Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

W obronie Korzeniowego Dołu w Kazimierzu. Oburzenie na pomysł wybrukowania i oświetlenia

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 12 kwietnia 2017 r. o 09:03 Powrót do artykułu
Trudno Gurminska po tak fachowej robocie nawet pismakiem nazwac. Kiedys to wsyd byloby sie po takim nierzetelnym tworzywem podpisac. Dzisiaj chyba wszystko uchodzi. Taka z niej dziennikarka jak z Pisuli burmistrz. Jedno warte drugiego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Bardzo gorąco apeluję do pana Andrzeja Pisula o: 1. Posadzenie tuj wzdłuż chodnika z kostki brukowej (będzie ładniej) 2. Wycięcie drzew nad skarpami wąwozu gdyż: a) drzewa są nieestetyczne - krzywe, brudne itp. b) drzewa zrzucają liście na zimę co powoduje zaśmiecanie kostki c) drzewa są siedliskiem robactwa, które jest niemiłe d) co najważniejsze - drzewa wydają korzenie, które mogą rozsadzić kostkę brukową 3. Nakrycie wąwozu dachem, co uniemożliwi opad deszczu na lessowe ściany wąwozu, dzięki czemu nie będzie brzydkich zacieków 4. Wyrównanie ścian wąwozu (stworzenie łagodnych stoków umocnionych estetyczną betonową kratką) - obecnie zacieniają dno wąwozu, co powoduje, że jest tam zimno, niesłonecznie, gnieżdżą się komary a ponadto nie dochodzi światło do postulowanych wcześniej tuj 5. Ustawienie wzdłuż alejki góralskich chatek, w których sprzedawane byłyby pamiątki (np. archiwalne zdjęcia Korzeniowego Wąwozu w formie poprzedniej, zaniedbanej) 6. Uporządkowanie bałaganu przyrodniczego i kulturowego w całej okolicy Kazimierza Dolnego: a) przeniesienie koryta Wisły w okolice Radomia (woda jest siedliskiem komarów) b) zastąpienie wapiennych elewacji budynków estetycznym sidingiem c) wykoszenie zarośli w newralgicznych punktach np. Góra Trzech Krzyży - i ułożenie ładnej estetycznej i - co ważne - równej trawy z rolki d) ogólne splantowanie i wyrównanie terenu (obecnie wzniesienia i wąwozy są znacznym utrudnieniem dla spacerowiczów - po co wchodzić na górkę, skoro zaraz trzeba z niej schodzić?) e) usunięcie niepożądanej i przez nikogo tam nie zaproszonej warstwy lessu (pochodzi z obcych kulturowo Chin) i w to miejsce nawiezienie np. piasku z osuszonego koryta Wisły ( w piasku mogą się bawić dzieci). Niniejszym przekazuję prawa autorskie (materialne i niematerialne) do mojej koncepcji architektonicznej obywatelowi Pisula Andrzej (adres znany redakcji). z poważaniem Zdzisław Dyrma (bynajmniej) Nie znam Komentującego ale zakochałm się :))) nic dodać, nic ująć, a jak dowcipnie  :)) pozdrawiam serdecznie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ostatnie lata w Kazimierzu Dolnym to lata Trzech "Tenorów": Andrzej Sz. Grzegorz D. Andrzej P. Do trzech razy sztuka. Oby.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja zrobiłbym tu asfoltową nawierzchnię po ktorej można by sie poruszac na rolkach lub desce i wyciałbym te suche korzenie by nikomu nic się od nich nie stało, a w niedzielę moglyby swobodnie tamtędy jeżdzic wypucowane auta
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiceprezes krainy lessowych wąwozów Czerniec odmawia komentarza? To po jaki wuj pcha się na taki stolek? Żeby umywac ręce? Zabijać świat poprzez zaniechanie? Panie jak pan się boisz wypowiadać w tak ważnej sprawie, ustąp pan miejsca prawdziwym odważnym spolecznikom którzy przez tchórzostwo i zaniechania innych muszą gnić na zmywakach na emigracji!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Właśnie. Zarządzający stowarzeniami, fundacjami które powinny chronić te cenne wartości, okazują się pierdzistolkami odmawiajacymi nawet zwykłego komentarza w sprawach w których ich głos powinien być słyszalny i decydujący. Pogonić to towarzystwo wzajemnych układów i adoracji !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gratuluję panu Pisuli blyskotliwego pomysłu. Gratluluje panu Czerniecowi błyskotliwej wypowiedzi w obronie Krainy Lessowych Wąwozów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wymyślanie głupot i nie reagowanie na nie przez osoby do tego powołane. Chowanie glowy w piasek. Obrzydliwe!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pomijam absurdalność pomysłu z brukowaniem wąwozu. Poziom tego artykułu sięgnął bruku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I zdjęcie robiła krewna wspomnianej przewodniczki . Dziwne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Odwołajcie tego Burmistrza. On kompletnie nie czuje pięknego Kazimierza!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
co za debilny pomysł !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kraina Lessowych Wąwozów to organizacja pozarządowa, może Pan Prezes ma w tym chorym pomyśle swój udział, np. żeby wyrwać kasę UE na wybrukowanie wąwozu, ramię w ramię z miastem? Dlatego nie komentuje. Patrzcie mu na ręce!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ten burmistrz to jakiś kompletny(...)! co za idiotyczny pomysł z tym brukowaniem! a tak poza tym to (niestety) jest osobą publiczną i chyba nie powinien odmawiać rozmowy; jest od tego żeby rozmawiać i tłumaczyć swoje pomysły, szczególnie tak debilne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[justify]Odnosząc się do powyższych epitetów pragnę poinformować, ze Pani redaktor zadzwoniła do mnie z pytaniem czy chciałbym skomentować decyzję Burmistrza Kazimierza Dolnego w sprawie Korzeniowego Dołu. Odpowiedziałem, że nie mogę komentować tej decyzji bo po prostu jej nie znam. Nie sądzę, że tchórzostwem należy nazywać odmówienie komentarza dotyczącego sprawy, o której się nic nie wie. Chciałbym zaznaczyć, że nie pytano mnie o problematykę związaną z wąwozami, ich roli w rozwoju turystyki w naszym regionie,  a jedynie o decyzję Pana Burmistrza. Nazwa naszej organizacji to Kraina Lessowych Wąwozów. Pragnę wszystkich zapewnić, że mam świadomość jaką rolę odgrywają wąwozy jako jedne z głównych atrakcji naszego regionu. Poprzez realizowane działania Organizacji udrożniliśmy kilka wąwozów, opracowaliśmy i wydaliśmy mapy promujące wąwozy. Więc mogę zapewnić o szacunku dla tego co na naszym terenie unikalne czyli wąwozów. [/justify] [justify] [/justify] [justify]Pozdrawiam[/justify] [justify]Wiesław Czerniec[/justify]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A po mojemu to b. dobry pomysł. Tera tam nawet wózek dziecięcy ciężko przeprowadzić. Jagby był chodnik i oświetlenie to inna sprawa!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wywalic idiote - autora tego debilnego pomysłu !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wywalic  z urzędu miasta autora tego debilnego pomysłu !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 4 z 4

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...