
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wójt jest ok. ? Lajkuje wszystko na FB, no naprawdę fantastyczny marketing.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Według prawa można oddać stowarzyszeniu szkoły, które mają mniej niż 70 uczniów. Karmanowice mają niby 92, ale jak odejmie się dzieci z przedszkola to jest 60 kilka. Problem jest ogólnokrajowy, bo władze centralne muszą coś wymyślić by zablokować proceder zaczęty przez rząd PO-PSL. Polega to na okradaniu państwa przez prywatne osoby, które robią z oświaty biznes, kosztem przede wszystkim nauczycieli ale też dzieci. Szkoły w Wąwolnicy nie można oddać innemu organowi bo jest za duża (ponad 200 dzieci). Należy zastanowić się czy warto dziś oddawać Karmanowice skoro gimnazjum będzie wygaszane. Jeśli się przeczeka te 3 lata, to będzie można później część nauczycieli przenieść właśnie tam (wrócą przedmioty takie jak geografia, biologia itd.) Syf jest nieziemski po rządach Pietraka i nawet pewne oszczędności wójta Plewińskiego niewiele zmieniają beznadziejną sytuację gminy. Co robić na dziś? Moja propozycja: zwolnić Dunię, zachować szkołę w Karmonowicach, ale dogadać się z nauczycielami ze wszystkich szkół by zrezygnowali z niektórych dodatków (np. mieszkaniowy, który jest reliktem PRL). Niech okażą trochę solidarności z kolegami. Zrezygnować z nagród dla urzędników, obniżyć pensje kierownictwa, zrezygnować z inwestowania w zalew bo i tak nigdy nie powstanie. Wszystko razem da potrzebne oszczędności i po kilku latach starczy na ograniczone inwestycje. Nic się więcej nie da zrobić w tak biednej gminie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo rozsądna wypowiedź : Guest (26 listopada 2015 o godzinie 12:07) . Chociaż tak szczerzę to od Łaguny wolałbym Dunię. Samorządowiec z głową na karku i doświadczeniem, Łaguna nie ma pojęcia, bez Duni zginąłby całkowicie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Autor wypowiedzi z 12.07. Dlaczego Dunia przegrał w Kazimierzu, pogadaj z mieszkańcami to Ci powiedzą. Delikatnie mówiąc nie przepadają za nim i mają poważne powody. Może Pan Łaguna błądzi jak dziecko i jest zmanipulowany przez kolegę Dunię, który chce go wygryźć ze stołka. Nic z tego dobrego by dla nas nie było. Będzie kampania referendalna, zobaczymy czy to niektórych otrzeźwi i czy przeciwnicy przekonają innych do siebie. Osobiście jestem przeciwny nagłym zmianom, tym bardziej, że jak będą kandydować te osoby co ostatnio, to mam nadzieję, że ktoś się jeszcze odważy, bo nie miałbym na kogo głosować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sam sobie Pan odpowiedział "Pan Łaguna błądzi jak dziecko", więc jakie są jego kompetencje? Z tego co słyszałem, żaden z jego kontrkandydatów z wyborów nie zamierza ponownie startować, więc być może jeśli nie wyłoni się ktoś inny to będziemy skazani na Pana Dunię, jeśli oczywiście referendum dojdzie do skutku...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marcin trzymaj sie nigdy wszystkim nie dogodzisz ujadać zawsze beda !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żółw nija i jego brygada: pszczółka maja mała mi i fircyk w zalotach odnowa oblicze ziemi tej ziemi:) A ksiądz proboszcz O modli i jakoś to będzie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A można więcej o pszczółce mai i małej mi? Bo fircyka to rozpoznałam... A proboszcz to już chyba nie poświęci, bo wyszło, że Marcinek to "ancychryst".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
p anwójt aby się lansuje na fejsbuku. mecze, imprezki i inne pierdoły, tyle w gminie sie dzieje! szkoda ze nic dobrego! ja pójdę na referendum i tego wójta odwołam!
    Zesraj się a nie daj się. Bez pozdrowień.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a w piątek cała chołota z zakładu gospdarki komunalnej schlała się na umór w mexico. zapewne za gimnne pieniądze. nawet baby ledwo na nogach stały ! PIJAWY won z naszej gimny!
    Jesteś idiotą i kretynem. A Ty kim jesteś? Wiesz z jakiej okazji tam byli? Kto zorganizował i kto zapłacił? Pewnie żal Ci d*pę ściska, że Ciebie tam nie było. Za pewne Ty jesteś abstynentem i nie pijesz...  Tak nawiasem. Jak będzie Ci trzeba usunąć jakąś usterkę wodociągową/kanalizacyjną to raczej będziesz się grzecznie zachowywał i lizał... Dwulicowcu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
widzę, że niektórym bardzo nudzi się w tej Wąwolnicy i żyją tylko aferami ale nie widzą co się dzieje na ich podwórku..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Według prawa można oddać stowarzyszeniu szkoły, które mają mniej niż 70 uczniów. Karmanowice mają niby 92, ale jak odejmie się dzieci z przedszkola to jest 60 kilka. Problem jest ogólnokrajowy, bo władze centralne muszą coś wymyślić by zablokować proceder zaczęty przez rząd PO-PSL. Polega to na okradaniu państwa przez prywatne osoby, które robią z oświaty biznes, kosztem przede wszystkim nauczycieli ale też dzieci. Szkoły w Wąwolnicy nie można oddać innemu organowi bo jest za duża (ponad 200 dzieci). Należy zastanowić się czy warto dziś oddawać Karmanowice skoro gimnazjum będzie wygaszane. Jeśli się przeczeka te 3 lata, to będzie można później część nauczycieli przenieść właśnie tam (wrócą przedmioty takie jak geografia, biologia itd.) Syf jest nieziemski po rządach Pietraka i nawet pewne oszczędności wójta Plewińskiego niewiele zmieniają beznadziejną sytuację gminy. Co robić na dziś? Moja propozycja: zwolnić Dunię, zachować szkołę w Karmonowicach, ale dogadać się z nauczycielami ze wszystkich szkół by zrezygnowali z niektórych dodatków (np. mieszkaniowy, który jest reliktem PRL). Niech okażą trochę solidarności z kolegami. Zrezygnować z nagród dla urzędników, obniżyć pensje kierownictwa, zrezygnować z inwestowania w zalew bo i tak nigdy nie powstanie. Wszystko razem da potrzebne oszczędności i po kilku latach starczy na ograniczone inwestycje. Nic się więcej nie da zrobić w tak biednej gminie.
    Może i masz trochę racji. Tylko pomyśl logicznie kto zrezygnuje z dodatkowej kasy. Jaka solidarność ma być jak tu każdy aby do siebie by ciągnął. Patrząc na mieszkańców Karmanowic to smiać mi się chcę. Prawda jest taka, że tą nagonkę zapewne nakręcają nauczyciele z Karmanowic. Jak wiadomo zarobki w szkole będą niższe jak będzie podlegać pod stowarzyszenie. Ja popieram Łagunę. Ktoś musi coś w końcu zrobić z tą gminą. Nikt wcześniej nie miał odwagi do podjęcia takich decyzji. Poza tym jeśli szkoła będzie zamknięta to dojazd do Wąwolnicy będzie zapewniony. Nikt nikomu tu na złość nie robi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
co za bydle ubliza ludziom ktorzy prawde pisza juz niedlugo sie wszyscy dowiedza czym ci dwaj panowie z gminy smierdza a od szkol wara
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a kto ubliża??????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a kto ubliża
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no słownictwo w komentarzach odpowiada samo na poziom co niektórych weypowiadającyh się
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie chce mi się czytać tego, co na początku, ale skupiając się na przyszłości szkół w gminie Wąwolnica należałoby się odnieść do wizji systemu oświaty proponowanej przez PiS - gimnazja mają być wygaszane, powróci 8-klasowa podstawówka - rozumiem, że wtedy dzieci będzie o tyle więcej w Karmanowicach, no to może mieszkańcy mają rację, że chcą utrzymać szkołę?  Załóżmy, że szkoła zostanie zlikwidowana - a kto utrzyma budynek? i po co? Jakoś mi to nie pachnie gospodarnością, no, chyba, że umieści się tam uchodźców, albo przebuduje na komunalne, ale czy to jest dobry kierunek? Jeśli to czyta ktoś z gminy, to może niech to wyjaśni?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marcin trzymaj sie nigdy wszystkim nie dogodzisz ujadać zawsze beda !!!
marcin trzymaj sie duni on ci pomoze spasc ze stolka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a kto ubliża??????
co nie umiesz czytac???????????????????????????????????????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 4 z 128

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...