Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Bardzo dziwne!!! Pierwszy etap konkursu, w którym brałem udział, który polegał na przedstawieniu w formie opisu założeń koncepcji zagospodarowania kazimierskiego kamieniołomu zawierał w moim opracowaniu praktycznie wszystkie wymienione w zwycięskiej koncepcji elementy. Nawet nie przeszedłem do drugiego etapu. Czy w związku z tym kryteria oceny nie były stosowane jednakowo do wszystkich? Naprawdę dziwne!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pracę młodych architektek ze Strzegomia uważam za szczególnie interesującą. Należy wskazać tutaj na ich dane osobowe - to praca zespołu - Katarzyny Zych - Głuszyńskiej i Agaty Zych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brawo młodzi!!! To oczywiście praca architektek ze Strzegomia: Katarzyny Zych - Głuszyńskiej i Agaty Zych - Wcisło.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w jakim celu ta winda ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak dla mnie to wystarczy teren ładnie uporządkować - drogę poprowadzić, ewentualnie jakieś ścieżki wytyczyć i wszystko. Po co stawiać tam jakieś budynki - teren jest spokojny przy lesie nad Wisłą i moim zdaniem nie powinno się go aż tak mocno modyfikować. Gdzie jakaś harmonia w tym wszystkim?. Ta winda jak na piedestale - co to ma być? Ktoś chyba się za bardzo podniecił dzisiejszymi możliwościami technologicznymi a zapomniał o estetyce. Jak dla mnie przerost formy nad treścią. Mam nadzieje, że zaproponowane pomysły zakończą swój byt na idei, a ich materia zostanie pokonana przez materializm - bo na rozsądek to tu nie liczę. Niestety ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzisiaj się nie buduje funkcjonalnie tylko ładnie. Kogo tam obchodzi, że nie będzie praktycznie ani odnosiło się do natury. Będzie tak jak z przystankami autobusowymi w Kielcach są ładne szklano stalowe ale nie funkcjonalne tak samo będzie w Kazimierzu Dolnym z kamieniołomem. P.S. Jestem ciekaw czy DW ocenzuruje mój post ponieważ nie wszystko publikują.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Okropny, nadmuchany jak ten balon na obrazku - prowincjonalizm.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Katastrofa. Brakuje mi tu tylko mcdonalda. Po co zmieniać coś co jest naturalne i piękne. Kazimierz idzie zdecydowanie w złym kierunku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proszę spojrzeć na projekt młodych architektek - to było to!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a czy o drodze dojazdowej ul. Krakowska pomyślano
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na oficjalnej stronie Urzedu Miasta Kazimierz Dolny został zamieszczony rzeczowy artykuł. Podaję cytat: Zwycięzcy zaproponowali pracę roboczo zatytułowaną „magiczne krajobrazy” lub „sanktuarium cudownych krajobrazów”. Do kamieniołomu wchodzi się przez ogród formalny. Kompozycję dna kamieniołomu zamyka budynek, utytułowany prostopadle do linii Wisły, ulokowany w kącie pod lasem, u stóp Albrechtówki. Budynek ma zielony dach i pełną prostoty fasadę, wręcz o przemysłowej formie. Oczywiście elewacja może być taka lub inna, na tym etapie nie ma to znaczenia. Nie był to konkurs piękności na konkretną budowlę. Ważne, że obiekt jest uniwersalny i wielofunkcyjny, spełniający potrzeby mieszkańców, jest miejscem aktywizującym społeczeństwo do różnorodnych działań. Przed budynkiem znajduje się plac, który może służyć do organizacji koncertów, jarmarków, imprez plenerowych... taka kazimierska agora, z usytuowanym nieopodal zapleczem gastronomicznym (restauracje, kawiarnie). Centrum kamieniołomu stanowi plac o kolistym kształcie, który następnie przechodzi płynnie w dziką, ponad hektarową łąkę, biegnąca już w stronę ulicy Krakowskiej. W przestrzeni przewidziano także ogród sensoryczny i motoryczny, sadzawkę i miejsce przeznaczone na park z rzeźbami plenerowymi. Ten pomysł jest strzałem w dziesiątkę, ma bowiem w Kazimierzu swoje tradycje, przejawiające się w twórczości wielkiego mistrza XX wieku – Stanisława Szukalskiego. Projekt podkreśla walory widokowe, pozwala je odkrywać, a nie zakrywać. Lokalizacja budynku nie zaśmieca przestrzeni, umożliwiając ewentualnie w dalekiej przyszłości zmianę funkcji, jeśli zajdzie taka potrzeba wśród następnych pokoleń mieszkańców. Mankamentem pracy jest słabo rozwiązana potrzeba kąpieliska ogólnodostępnego. Autorzy proponują takie w międzywalu Wisły, której żywioł jest przecież nieobliczalny. Nie ma jednak pracy idealnej, i zawsze każdą trzeba jeszcze dopracować, poprawić. Ta praca stawia na krajobraz a funkcje jej nadane nie są monotematyczne i dominujące. O dwóch pozostałych zwycięskich pracach napiszemy niebawem...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a o niepełnosprawnych lub rodzicach z małymi dziećmi w wózkach w tym projekcie pomyślano? nie widzę żeby ten projekt był przystosowany dla WSZYSTKICH
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w jakim celu ta winda ?
mam nadzieję że da to możliwość zwiedzania osobom niepełnosprawnym ruchowo oraz rodzicom z małymi dziećmi w wózkach.   OBY..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...