Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Bardzo dziwne!!! Pierwszy etap konkursu, w którym brałem udział, który polegał na przedstawieniu w formie opisu założeń koncepcji zagospodarowania kazimierskiego kamieniołomu zawierał w moim opracowaniu praktycznie wszystkie wymienione w zwycięskiej koncepcji elementy. Nawet nie przeszedłem do drugiego etapu. Czy w związku z tym kryteria oceny nie były stosowane jednakowo do wszystkich? Naprawdę dziwne!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Pracę młodych architektek ze Strzegomia uważam za szczególnie interesującą. Należy wskazać tutaj na ich dane osobowe - to praca zespołu - Katarzyny Zych - Głuszyńskiej i Agaty Zych.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Brawo młodzi!!! To oczywiście praca architektek ze Strzegomia: Katarzyny Zych - Głuszyńskiej i Agaty Zych - Wcisło.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
w jakim celu ta winda ?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jak dla mnie to wystarczy teren ładnie uporządkować - drogę poprowadzić, ewentualnie jakieś ścieżki wytyczyć i wszystko. Po co stawiać tam jakieś budynki - teren jest spokojny przy lesie nad Wisłą i moim zdaniem nie powinno się go aż tak mocno modyfikować. Gdzie jakaś harmonia w tym wszystkim?. Ta winda jak na piedestale - co to ma być? Ktoś chyba się za bardzo podniecił dzisiejszymi możliwościami technologicznymi a zapomniał o estetyce. Jak dla mnie przerost formy nad treścią. Mam nadzieje, że zaproponowane pomysły zakończą swój byt na idei, a ich materia zostanie pokonana przez materializm - bo na rozsądek to tu nie liczę. Niestety ...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Dzisiaj się nie buduje funkcjonalnie tylko ładnie. Kogo tam obchodzi, że nie będzie praktycznie ani odnosiło się do natury. Będzie tak jak z przystankami autobusowymi w Kielcach są ładne szklano stalowe ale nie funkcjonalne tak samo będzie w Kazimierzu Dolnym z kamieniołomem. P.S. Jestem ciekaw czy DW ocenzuruje mój post ponieważ nie wszystko publikują.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Okropny, nadmuchany jak ten balon na obrazku - prowincjonalizm.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Katastrofa. Brakuje mi tu tylko mcdonalda. Po co zmieniać coś co jest naturalne i piękne. Kazimierz idzie zdecydowanie w złym kierunku.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Proszę spojrzeć na projekt młodych architektek - to było to!!!!!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
a czy o drodze dojazdowej ul. Krakowska pomyślano
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Na oficjalnej stronie Urzedu Miasta Kazimierz Dolny został zamieszczony rzeczowy artykuł. Podaję cytat: Zwycięzcy zaproponowali pracę roboczo zatytułowaną „magiczne krajobrazy” lub „sanktuarium cudownych krajobrazów”. Do kamieniołomu wchodzi się przez ogród formalny. Kompozycję dna kamieniołomu zamyka budynek, utytułowany prostopadle do linii Wisły, ulokowany w kącie pod lasem, u stóp Albrechtówki. Budynek ma zielony dach i pełną prostoty fasadę, wręcz o przemysłowej formie. Oczywiście elewacja może być taka lub inna, na tym etapie nie ma to znaczenia. Nie był to konkurs piękności na konkretną budowlę. Ważne, że obiekt jest uniwersalny i wielofunkcyjny, spełniający potrzeby mieszkańców, jest miejscem aktywizującym społeczeństwo do różnorodnych działań. Przed budynkiem znajduje się plac, który może służyć do organizacji koncertów, jarmarków, imprez plenerowych... taka kazimierska agora, z usytuowanym nieopodal zapleczem gastronomicznym (restauracje, kawiarnie). Centrum kamieniołomu stanowi plac o kolistym kształcie, który następnie przechodzi płynnie w dziką, ponad hektarową łąkę, biegnąca już w stronę ulicy Krakowskiej. W przestrzeni przewidziano także ogród sensoryczny i motoryczny, sadzawkę i miejsce przeznaczone na park z rzeźbami plenerowymi. Ten pomysł jest strzałem w dziesiątkę, ma bowiem w Kazimierzu swoje tradycje, przejawiające się w twórczości wielkiego mistrza XX wieku – Stanisława Szukalskiego. Projekt podkreśla walory widokowe, pozwala je odkrywać, a nie zakrywać. Lokalizacja budynku nie zaśmieca przestrzeni, umożliwiając ewentualnie w dalekiej przyszłości zmianę funkcji, jeśli zajdzie taka potrzeba wśród następnych pokoleń mieszkańców. Mankamentem pracy jest słabo rozwiązana potrzeba kąpieliska ogólnodostępnego. Autorzy proponują takie w międzywalu Wisły, której żywioł jest przecież nieobliczalny. Nie ma jednak pracy idealnej, i zawsze każdą trzeba jeszcze dopracować, poprawić. Ta praca stawia na krajobraz a funkcje jej nadane nie są monotematyczne i dominujące. O dwóch pozostałych zwycięskich pracach napiszemy niebawem...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
a o niepełnosprawnych lub rodzicach z małymi dziećmi w wózkach w tym projekcie pomyślano? nie widzę żeby ten projekt był przystosowany dla WSZYSTKICH
Zaloguj się, aby oddać głos
0
w jakim celu ta winda ?
mam nadzieję że da to możliwość zwiedzania osobom niepełnosprawnym ruchowo oraz rodzicom z małymi dziećmi w wózkach.   OBY..
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: