Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Puławy na czele rankingu zamożności

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 4 lutego 2017 r. o 18:54 Powrót do artykułu
KRĘTACTWO!!!        Uczony pismak z województwa Lubelskiego, niech wprzódy określi obszar Lubelszczyzny, bo nie każde miasto należy do tej ojczyzny, a jak teren wskaże, to uczyni coś mądrego! PAN!!! Lubelszczyzna, to nie woj. lubelskie, a więc, które miasta leżą na lubelskiej ziemi, bo z treści wynika, że każde do owej  ziemi, co jest kłamstwem i udowodnili, to uczeni! Morał!! Celowe manipulowanie synonimem ukazuje, że wystąpiły kłopoty z myśleniem! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>  RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII  Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie GROBEL zobacz pan jak wyglądają inwestycje miejskie. Tragedia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
odniose się do wpisu kogos kto pozwala sobie domniemywac, że: - nałogowo pije piwo, mógłby się zdziwić bo nie spozywam alkoholu ;) - w *** byłem i gówno widząłe, nie będe polemizował gdzie kto był co roił i co widział ;) szkoda czasu - piec w ppnt jest z nasa ;) wolne żarty ;) - co do osiągnięć shimy nie neguję zaznaczam tylko że w ppnt wymieniona firma chyba niewiele produkuje, choć oczywiście projektowanie to najbardzie dochodowa część tego biznesu, a magazyn przepraszam, ale powierzchni magazynowej nie buduje sie za kilkanaście milionów publicznych pieniędzy - co robie w wolnym czasie to moja sprawa, moge lub nei musze korzystac z oferty kulturalnej proponowanej przez puławy bo np nie odpowiada mi repertuar ;) a serio, uważasz ze to o czym piszesz jest niebywałym osiągnieciem dla takiego miasta jak puławy? mozliwe, ale zapytam...co z izabeliadą np? i jak wyglądaja puławy ze swoją oferta kulturalną i turystyczna na tle okolicznych miast? dalej... osiągnięcia firm czy instytutów moga cieszyć i ciesza jednak mają sie nijak do zarządzzania budżetem miasta i wpywów z podatków ;) wspominałem już że nawet 100 patentów nie zrekompensuje pieniędzy wyrzucanych w błoto, na pomniki władzy nikomu niepotrzebne lub wykonane w sposób niedbały. owszem, moge oczekiwać od grobla i jego ekipy, że bedzie się ze swoich zadan wywiazywał odowiednio, niestety nie robi tego. a teraz korzystam z rady i ide odsniezyc ;) pozdrowienia dla pracownika ppnt piszącego posty. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak, piec w PPNT jest produkcji amerykańskiej firmy i takie same piece wykorzystuje NASA. Zamiast zrzędzić na forum proszę wziąć się do nauki i roboty i korzystać z zasobów Parku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Drogi Panie, to że piec wykorzystuje NASA nie oznacza że od NASA nabył go PPNT a to wynika z Pana wpisu ;) do nauki, po pierwsze pisania i czyatnia ;) Bo w końcu jako rzecznik PPNT trzeba pokazywac jakis poziom. A tak na marginesie, podziwiam zaangażowanie w pracę, w niedziele po godzinach tak bronić chelbodawców, naprawde godne podziwu. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
do nauki, po pierwsze pisania i czyatnia ;) Bo w końcu jako rzecznik PPNT trzeba pokazywac jakis poziom. A tak na marginesie, podziwiam zaangażowanie w pracę, w niedziele po godzinach tak bronić chelbodawców, naprawde godne podziwu.  Nooo... ćwicz, ćwicz, bo umiejętność pisania obowiązuje od I klasy podstawówki. Niektórzy zarabiają w PPNT, inni trollingiem...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najlepiej zdyskredytować kogoś ze chlebodawcy, że za kasę, trolling. Człowieku sam trolujesz i oceniasz swoim poziomem. Wyimaginuj sobie, że naprawdę komuś może zalezec jeszcze na naszym mieście i nie wszystko robi się za kasę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
J.Ś napisał:
$ napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
 Pytanie tylko co z tego wynika, co my jako mieszkańcy miasta mamy z tego, że dochód z podatków jest tak wysoki? Czy za tym idą inwestycje, poprawa jakości życia czy choćby widoczna redukcja zadłużenia miasta? Prawda jest taka, że mamy fatalne drogi, zapuszczone, wręcz zdewastowane centrum (Piłsudskiego i Centralna) kiepską opiekę zdrowotną (przychodnie w fatalnym stanie, szpital - powiatowy, ale gorzej niż fatalny) a w ostatnim czasie zamieszanie z siecią szkół (jaki to problem dla "bogatego" miasta). J.Ś
 Wystarczy wybrać się do innych miast, pomieszkać  i zobaczysz różnicę. Puławy to jedno z lepszych miast do życia po tej stronie Wisły. Wielu przyjezdnych widzi to od razu, że jest to zamożne miasto
Akurat mam możliwośc spojrzenia na to z perspektywy osoby pracującej w wielu miejscach w Polsce, zarówno naa zachód od Wisły jak i na wschód. Do Pulaw zawitałem jakieś 12 lat temu, to był mój pierwszy kontakt z tym iastem i owszem, robiło całkiem sympatyczne wrażenie, jednak czas leci, świat się zmienia. Doskonale widac to porównując miasta Podkarpacia (Krosno, Dębica, Mielec, Stalowa Wola) czy wschodniej Małopolski (Gorlice, Grybów, Wojnicz). O Rzeszowie czy Nowym Saczu nawet nie wspomne. Dobre drogi, nie tylko w miastach ale równiez w okolicy, gospodarka oparta nie na jednym podmiocie (ZA), faktyczne osiągnięcia stref przemysłowych (Mielec). Ogólne bardzo dobre wrażeni. Na Lubelszczyźnie równiez mońza szukac przykładów lepszego wykorzystania szans, np w Biłgoraju ;) A Puławy? Strefa ekonomiczna w ktorej buduje się place manewrowe szkoły jazdy, PPNT z agencją reklamy, magazynami? Marina do remontu i zupełnie nie widze jej sensu, skwer istne bagno, centrum zdewastowane, bez miejsc parkingowych z zamykającymi się lokalami, blaszana dolina gdzie nie ma szans na normalne poruszanie w godzinach szczytu? To jest to piekno Puław? Moze dodac jescze zapuszczony ogród dolny i łache wiślaną? Krzywe chodniki pamiętajace PRL? Szpital gdzie na każdym oddziale straszy syf i kiła? Niestety można by tak długo.
Chyba nie byłeś na kardiologii gdzie jest czysto i przytulnie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co do puławskich Instytutów to naprawdę radzę zajrzeć do literatury fachowej, albo chociaż na ich strony. Osiągnięć mają dużo i to kalibru europejskiego, a nawet światowego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No właśnie mi zależy na tym mieście, bo je uwielbiam. Dlatego coś robię, zamiast srać we własne gniazdo na forum publicznym. PPNT jest super przedsięwzięciem, Puławy są bardzo przyjazne ludziom, w tym osobom niepełnosprawnym (oby PKP szybko dostosowali!), i mam nadzieję, że żadne drzewo w tym mieście nie zostanie scięte.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PPNT super niewydajne i kosztowne przedsięwzięcie za nasze pieniadze. Tez zależy na tym mieście, bo je uwielbiam. To nie znaczy ze będę tolerował buble, nepotyzm, wręcz debilizm, wywalanie pieniędzy w błoto. A inwestycje leza
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czyli że PPNT nie był inwestycją? Dla półgłówków zapewne... Wg mnie lepszą niż aquapark. Na Azotach masz inwestycję rozpoczętą za prawie 400 milionów. Byłaby jeszcze elektrownia za prawie 2mld, ale ten popieprzony PiS dorwał się do władzy. Nepotyzm to plaga całego kraju, a PiS właśnie pokazał, że będzie jeszcze gorzej. Praktycznie zlikwidował niezależną służbę cywilną i teraz trzeba będzie najpierw zdobyć legitymację partyjną, żeby znaleźć pracę w administracji. A ogólnie administracja jako taka jest wrzodem tego miasta i państwa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Puławach istnieje sporo podmiotów. Puławski Mostostal (1000 pracowników), fabryka leków dla zwierząt - Biowet, 5 instytutów naukowych, itd. Problemem jest jednak ekipa, która od rządzi od 30 lat, prezydent Grobel zajmował stanowisko już w latach 80.  Miasto nie wykorzystuje atutów, które posiada. Lub je traci, np. prezydent Grobel nie był zainteresowany bezpłatnym przejęciem puławskiego PKS (komunalizacją od Skarbu Państwa). Efekt? Utrata miejsc pracy. Obecnie w centrum miasta jest plac manewrowy dla szkoły jazdy. pusty dworzec straszy.  Podobnie zmarnowano teren po jednostce wojskowej, pozwolono na zabudowanie terenu blaszakami... Jeśli ktoś  zajmuje urząd od kilkudziesięciu lat to przestaje się starać, walczyć.  Będzie tylko trwać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PKS wykończyli busiarze spod Cauflandu, a raczej ludzie, którzy przesiedli się do nich. Cóż biznes to biznes. Plac został przejęty w zeszłym roku i w ciągu kilku miesięcy nie da się postawić czegokolwiek. Moim zdaniem powinien tam powstać budynek uwzględniający przystanek autobusów dalekobieżnych, tj. z małą poczekalnią, toaletą i np automatem na kawę. Po jednostce powstały dziwne sklepy i sklepiki, bo Galeria Zielona wywaliła takie czynsze, że kto może to stamtąd spieprza gdzie się da. W sumie to nie wiem, co musiałoby tam powstać, by ludzi zadowolić. Tj. wiem, tylko nie mam jakichś paru miliardów, by zrobić to ładnie, funkcjonalnie i holistycznie... ;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co z tego, że jest dochód, skoro przeznaczany jest nie wiadomo na co. Przecież można go przeznaczyć na bardziej społęcznie uzyteczne cele, np. Pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Pomnik Prezydenta Lecha Kaczyńskiego powinien stanąć przed siedziba władz miasta, a pomnik wszystkich ofiar na cmentarzu wojskowym. Ponadto imieniem PRezydenta Lecha KAczyńskiego powinno się nazwać odpowiedni ciąg komunikacyjny przez miasto, nie mówię o trasie z zachodu na wschód, bo trzeba by "zabrać" ulice Marszałkowi Piłsudskiemu, ale ulica Prezydenta Lecha Kaczyńskiego biegnąca od Żyrzyna do Parchatki jest moim zdaniem pomysłem rozsądnym. Dobrze by było, gdyby młodzi działacze społęczni tavy jak radny Kwapiński czy radny Matras podjęli sie pilotowania tej inicjatywy, myślę, że wielu mieszkańców Puław wsparłoby ją zarówno finansowo, jak i zbieraniem podpisów. To lepsze, niż wybrakowane mariny, czy puste ppnt.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...