Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

"Kamień spadł mi z serca". Puławska radna wygrała sądową batalię z wójtem

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 23 grudnia 2017 r. o 20:55 Powrót do artykułu
Do Austrii niech wraca
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Art 212 - zniesławienie to jest kodeks karny
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A Pani Mariola wykazała zeznała wszystko w picie i oświadczeniu, bo przecież wiadomo, że zawsze kiedy gra jako organistka wystawia rachunek i ewidencjonuje przychód!!!! :) żal........
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy to tez będzie opisane w ''sławnej'' gazetce wydawanej przez pewnego wójta za pieniądze podatników?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Będą w gazetce przeprosiny czy nie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Warto dodać, że prawomocny wyrok w procesie cywilnym nie jest podstawą do wygaszenia mandatu wójta. " Przecież zacytowany nawet przez Was szanowna redakcjo art. 212 dot. zniesławienia to przestępstwo z kodeksu karnego, a nie cywilnego, więc to był proces karny. Co za dziennikarzyna pisze te wypociny. Tu chodzi o to, że jest to przestępstwo z oskarżenia prywatnego, a nie publicznego i dlatego wójtowi nic nie grozi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
puławska szkoła cywilistów nie kryje oburzenia "...to przestępstwo z kodeksu karnego, a nie cywilnego..." pisze
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z tercjanką w tych czasach nie wygrasz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co ze sprawą Klikawki, gdzie skazany wójt olał mieszkańców?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A czy z zwolnienie lekarskie ZUS zapłacił?.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy będą przeprosiny w tubie propagandowej Kurierze Krzysztofa Brzezińskiego?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie ma nieodpłatnych usług. Jeśli pani organistka wykonuje ta prace regularnie podczas Mszy Świętych i innych obrzędów religijnych typu komunie, bierzmowania, śluby, pogrzeby, otrzymuje za to pieniądze, to nie pobranie wynagrodzenia i nie odprowadzenie od tej czynności podatku dochodowego jest przestępstwem karno-skarbowym. Zgodnie z zasadą powszechności opodatkowania wyrażoną w art. 9 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. z 2012 r., poz. 361 ze zm.), opodatkowaniu podatkiem dochodowym podlegają wszelkiego rodzaju dochody, z wyjątkiem dochodów wymienionych w art. 21, 52, 52a i 52c oraz dochodów, od których na podstawie przepisów Ordynacji Podatkowej zaniechano poboru podatku. Opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych podlegają zatem wszelkie dochody osiągane przez podatnika, z wyjątkiem tych dochodów, które zostały enumeratywnie wymienione przez ustawodawcę, jako zwolnione od podatku, bądź od których zaniechano poboru podatku, w drodze rozporządzenia wydanego przez Ministra Finansów. Przepis art. 10 ust. 1 ww. ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych zawiera katalog źródeł przychodów podlegających opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Są to m.in.: 1) stosunek służbowy, stosunek pracy; 2) działalność wykonywana osobiście; 3) pozarolnicza działalność gospodarcza; 4) inne źródła. Jeżeli organista np. sprzedaje opłatki i uzyskuje z tego tytułu przychód, to powinien go doliczyć do swoich pozostałych przychodów i wykazać w zeznaniu podatkowym za dany rok podatkowy. Podatek od tego przychodu będzie uzależniony od źródła przychodu, do jakiego zostanie on zakwalifikowany. Jeżeli organista ma zarejestrowaną pozarolniczą działalność gospodarczą, to podatek jest uzależniony od wybranej formy opodatkowania przez podatnika. Jeżeli jest zatrudniony w ramach umowy o pracę lub umowy zlecenia, albo umowy o dzieło i wykonywane przez niego czynności mieszczą się w zakresie powierzonych mu przez pracodawcę obowiązków, to obowiązek poboru i odprowadzenia zaliczek na podatek dochodowy ciąży na płatniku. Jeżeli czynności wykonywane są poza powierzonymi mu przez pracodawcę obowiązkami i nie mają związku z prowadzeniem działalności gospodarczej, to wtedy przychód należy kwalifikować jako przychód z innych źródeł - podatek jest naliczany w zeznaniu podatkowym według skali podatkowej.:
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co na to ZUS?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jaka działalność gospodarczą prowadzi pani radna Mariola i w jakiej spółce zarabia na waciki?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skoro ani autor anonimu ani wójt nie przedstawili żadnych dowodów na to, że zarzuty przytoczone w piśmie są prawdziwe, nie mogło być innego wyroku. Zamiast szkalować wyrok tylko dlatego, że jest się zwolennikiem wójta, warto uświadomić sobie, co taki wyrok w praktyce oznacza- nikt nie może publicznie pomawiać kogoś bez posiadania jakichkolwiek dowodów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...