Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

W Puławach w okresie okupacji hitlerowskiej był obóz pracy

Utworzony przez Kapitanek, 23 marca 2010 r. o 20:27 Powrót do artykułu
Piszcie prawdę i nie bócie się szkopów. Bo jak "Bolki" będą mieli swojego Kandelabrowego to pisania uczciwej historii Wam zabronią. Danzingowcy czyli autochtoni są na razie górą. Z IPN poszło Im gładko.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kapitanek napisał:
Piszcie prawdę i nie bócie się szkopów. Bo jak "Bolki" będą mieli swojego Kandelabrowego to pisania uczciwej historii Wam zabronią. Danzingowcy czyli autochtoni są na razie górą. Z IPN poszło Im gładko.
co to znaczy nie bócie bez buta ktoś chodzi ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A gdzie na mapce Hitlerowski Obóz Pracy w Poniatowej ? Mało ludzi zginęło ? Mało naprodukowano tam ciuchów dla Tobensa ? Komuna już Wam wszystko z głów wymazała ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego nikt nie wspomina, że w Chodlu w czasie wojny także był obóz budowlany. Były baraki; ich mieszkańcy budowali kolej ( której fragmenty istnieją ) która miała połączyć Niedrzwicę Dużą ze Skierniewicami, są jeszcze przepusty i część nasypów pod podkłady. Po wojnie ludność rozebrała tory na własne potrzeby. Może jakiś historyk zajmie się tym tematem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czytelnik dzw napisał:
Dlaczego nikt nie wspomina, że w Chodlu w czasie wojny także był obóz budowlany. Były baraki; ich mieszkańcy budowali kolej ( której fragmenty istnieją ) która miała połączyć Niedrzwicę Dużą ze Skierniewicami, są jeszcze przepusty i część nasypów pod podkłady. Po wojnie ludność rozebrała tory na własne potrzeby. Może jakiś historyk zajmie się tym tematem.
Z tego co słyszałem to miała być kolej wąskotorowa, połączona z siecią wąskich kolejek w rejonie Opola Lub. Ale faktycznie na ten temat jest zadziwiająco mało informacji. No i to połączenie - aż do Skierniewic? Którędy? Przez Radom czy jakoś inaczej?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
fajer napisał:
A gdzie na mapce Hitlerowski Obóz Pracy w Poniatowej ? Mało ludzi zginęło ? Mało naprodukowano tam ciuchów dla Tobensa ? Komuna już Wam wszystko z głów wymazała ?
Na mapie są tylko obozy koncentracyjne i obozy zagłady. Obozów pracy, obozów przejściowych, jenieckich itp. było znacznie więcej, chociażby w Lublinie (tam gdzie dzisiaj PLAZA oraz na Krochmalnej), w Trawnikach, Izbicy, Budzyniu (obecnie Kraśnik Fabryczny), Rapach k/Biłgoraja, Chełmie... Nie mówiąc już o reszcie Polski. I zapewniam cię, że za komuny większość tych miejsc była upamiętniona. Dopiero teraz "przymyka się" oczy na dewastację tych miejsc, stawiając w zamian wszędzie pomniki i tablice JPII
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na terenie obecnego tartaku przy Lubelskiej w Puławach był podobóz Majdanka. W wyburzonym niedawno drewnianym budynku była siedziba komendanta. Tyle wiem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obóz pracy jest w Oddziele Pszczelarstwa w Puławach same żydy!!. Kurcze żeby znowu wszystkich żydów do obozu wzięli,ale niema na to pieniędzy w państwie. Niedługo Tusek zrobi !.Więc do roboty dziady....!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pszczelarz napisał:
Obóz pracy jest w Oddziele Pszczelarstwa w Puławach same żydy!!. Kurcze żeby znowu wszystkich żydów do obozu wzięli,ale niema na to pieniędzy w państwie. Niedługo Tusek zrobi !.Więc do roboty dziady....!!!
Do admina: Dlaczego Pan nie reaguje? Tu się podrzega do nienawiści przeciw drugiemu człowiekowi. Takie rzeczy trzeba zgłaszać do prokuratury.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moj tato byl junakiem w okolicach Pulaw,budoawli kolej okolice Klementowic,uciekl wraz z kolegami i zostali zlapani z psami i bici.Przezyl ale wspominal ze łzami w oczach.Mam jedno zzdjecie i zyje swiadek kolega z ktorym byli jest to ksiadz na emeryturze oczywiscie.Pochadza z Janowa LUb.ninad27@op.pl
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ostatnie zdanie w tym artykule przypomina mi czasy obecne w Polsce. Ludzie młodzi masowo uchylają się od bardzo ciężkiej i mało płatnej pracy. Dlaczego tak jest ? Czyżbyśmy byli nadal pod okupacją ?! Nie każdy przecież może być prezesem/dyrektorem/lekarzem itp... Nie wszyscy przecież mogą mieć skończone studia, a wielka częśc mimo nawet ukończenia studiów klepie biedę z powodu braku pracy, albo pracy poniżej swoich kwalifikacji. Dlatego w ostatniej dekadzie kilka milionów ludzi wyemigrowało na zachód i lwia część z tych emigrantów już nie powróci na stałe do Polski. Dlaczego tak jest teraz, że nasza ojczyzna daje takie warunki pracy jak kiedyś okupant dawał ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kruk wlkp napisał:
Do admina: Dlaczego Pan nie reaguje? Tu się podrzega do nienawiści przeciw drugiemu człowiekowi. Takie rzeczy trzeba zgłaszać do prokuratury.
Nie zajmujemy się takimi pierdołami !!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Ostatnie zdanie w tym artykule przypomina mi czasy obecne w Polsce. Ludzie młodzi masowo uchylają się od bardzo ciężkiej i mało płatnej pracy. Dlaczego tak jest ? Czyżbyśmy byli nadal pod okupacją ?! Nie każdy przecież może być prezesem/dyrektorem/lekarzem itp... Nie wszyscy przecież mogą mieć skończone studia, a wielka częśc mimo nawet ukończenia studiów klepie biedę z powodu braku pracy, albo pracy poniżej swoich kwalifikacji. Dlatego w ostatniej dekadzie kilka milionów ludzi wyemigrowało na zachód i lwia część z tych emigrantów już nie powróci na stałe do Polski. Dlaczego tak jest teraz, że nasza ojczyzna daje takie warunki pracy jak kiedyś okupant dawał ?
Biskup tuSSk trzyma łapę na tym wszystkim,aby właśnie tak było,to wszystko obliczone jest na wyniszczenie polskości i Polaków.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
senator niezależny napisał:
Biskup tuSSk trzyma łapę na tym wszystkim,aby właśnie tak było,to wszystko obliczone jest na wyniszczenie polskości i Polaków.
Jak długo to jeszcze potrwa ?! Czy jest szansa na ocalenie Polski ? Czy może faktycznie lepiej pakować walizki i wyjeżdżać na zachód, póki człowiek ma jeszcze siłę/odpowiedni wiek i chęć do życia. Wszak wielu już Polaków tak zrobiło, zaczynam im chyba zazdrościć i poważnie się zastanawiam nad tym samym krokiem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Jak długo to jeszcze potrwa ?! Czy jest szansa na ocalenie Polski ? Czy może faktycznie lepiej pakować walizki i wyjeżdżać na zachód, póki człowiek ma jeszcze siłę/odpowiedni wiek i chęć do życia. Wszak wielu już Polaków tak zrobiło, zaczynam im chyba zazdrościć i poważnie się zastanawiam nad tym samym krokiem.
Wyjechać ??? czy walczyć z tym czerwono konfidenckim sQrwysyństwem,tu i teraz !!!! Miejsce POLAKÓW jest w tym kraju i należy nam się godziwa praca i godziwe życie tutaj !!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kruk wlkp napisał:
Do admina: Dlaczego Pan nie reaguje? Tu się podrzega do nienawiści przeciw drugiemu człowiekowi. Takie rzeczy trzeba zgłaszać do prokuratury.
JUDE ????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Ostatnie zdanie w tym artykule przypomina mi czasy obecne w Polsce. Ludzie młodzi masowo uchylają się od bardzo ciężkiej i mało płatnej pracy. Dlaczego tak jest ? Czyżbyśmy byli nadal pod okupacją ?! Nie każdy przecież może być prezesem/dyrektorem/lekarzem itp... Nie wszyscy przecież mogą mieć skończone studia, a wielka częśc mimo nawet ukończenia studiów klepie biedę z powodu braku pracy, albo pracy poniżej swoich kwalifikacji. Dlatego w ostatniej dekadzie kilka milionów ludzi wyemigrowało na zachód i lwia część z tych emigrantów już nie powróci na stałe do Polski. Dlaczego tak jest teraz, że nasza ojczyzna daje takie warunki pracy jak kiedyś okupant dawał ?
Dlatego tak się dzieje bo coraz mniej POLAKÓW mamy w sejmie,senacie,mediach w bankach i w szeroko rozumianym wymiarze sprawiedliwości,jak się tego nie zmieni to ten kraj nadal będzie ulegał stopniowej degradacji i nic nie będzie tego w stanie zmienić,jeżeli sami, MY POLACY tego nie zmienimy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kruk wlkp napisał:
Do admina: Dlaczego Pan nie reaguje? Tu się podrzega do nienawiści przeciw drugiemu człowiekowi. Takie rzeczy trzeba zgłaszać do prokuratury.
KAPUSTA ? czy tylko zwykły pekaes ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
POLAK napisał:
Wyjechać ??? czy walczyć z tym czerwono konfidenckim sQrwysyństwem,tu i teraz !!!! Miejsce POLAKÓW jest w tym kraju i należy nam się godziwa praca i godziwe życie tutaj !!!!
Zgadzam się i wiem że tak powinno być w Polsce jak piszesz, ale czy ja mam na to jakiś wpływ ? Jak ja mam walczyć ?! Skoro w ostatnim dziesięcioleniu prawie 3 miliony Polaków wyjechało na zachód żeby godnie żyć. Czy ja mam być tym z tych nielicznych, którzy zostaną i mają klepać biedę ?? To ja dziękuję za takie bohaterstwo ! W Polsce nie uświadczysz żywych bohaterów. Wszyscy polscy bohaterowie są już martwi, leżą na Powązkach, albo stali się bohaterami bo oddali swoje życie. Ci którzy są lub byli bohaterami, bo zrobili coś dobrego dla Polski, zostali zaraz po tym wkrótce zmieszani z błotem i obrzuceni pomyjami. Wystarczy tylko poczytać co piszą/mówią media o takim np. Wałęsie, Janie Pawle II lub o innych Polakach. Ja jestem skromnym człowiekiem i chcę żyć godnie teraz, a nie za np. 25 lat, bo za 25 lat będę już stary. Nie nadaję się na bohatera...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
senator niezależny napisał:
Dlatego tak się dzieje bo coraz mniej POLAKÓW mamy w sejmie,senacie,mediach w bankach i w szeroko rozumianym wymiarze sprawiedliwości,jak się tego nie zmieni to ten kraj nadal będzie ulegał stopniowej degradacji i nic nie będzie tego w stanie zmienić,jeżeli sami, MY POLACY tego nie zmienimy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...