Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Te domy wyburzą pod lotnisko (wideo)

Utworzony przez czasami czytelnik, 19 listopada 2008 r. o 06:57 Powrót do artykułu
Co oznacza podpis pod zdjęciem "całkiem nowe, gotowe do zamieszkania" - pani redaktor chyba coś się pani sploty za gałkami ocznymi poplątały. Jak gotowe do zamieszkania? chciałaby pani mieszkać bez okien? Przecież wykończenie tego temu na zdjęciu przewyższa wartość stanu surowego...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pani Bożko dyżurny dziennikarz portu lotniczego. Może by się Pani wysiliła i napisała ile domów i gruntów nie zostało sprzedanych to raz, a dwa to może by sie Pani zainteresowała tym, że port lotniczy nie ma prawa cokolwiek robić na tym terenie póki co. Decyzji lokalizacyjnej nie ma bo być nie może a plany zagospodarowania przestrzennego nie zostały zmienione, a jezeli radni bezradni poprą zmiany w planach to sprawa raz, że wyląduje w sądzie a dwa to wyląduje w prokuraturze. Pizsąc tez o szczerym polu, które czeka na budowę pasa, prosze je poprzeć zdjęciami. Nia ma tam szczerego pola. Opodal pseudo przyszłego pasa startowego zaczęła się budowa dwóch nowych domów. Żądni sensacji dziennikarze nawet się nie ruszyli by troche poszperać w sprawie lotniska, a sporo tam tematów, które mogą wywołać sensację. Marny mamy poziom dziennikarstwa na lubelszczyźnie, oj marny. Proponuję też się pochwalić jak miło jest Pani przyjmowana przez ludzi tam mieszkających, tylko obawiam się, że nie bardzo jest się czym chwalić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może ktoś powiedzieć co ten artykuł ma wspólnego ze Świdnikiem. Przecież to powiat lubelski? Weź pismaku mapę do łapki...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Siedziba PLL też będzie zburzona a pracownicy zwolnieni. Ale PLL jeszcze go nie sprzedał i rozmów jeszcze nie było. Tak można pisać i pisac...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nawet poprawnej nazwy firmy pani nie zna!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PO nas, chocby POtop? Jestem jednym z tych ktorzy cierpia i poniesli znaczne straty z powodu braku pod Lublinem cargo i lotniska. Ludzilem sie, ze po 10-ciu latach pozornych dzialan s-ki PLL cos ruszy z miejsca ale normalnie i z perspektywami. To co widac to nic innego jak zwiastun klopotow wiekszych niz 40 lat "teatru w budowie" bo malo, ze koszty nie do oszacowania to jeszcze fala procesow zwiazana z naruszeniem procedur wywlaszczeniowych. Widac, ze wadzy historia nie jest w stanie niczego nauczyc. Pozostaje miec nadzieje, ze bedzie wsrod nas podatnikow wola wyegzekwowania osobowej odpowiedzialnosci materialnej a nie urzedow jako takich.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po cholerę nam to lotnisko? Do Lublina nie ma po co przyjeżdżać a w każdy zakątek świata dolecimy z Warszawy. Tanie linie lotnicze, które miały korzystać z lotniska masowo bankrutują lub ograniczają loty. Lublinowi potrzebna jest szybka kolej i bezpieczna droga do Wawy. Jak zbudujemy sobie lotnisko, Lublin nadal pozostanie stolicą Polski C albo i D, czyli dużą wiochą, tyle, że z własnym airportem... Odwiedź moją stronę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy ktoś wie po ilełacą tam za niezabudowane grunty rolne, a za ile za budowlane? Po ile średnio płacą za działki?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wydaje mi się, że pod taką inwestycje można śmiało żądać minimum 100zł za metr, czyli 1milion zł. za hektar. To oni chcą kupić a nie wy sprzedać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sprzedać po 100 zł za metr jak najbardzej mozna, tylko, ze nie kupisz w takiej cenie działki nawet w Krępcu, żądają tam 250 zł za metr, nawet w pobliżu pseudo lotniska tyle już ludzie żądają.
max napisał:
Wydaje mi się, że pod taką inwestycje można śmiało żądać minimum 100zł za metr, czyli 1milion zł. za hektar. To oni chcą kupić a nie wy sprzedać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
o nie, 250 zł za m2, a brat sprzedaje po 45 zł za m2 koło Lubartowa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wykupiono połowę (z 80ha) gruntów będących w rekach prywatnych. Wg dostępnych danych pow. lotniska wynosi trochę ponad 144ha. Co z terenami na południe od szosy "mełgiewskiej" czyli w gminie Świdnik? Może się mylę ale nie było słychać o przekazaniu ich PLL przez gminę Ś.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wykupiono połowę (z 80ha) gruntów będących w rekach prywatnych. Wg dostępnych danych pow. lotniska wynosi trochę ponad 144ha. Co z terenami na południe od szosy "mełgiewskiej" czyli w gminie Świdnik? Może się mylę ale nie było słychać o przekazaniu ich PLL przez gminę Ś.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Samego lasu potrzebują wyciąć 130h, poza tym grunty za lasem. Przewidywali do likwidacji ponad 200 gospodarstw. Nie wspomnę już o tym, że Franciszków będzie miał pod nosem pas startowy, a Świdnik obwodnicę i nowe dwupasmówki pod które też trzeba wywałszczyć. Świdnikowi jednak nie współczuję, tak bardzo pragnęli lotniska, że bedą musieli znosić hałas samolowtów, które będą zaraz za miedzą i szum samochodów, lotniska które nie jest planowane w Świdniku. Śmieszne to trochę, ponieważ niektórzy szli do wyborów samorządowych z hasłem " popieramy lotnisko w Świdniku". Najlepszym rozwiązaniem byłoby wyburzyć połowę Świdnika i wybudować lotnisko Głupota jednak umie fruwać.
LSW napisał:
Wykupiono połowę (z 80ha) gruntów będących w rekach prywatnych. Wg dostępnych danych pow. lotniska wynosi trochę ponad 144ha. Co z terenami na południe od szosy "mełgiewskiej" czyli w gminie Świdnik? Może się mylę ale nie było słychać o przekazaniu ich PLL przez gminę Ś.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ktosik napisał:
Samego lasu potrzebują wyciąć 130h, poza tym grunty za lasem. Przewidywali do likwidacji ponad 200 gospodarstw. Nie wspomnę już o tym, że Franciszków będzie miał pod nosem pas startowy, a Świdnik obwodnicę i nowe dwupasmówki pod które też trzeba wywałszczyć. Świdnikowi jednak nie współczuję, tak bardzo pragnęli lotniska, że bedą musieli znosić hałas samolowtów, które będą zaraz za miedzą i szum samochodów, lotniska które nie jest planowane w Świdniku. Śmieszne to trochę, ponieważ niektórzy szli do wyborów samorządowych z hasłem " popieramy lotnisko w Świdniku". Najlepszym rozwiązaniem byłoby wyburzyć połowę Świdnika i wybudować lotnisko Głupota jednak umie fruwać.
Myślę dokładnie tak samo. Lotnisko to syf jakich mało. Mieszkańcy jeszcze nie wiedzą, co ich czeka. HUK i SMRÓD !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam nie wiem czy wszyscy wiedzą że te artykuły maja na celu zastraszenia ludzi jeszcze posiadających w tych rejonach swoje nieruchomości , ludzie którzy do tej pory nie ugięli się przed różnymi zabiegami Portów. Jeszcze jedną rzecz mogę powiedzieć nie prawdą jest że tak Portom to gładko idzie bo są osoby z którymi Porty nie zaczęły żadnych negocjacji. Prasa z zwłaszcza dziennik pytają osoby zainteresowane co i jak a piszą tylko to co zaakceptują Porty wiem to na pewno gdyż doświadczyłem tego na swojej osobie. Konkluzja nie wierzcie we wszystko co piszą i mówią a zwłaszcza Porty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kky napisał:
Witam nie wiem czy wszyscy wiedzą że te artykuły maja na celu zastraszenia ludzi jeszcze posiadających w tych rejonach swoje nieruchomości , ludzie którzy do tej pory nie ugięli się przed różnymi zabiegami Portów. Jeszcze jedną rzecz mogę powiedzieć nie prawdą jest że tak Portom to gładko idzie bo są osoby z którymi Porty nie zaczęły żadnych negocjacji. Prasa z zwłaszcza dziennik pytają osoby zainteresowane co i jak a piszą tylko to co zaakceptują Porty wiem to na pewno gdyż doświadczyłem tego na swojej osobie. Konkluzja nie wierzcie we wszystko co piszą i mówią a zwłaszcza Porty.
Jest jeszcze coś takiego jak wywłaszczenie , Panie . A swoją drogą przed czym się bronią niektóre osoby ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
at napisał:
Myślę dokładnie tak samo. Lotnisko to syf jakich mało. Mieszkańcy jeszcze nie wiedzą, co ich czeka. HUK i SMRÓD !!!
Nie martw się na zapas. Pas startowy jest planowany ok 1,5 km od bloków. Z kolei ta odległość sprawia, że duże samoloty startujące i podchodzące do lądowania nie będą przelatywały nad blokami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
TAK ,KOCHANI CIESZCIE SIĘ ŻE BĘDZIE LOTNISKO ,PO SMUTKU PO LUDZKIEJ KRZYWDZIE PO WIELU ŁZACH LUDZI WYWŁASZCZANYCH,TAK NALEŻY SIĘ CIESZYĆ I LAS MOŻNA W ŚWIETLE PRAWA WYCIĄĆ NIC TYLKO SAMA RADOSC DLA PORTU LOTNICZEGO I JEGO AKCJONARIUSZY,MIESZKAM 300 METRÓW OD PLANOWANEGO PASA STARTOWEGO,OCZYWISCIE CHYBA NIE WYPADA MI SIE NIE CIESZYĆ ŻE WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE BĘDZIE MIAŁO LOTNISKO,ABSOLUTNIE NIE WYPADA PROTESTOWAĆ BO TO TAKI DYNAMIT DLA LUBELSZCZYZNY TAK NAS POPCHNIE DO PRZODU,A LUDZIE MIESZKAJĄCY TUŻ PRZY LOTNISKU TO NIC NIE ZNACZY,HAŁĄS KTÓRY BĘDZIE NAPEWNO ,ZANIECZYSZCZENIE KTÓRE BĘDZIE NAS PODTRUWAŁO KAŻDEGO DNIA,GROŻBA ZE SAMOLOT BĘDZIE MIAŁ AWARJĘ I RUNIE GDZIEŚ KOŁO LOTNISKA,TO SĄ SAME PLUSY DO TEGO JESZCZE DOŁOŻĘ TERENY USŁUGOWO -PRZEMYSŁOWE KTÓRE ZGODNIE Z NOWYM PROJEKTEM ZAGOSPODAROWANIA PRZESZTRZENNEGO ,BĘDĄ WOKÓŁ LOTNISKA,DZIESIĘĆ LAT TEMU ZBUDOWAŁAM DOM NIEDALEKO LASU ABSOLUTNA CISZA SPOKÓJ,DOKUPIŁAM DZIAŁKĘ KOŁO MOJEGO DOMU,TO TAKA LOKATA KAPITAŁU A MOŻE CÓRKA W PRZYSZŁOSCI ZBUDUJE TUTAJ DOM ,NIESTETY NIEAKTUALNE MOJA DZIAŁKA JEST JUŻ W TRAKCIE PRZEKWALIFIKOWANIA Z BUDOWLANEJ ZAGRODOWEJ NA PRZEMYSŁOWĄ,TO NIC DALEJ CHYBA POWINNAM SIĘ CIESZYĆ ZAMIAST DOMU ,CÓRKA W PRZYSZŁOSCI ZBUDUJE SOBIE HALE.TERAZ MOJE SĄSIEDZTWO DIAMETRALNIE SIE ZMIENI ZAMIAST PÓL BĘDĄ TERENY PRZEMYSŁOWE,ZAMIAST CZYSTEGO POWIETRZA ZANIECZYSZCZENIE RUJNUJĄCE NAM ZDROWIE,HAŁAS KTÓRY BĘDZIE UTRUDNIAŁ NAM EGZYSTENCJĘ ,JAK MOJE DZIECKO MA SIĘ W TAKICH WARUNKACH UCZYĆ TEGO NIE WIEM.TAKŻE WIWAT LOTNISKO, WIWAT DLA PRAWORZĄDNEJ POLSKI,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moim zdaniem jest to kolejny etap mechanizmu wykupów potrzebnych terenów. wyjaśniam: 1. Najpierw zaproponowali ludziom grosze i czekali na tzw. jelenia 2. Następnie zaczęły się różne telefony o późnych godzinach, nachodzenie w domach, nagabywania 3. Później skończyły się prośby, zaczęły straszenia wywłaszczeniami 4. Później zaczęła się propaganda mediów - (zdjęcia pustych pól, zero wzmianki o mieszkańcach, duże zainteresowanie susłem, jest cudownie, wspaniale itp) 5. Ustawianie nikomu niepotrzebnych tabliczek na wykupionych działkach, no i oczywiście bilbord! 6. Następnym krokiem była groźba przeniesienia cmentarza wojennego 7. Teraz rozbiórka domu, którego właściciel i tak nie miał zamiaru wykańczać 8. No i w końcu pewność urzędników o przegłosowaniu specustawy! Do jasnej cholery panie Jankowski, skąd ma pan aż taką pewność, że ta ustawa wejdzie w życie, że tak bardzo straszy nią tych mieszkańców. A i droga redakcja nie powinna pisać wszystkich bzdur powiedzianych przez tego pana. no chyba że on nic innego nie jest w stanie wymyślić. Czym nas jeszcze zaskoczysz panie Sobczak? ? ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...