Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Śmigłowiec ze Świdnika kozłem ofiarnym na Filipinach

Utworzony przez gość, 26 lipca 2013 r. o 21:21 Powrót do artykułu
Przypomnę też, że TARPAN  z karabinem w "drzwiach" choć był na dachu,  jeździł w Iraku, gdzie sprawdził się bez zarzutu bo opancerzali go żołnierze za własne pieniądze i według własnej koncepcji!!! Tak samo jest z gruchotem SOKOŁEM z epoki PRL-u!!!!!!!!!!!! Czas spojrzeć prawdzie w oczy- SOKÓŁ to przeżytek i nie ma co płakac nad rozlanym mlekiem. Jak on nadaje sie do walki? Z czym? Jakie opancerzenie??? Jaka siła rażenia ogniem? Jaja sobie robicie wciskając  rupiecie innym kontrachentom??? No to macie SUPER SOKOŁ made in Polska!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kurw.. jaki sokół ma karabin w dzrzwiach skąd tego oszołoma wzieli z FILIPIN jak coś nie pasóje to niebedą sie FILIPINCZYCY po zakładzie poruszać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe czyja to sprawka??? heheh A założymy się że teraz wszystkie przetargi wygrają nasi "przyjaciele" zza oceanu???????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przypomnę też, że TARPAN  z karabinem w "drzwiach" choć był na dachu,  jeździł w Iraku, gdzie sprawdził się bez zarzutu bo opancerzali go żołnierze za własne pieniądze i według własnej koncepcji!!! Tak samo jest z gruchotem SOKOŁEM z epoki PRL-u!!!!!!!!!!!! Czas spojrzeć prawdzie w oczy- SOKÓŁ to przeżytek i nie ma co płakac nad rozlanym mlekiem. Jak on nadaje sie do walki? Z czym? Jakie opancerzenie??? Jaka siła rażenia ogniem? Jaja sobie robicie wciskając  rupiecie innym kontrachentom??? No to macie SUPER SOKOŁ made in Polska!!!
gościu ! Black Hawk oblatano w 1974 roku. to jest co prawda inna klasa , ale  nowych śmigłowców , ze względu na koszty i skomplikowaną technologię nie produkuje się co 10 lat od podstaw. który śmigłowiec ma opancerzenie ? Lynx może ? w USA i RFN małe 4 miejscowe śmigłowce z maksymalnie oszkloną kabiną wyposażano w wyrzutnie pocisków. chyba jakiś sens to miało
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nawet nie wiesz jak się nazywają podstawowe parametry śmigłowca bojowego to po co się wypowiadasz? własne śmigłowce od podstaw konstruuje mniej niż 10 państw na świecie. Polska jest jednym z nich. Czas eksploatacji konstrukcji to dla śmigłowców min 30-40 lat. Produkowany w Mielcu Black Hawk to konstrukcja z 1974. Nikt znający się na rzeczy nie twierdzi, że jest przestarzały. Śmigłowców bojowych się nie opancerza (poza szturmowymi do kalibru 7,62) bo byłyby za ciężkie aby latać, a o sile ich ognia nie decyduje zawartość kadłuba tylko to co się do niego podwiesza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak czy siak,majstersztyk to robią konsorcja ,korporacje finansowe.Państwowa firma została "sprzedana" czytaj oddana za psie pieniądze prywaciarzowi(AgustaWestland), a potem ten prywaciarz(AgustaWestland) "wygrywa" przetarg na dostawę śmigłowców państwu polskiemu.Przy czym wartość kontraktu przewyższa kwotę tzw. sprzedaży,no pominięta została jeszcze kwestia zarobku,ale to inny temat. I tak toczy się polska gospodarka. ku przepaści  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam, Każdy kto widział Sokoła dla Filipin to wie, że karabiny M60D są na obrotowych kolumnach, które zapewniają trzy pozycję: transportową wewnątrz śmigłowca, bojową i odchylana całkowicie na zewnątrz dla opuszczenia desant. Jak ktoś widział je w pozycji bojowej, to jasne że nie wyjdą wtedy żołnierze. Brak znajomości tematu jest bardzo widoczny w tej kwestii
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mamy najlepszą broń antywojenną dla ludzkości. Jest nią ISBP. Google: lwgula
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mamy najlepszą broń antywojenną dla ludzkości. Jestem jej autorem. Nazwa tej cudownej polskiej broni brzmi: IDEALNE SERCE BUDŻETU PAŃSTWA (ISBP). Żaden komputer niczego nie obliczy na rzecz unormowania liczności ludzi świata. Od tego jest moje ekonomiczne cacko - ISBP - dla każdego państwa świata. Moje dzieło zsługuje na trzy jednoczesne nagrody Nobla: ekonomiczną, pokojową, Medal Abela oraz - na MEDAL TURECKI (willa plus 10 000 000 USD na czysto) - tak Turcy wynagradzają swoich obywateli, którzy rozsławiają ich piękną Ojczyznę. http://lwgula.pl.tl/    
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jakiś żółty wziął w łapę większą kasę niż tą, którą dostał ze Świdnika i teraz marudzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dokładnie walka polityczna .Pracują na Filipinach znajomi i do tej pory było och i ach parametry śmigłowca są jakie są i każdy o tym wiedział nasza prasa też pisała o zadowoleniu strony filipińskiej dlatego po tym artykule wydaje mi się że też bierze udział w wojnie politycznej tylko na rodzimym podwórku .Czy to prawda czy fałsz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przypomnę też, że TARPAN  z karabinem w "drzwiach" choć był na dachu,  jeździł w Iraku, gdzie sprawdził się bez zarzutu bo opancerzali go żołnierze za własne pieniądze i według własnej koncepcji!!! Tak samo jest z gruchotem SOKOŁEM z epoki PRL-u!!!!!!!!!!!! Czas spojrzeć prawdzie w oczy- SOKÓŁ to przeżytek i nie ma co płakac nad rozlanym mlekiem. Jak on nadaje sie do walki? Z czym? Jakie opancerzenie??? Jaka siła rażenia ogniem? Jaja sobie robicie wciskając  rupiecie innym kontrachentom??? No to macie SUPER SOKOŁ made in Polska!!!
Jedyna sensowna wypowiedź w tym temacie. Sokół jest modernizacją przestarzałej konstrukcji sowieckiego MI-2. Ta konstrukcja nijak nie przystaje do dzisiejszych czasów i obecnych wymagań na polu walki. Oczywiście menadżery ze Świdnika usiłują sprzedać ten latający złom w zacofanych krajach afrykańskich lub azjatyckich ale jedynym atutem przetargowym jest niska cena. Podobnie jest z Honkerem którego stworzono na bazie rolniczego tarpana ale tego gó... nikt już nie chce kupować, ani Zelusi ani Aborygeni bo jego eksploatacja grozi śmiercią lub kalectwem. Podobnie rzecz ma się z tym Sokołem, to jeden z najbardziej awaryjnych śmigłowców. Kilka lat temu tubylcy byli skłonni to jeszcze używać teraz jednak stać ich już na Black Hawk bo wiedzą że to sprzęt z innej bajki. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
 
nawet nie wiesz jak się nazywają podstawowe parametry śmigłowca bojowego to po co się wypowiadasz? własne śmigłowce od podstaw konstruuje mniej niż 10 państw na świecie. Polska jest jednym z nich. Czas eksploatacji konstrukcji to dla śmigłowców min 30-40 lat. Produkowany w Mielcu Black Hawk to konstrukcja z 1974. Nikt znający się na rzeczy nie twierdzi, że jest przestarzały. Śmigłowców bojowych się nie opancerza (poza szturmowymi do kalibru 7,62) bo byłyby za ciężkie aby latać, a o sile ich ognia nie decyduje zawartość kadłuba tylko to co się do niego podwiesza.
 
znam się trochę na rzeczy ! a ty poczytaj komentarz ze zrozumieniem. gdzie twierdziłem, że Hawk jest przestarzały ? gdzie sugerowałem, że śmigłowce się opancerza ? tylko jak ktoś wyjeżdża z konstrukcją PRL-u  - daję przykład.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A wiecie jak nazywają Sokoły technicy w wojsku? MIŚ (Mierna Imitacja Śmigłowca) lub 6,5 tony nieszczęścia (to o W3RM Ananonda).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dokładnie walka polityczna .Pracują na Filipinach znajomi i do tej pory było och i ach parametry śmigłowca są jakie są i każdy o tym wiedział nasza prasa też pisała o zadowoleniu strony filipińskiej dlatego po tym artykule wydaje mi się że też bierze udział w wojnie politycznej tylko na rodzimym podwórku .Czy to prawda czy fałsz.
Wydaje mi się, że konkurencja Sokoła zaczęła działać...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ekspert słusznie zauważył - ktoś z Filipin (zamawiający) te maszyny przed zamówieniem (jakby nie patrzeć spore zamówienie) testował, oblatał, przepatrzył - i wówczas wszystko pasowało - stąd złożone zamówienie. Zamówienie zrealizowano - i nagle coś nie pasuje? Ci Filipińczycy którzy tak się zachowują są co najmniej niepoważni... ktoś tam powinien stuknąć się w czoło. I to porządnie. Też wygląda mi to na jakąś rozgrywkę. Pewnie w międzyczasie wpadło im w oko coś innego i teraz chcą się wycofać szczurki z Filipin... bo to tłumaczenie jest dziecinne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale nie ma co ukrywać. jak spojrzałem na tego Sokoła, od razu skojarzył mi się stary, dobty ale leciwy już MI-2. Na oko widać, że Sokół to żadna nowa konstrukacja, ale modernizacja tamtej leciwej sowieckiej maszyny. Troche to żenujące. Mamy nowe, wymagające czasy, w których nie chcemy modernizacji staroci, ale coś nowego, przystającego do teraźniejszości, a nawet z lekka ją prześcigającego...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież Sokół nie jest żadną modernizacją Mi-2. Nie ma żadnych elementów konstrukcyjnych wspólnych z tamtą maszyną. Poza tym jest większy. Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Modernizacją Mi-2 to była Kania.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polityczno -Ekonomiczne gierki ruszyły w obieg   aby dyskryminować wręcz dołować Polski  Świdnik maszyny sprawdzone w 10 sytułacji
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uzytkowniku GRIS... Otoz mylisz sie np, sprezarka powietrza AK-50P jest taka sama jak na Mi-2 :) Nadajnik obrotomierza D-1M takze, plus pare innych rzeczy. Wiec jak sie nie znasz to nie pisz.. ;) Po za tym kiedys mial sie ten smiglowiec nzywc Mi-3.. To tyle w temacie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...