Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Świdnik: 87-letni kierowca uderzył w rower

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 15 marca 2017 o 11:09 Powrót do artykułu
praktycznie prawo jazdy uzyskane w 1945 roku uprawnia do kierowania pojazdami aż do śmierci kierującego - tragicznej lub fizjologicznej.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Pierszeństwo pierszeństwem, ale rowerzyści nie powinni jeździć po drogach publicznych, poza ściezkami rowerowymi. Wtedy na skrzyżowaniach muszął schodzic z rowerów i przeprowadzać - tak jest bezpieczneij dla wszystkich.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Formalnie może i kierowca winny, ale prawda jest taka, że gdyby kobiety na rowerze tam nie było, to do wypadku by niedoszło.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
nie pisz bzdur , na świecie rowerzysta jest normalnym użytkownikiem drogi
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Tak samo jak to, że przed pojazdem powinien iść gość z czewoną flagą. Było skrzyżowanie, był znak stopu... czego tu czlowieku nie rozumiesz? Auto stojące nie potraci nikogo... Jeszcze raz... Był znak stopu. Kto ci prawo jazdy dał? No, chyba że go nie masz. To po co piszesz, że rowerzysta winien? Też irytują mnie te ścieżki rowerowe, bo są tak robione jak przejście dla pieszych, a jednak traktuje się je jak drogę. To jest dla Polaków novum, ale dzięki temu mamy wolne drogi. Trzeba po prostu używać lusterek przy skręcaniu. Prawda? Nie jesteśmy gorsi od Niemców w logicznym myśleniu.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Drogi są dla samochodów. Dla rowerów są ściezki rowerowe. Na skrzyżowaniu jednego z drugim rowerzystra ma zleźć z rowera i go przeprowadzić. Takie trudne do pojęcia? Gdyby tego przestrzegać nie doszłoby do tego wypadku. Aha, czy rowerzystka miała kask, kanizelke i oświetlenie?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
jeszcze de facto nie ma sezonu a proszę popatrzeć co dzieje się na chodnikach - ci niby niechronieni uczestnicy ruchu taranują pieszych, pomijam już fakt że NIE mogą po tych chodnikach jezdzic. W tym konkretnym przypadku pewnie ewidentna wina kierowcy /87 lat??-w domu pewnie b. chory/ a i rowerzystka nie bez winy - brak oświetlenia roweru.....
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Faceci nie potrafią jeździć!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
jeszcze de facto nie ma sezonu a proszę popatrzeć co dzieje się na chodnikach - ci niby niechronieni uczestnicy ruchu taranują pieszych, pomijam już fakt że NIE mogą po tych chodnikach jezdzic. W tym konkretnym przypadku pewnie ewidentna wina kierowcy /87 lat??-w domu pewnie b. chory/ a i rowerzystka nie bez winy - brak oświetlenia roweru..... Czy posiadasz jakieś informacje o staranowanych przechodniach na chodniku? Gdzie, kiedy, ile osób ? Wypadek był przed 15 - tą, tak jest napisane. Podaj paragraf z ruchu drogowego, gdzie mowa, że rower musi być oświetlony w dzień. Z góry - dzięki. Aha, po chodniku można jeździć - w określonych warunkach. Poczytaj trochę a następnie komentuj artykuł.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
....do cyklisty aktywisty - przeczytaj i napisz jakież to warunki DOPUSZCZAJĄ ruch rowerów po chodnikach!!!!/2/ , rower poruszający się po drodze publicznej musi posiadać oświetlenie!!!!!! spokojnie możesz pomagać w sor osobom po kontakcie z rowerem.....i rzeczywiście przed komentarzem poczytaj trochę!!!!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
jeszcze de facto nie ma sezonu a proszę popatrzeć co dzieje się na chodnikach - ci niby niechronieni uczestnicy ruchu taranują pieszych, pomijam już fakt że NIE mogą po tych chodnikach jezdzic. W tym konkretnym przypadku pewnie ewidentna wina kierowcy /87 lat??-w domu pewnie b. chory/ a i rowerzystka nie bez winy - brak oświetlenia roweru.....o Powoli, ma wymogu oświetlenia roweru w dzień.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jak nie ma? Od paru lat jest obowiązek jazdy na swiatłach cała dobę.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
A kask i kanizelka? Przecież też obowiązkowe!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
dla poszkodowanej rowerzystki należne jest odszkodowanie z oc sprawcy więcej info euco@onet.pl 513 996 555
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Hieno euco@onet.pl, nie tak szybko. Jeszcze może sie okazać, że kobita bedzie płacić za uszkodzenia auta.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Niech policjanci apelują do pieszych i rowerzystów a nie do kierowców. Kto ma większe szanse w starciu - pieszy/rowerzysta czy samochód? Takimi apelami jak teraz sprawiacie, że każdy włazi na przejścia jak święta krowa, bo myśli że na pasach każdy go zauważy. Są sieroty za kierownicą i ja osobiście cały czas mam tego świadomość.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jak nie ma? Od paru lat jest obowiązek jazdy na swiatłach cała dobę. Tak, ale to jest obowiązek jazdy na światłach mijania lub światłach do jazdy dziennej. Tak się jednak składa, że światła rowerowe nie są ani światłami mijania, ani też nie są światłami do jazdy dziennej. Mam nadzieję, że resztę sam już sobie dośpiewasz.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
No to chyba logiczne, że rower powiien świecić takie światła jakie ma. Nad czym tu dumać?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Nie jakie ma, tylko światła mijania lub światła do jazdy dziennej. A ponieważ rower nie jest wyposażony ani w światła mijania, ani w światła do jazdy dziennej, to logiczne jest, że rower nie musi świecić.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Bardzo pokrętna logika i przez to pedalarze zasówają jak te nietoperze po ciemku, a skutki sa jakie widać.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: