Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Żyrzyn. Pierwszy raz będzie potrzebna dogrywka

Utworzony przez Żyrzyn, 22 listopada 2014 r. o 12:08 Powrót do artykułu
Opozycja miała znaczną przewagę, mieszkańcy chcą zmian i proszę nie obwiniać o to pani Renaty, że zdecydowała się kandydować z czystych i dobrych pobudek. Z czystych i dobrych zamiarów wobec Was. Widzę że osoby, które nawet nie miały zapewne okazji poznać jej osobiście,  wypowiadają się o niej negatywnie na tym forum, a nie mając do czego się przyczepić przyczepili się już nawet do jej nazwiska. Nie wiem czy na miejscu kandydatki nie zgłosiłbym takich pomówień na temat swojej osoby na policję.
Ja po wczorajszym zebraniu Pani Kawkowej w Żyrzynie zmieniłem zdanie i nie będę na nią głosował, bo trochę przejrzałem na oczy. Jak ta Pani twierdzi sama , że się będzie uczyć 3 lata i tak naprawdę nie ma pojęcia o funkcjonowaniu gminy to ja mam dla niej taka propozycję, żeby przez te 3 lata pouczyła się najpierw może od swojej lokalnej społeczności a dopiero potem startowała na wójta. Nie od razu jest się kierownikiem, trzeba się najpierw czymś wykazać i dopiero awansować a nie na odwrót. W japoni dyrektorzy zaczynają od miotły, jak się nadają to dopiero awansują a u nas chcecie aby było inaczej. Po wczorajszym jej wystapieniu widzę że traktuje te wybory jak kaprys, jak się uda to dopiero się będę zastanawiała co dalej i jak to zrobić. Właśnie straciła mój głos.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dyskusja przedwyborcza nabiera tempa i trudno nie zgodzić się z argumentami obu stron. Każdy ma trochę racji. Jednakże patrząc okiem mieszkanki Żyrzyna nie sposób nie zauważyć tych wszystkich zmian, które przeobrażają naszą wieś.Mówienie publicznie, że nic się nie robi jest niesprawiedliwe i szkodliwe. Działania tzw. opozycji tej obecnej i tej zatęchłej komuną doprowadziły do skłócenia społeczeństwa a nawet poszczególnych rodzin.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pani Renata-Kapusta Kawka to kobieta mądra i sprawiedliwa, wiem to bo znam ją osobiście. Nigdy nie bała się wyrażać swoich opinii, choć czasem nie były wielu osobom w smak. Jest osobą przebojową, energiczną, zangarzowaną w to co robi. Ci którzy ją znają napewno to wiedzą. :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie ma co od razu przekreślać pani Kawki bo to co powiedziała miała rację bo przecięż całe życie się uczymy a to że nie pracowała na kierowniczym stanowisku wcale nie oznacza że nie nadaje się na wójta a za przykład podam gminę Abramów gdzie co kadencję jest nowy wójt a gmina w ogólnopolskim rankingu zajęła 1686 miejsce natomiast gmina żyrzyn gdzie ten sam wójt piastuje stanowisko 24 lata zaledwie 2457 miejsce na 2479 gmin i czy można uznać to za sukces tak doświadczonego włodarza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czas na zmiany!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pani Renata-Kapusta Kawka to kobieta mądra i sprawiedliwa, wiem to bo znam ją osobiście. Nigdy nie bała się wyrażać swoich opinii, choć czasem nie były wielu osobom w smak. Jest osobą przebojową, energiczną, zangarzowaną w to co robi. Ci którzy ją znają napewno to wiedzą. :)
Szkoda tylko, że tak się udziela tam gdzie pracuje, bo podobno do Kośmina to przyjeżdża tylko nocować... Jakoś do tej pory przez te wszystkie lata nie było widać jej energiczności i zaangarzowania nie tylko w samym Kośminie  ale też w gmine. Dopiero teraz z usmiechem zaczęła mówić dzień dobry wręczając swoją ulotkę i dziwny ranking zrobiony chyba przez uczniaków a nie ze stropn rządowych czy samorządowych. Ale jak nie ma się czym pochwalić to wszystkie chwyty dozwolone...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dołączam się do wypowiedzi "Janka", wczorajsze zebranie rownież mnie pomogło podjąć decyzję i na pewno nie zagłosuję na Panią Renatę. Wybierając się na spotkanie przed drugą turą liczyłam na większe zaangażowanie kandydatki i konkrety. Tymczasem miałam ochotę wyjść już na samym początku, kiedy Pani K. skupiła się na powyższym artykule, wytykając dziennikarskie błędy itp. Nie potrafiła konkretnie odpowiedzieć na żadne z zadanych pytań, tej kobiecie już w tej chwili cieżko się odnaleźć, a co będzie jeżeli wygra te wybory? Potrzeba zmian jest ale nie za wszelką cenę. Najbardziej jednak poczułam się urażona kiedy stwierdziła, że nie będzie mówiła o swoim programie (swiom, Pana W., czy Pana M.?), to po co było organizować to spotkanie, na które tak licznie przybyli mieszkańcy gminy -wyborcy, żeby sobie na Panią popatrzeć? Wątpliwa przyjemność i stracony czas...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie oceniajcie tak źle p. Bujka, bo przecież chłopina robi wszystko co w jego mocy aby żyło nam się lepiej. Ostatnio nawet położył nowy asfalt na drogę betonową w Cezarynie aby mieszkańcy tych trzech posesji nie musieli tonąć w błocie. Ciekawi mnie tylko czym się kierował i jakie argumenty przemawiały za wyborem drogi właśnie w tej miejscowości spośród wielu innych dróg naszej gminy. Trafny wybór p. wójcie.
To co my z mniejszych miejscowości mamy jeżdzić formanką bo wszystko się należy szlachcie Żyrzyńskiej? A w Cezarynie jakbyście chcieli widzieć jest 23 rodziny prawie jak na Plebańskiej w Żyrzynie....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie ma co od razu przekreślać pani Kawki bo to co powiedziała miała rację bo przecięż całe życie się uczymy a to że nie pracowała na kierowniczym stanowisku wcale nie oznacza że nie nadaje się na wójta a za przykład podam gminę Abramów gdzie co kadencję jest nowy wójt a gmina w ogólnopolskim rankingu zajęła 1686 miejsce natomiast gmina żyrzyn gdzie ten sam wójt piastuje stanowisko 24 lata zaledwie 2457 miejsce na 2479 gmin i czy można uznać to za sukces tak doświadczonego włodarza.
Ale to nie są ludzie anonimowi tylko tacy, którzy cokolwiek wiedzą na temat funkcjonowania gmniy i w tych kręgach zaczynają swoje pierwsze kroki i na takim niższym szczeblu zdobywaja wiedzę, umiejętności i pojęcie o samorządach. A tu z takiej grubej rury od razu? Żeby to nie był samozapłon, bo to my wszyscy będziemy na tym cierpieć i ponosić tego konsekwence przez najbliższe lata. My wybory mamy jej fundować naukę przez 4 lata na koszt gminy dopłacając jej jesze 5 tys. zł miesięcznie ?... Jak ktoś z nas chce się czegoś uczyć to musi sam za to płacić (studia, kurs itp). Jak wygra to za 4 lata ja też będę chciał się na taką płatą naukę załapać!!! OBIECUJĘ WAM MOI PRZYSZLI WYBORCY!!! OBIECUJĘ
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pani Renata-Kapusta Kawka to kobieta mądra i sprawiedliwa, wiem to bo znam ją osobiście. Nigdy nie bała się wyrażać swoich opinii, choć czasem nie były wielu osobom w smak. Jest osobą przebojową, energiczną, zangarzowaną w to co robi. Ci którzy ją znają napewno to wiedzą. :)
No jak już tyle lat pracuje na jednym stanowisku w OPSie w Dęblinie jako zwykły pracownik, to wydaje mi się, że ze swoją mądrością, sprawiedliwością,energicznością i zaangarzowaniem  powinna być już dawno kierownikiem. A tu długo............................................. nic.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czas na zmiany!
