Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Puławy: Zwolnienia w szpitalu. 40 osób straci pracę

Utworzony przez bronek, 7 kwietnia 2011 r. o 19:13 Powrót do artykułu
Przy zwolnieniach grupowych trzeba płacić pracownikowi odprawę. Zwalniają na raty, żeby nie płacić odprawy...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najlepiej by bylo likwidowac ta cala umieralnie... Niestety, od lat ten szpital nie cieszy sie dobra renoma, a z tego co widzialem, to salowe nie za bardzo ruszaja sie aby wykonac ich prace. Jako osoba ktora zwiedzala czlonki rodziny w tym szpitalu, to pamietam ze to JA mialem umyc osobe, JA mialem przyniesc dziadka kaczke, JA musialem pojsc do salowej bo babcia sie nagle zle czula itd, a salowe i pielegniarki sie bawily telefonami, rozwiazaly krzyzowki, lataly z tymi czajnikami na herbate... Nie mowie nawet o jedzenie. Gdybym byl chory, to za zaden skarb bym nie chcial tam lezec, to wolalbym sobie zostac w domu. Jestem osoba bezrobotna, ale chetnie bym zamienil sie z tym personelem pomocniczym, gdyz nie widze roznicy miedzy siedziec w domu a tam pracowac, jeden bonus by byl dostac za to lenistwo i siedzenie calkiem dobra wyplate... To prawdziwy wstyd, za ktory trzeba na dodatek placic kokosy i wiecznie jest na remont.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szpital jest modernizowany by nie narażać na niepotrzebne wydatki inwestora który go przejmie po prywatyzacji. Ciekawe kto to będzie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jasio napisał:
Szpital jest modernizowany by nie narażać na niepotrzebne wydatki inwestora który go przejmie po prywatyzacji. Ciekawe kto to będzie?
Pewnie ktoś, komu się to opłaci...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lemingi, do urn, głosować !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe,czy w ramach redukcji etatów i zaoszczędzenia finansów zostanie zwolniona pani dyrektor ze szczebla zarządzającego, która pobiera świadczenie emerytalne ,a mało robi i za nic nie odpowiada.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widzę, że związki zawodowe już zostały kupione i trzymają mordę w kuble.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mosquito napisał:
lemingi, do urn, głosować !
Masz racje,guma i wio do urn,koniec kwekolenia-jak POwiedzial jeden madry.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po pierwsze ratownik medyczny nie jest personelem pomocniczym, bo pracując wykonuje takie same obowiązki jak pielęgniarka.A po drugie znaczna cześć pań pielęgniarek jest w wieku zbliżającym się do emerytury i kto wtedy zapełni te luki kadrowe? bo wątpliwe jest to, aby na ich miejsce chciały przyjść młode pielęgniarki po studiach, których i tak brakuje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nadal POpierajcie i głosujcie na rządy PO to będziecie mieć wszystko, dobrobyt, pracę. Życzę powodzenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gratuluje twórcy pomysłu. Ci ludzie maja mieszkania, domy w Puławach i okolicach, a Ty co wymysliles te zwolnienia siedzisz i zacierasz ręce. Gdzie teraz Ci ludzie znajdą prace? 300 kilometrów od rodziny? Znalazłeś jakieś minimalne oszczędności, które tak naprawdę w ogóle się nie liczą i nikt ich nie zauważy. Zabierz sobie nagrody, które liczysz wraz z członkami i które mają po kilkadziesiąt tysięcy. Ja bym nie potrafił tak utrudnić życia innym, którzy się znają na pewno na tym co robią, nie tak jak Ty. Może jestem chory, ale dla mnie ważny jest człowiek a nie ja sam. Nie życzę Ci źle bo nie chce być taki sam, jak Ty. Nie ja jestem od sądzenia, ale nie idź do kościoła na pokaz w niedziele. Nie rób tego. Po prostu Cię proszę. Mam nadzieje, że to potrafisz zrobić chociaż. pomódl się w domu. Dziękuję. Pozdrów Syna, Żonę, Matkę i całą rodzinę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pierwszy do zwolnienia powinien byc Gardias Ten szczur nie powinien być dyrektorem nie mówiąc juz o byciu lekarzem.Powinni go przed sąd postawic .Wielki katolik a nie ma szacunku do życia .Ten na GÓRZE GO NAPEWNO ROZLICZY
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ajatoczniam napisał:
Widzę, że związki zawodowe już zostały kupione i trzymają mordę w kuble.
I tak właśnie się zachowuje Solidarność i inne Związki od 20 lat.To się nazywa ZDRADA - a za to jest tylko jedna kara .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Twórcą restrukturyzacji jest nowa pani dyrektor. Restrukturyzacja nie ma na celu ratowania kondycji puławskiego szpitala, a pokazanie, że nowa pani dyrektor w ogóle coś robi i tylko taki jest cel tej tzw. restrukturyzacji. Nowa pani dyrektor prezentuje typową w Polsce postawę władzy. Jest arogancka, mówi (a właściwie oznajmia swoje decyzje) nie słuchając żadnych argumentów, podejmuje decyzje przy totalnym braku kompetencji, skłóca ze sobą ludzi, wykańcza ich nerwowo, ma ich za nic, doprowadzi zarządzany obiekt do ruiny finansowej i… awansuje! To jest tragiczne, ale w Polsce właśnie tak jest!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie bez paniki! Pani Dyrektor ma konkretne plany co do istnienia szpitala bo po prostu po to przysłało ja tu PO. Jeśli chcecie coś zmienić to mądrze głosujcie na jesieni, bo od tego zależy nasza przyszłość. Chcieliście dobrobytu PO to teraz macie, a jeśli chodzi o zwolnienia to pracujący emeryci i renciści nie to nie "tragedia" do zwolnienia.A co to stanowczości kobiety na stanowisku, to nie dziwię się,że wielu to denerwuje, bo niepozorna kobieta nie daje sobą manipulować, na tym polegają rządy naszej władzy u szczytu, może wreszcie zaczniecie myśleć, a nie beczeć jak stado baranów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sytuacja w szpitalu puławskim i starostwie jest szokująca. Podjęto decyzje polityczne, które po latach walki doprowadzą ten szpital do zagłady. W zarządzie powiatu odpowiedzialnym za sprawy szpitala zostaje gość z PO, który sie absolutnie na tym nie zna. Miał byc szykowany na działkę oświatową ale tą zajął inny z PO, który nie chciał działki szpitalnej, bo wie że jest dla niego za ciężka, a tak w ogóle ma to w nosie, a z kolei o oświacie za która sie wziął też nie ma pojęcia. To typowy człowiek mocny tylko w gębie. Na dyrektora szpitala wsadzono panią z nadania politycznego (powiatem rządzi koalicja PO i PSL ze wsparciem SLD i człowieka od prezydenta Grobla ), która nigdy tego nie robiła i sie na tym nie zna. Jak to ma więc funkcjonować? Weszłam na stronę starostwa i cytuję osoby bezpośrednio odpowiedzialne za ten stan rzeczy, a więc nazwiska radnych, którzy ten chory stan stworzyli i popierają: PO: Kuba, Nakonioeczny, Gorgol, Siekierski, Kłopotowska, Mitruczuk, Pisula, Skwarek, PSL: Popiołek, Bartoś, Ziomka, Zasada), SLD: Tomaszewski, Gawrylak, od Grobla: Sowa. Można się dziwić Groblowi, że poparł te ruchy. Niech ludzie znają te nazwiska, aby te osoby później rozliczyć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gość napisał:
Ludzie bez paniki! Pani Dyrektor ma konkretne plany co do istnienia szpitala bo po prostu po to przysłało ja tu PO. Jeśli chcecie coś zmienić to mądrze głosujcie na jesieni, bo od tego zależy nasza przyszłość. Chcieliście dobrobytu PO to teraz macie, a jeśli chodzi o zwolnienia to pracujący emeryci i renciści nie to nie "tragedia" do zwolnienia.A co to stanowczości kobiety na stanowisku, to nie dziwię się,że wielu to denerwuje, bo niepozorna kobieta nie daje sobą manipulować, na tym polegają rządy naszej władzy u szczytu, może wreszcie zaczniecie myśleć, a nie beczeć jak stado baranów.
Pomyśl zanim coś napiszesz, bo sam jesteś baranem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Baran był dla gościa od "Ludzie bez paniki"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sam artykuł jak i 90% komentarzy to typowy przykład polskiego podejścia do sprawy. Nie wiem, nie znam się ale z chęcią na ten temat podyskutuję. Okazuje się że WSZYSCY Polacy nie tylko znają się na prawie i polityce ale także na zarządzaniu i leczeniu! Jest takie powiedzenie, pokaż mi swoją firmę a powiem ci ile warte są twoje rady! Ktoś z komentujących jest chętny? A może autor artykułu? Przerażające jest to, że żaden artykuł czy wywiad pojawiający się mediach nawet jednej literki nie poświęcił analizie AKTUALNEJ sytuacji szpitala. Nikt nie wspomniał, że w ma nastąpić od 2012 roku zmiana rozdziału środków pomiędzy oddziałami NFZ i ten lubelski ma już nie być tym z Polski B, nikt się nawet nie zająkną na temat, że w 2014 roku prawdopodobnie przestanie obowiązywać limit kontraktowy i płatna będzie KAŻDA procedura wykonana. Czy mało czy dużo to już inna sprawa. Wszyscy straszą PRYWATNĄ służbą zdrowia i wszyscy ci co straszą jak mają wybór gdzie iść to wybierają zawsze prywatną, bo miło, na czas, fachowo... Nikt nie wytłumaczy, że likwidacja SP ZOZ nie oznacza jego prywatyzacji tak na prawdę tylko wymuszenie normalnego, racjonalnego zarządzania, bo właścicielami przekształconego szpitala na 100% będą miasto i powiat... czyli jak widać TYPOWI prywaciarze. Nikt nie wytłumaczy, że NZOZy tak samo jak SP ZOZy udzielają świadczeń tak samo płaconych przez NFZ!!! Nikt nie zauważy, że SP ZOZy tak an dobrą sprawę w 60% lub więcej są po to aby opłacać składki lekarzom, którzy tłuką kasę właśnie w NZOZach lub we własnych praktykach a szpital traktują jak dojne krowy, jak własną klinikę z diagnostyką i salami zabiegowymi. Nikt nie zauważa, że wojna w mediach pielęgniarek to nie wojna o pacjenta tylko o stołki w związkach zawodowych! Bo jak będą kontrakty pielęgniarek to związki zawodowe przestaną istnieć! Ale to jest zbyt trudne! Lepiej napisać "40 osób na bruk!" Taki tytuł się sprzeda taki chwyci! A prawda jest taka, że tych 40 osób to osoby, którym skończyła się umowa zawarta na np. rok, to osoby które mimo emerytury pracowały na etacie. To ja proponuję taki temat "40 emerytów zabrało pracę bezrobotnym!" I jeszcze jedna sprawa. Kto głosował na tych wszystkich ludzi co teraz podejmują decyzje? Marsjanie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a kierownik emerytów pełno i to na wysokich stanowiskach, czepiają się tych co najmniej zarabiają ;/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...