Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Stan wojenny w PZL Świdnik. Pałkami odpowiedzieli na kwiaty

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 9 grudnia 2016 r. o 20:10 Powrót do artykułu
Juz nie dużo brakuje i sytuacja się powtórzy zamiast ZOMO jest Obrona Terytorialna szkolona przez Zandarmerię .ONR zamiast ORMO nic dodać nic ująć historia jest przwrotna jak miniówki lubi się powtarzac lada chwila nie potrzebne będą grupy rekonstrukcyjne
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
1972 napisał:
A co Wy wszyscy możecie tutaj komentować. Jak mój Ojciec poszedł do pracy 14 grudnia do WSK PZL Świdnik i nie wrócił do domu do Lublina, to wieczorem zebrali się wszyscy sąsiedzi i przynosili co mieli, ktoś puszkę mięsną, ktoś wędzony boczek. Następnego dnia z moim 15 letnim bratem pojechaliśmy autobusem zawieźć Ojcu to co przynieśli i jedyną puszkę z mielonką, którą mieliśmy w domu.  Wokół zakładu było pełno milicji i wojska. Ale pogadać jak ma się pełną michę i wszystko w sklepie, ponarzekać to teraz każy może...Trzeba przeżyć to wtedy zmieni się i światopogląd i nabierze się szacunku,  w tym do zdrowia i życia.
pracowałam i też dojeżdzałam i nikt mnie za niewinność nie zamykał. Jak ojciec chciał rozrabiać bo go energia rozpierała no to go zamknęli. Teraz też jak zaczniesz rozrabiać to ciebie zamkną. A jak nie miałam miesa to miałam mąkę i jadłam kluski, które sobie sama zrobiłam albo placki z mąki, ziemniaczane, kopytka, pyzy. Tylko to trzeba było sobie zrobić a nie czekać jak wy na gotowe. Sąsiedzi umieli o sobie zadbać, zrobić a wy co, lewe ręce, tylko umiecie rozrabiać. Owszem nie było wtedy tyle zywności, bo  była na kartki, ale to była specjalna zagrywka polityczna, bo zakłady normalnie pracowały i wytwarzały. To było specjalnie po to aby zrobić przewrót w kraju i go móc roztwonić, bo teraz nic nie ma z tego co za komuny ludzie wypracowali, wszystko rozgrabione. Mlodym tylko wpajają jak to było wszystko zle itp. za komuny. A to nie jest prawda. Komuna była owszem zł,ale trzeba było naprawiać to co złe, a teraz co mamy, karzą mi zapieprzać na jakiego bałwana co nic nie umie ale "dorobił" sie majątku tego wypracowanego za komuny, bo miał dostę do "koryta"  i udaje wielkiego pana
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
za komuny jak sąsiadka miała bardzo chore dziecko i poszła do parti po pomoc to ją zaraz dostała, w partii był wykonany telefon do odpowoednich władz i nie została sama z tym problemem,  a teraz prosze, jaworowicz pokazuje reportaże skrzywdzonych ludzi, którzy umieją walczyć  i to jest ułamek tego co sie dzieje naprawdę. Ja teraz jak wpuszczam do domu ksiedza z wizytą duszpasterką to sie zastanawiam czy czasem złodzieja nie wpuściłam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie...w Polsce NIGDY nie bedzie dobrze bo nie ma jednosci w narodzie.Tak bylo,jest i bedzie.Ot i cala polityka.Wystarczy na historie Polski spojrzec i wszystko uklada sie w jedna calosc.Co sie teraz widzi?Politycy klóca sie,oplówaja jadem nienawisci jak by mogli to by sobie gardla poprzegryzali.Kiedys tez szlachta wojowala i klócila sie miedzy soba a zaborcy powolutku rozbierali Polske na czesci.Teraz to samo sie dzieje z tym,ze zaborców nie trzeba,bo Polacy sami zniszcza swój kraj i siebe jako naród.Wstd i hanba...'Miales chamie zloty róg...ostal ci sie ino sznur....' Tyle w temacie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Ludzie...w Polsce NIGDY nie bedzie dobrze bo nie ma jednosci w narodzie.Tak bylo,jest i bedzie.Ot i cala polityka.Wystarczy na historie Polski spojrzec i wszystko uklada sie w jedna calosc.Co sie teraz widzi?Politycy klóca sie,oplówaja jadem nienawisci jak by mogli to by sobie gardla poprzegryzali.Kiedys tez szlachta wojowala i klócila sie miedzy soba a zaborcy powolutku rozbierali Polske na czesci.Teraz to samo sie dzieje z tym,ze zaborców nie trzeba,bo Polacy sami zniszcza swój kraj i siebe jako naród.Wstd i hanba...'Miales chamie zloty róg...ostal ci sie ino sznur....' Tyle w temacie.
jaka ma byc jedność jak ja zapieprzam 40 lat za jałmużnę mając jedno dziecko bo mnie nie stać na więcej a wałęsa mają ich 8 jest w stanie ich utrzymać i jeszcze dodatkowo wnuki, także on jest w stanie utrzymać cały pluton w postaci rodziny tj. dzieci i wnuków  a my sie cieszymy, że mamy na chleb i miskę zupy pomimo, że parcujemy. Wuj z takim krajem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
....skoro to jest rekonstrukcja , to zapewne oparta na autentycznych wydarzeniach.....ciekawe jak nazywała się ta spałowana dziewczyna z kwiatami?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Generał Jaruzelski to był bohater. Starjkowali, strajkowali i co wystrajkowali? Ludzią na chleb nie starcza. Kombinatoży sie bogaco, ale zwykłym szarym ludzią za Komuny było lepiej. Taka prawda.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zamiast  dużo gadać - to może zrobić coś - pożytecznego ?? Wybudować i zorganizować miejsca pracy dla ludzi !!! Realne u nas a nie wirtualne !!! Nie dla urzędników,pośredników - łapówkarzy i cwaniaków  bo ci już mają  - ale dla ludzi !!! Może naprawić drogę na której resztkowy  asfalt -to zabytek jeszcze z czasu stanu wojennego? A ludzie śmieja się z gadania bez pokrycia. Wieci nasi drodzy gospodarze jaką - oj wiecie ! A wtedy to sobie ględzić możecie ile chcecie. Czy wiadomo żyjącym że czas życia ludzkiego  jest ograniczony? A to znaczy - gdy zajmujesz się tylko historią to tak jakbyś marnował czas nie tworząc konstruktywnie przyszłości. Nie  czcze, puste słowa ale czyny aktualne przemawiają do człowieka ! A dzisiaj jest ogromny krzyk milczenia - czy to słyszą ci co walczyli wtedy ??? Co zatem z tym zrobią ? Poza ewentualnymi następnymi pomnikami ? Może jeszcze jest czas aby coś prawdziwego zrobić dla ludzi tutaj zanim nie będzi już dla kogo? To tak przy okazji wyjść z limuzyny może i rozejrzeć się ? Poużywać rozumu dokąd jeszcze funkcjonuje? Ja rozumiem że można sie bać - ale cały czas ??? To jest już wtedy żałosne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Świdniku powstaje nowy Urzad Miasta. Nowy duzo wiekszy i prawdopodobnie bedą tu nowe miejsca pracy. Nie dodałem ze przyjecia bedą niestety bez rozpisywania konkursów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...