Lepszy wróg swój niż obcy. Ja tam jeszcze raz zagłosuję na Bujka żeby dokończył to co zaczął i doprowadził gminę przez następne 4 lata do stanu, żeby nie wstydził się jej oddać jakiemuś następcy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dyskusja wre!!! Ale ja się cieszę że mogę poznać obydwie strony medalu. Wypowiedź i kontra. Cieszę się choć niektóre zarzuty uważam nawet za głupe. Ale to moje zdanie. Będę śledziła to forum, bo daje dobry obraz. A więc do boju. Czekam na jeszcze więcej "niusów".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czas odpocząć panie Andrzeju B skoro gmina jest tak daleko w tyle na 2457 miejscu na 2479 gmin
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
przepraszam bardzo, mała ojczyzna też zweryfikowała Anrzeja B. Dając mu tylko 4 głosy więcej niż jego główny przeciwnik w Żyrzynie. Jak widać ludzie się obudzili, wiedzą że może być lepiej tylko potrzeba zmian. A więc rodacy 30 listopada do urn! głosujmy za zmianami na lepsze!
 
czas odpocząć panie Andrzeju B skoro gmina jest tak daleko w tyle na 2457 miejscu na 2479 gmin
A na którym była 24 lata temu? Czy gmina nie wymagała inwestycji? Widać dla niektórych ten "argument"  był wystarczający dla podjecia decyzji. Brawo za "zaangażowanie"!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jeżeli wygra wybory jeden lub drugi kandydat niech ma tego świadomość że rozliczymy go po 4 latach i niech się już biorą do roboty a nie czekają do wyborów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szkoda tylko, że tak się udziela tam gdzie pracuje, bo podobno do Kośmina to przyjeżdża tylko nocować... Jakoś do tej pory przez te wszystkie lata nie było widać jej energiczności i zaangarzowania nie tylko w samym Kośminie  ale też w gmine. Dopiero teraz z usmiechem zaczęła mówić dzień dobry wręczając swoją ulotkę i dziwny ranking zrobiony chyba przez uczniaków a nie ze stropn rządowych czy samorządowych. Ale jak nie ma się czym pochwalić to wszystkie chwyty dozwolone...
"Angarzuje" może nie, ale angażuje już prędzej. Ktoś tam zarzucał pani Renacie, że przyjeżdża do domu tylko nocować, ale pani Renata pracuje również jako kurator, a jest to trudna i wymagająca praca. Świadczy to o jej ambicji i pracowitości.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szkoda tylko, że tak się udziela tam gdzie pracuje, bo podobno do Kośmina to przyjeżdża tylko nocować... Jakoś do tej pory przez te wszystkie lata nie było widać jej energiczności i zaangarzowania nie tylko w samym Kośminie  ale też w gmine. Dopiero teraz z usmiechem zaczęła mówić dzień dobry wręczając swoją ulotkę i dziwny ranking zrobiony chyba przez uczniaków a nie ze stropn rządowych czy samorządowych. Ale jak nie ma się czym pochwalić to wszystkie chwyty dozwolone.  
To prawda , widać jak Kośmin wypiękniał, cofając się 20 lat wstecz ciężko by było sobie to wyobrazić, ale dzięki zaangażowaniu mieszkańców i bardzo aktywnej b.radnej można było zrobić z tego miejsca prawdziwą perełkę, na czym korzystają również okoliczne miejscowości. Rzeczywiście szkoda, że nie było w tych działaniach widać ani słychać szanownej kandydatki a okazji było wiele...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gminna Spółdzielnia "SCH" w Żyrzynie to gniazdo żmij. Ciągle się kłócą i przenoszą te kłótnie na teren całej naszej gminy. A Prezes tak dba o spółdzielnię, że prywatne zakupy robi w Biedronce w Kurowie lub innych marketach. Brawo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czytając te komentarze widać jedną zazdrość zawiść i wzajemne oskarżanie czy wy już nie macie co robić aby wzajemnie się oskarżać poczekajcie do wyborów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Angarzuje" może nie, ale angażuje już prędzej. Ktoś tam zarzucał pani Renacie, że przyjeżdża do domu tylko nocować, ale pani Renata pracuje również jako kurator, a jest to trudna i wymagająca praca. Świadczy to o jej ambicji i pracowitości.
I jak ona taka zaangażowana nagle rzuci ten swój świat i wyjdzie "do ludzi" czy tylko będzie ich umoralniać? Ciekawe jakie ma osiągnięcia w tej dziedzinie? Pamiętajcie co mówi stare przysłowie, kto z kim przystaje takim się staje, a ja nie mam ochoty poznawać jej metod działania bo zna sie tylko na marginesie i tak nas wszystkich bedzie traktować. Pozdrawim panią BIMBE...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 9

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...