Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lampy hybrydowe pojawią się w Świdniku

Utworzony przez :), 20 października 2012 o 17:23 Powrót do artykułu
Powinni wymienić wszystkie latarnie w mieście na te słoneczno-wiatrowe
Zaloguj się, aby oddać głos
0
tak, są w z dni pochmurne i bezwietrzne czasem tydzień, czasem dłużej ! pomyśl zanim palniesz coś jak teraz
0
W gminie Goraj? A o Turobinie to już nikt nie wspomnie? U nast także zamontowano hybrydy
0
dzięki za wczesne informacje. Można składać do 18 października a dzisiaj 20 :|
0
SPOKOJNIE EKO ENTUZJAŚCI, w naszej miejscowości zamontowano 15 sztuk tego badziewia. Nikt rozsądny się nie podpisze pod tzw. nic nie kosztującą inwestycją. Koszt montażu to 25 000 pln, muszą być ustawione bardzo gęsto, max 50 m, światło z tej eko maszyny jest sino-szare, przeglądy są bardzo drogie. Nasz samorząd zrezygnował z serwisu i 4 z 15 już nie działa, po prostu łożyska w turbinach są do wymiany. Nie jestem wrogiem ekologii, lecz takie oświetlenie to ekstrawagancja, znacznie taniej jest założyć oświetlenie ledowe niż wiatraki z palelami, eko-terrorystów zapraszam do Michałowa...
0
I tak wlasnie manipuluje sie niedouczonym spoleczenstwem. Sam koszt wymiany akumulatorow przewyzsza koszt pozystanej energii ( akumulator 100ah 12v = 1,2 kwh x ok 500 cykli ladowania = 600kwh 0,5zł x 600 = 300zł tyle jest w stanie zgromadzić 1 akumulator podczas swojego żywota a za 300zł trudno nawet kupic taki akumulator , czyli tak naprawdę koszt energii pozostaje taki sam ja z sieci bo to co się zaoszczedzi na ladowaniu akumulatora wyda się na jego wymianę co ok 2-3 lata. Do tego dochodzi wysoki koszt zakupu a i żywotność samego urzadzenia to ok 15 lat. Juz za kilka lat te słupy zaczną straszyć bo nikt tego nie bedzie serwisowal (wysokie koszty a warunki atmosferyczne robia swoje) Ta energia solarna to totalna ściema a jak czytam że nic nie kosztuje to mnie rozpacz ogarnia. Tak się wlasnie wyprowadza pieniadze z gmin.
0
Mariusz napisał:
SPOKOJNIE EKO ENTUZJAŚCI, w naszej miejscowości zamontowano 15 sztuk tego badziewia. Nikt rozsądny się nie podpisze pod tzw. nic nie kosztującą inwestycją. Koszt montażu to 25 000 pln, muszą być ustawione bardzo gęsto, max 50 m, światło z tej eko maszyny jest sino-szare, przeglądy są bardzo drogie. Nasz samorząd zrezygnował z serwisu i 4 z 15 już nie działa, po prostu łożyska w turbinach są do wymiany. Nie jestem wrogiem ekologii, lecz takie oświetlenie to ekstrawagancja, znacznie taniej jest założyć oświetlenie ledowe niż wiatraki z palelami, eko-terrorystów zapraszam do Michałowa...
0
a kiedy odinstalują FIOŁA z tego Grajdoła ??????????????????????????????????????
0
:) napisał:
Powinni wymienić wszystkie latarnie w mieście na te słoneczno-wiatrowe
wasze pomysły eko-przygłupy sa do dup..
0
PS napisał:
I tak wlasnie manipuluje sie niedouczonym spoleczenstwem. Sam koszt wymiany akumulatorow przewyzsza koszt pozystanej energii ( akumulator 100ah 12v = 1,2 kwh x ok 500 cykli ladowania = 600kwh 0,5zł x 600 = 300zł tyle jest w stanie zgromadzić 1 akumulator podczas swojego żywota a za 300zł trudno nawet kupic taki akumulator , czyli tak naprawdę koszt energii pozostaje taki sam ja z sieci bo to co się zaoszczedzi na ladowaniu akumulatora wyda się na jego wymianę co ok 2-3 lata. Do tego dochodzi wysoki koszt zakupu a i żywotność samego urzadzenia to ok 15 lat. Juz za kilka lat te słupy zaczną straszyć bo nikt tego nie bedzie serwisowal (wysokie koszty a warunki atmosferyczne robia swoje) Ta energia solarna to totalna ściema a jak czytam że nic nie kosztuje to mnie rozpacz ogarnia. Tak się wlasnie wyprowadza pieniadze z gmin.
Takie oświetlenie nie ma sensu. Strasznie wysoki koszt urządzenia, trwałośc marna. lepiej instalować lampy sodowe, albo LED.Widmo światła z lamp sodowych bardzo przyjemne.Lampy hybrydowe nie sprawdzą się.
0
Sobon ty sie zajmij basenem. Pomysly z tymi lampami nie sprawdzily sie w innych gminach, ale nasi super wlodarze wiedza lepiej. No coz jak sie wydaje czyjes pieniadze i za nic nie ponosi odpowiedzialnosci to mozna szalec na calego.
0
A ja sie pytam co z ulica Kusocinskiego? Kiedy normalnie bedzie mozna wjezdzac nia do Swidnika? Wezcie sie wreszcie do prawdziwej roboty lenie z urzedu miasta!
0
witam pomysł fajny niestety technologia jeszcze w powijakach (słaba wydajność akumulatora), lepiej niech decydenci ze Świdnika zajmą się w końcu budową ul. Kusocińskiego jako 2 wjazd do Świdnika. To w tej chwili najbardziej paląca inwestycja. Dopytać się tam w Warszawie o program "Schetynówek", w końcu p. Soboń ma wielu kolegów w PiSie.
0
witam pomysł fajny niestety technologia jeszcze w powijakach (słaba wydajność akumulatora), lepiej niech decydenci ze Świdnika zajmą się w końcu budową ul. Kusocińskiego jako 2 wjazd do Świdnika. To w tej chwili najbardziej paląca inwestycja. Dopytać się tam w Warszawie o program "Schetynówek", w końcu p. Soboń ma wielu kolegów w PiSie.
0

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: