Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Wybierz logo dla lotniska w Świdniku

Utworzony przez 64234, 2 grudnia 2009 r. o 14:58 Powrót do artykułu
Nieładnie jest krytykować, ale dla mnie te projekty są słabe (nie chciałem pisać beznadziejne). Pozdrawiam wszystkich komentujących ten artykuł.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jako plastyk wystawiennik spoza województwa a więc patrzący chłodnym okiem i rzeczowo stwierdzam: bociek to bardzo dobre logo, zaprojektowane wg wszelkich zasad sztuki, w dodatku stylistycznie pasuje do Waszego "radiobudzika". Pilot jest ok, bardzo ładne logo, tylko bardziej (jak już ktoś zauważył) pasuje do muzeum lotnictwa. Nr 1 to totalny kicz, podzielam opinię że to disco/ortalionowy dresik no i to żałosne LA... Opinię piszę, głosowanie Wam zostawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Unas na zajęciach była dyskusja na temat tych logotypów, 90% grupy powiedziały że są okropne, że wstyd takie logo dawać, 10% próbowała coś wybrać. Niestety podsumowaliśmy i lepiej jednak jak by zmieniono je!!!!! Jak już naprawde nie macie pomysłów ogłoście konkurs z nagrodą 1000zł napewno będzie wielki odzew, jeśli nic nie wybierzecie z nadesłanych prac to może chociaż one was natchną na coś z czego my rodowici Lublinianie/ Świdniczanie będziemy dumni lub chociaż zadowoleni. Lotnik- skojażenie przestarzałego lotniska Bocian- co to ma być, przeczkole??? LA- lublin to nie Laswegas hahaha Zmieńcie to!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Szanowni forumowicze. Z przykrością stwierdzam że niestety ale nie macie bladego pojęcia o otworzeniu loga i jesteście kompletnymi ignorantami. Wiem o czym piszę. Prostota loga jest zaletą a nie wadą. Bo to logo trzeba potem przełożyć na papier firmowy, wizytówki, tablice, papier listowy, banery , materiały reklamowe itp..... Zróbcie te rzeczy z kolorowy logiem LA czy pilotem weteranem. Życzę powodzenia ...... Zdecydowanie BOCIEK!!!! Genialny pomysł.... warto byłoby zobaczyć jak ten znak prezentuje się na przedmiotach o których pisałem wyżej. Gwarantuję że BOCIEK będzie wyglądał świetnie
Oho, autor tej post-peerelowskiej upośledzonej maszkary się żachnął. Nie ma to jak stara szkoła logotypów składnic nasiennych i sklepów GS, a jak się nie podoba to znaczy, żeście warchoły z Polski B, co panie dizajnerze z bożej łaski?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pierwsze logo jest najfajniejsze, dla tych co sądzą, że za bardzo kolorowe to firma zaprojektowała też wersję metalową tylko jej nikt nie umieścił tutaj. Dla zaintereoswanych www.fama.net.pl A dla tych co to twierdzą, że logo "warszawką śmierdzi" to po pierwsze z tego co się orientuję to przy projekcie pracowali właśnie ludzie z lubelskiego, a po drugie to czemu wszystko co związane ze wschodem ma być szare i nijakie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam! Tak się składa, że jestem Świdniczaninem i do tego plastykiem(projektowanie wzornictwa przemysłowego i grafiki-dyplom 1978-Wroclaw). Uważam, że przedstawione projekty znaków graficznych(logo) są na żenująco niskim poziomie i nie spelniają kryteriów dotyczących znaku graficznego(maksymalna prostota i czytelność ).Mnie uczono, że dobry znak graficzny o wymiarach 10X10 mm powinien być czytelny z odległości 1 metra.I dobre znaki takie warunki spełniały ,np: stary znak CPN. LOT.Dziwi mnie ten poziom prac tym bardziej, że w kraju mamy dobrych grafików.Pozdrawiam!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No to bierz się do roboty i zaproponuj coś lepszego, w końcu masz ten dyplom z wydzialu grafiki od 31 lat
