Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

AW-149 ze Świdnika dla polskiej armii (zdjęcia)

Utworzony przez Medicus, 9 maja 2013 o 20:31 Powrót do artykułu
i tak wybiorą amerykanckie z mielca. Szkoda ze te pieniądze nie zostaną w Polsce. Pewnie bedzie i offset a jakże taki jak z F-16 ;D a i zapomniałem vizy vizy vizy or mayby MasterCard
Zaloguj się, aby oddać głos
0
''Augusta'',co za cymbał to pisał?
0
no cóż lot wybrał boeing bo amerykanskie choć latja z problemami, armia samoloty F17 i teraz wybierze helikoptery jedyne sluszne z Mielca amerykanskie
0
Jeśli WSK pozostało by państwowe 11 mld zostało by u nas, tak trafi do Włochów (którzy zakład nabyli za 300 mln), dodatkowo prywatyzacja miała miejsce gdy zakład zaczął wychodzić na prostą. Głupotą była też sprzedaż Mielca (niestety za rządów PiS) przez co mamy dla Świdnika konkurencję na własnym podwórku. W głupocie przoduje obecne MON, w tym szczególnie wcześniej wielki krytyk PO a obecnie wicemister gen Skrzypczak i Szef Sztabu gen. Cieniuch. Oświadczyli, że wojsko nie zdecyduje się na śmigłowce obecnie używane, co wyeliminowało polskiego sokoła (w najnowszej wersji pzl głuszec) maszynę ciągle modernizowaną, idealnie spełniającą kryteria wielozadaniowej, praktycznie niezawodną. Używany na całym świecie, nawet w Rosji i Niemczech. Cenowo bezkonkurencyjny. Dla nas jednak jest be... Augusta musiała wobec tego wystawić AW 149, helikopter de facto bez szans, bo wojsko nie weźmie kota w worku, gdyż AW nie są ani seryjnie produkowane ani w zasadzie nigdzie używane, na dodatek jest droższe od Black Hawka. Dla Świdnika pozostaje tylko nadzieja w skorumpowanych urzędnikach polskich, bo co jak co ale w łapówkarstwie Augusta jest mistrzem...
0
Taaak. Panowie senatorowie najedli się i napili. A najwięcej (napił się)sen Ziółkowski. Inaczej nie pieprzył by takich głupot.
0
dziennik zaczyna ostro pikować nizej innej lubelskiej gazetki
0
AW 194? Augusta (Kogo? Stanisława?)?, F-17? Wydawało mi się, że trochę wiem o sprzęcie lotniczym ale widzę, że wiele jeszcze muszę poczytać. Takich firm i samolotów/śmigłowców jeszcze nie znałem.
0
Do zxc - po pierwsze to nie AUGUSTA -tylko AGUSTA ( ale PANORAMA LUBELSKA - na pasku też używała wyrazu AUGUSTA -mus tak trza pisać -podrugie - AW - oznacza skrót AGUSTA WESTLAND - po trzecie - startować do przetargu z prototypem ( chyba jedynym) -to trzeba mieć duży tupet i liczyć na laicyzm komisji rządowych a tak na marginesie włoski -- to ponoć najlepszy jest makaron
0
Do Marcina Wiem, to był sarkazm na wcześniejsze komentarze. AW 149 to wersja wojskowa AW 138. MON Federacji Rosyjskiej kupiło kilka sztuk i planuje produkować 138 na licencji. Traktują go jako śmigłowiec LEKKI!!!! http://polish.ruvr.r...elsko-wloskich/ czy na pewno jest to oferta na podstawowy śmigłowiec średni/ciężki dla polskiej armii? Moim zdaniem nie. Pozostałe dwie oferty też nie powinny nas interesować. Są za stare. Tylko NH-90 (ew. AW 101) powinny być w kręgu naszych zainteresowań.
0
Miało być AW 139, a wyszło mi błędnie AW 138
0

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: