Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Świdnik: Piesza potrącona na pasach. Zmarła w szpitalu

Utworzony przez gość, 20 listopada 2014 r. o 23:31 Powrót do artykułu
Mało brakowało a taka właśnie blądynka w mercedesie czarnym by mnie rypnęła na Racławickiej widziałem jej zdziwenie że inni sę zatrzymali  ALE MNIE TEŻ SIĘ UDAŁO i zdąrzyłem się wycofać z przejścia też nie patrzyłem na numery bo myślałem jak nie dać się trafiś pozdrawiam TĄ PANIĄ  i proszę o bardziej rozwarzną jazdę...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
  Wiem, że wina kierowcy, ale ja się pytam: kto uczy tych kierowców ??? Mówię o tym co się zatrzymał. Jeżeli widzisz, że pieszy stoi przed przejściem, a za tobą jak przejedziesz będzie mógł za chwilę przejść to nie przepuszczaj go !!!!!!!!!!!!!!! Chodzi o to, żeby właśnie takich sytuacji uniknąć. Ile razy widziałam jak pieszy stoi, czasami gada przez telefon, ogólnie jest spokojny i czeka, więc jadę a tu nagle zasrana MATKA POLKA przede mną hamuje żeby go puścić. I pieszy nie wie co się dzieje i ja. On zastanawia się czy iść a ja czy ci na pasie obok go puszczą. ale to chyba wina przepisów, które straszą kierowcę,że jak nie puścisz pieszego to twoja wina. A jeszcze chcą zaostrzyć to, p[aranoja. Paranoja sa te wpisy! Na pasach to pieszy ma pierwszenstwo!!!! Obowiazkiem kierowcy jest zatrzymac sie i przepuscic pieszych sygnalizujacych zamiar przjscia ulicy. Jeden kierowca sie zatrzymal, drugi z tylu z predkoscia wjechal na pasy!  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Paranoja sa te wpisy!!!!! Na pasach to pieszy ma pierwszenstwo!!!! Obowiazkiem kierowcy jest zatrzymac sie i przepuscic pieszych sygnalizujacych zamiar przjscia ulicy. Jeden kierowca sie zatrzymal, drugi z tylu z predkoscia wjechal na pasy!  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam ROdzine poszkodowanej prosze o kontakt w sprawie odszkodowania. Zapewniamy wysoka jakos uslug. Nie kazda firma, ktora puka do naszych drzwi jest uczciwa...odszkodowanie wywalczamy dla rodzcow, rodzenstwa, dzieci , dziadkow i wnukow. Wiecej informacji 517121418. Kancelaria Prawna T&W
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kodeks drogowy mowi" Pieszy znajdujacy sie na przejsciu dla pieszych ma pierwszenstwo przed kierujacymi pojazdami" A gdzie jak nie na pasach-zebrach pieszy ma czuc sie bezpiecznie? Nad czym tu jeszcze dyskutowac?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wszyscy musimy trzymac sie przepisow - jesli ktos stoi przed przejściem dla pieszych kierowca jadacy drugim pasem obowiązek sie zatrzymac...koniec kropka
  A jeśli się nie zatrzyma to co wtedy? Na drodze należy kierować się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem, a nie sztywno przepisami. Przepis o pierwszeństwie pieszych na przejściu nie powstał, by pieszym było łatwiej, ale by łatwiej było ustalić winnego wypadku. Zatrzymując się przed pieszym wymuszam na nim, by wszedł na ulicę. Osoby starsze, dzieci, ale nie tylko, nie myślą w takiej sytuacji o ostrożności i istnieniu drugiego pasa ruchu, ale wchodzą na ulicę na pewniaka. Jeśli auto na drugim pasie się nie zatrzyma, to wypadek jest gwarantowany. Oczywiście wg przepisów wina jest tego, który sie nie zatrzymał, ale tak naprawdę do wypadku doprowadził ten, który się zatrzymał i zmusił pieszego do wejścia na jezdnię. Ja się na drogach o wielu pasach ruchu w jednym kierunku nie zatrzymuję - wolę żyć z mianem chama niż mordercy. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
może ktoś znał potrącona kobietę, proszę o kontakt   kastor.poczta@o2.pl
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli auto na drugim pasie się nie zatrzyma, to wypadek jest gwarantowany. 
Właśnie po to auto na drugima pasie ma znaki pionowe i poziome oraz przepisy (zakaz wyprzedzania na przejściu) żeby takich sytuacji unikać. Wystarczy trochę wyobraźni
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rodzinę zmarłej proszę o kontakt kastor.poczta@o2.pl
a na ch...j ci ten kontakt, chcesz jakieś usługi oferować hieno ???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A jeśli się nie zatrzyma to co wtedy? Na drodze należy kierować się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem, a nie sztywno przepisami. Przepis o pierwszeństwie pieszych na przejściu nie powstał, by pieszym było łatwiej, ale by łatwiej było ustalić winnego wypadku. Zatrzymując się przed pieszym wymuszam na nim, by wszedł na ulicę. Osoby starsze, dzieci, ale nie tylko, nie myślą w takiej sytuacji o ostrożności i istnieniu drugiego pasa ruchu, ale wchodzą na ulicę na pewniaka. Jeśli auto na drugim pasie się nie zatrzyma, to wypadek jest gwarantowany. Oczywiście wg przepisów wina jest tego, który sie nie zatrzymał, ale tak naprawdę do wypadku doprowadził ten, który się zatrzymał i zmusił pieszego do wejścia na jezdnię. Ja się na drogach o wielu pasach ruchu w jednym kierunku nie zatrzymuję - wolę żyć z mianem chama niż mordercy. 
I słusznie. Ja, dodatkowo, kiedy mam "ogona", to żeby mi ten "ogon" nie wjechał w bagażnik, nie zatrzymuję się nagle przed przejściem na drogach o jednym pasie ruchu w jedna stronę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Właśnie po to auto na drugima pasie ma znaki pionowe i poziome oraz przepisy (zakaz wyprzedzania na przejściu) żeby takich sytuacji unikać. Wystarczy trochę wyobraźni
  Bingo! Wystarczy trochę wyobraźni, by wyobrazić sobie, że auto na drugim pasie może zignorować znaki i się nie zatrzymać. I dzięki tej odrobinie wyobraźni uratować życie nie jednego pieszego dzięki nie zatrzymaniu się przed przejściem i nie zachęceniu go do wejścia na jezdnię w sytuacji, która zagraża jego życiu. Przypominasz mi ze swoją "praworządnością" i brakiem wyobraźni tych, co na 90-tce jadą 60, na 50-tce jadą 30, a przed fotoradarem zwalniają do 20 :D
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bingo! Wystarczy trochę wyobraźni, by wyobrazić sobie, że auto na drugim pasie może zignorować znaki i się nie zatrzymać. I dzięki tej odrobinie wyobraźni uratować życie nie jednego pieszego dzięki nie zatrzymaniu się przed przejściem i nie zachęceniu go do wejścia na jezdnię w sytuacji, która zagraża jego życiu. Przypominasz mi ze swoją "praworządnością" i brakiem wyobraźni tych, co na 90-tce jadą 60, na 50-tce jadą 30, a przed fotoradarem zwalniają do 20 :D
 
Bingo! Wystarczy trochę wyobraźni, by wyobrazić sobie, że auto na drugim pasie może zignorować znaki i się nie zatrzymać. I dzięki tej odrobinie wyobraźni uratować życie nie jednego pieszego dzięki nie zatrzymaniu się przed przejściem i nie zachęceniu go do wejścia na jezdnię w sytuacji, która zagraża jego życiu. Przypominasz mi ze swoją "praworządnością" i brakiem wyobraźni tych, co na 90-tce jadą 60, na 50-tce jadą 30, a przed fotoradarem zwalniają do 20 :D
Nie fantazja ani wyobraznia nalezy sie kierowac siadajac za kierownice samochodu. Obowiazkiem jest przestrzeganie  przepisow kodeksu drogowego, a wtedy wypadkow by bylo znacznie mniej. I po co dalej filozofowac? Ze nie zatrzymujemy sie na pasach tylko dla dobra pieszych. Absurd!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A dlaczego ciagle wszyscy pisza o braku wyobrazni pieszych? Moze kierowcy tez powinni wykazac troche wyobrazni?  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
  Nie fantazja ani wyobraznia nalezy sie kierowac siadajac za kierownice samochodu. Obowiazkiem jest przestrzeganie  przepisow kodeksu drogowego, a wtedy wypadkow by bylo znacznie mniej. I po co dalej filozofowac? Ze nie zatrzymujemy sie na pasach tylko dla dobra pieszych. Absurd!  
  Obowiązkiem jest przede wszystkim stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Albo wyobraźni jak kto woli. Uczą o tym, ale być może nie byłes na tej lekcji.   Na pasach na pewno się nie zatrzymujemy, o tym też uczą :D
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...