Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Mieszkańcy chcą odwołać wójta gminy Wąwolnica

Utworzony przez Guest, 23 listopada 2015 r. o 11:35 Powrót do artykułu
Słownictwo ma identyczne jak nasz władca...poczytajcie i pooglądajcie sesje i komisje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szanowny panie "h" jak już panu mówiłem bardzo umiejętnie pan wybiórczo odnosi się do moich wpisów skrzętnie manipulując , chcąc odwrócić uwagę od spraw ważnych . Proszę mi podać zdanie ,linijkę w której napisałem o nonszalancji pracowników Zgk , bo ja widzę wpis tylko o nonszalancji wójta .Skoro wiedzę czerpie pan z google to niech pan sobie wpisze Ustawa o zarządzaniu kryzysowym o której pan wogóle nic nie wspomniał bo było to nie wygodne . Co do pierwszego pisma z sanepidu z dn.30.09.2016 r które pan kwestionuje, mam go przed oczami i czytać ze zrozumieniem umiem , czego chyba za to brakuje panu .Co do pańskiej znajomej z sanepidu wszystko okey ,ale ja też trochę na tym świecie żyję i znam ludzi tu i tam więc na jakiejś wiedzy bazuję , napewno nie z sufitu .Znam dokładnie jak wyglądał przepływ informacji co mogą potwierdzić ludzie .Nie napisałem nic co by było wyssane z palca .Gdy chodzi o zainteresowanie się wodą wynika ono tylko z tego że sam z niej korzystam a przytaczane przez pana media same wstępnie poinformowały o tym że wody ma nie być do środy (może z przekazem medialnym jest tak że podobnie jak z informacją o kosztach referendum podaną na drugi dzień po ,że wyniosły 15.000tys. a jak było na prawdę to już wiemy z tego forum ) więc jest rzeczą naturalną że ludzie czekają na korzystny wynik badania . Ja rozumiem że procedury uzdatniania wody muszą trwać tyle ile trzeba , ale brak rzetelnego przekazu informacji który wynika z ustawy .Co do pańskiej osoby skoro jest pan tak obyty w internecie to też napewno pan wie że nawet pisząc na otwartym forum można ustalić IP komputera , to może tak zróbmy to będzie nam łatwiej dyskutować a pan już nie będzie musiał sie tłumaczyć namiętnie że pan nie jest wójtem ani jego internetowym adwokatem ???serdecznie pozdrawiam i idę pospacerować zgodnie z pańską radą póki jeszcze mamy słońce .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Adamie zawsze wiedziałem o tym że pisząc na forum można sprawdzić IP piszącego. To że z różnych względów zależy mi na anonimowości (jak pan pewnie zauważył zależy na tym również wielu innym osobom będącym nazwijmy to po tej samej stronie co pan) nie oznacza to że uważam iż powinnieniem się wstydzić któregokolwiek ze swoich słów. Uważam że pisząc nie obraziłem nikogo na tym forum personalnie. Chciałbym odpowiedzieć panu na ostatni post w miarę rzetelnie ale nie wiem jak powinienem rozumieć pana słowa o identyfikacji mojego IP. Czy potrzebuje go pan aby udostępnić moje dane osobowe czy może któreś z mioch słów uraziło pana do tego stopnia że chce pan wystąpić przeciwko mnie na drogę sądową? PS. Ja również nie napisałem iż napisał pan o nonszalancji pracowników zgk napisałem o działaniach "pracowników gminy" a takim jest również wójt.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam, czy prawda jest to, że Wójt przegrał ze wspólnotą sprawę apelacyjną o teren pod zalew?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie "h" czy już znalazł pan w google lub gdzie indziej odpowiedź na pytanie uzytkownika z 10:34 dotyczącej sprawy sądowej wójt - wspólnota? Jeśli tak proszę o udostępnienie jej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale nudy.Dlaczego nic nie piszecie?(jest tyle ciekawostek}
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Umarło śmiercią naturalną a tak było ciekawie i fajnie (zabrakło tematów?)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To może nowy temat. Pan Wójt oficjalnie przyznał, że w jego reformie oświaty lokalnej nie chodziło o oszczędności.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co słychać w Karmanowicach w szkole?są jakieś zmiany
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nuda na forum, bo prawdopodobnie wszystkich zamurowało tak jak i mnie. Życie kulturalne w gminie kwitnie, nie mogę się zdecydować na którą imprezę mam pójść. Dziś poszedłem na obchody Święta Niepodległośći, ale w sali parafialnej był taki TŁOK, że nie dało się wejść. Jak ktoś nie wierzy to proszę sprawdzić na stronie parafi. Inwestycja inwestycję goni. Wąwolnica tak się zmienia, że kiedy wychodzę z domu to się zastanawiamgdzie jestem? Wąwolnica to czy Paryż? Żartowałem, wszystko jest po staremu. Targowisko trzeba będzie zarybić, a więc przydadzą się pieniądze zbierane przez ZGK od sprzedawców. A możę to już nie targowisko ale ten obiecywany zalew tylko ja się na tym nie znam. Jeśli tak to już pędzę po kąpielówki. Całe szczęście, że coraz krótszy dzień, krócej patrzy się na tę smutną rzeczywistość. Ktoś nas tu oszukał przed dwoma laty. Wójt nie tylko na oświacie nie chciał zaoszczędzić, ale o oszczędnościach nawet nie myśli bo jak do tej pory nic w tym kierunku nie zrobił. Dochody napewno wzrośną bo lada moment dowiemy się o podwyżkach opłat i podatków. Ciekawi mnie też czy wójt odzyskał pieniądze za rozbiórkę prywatnego domu i uporządkowanie posesji przy poczcie. Przecież pieniądze są bardzo potrzebne na tradycyjny opłatek środowiskowy i inne niezbędne i oczekiwane przez społeczeństwo imprezy. Czy wpłynęły już na konto gminy pienądze przeznaczone na modernizację oczyszczalni? To obiecywał wójt, mówiąc że jesteśmy w przededniu otrzymania ich. Na temat szkoły w Karmanowicach na pewno wypowie się Pan Bieniek a może ktoś inny zorientowany w temacie. Pan "h" głosu tu raczej nie zabierze. Może przestraszył się możliwości ustalenia adresu IP jego komputera. Jako wytrawny komputerowiec wie, że IP komputera może ustalić nawet haker amator z podstawówki i określić na mapie położenie komputera z którego pisane są posty. Ustalenie właściciela adresu też nie jest problemem. Ale my się nie bójmy, piszmy wszystko i o wszystkim co dotyczy naszej gminy bo dzięki temu będziemi bardziej świadomi i zorientowani w tym co się dzieje wokół nas. Takie nasze prawo mieszkańców. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam serdecznie wszystkich mieszkańców po krótkiej przerwie , ale zebrało się pare informacji które należy przekazać .Po pierwsze 13 października odbyła się w WSA w Lublinie rozprawa w sprawie nie udostępniania przez wójta informacji publicznych  , a konkretnie chodziło o protokoły z sesji i komisji , ale najbardziej chodziło o protokół z tej szumnej XV sesji którego jeszcze po ponad dwóch miesiącach od sesji nie było (podobno?). TAK jak sie spodziewałem sąd skupił się tylko na ogólnym udostepnianiu protokołów a chyba wcale nie wziął pod uwagę kwesti tego nieszczęsnego protokołu z XV sesji , w konsekwencji uznał skargę za bezzasadną . Jak jest naprawdę to zobaczymy gdy dostanę uzasadnienie o które wystąpiłem i najprawdopodobniej odwołam sie do NSA , bo jeżeli tak ma wyglądać prawo że tylko ci którzy mają dostęp do internetu mogą mieć wgląd do protokołów, bo są na BIP-ie to co z całą resztą ludzi którzy tego internetu nie mają .Drugą sprawą jest w dalszym ciągu nie wyjaśniona sprawa przez GIODO w sprawie udostępniania moich danych osobowych  , bez mojej zgody . Następną sprawą jest zgłoszenie przez panią Marczak do prokuratury sprawy że rzekomo była obrażana na tym forum a jedną z osób podobno byłem ja , na okoliczność czego byłem aż przesłuchiwany co prawda jako świadek ale byłem . Skoro pani skarbnik tak poczuła się urażona to może niech sama wyjaśni jaka rolę pełniła będąc świadkiem obecnym przy zwalnianiu co niektórych ludzi w urzędzie , czyżby miała to w zakresie obowiazków stanowiskowych ??? Prokuratura dochodzenie to umorzyła, podobnie jak umorzyła dochodzenie w sprawie przekroczenia uprawnień przez wójta który wyrządził istotną szkodę w interesie publicznym tj.o czyn z art. 231paragraf 1 kk. , a umorzono wobec braku znamion czynu zabronionego (według art.17 paragraf1 pkt.2 kpk.)  czyli radny który wykonał pracę i wziął za to pieniądze złamał prawo ??? a wójt który wypłacił mu z naszych wspólnych pieniędzy , prawa nie złamał???!!! czy może według prawa są równi i równiejsi . Bo jeżeli tak jest , a chyba niestety taka jest rzeczywistość obserwując w ostatnich miesiącach działania w naszej gminie które pewnie może potwierdzić wiele osób których to dotknęło , to nie jest to ciekawa wizja przyszłości naszej gminy w której się zabawia nasz wójt . Jedną z takich gminnych wieści jest to że wójt pomimo że nie posiada ankiety bezpieczeństwa która upoważnia go do dostępu do informacji nie jawnej , przeglądał i przetrzymywał nie zgodnie z prawem akta osobowe pracowników gminy i kierowników jednostek mu podległych ( czyżby był ponad prawem ) , a druga sprawa to kwestia tej skażonej wody o której już pisałem , dlaczego wogóle nie został zawiązany sztab kryzysowy pomimo że taki obowiązek ciążył na wójcie , a co z płynnym przekazem informacji w tak ważnej sprawie dotyczącej zdrowia i życia mieszkańców (której wogóle nie było lub była bardzo lakoniczna ). No cóż jaki wójt takie zarządzanie .  A może i inni państwo coś na te tematy napiszą bo może ja się mylę i jestem jakiś przewrażliwiony ???!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kto ścina wam te słupki i znaki w Wąwolnicy?Gdzie wasza władza która tak wszystko i wspaniale robi?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wiem kto ścina, może to od dawna obicywana kolejna wielka inwestycja? W poniedziałek [jak zwykle] i we wtorek wójta nie było w pracy. Jutro zbiera się komisja budżetowa, zapewne uchwalą środki na kontynuowanie tej inwestycji. Podatki i opłaty za wodę i ścieki już podnieśli. Forsa na imprezy będzie, oj przepraszam na inwestycje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dużo wolnego ma ten wasz wójt.(każdy poniedziałek x ile?) kiedyś to się nazywało kacowe czy jakoś tam . ha.ha.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeden dzień wójta to conajmniej 200 zł.(brutto). Wczoraj pracował jak na wójta przystało od 9.00 do 15.00, a o 16.30 był już na zebraniu wiejskim w Celejowie. Na zebraniu były tłumy mieszkańców ( około  8 osób), podobno to były andrzejkowe ostatki. Szkoda, że mnie tam nie było. Pana "h" pewnie też tam nie było. To było tajne zebranie bo nawet radni o nim nie wiedzieli. Teraz to już chyba będzie smutno bo nie wypada w tym okresie imprezować. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Śnieg pada a gminne drogi zasypane i śliskie,brawo!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zima wójta za***yła!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wójt robi sobie darmową reklamę na facebooku, zaprasza wszystkich kogo się da, a potem umieszcza swoje osiągnięcia :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy na ostatniej komisji wspólnej 24.11., była kamera, bo jakoś długo nie ma na you toubie retransmisji?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A czy ktoś może powiedzieć gdzie można było znaleźć ogłoszenie o tej komisji, ostatnie ogłoszenie jakie było to z 22 września . Niestety nie było kamery bo znów zaczyna się wszystko odbywać jako tajne przez poufne . Nawet pani przewodnicząca komisji budżetowej nie ogłosiła tego na bip-ie .Choć to brzmi spiskowo ale sprawa jest bardzo prosta . Po co ludzie mają się dowiedzieć że komisja obradowała w sprawie wirtualnego budżetu , tak wirtualnego dobrze państwo czytacie. Bo jak inaczej nazwać debatę nad czymś co już dawno leży w RIO i czeka na ocenę , i nic już bardzo nie da się poprawić więc lepiej postawić radnych przed faktem dokonanym , niech za dużo nie wiedzą . Nasza " królowa " księgowości pani skarbnik (oj znów mi się wypsnęło ,obym znów nie był przesłuchiwany w prokuraturze jak się pani obrazi ) miała obowiązek o ile mi wiadomo złożyć do dn.15 listopada projekt budżetu do Regionalnej Izby Obrachunkowej , więc co można było zmienić jeszcze w tym budżecie , na co radni mieli jeszcze wpływ . A oto parę ciekawostek z projektu budżetu ; jedną z najważniejszych spraw jest tegoroczna tzw.reforma oświatowa która miała przynieść podobno około 100,000 tys. oszczędności . Gdy podczas jednej z sesji lub komisji (jest to na pewno na nagraniach )pytałem ja i niektórzy zainteresowani radni , czy są jakieś konkretne wyliczenia co do wysokości oszczędności jakie przyniesie owa zmiana wójt oznajmił że "wyliczenia są ale nie do końca nadają się do publikacji" , i że oszczędności będą może nawet większe niż te przytaczane100,000tys. Dziś się okazuje że w budżecie mało że niema oszczędności !!! to jest wzrost! wydatków na wynagrodzenia w reformowanej jednostce oświatowej o ponad 250,000tys. zł!!!!!! . Więc dziś jeszcze raz pytam ,panie wójcie gdzie te oszczędności!!!!! , państwo radni gdzie oszczędności za którymi głosowaliście . Teraz już wiemy na pewno że to nie była żadna reforma a tylko chore ambicje co niektórych ludzi aby przeprowadzić zmiany personalne . A panią Sekretarz obarczano że nie współpracowała przy tej cud pseudo reformie o której wiele razy nawet na tym forum się wypowiadałem .Pani skarbnik tryumfuje że są pieniądze zaoszczędzone , jakie, skąd ??? to może niech pani się pochwali jakie znaczące inwestycje w tym roku razem z wójtem poczyniliście . Matematyka jest prosta nawet zwykli ludzie o tym wiedzą jak się na nic nie inwestuje (poza paroma imprezkami w wąskim gronie )i nie ma się czym pochwalić to chwalmy się czym się da .Następna sprawa wirtualnego budżetu to działki które wchodzą w skład majątku gminnego które w poprzednim budżecie były wyszacowane na wartość 350,000tys. Co takiego znaczącego się stało że teraz w projekcie tego budżetu te same działki nagle osiągają wartość UWAGA 1,010,000tys. (jeden milion dziesięć tysięcy złotych ) , może to rosnące badyle i wszelakiej maści chwasty na działce w Celejowie , którą wójt tak się szczycił i na komisji rolnictwa w lecie obiecał uporządkować przyniosły taki wzrost wartości (swoją drogą dziwię się ludziom sąsiadującym że nie podali jeszcze gminy o odszkodowanie za zachwaszczanie ) , a może na tej działce rosną inne cenne rośliny . Mam pytanie do jakże hardej jak zawsze pani przewodniczącej Wierzbickiej która takie działania wirtualnego podnoszenia wartości działek za poprzedniej rady uważała za patologię , a czy teraz to nie ta sama patologia matematyczna ???? No ale jak się chce za wszelką cenę budżet spiąć bo się nie dopina to potem wychodzą takie twory .Następną rzeczą jest kredyt w rachunku , Wójt się szczycił że nie bierze kredytów , a i owszem czysto teoretycznie . To może niech ktoś wyjaśni czym jest kredyt w rachunku tzw. debet . Za poprzedniej rady ten że kredyt był w wartości 1,500,000 tys.(jeden milion pięćset tysięcy ), w tym projekcie, tego budżetu wójt podnosi wartość tego kredytu do UWAGA 3,000,000 (trzech milionów ) Kredyt który jeżeli zostanie wykorzystany będzie musiał być do końca roku oddany . Skąd gminę stać na takie dochody , a co jeżeli jakaś inwestycja nie zostanie rozliczona jak należy i nie dostaniemy zwrotu dofinansowania ????? czy nie jest to zbyt ryzykowne dla tak biednej gminy , ??czy musowo aż tak szarżować . A co z zazbrojeniem w infrastrukturę działki pani doktor , przy inwestycji domu spokojnej starości , czy pieniądze na ten cel zostały zabezpieczone w budżecie , ?? co z koniecznością przejęcia i prowadzenia przez gminę szkoły w Rąblowie czy na ten cel też zostały zabezpieczone fundusze w projekcie przyszłorocznego budżetu , bo jak na razie widzę to jest tylko priorytet inwestycji wodno-ściekowej , bo wokół niej kręci się duża kasa , tylko żeby w przyszłym roku nie okazało się że wyszło z tego niezłe szambo i gmina w nim tonie . Może państwo też popytajcie swoich radnych co o tym sądzą przecież mają projekty budżetu w domach . A może sami coś wiecie więcej . Ja jaką wiedzę posiadam taką się dzielę pozdrawiam ADAM BIENIEK
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 92 z 128

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...