Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Wojenka wójta ze strażakami. "Tu chodzi o zasady"

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 29 lipca 2017 o 06:56 Powrót do artykułu
Jeśli wynajmują, np. na uroczystości rodzinne to dlaczego mają nie płacić za wodę? Przecież za wodę w domach pobierana jest opłata. Myślę, że to nie wojenka, tylko wójt widzi cwaniactwo i che to zlikwidować. Myślę, że to strażacy pod sztandarem straży, czyli uznali, że to będzie temat medialny i nagłośnili sprawę! Moim skromnym zdaniem można to w prosty sposób rozwiązać, czyli zakazać imprez w pomieszczeniach straży, zużycie wody będzie nieopomiarowane i spokój w gminie. Drugie wyjście to założyć liczniki i obciążać imprezowiczów kosztami za zużycie wody wystawiając im rachunki. Rozwiązań jest wiele, tylko potrzeba ciut dobrej woli, no ale prościej jest iść do gazety, bo zawsze tak było...... Zaznaczam, że nie znam ani wójta, ani tej społeczności, napisałem jak łatwo uniknąć konfliktów.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jakiś ty "mundry". To strażacy ochotnicy i kilka razy więcej wnoszą tam wkładu własnego niż koszt wody. Zacznij zmieniać świat od siebie. Na pewno w swoim miejscu pracy znajdziesz nadużycia, na które wskażesz swoje praktyczne rozwiązania.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Prezes chyba nie jest do końca inteligentny.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
undefined napisał:
Jeśli wynajmują, np. na uroczystości rodzinne to dlaczego mają nie płacić za wodę? ... Moim skromnym zdaniem można to w prosty sposób rozwiązać, czyli zakazać imprez w pomieszczeniach straży, zużycie wody będzie nieopomiarowane i spokój w gminie. Drugie wyjście ... wystawiając im rachunki.  ...
  Czy Ty potrafisz czytać ze zrozumieniem? Spróbuj przeczytać jeszcze raz i może coż Ci zakołacze pomiędzy lewy a prawym uchem. Chociaż nie, nie widze na to szans, więc pokazuję i objaśniam:   1. Nie wynajmują, udostepniają bezpłatnie.    2. Zakazać imprez - gdzie szkoła bedzie organizowała swoje uroczystości???   3. Wystawiać rachunki - OSP nie prowadzi działalności gospodarczej więc jak ma wystawiać dokument finansowy???   Sztuką nie jest darcie japy, że "cwaniaki", sztuka jest pomyśleć i zrozumieć.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Brawo wójt. Albo bawimy się w strażaków, albo prowadzimy dom schadzek
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Brawo wójt. Albo bawimy się w strażaków, albo prowadzimy dom schadzek
Zaloguj się, aby oddać głos
0
ta cała straż to państwo w państwie. Wszedzie te same numery. Oczywiście "nieodpłatnie" bo przeciez bez rachunków, umów, podatków ........ ale kazdy wie, że kase dostają. Tak było i jest. Panie Wójcie niech Pan nie wymięka. Nie wynajmować prywatnym osobom. Zrobić ragulamin , że tylko jednostki podległe gminie mogą korzystać i będzie ok. Zmiękną jak im kasa z imprez uciekonie i pójdą po rozum do głowy. Założą liczniki i będą obciążać weselników, komunistów i innych bawiących się. Brawo Wójt. Brawo zdrowy rozsądek.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Problem ze strażakami OSP jest jeszcze bardziej rozwojowy i to w skali ogólnopolskiej. Co chwila czytamy, że w akcji tu i tam wzięło udział 5, 10 lub jeszcze więcej zastępów OSP. Owszem, ofiarność i gotowość strażaków - ochotników do akcji jest ważna i zasługuje na uszanowanie. Natomiast, jak takie newsy doczytamy do końca, to mimo woli ciśnie się pytanie, po kiego do wypadku na drodze, albo do pożaru gara w kuchni jedzie, aż tyle owych zastępów, zwłaszcza, że w wielu przypadkach w zupełności wystarczyłby jeden zastęp. Nie wiadomo, zatem, jak faktycznie jest zorganizowany krajowy system ratowniczo - gaśniczy na poziomie OSP, nie wiadomo, kto odpowiada za nadmiarowe i zbędne uruchamianie sił i środków, czyli również za bezsensowne marnowanie pieniędzy z naszych podatków. Od wielu już lat jednostki OSP są wyposażane w coraz lepszy sprzęt, szkolenie podobno również jest na dobrym poziomie, a system działa, jakby na zasadzie pospolitego ruszenia, czyli, jak w Pcimiu Dolnym usłyszą syreny włączone w Pcimiu Górnym to też włączają swoje, bo trza jechać, bo na wszelki wypadek lepiej więcej jednostek, niż mniej. Oczywiście, wypadek wypadkowi, a pożar pożarowi nigdy równym nie jest i nie będzie, ale czas najwyższy na rozsądne dysponowanie środkami, adekwatnie do danego nieszczęścia.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
I co udostęp[niają bezpłatnie ... darmową wodę z Gminy, za którą nie może zapłacić Gmina? A wódę kto opłaca, też sponsor, bo wójt nie może : D OSp zrobiły się dziwne, kiedyś jeździli gasić, dziś cuda
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Widocznie wójt nie jest zielonym traktorem i nie da się zaorać. Widzi kombinacje i chce koryto ukrócić. Popieram wójta!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Dzienniku Wschodni- nie Wólka, a Wola Osowińska
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jak nie pobierają opłat za wynajem lokalu .Pobierają i to nie małe A gmina płaci za wodę to jest cyrk .Z jakich swoich pieniędzy mają płacić skoro sa robotnikami to dlaczego biorą kasę za wyjazd do pożaru?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Przepraszam ochotnikami
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: