Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Zainteresujcie się wszyscy historią publicznego szpitala w Białej Podlaskiej. Podobny jak w Puławach: też ma ok 20 oddziłów, przychodnie specjalistyczne i diagnostyczne itp, 1100 zatrudnionych (tak jak w Puławach), ale istotna różnica w przychodach - 140 mln w Białej, w Puławach zaledwie 75 mln, W Białej wynagrodzenia to koszt nieco powyżej 50%,  w Puławach prawie 80% !!!!! W Białej zadłużenie sięga kilkunastu mln inwestycyjnych, i wypracowuje zyski, które przeznacza na inwestycje. Czy w Białej zawsze było tak pięknie? Nie 12 lat temu dyrektor zaczynał od programu naprawczego i zwolnień personelu, bo zadłużenie sięgało prawie wysokości kontraktu, ale to było 12 lat temu. W Puławach przy pewnej konsekwencji, i po kilku-kilkunastu latach może dyrektor dojdzie do podobnych wskaźników. I daj mu Boże, bo to będzie oznaczało, że nikt już nie będzie się martwił (ani radni miejscy, ani powiatowi, ani sponsorzy i społeczeństwo czy dopłacać czy dotować itp., a personel będzie miał stabilność zatrudnienia i możliwości rozwoju swojego zawodu. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W ZOZ w Puławach wygenerował przez ostatnie kilkanaście lat zadłużenie w wysokości 54 mln zł, a jego kontrakt roczny to 75 mln!!!  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O pan SAK się odezwał. A na radzie powiatu jakoś pana nie było. To co broni pan tego szpitala czy siebie promuje?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wstyd że mamy PIS u władzy. Wstyd, wstyd, wstyd i hańba. Wstyd że Twardowska jest z PIS. Wstyd należeć do tej barbarzyńskiej partii i mieć coś z nią wspólnego. Niech mi tylko jakiś PISior coś powie to zrobię to co oni robią. Zbluzgam od stóp do głów. Banda oszustów i obłudników. Precz z PIS
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zainteresujcie się wszyscy historią publicznego szpitala w Białej Podlaskiej. Podobny jak w Puławach: też ma ok 20 oddziłów, przychodnie specjalistyczne i diagnostyczne itp, 1100 zatrudnionych (tak jak w Puławach), ale istotna różnica w przychodach - 140 mln w Białej, w Puławach zaledwie 75 mln, W Białej wynagrodzenia to koszt nieco powyżej 50%,  w Puławach prawie 80% !!!!! W Białej zadłużenie sięga kilkunastu mln inwestycyjnych, i wypracowuje zyski, które przeznacza na inwestycje. Czy w Białej zawsze było tak pięknie? Nie 12 lat temu dyrektor zaczynał od programu naprawczego i zwolnień personelu, bo zadłużenie sięgało prawie wysokości kontraktu, ale to było 12 lat temu. W Puławach przy pewnej konsekwencji, i po kilku-kilkunastu latach może dyrektor dojdzie do podobnych wskaźników. I daj mu Boże, bo to będzie oznaczało, że nikt już nie będzie się martwił (ani radni miejscy, ani powiatowi, ani sponsorzy i społeczeństwo czy dopłacać czy dotować itp., a personel będzie miał stabilność zatrudnienia i możliwości rozwoju swojego zawodu. 
Bardzo ciekawe, tylko zasadnicze pytanie w jaki sposób dyrektor zwiększy kontrakt do 140 mln? Działania wskazane w programie doprowadzą niestety do obniżenia kontraktu. No ale może ojciec dyrektor ze swoich 20 baniek mu coś odda :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zupełnie nie wiem czemu służy dziennikarstwo Pana Radosława Szczęcha-jeśli oczywiście on napisał ten artykuł. Zanim zacytuje po raz kolejny wypowiedzi radnych, powinien zwrócić się do Biura Rady Powiatu o nagranie przebiegu sesji. Albo kupić sobie dyktafon. Chyba na sesji nie był skoro takie rzeczy wypisuje. Jeśli był, to albo wychodził wielokrotnie na siku, albo nie słuchał uważnie, albo nie rozumie co słyszy, albo ktoś go prosi żeby tak to napisał. Ja byłam na sesji, wiem co mówiono i kto mówił co. Niestety do sprawdzenia na stronie powiatu dopiero za 3-4 miesiące, bo stenogramy z sesji z takim poślizgiem dla nas szarych zwykłych ludzi osiągalne...a za 4 miesiące napisze się kolejny już "artykuł" a o tym nikt nie będzie pamiętał. Sesja faktycznie w znacznej części dotyczyła zmian w statucie szpitala. Dzięki tym zmianom pan Piotr Rybak w tej gazecie cytowany w artykule z dnia 07.07.2015 mówiący o sobie z nadprzyrodzoną skromnością: "zarządzaniem zajmuję się od 20 lat. Mam taki dar, taką zdolność" - do realizacji swojej misji nie będzie potrzebował ani kierownika działu kadr ani zastępcy dyrektora do spraw finansowo-ekonomicznych. Rzecz dotyczy szpitala zatrudniającego chyba 1000 osób i zadłużonego chyba na 70 mln złotych polskich, wymagającego pilnej, dobrej zmiany na lepsze. Poza główną księgową nikt w tym szpitalu nie ma wystarczającego wyższego przygotowania finansowego i ekonomicznego!!! Dobry elektryk też jest potrzebny ale w innym dziale. A o kadrach będą decydowały jak słyszałam na sesji- nieformalne, doraźne robocze 1-2 osobowe "komisje audytorskie" z Łęcznej i Krasnegostawu a może też i z Milejowa? Na sesji mówiono o stanowiskach wynikających ze statutu szpitala, a nie o konkretnych ludziach zajmujących w historii szpitala te stanowiska. I nie słyszałam żeby w przytoczonym kontekście nazwisko byłego zastępcy dyrektora wymienione przez redaktora Szczęcha padło nawet między wierszami z ust któregokolwiek radnego. Redaktor Szczęch być może zakłada, że durnemu ludowi durna informacja wystarczy. A to gdzie będziemy się leczyć na starość, kto i gdzie będzie leczył nasze dzieci i wnuki- to już redaktora Szczęcha przerasta. Pojedzie się leczyć do Lublina do Szpitala. Albo nawet i do Warszawy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...