Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Oszczędzał na ogrzewaniu, musi zapłacić więcej

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 26 listopada 2016 r. o 19:32 Powrót do artykułu
na wodzie i cieple rżną nas najbardziej ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dają tyle ciepła, żeby im się opłacało, znaczy tej spółdzielni. Nieważne, że jest Ci za gorąco czy klatki schodowe są grzane bez sensu. Prezes wie najlepiej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja bym sie przyjrzała tez temu, ze cyganie majac niejednokrotnie nieplacone rachunki przez kilka lat wciaz maja dostarczane cieplo, a inni mieszkancy majacy niedoplacone tysiac zlotych straszeni sa odcieciem ciepla.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sprawa jest prosta koszty funkcjonowania OPEC z roku na rok nie maleją a rosną. Przecież nikt tam nie zwalnia pracowników a wręcz pewnie zatrudnia i podnosi im wynagrodzenia. A to są najważniejsze składniki ceny ciepła, a taryfa z Azotów nie rośnie tak bardzo jak pan prezes mówi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlatego mieszkam w domu jednorodzinnym gdzie nikt mi mi nie narzuca - ani Prezes ani uciszliwy sasiad, nawet cieplownia która ma plany ze ma zarobić określoną kwotę. Palę tyle ile chcę a jak nie chcę to nie palę i nie płacę!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To samo będzie z energią elektryczną. Na nic wymiana żarówek na led, starego sprzętu AGD na sprzęt energooszczędny, a nawet siedzenie przy świeczkach, zjedzą nas tzw. opłaty stałe stanowiące więcej niż połowę pozycji na rachunku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
...bo dobra zmiana pod kierunkiem Misiewiczów sprawia cuda
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bo prawda jest taka że spoldzielnia musi i tak swoje zaplacić dostawcy ciepla, wiec kiedy mieszkancy nadmiernie przykręcają to sami kręca na siebie bat. Wtedy nie dość że mają niedogrzane to przez to że mniej jednostek, to płacą i tak tyle samo. Nie będę tego rozpisywać, ale TAK JEST. Im więcej jednostek w sumie mieszkancy zużyją, tym tansza jednostka. Spółdzielnia za zamowioną moc i tak musi zaplacić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
spoldzielnia to zlodzieje
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W tym przypadku złodziejem jest OPEC. Zgoda w kwestii zamówionej mocy. Tym powinien zająć się radny Maj czy czasem OPEC nie naciąga mieszkańców zmuszając do zamawiania większych mocy niż potrzeba w poszczególnych budynkach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za ciepło płacimy do OPEC, a nie do spółdzielni. Spółdzielnia nie ma z tego ani grosza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No troszeczkę grosza skapło prezesom PSM jak montowali podzielniki radiowe :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A prezes z czego ma mieć odprawę ? Z Waszego oszczędzonego ciepełka !!!! Ludzie , to Polska ! Jak góra ustali , tak ma być na dole u Was w kaloryferach . Marznij , a i tak płać by im z Twojej kieszeni kapało , a w ich premiach grało .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Dlatego mieszkam w domu jednorodzinnym gdzie nikt mi mi nie narzuca - ani Prezes ani uciszliwy sasiad, nawet cieplownia która ma plany ze ma zarobić określoną kwotę. Palę tyle ile chcę a jak nie chcę to nie palę i nie płacę!!!!
I pewnie jeszcze palisz czym się da. A potem smród i smog. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
te wszystkie podzielniki to jedno wielkie oszustwo. na szczescie u nas w spoldzielni lokatorzy powiedzieli dosc i teraz kazdy ma cieplo i nie placi juz wysokich oplat za grzanie. podzielniki to zlodziejstwo!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Dlatego mieszkam w domu jednorodzinnym gdzie nikt mi mi nie narzuca - ani Prezes ani uciszliwy sasiad, nawet cieplownia która ma plany ze ma zarobić określoną kwotę. Palę tyle ile chcę a jak nie chcę to nie palę i nie płacę!!!!
ojojoj no popatrz masz dom jednorodzinny
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Te podzielniki, wodomierze, liczniki to jedno wielkie oszustwo. Ja, mając w bloku licznik współny od gazu płące po 9 zł od osoby za gaz a gotuje ile się da i nawet w zimie czasem sie dogrzewam z piekarnika. Moi znajomi mają licznik w mieszkaniu i co miesiąc płącą po 80 zł . Skąd się to zatem bierze? Albo wodomierze to też mega oszustwo. Na koniec kwartału spółdzielnia sumuje wskazania z liczników mieszkańców i dolicza różnicę między wodomierzem głownym a tymi w domach. Teraz dlaczego ja mam płacić te różnice z głownego licznika? To po co w takim razie mam mieć w domu te wodomierze skoro i tak dopierdzielają mi różnice?? Paranoja jakaś. Podzielników ciepła też na szczęście nie mam i to się bardziej opłaci. Płace stałą opłąte miesięczną. Jak miałem keidyś to nie było roku bez niedopłąty po 3-4 stówy, masakra. To dobitnie pokazuje jakie w Polsce uprawiane jest dymanie ludzi i jedno wielkie oszustwo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gość napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Dlatego mieszkam w domu jednorodzinnym gdzie nikt mi mi nie narzuca - ani Prezes ani uciszliwy sasiad, nawet cieplownia która ma plany ze ma zarobić określoną kwotę. Palę tyle ile chcę a jak nie chcę to nie palę i nie płacę!!!!
I pewnie jeszcze palisz czym się da. A potem smród i smog.
Nie każdy posiadacz domku pali śmieciami. Mieszkałam w mieszkaniu 64 metrowym, teraz mam 125 m dom i opłat mam o połowę mniej, nawet grzejąc gazem!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To wszystko wynika z tego, że spółdzielnie rozliczają się z zakupionego ciepła, czyli założenia....i rozpisuje to na wszystkich mieszkańców osiedli...a podzielniki to dodatkowa kasa dla firm, które je montują i dokonują odczytów nie ma w tym żadnych oszczędności !!! Już dawno powinny być podzielniki przy wejściach ciepła do danego bloku i wtedy rozpisywać zużycie !!! Pierwsze opady śniegu pokazują jak ciepło "ucieka" a trawa staje się zielona??? PS: Dlaczego nie ma podzielników a administracjach osiedli oraz biurach Zarządu ??? A grzeją tam na FULL czasami trudno wytrzymać, gdyż średnica grzejników to od 5-10cm !!! Adres: CZUBY Watykańska....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co to jest średnica grzejnika? Jestem instalatorem i pierwszy raz się z takim parametrem spotykam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...