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brałem udział w konkursie (jako firma). Oto nasza propozycja, jedna z dwóch zaprezentowanych komisji: www.digart.pl/zoom/4693754/Logo_Lotnisko_Lublin.html
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak się głosuje na wybrane logo?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bociek jest OK. LA-wszyscy widzą - oczopląs i Los Angeles - co to ma wspólnego z lotniskiem i samolotami? Pilot - nie tu, poza tym nijaki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No musze przyznac ze te trzy propozycje wybrane sa strasznie slabe i nie maja nic wspolnego z lotnictwe---obciach kto to wybieral nic wspolnego z polska a tym bardziej nic wspolnego z historia lotnictwa w swidniku no wstyd mam nadzieje ze dowiem kto jest za to odpowiedzialny kto zrobil taka karykature polskiemu lotnictwu logo 1 ameryka logo 2 ameryka lat 20 logo 3 radziecki sputnik powazne firmy a robia taka kupe panowie skupcie sie a moze wiecej wiedzy sie przyda wstyd i obciach nic wiecej nie ma sensu pisac a co jedno przychodzi do glowy to tylko tyle ze ktos zrobil wielka kupe
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[quote name='miszcz' date='3.12.2009, 22:51:32' post='201822'] Oho, autor tej post-peerelowskiej upośledzonej maszkary się żachnął. Nie ma to jak stara szkoła logotypów składnic nasiennych i sklepów GS, a jak się nie podoba to znaczy, żeście warchoły z Polski B, co panie dizajnerze z bożej łaski? [/quote bocianek heheheh chyba nie widziales radzieckiego sputnika a co do prostoty to chyba jestes w bledzie ale widze ze wy na lubelszczyznie to lubicie takie kwasy jak banery z promowaniem lubelszczyzny heheheh kobieta cz kto wiec i niech bocian bedzie w sputniku radzieckim brakuje tylko gwiazdy heheheheh powodzenia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ulanik napisał:
Witam! Tak się składa, że jestem Świdniczaninem i do tego plastykiem(projektowanie wzornictwa przemysłowego i grafiki-dyplom 1978-Wroclaw). Uważam, że przedstawione projekty znaków graficznych(logo) są na żenująco niskim poziomie i nie spelniają kryteriów dotyczących znaku graficznego(maksymalna prostota i czytelność ).Mnie uczono, że dobry znak graficzny o wymiarach 10X10 mm powinien być czytelny z odległości 1 metra.I dobre znaki takie warunki spełniały ,np: stary znak CPN. LOT.Dziwi mnie ten poziom prac tym bardziej, że w kraju mamy dobrych grafików.Pozdrawiam!
konkretny kometarz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie lubię oceniać na szybko, bez zastanowienia. W latach 80 byłem u szczytu możliwości młodego człowieka, więc powodowany sentymentem do ówczesnych dyskotek i damskich błyskotek mógłbym zagłosować na osławione Los Angeles. Ale nie zagłosuję. Nie zagłosuję, bo taki znak po pierwsze zupełnie nie kojarzy mi się z lotniskiem ani lataniem, a po drugie jest masywny, zwalisty. Osoby zorientowane w wymogach tego konkretnego gatunku sztuki użytkowej wiedzą również, że taka ilość barw, ta pstrokacizna powoduje podrożenie do kwadratu końcowego etapu, czyli nanoszenie loga na wszelkie papierki, koperty, bannery, tablice informacyjne. Ktoś słusznie propozycję krakowską nazwał "głowonogiem". Racja, w trochę gorszych warunkach (deszcz, mgła) lub przy zmniejszeniu widzimy... ośmiornicę. Brązową zresztą. Ten projekt nie może się obronić w żaden sposób w konfrontacji z chociażby piękną, nowoczesną budowlą, jaką ma być port w Świdniku. Przede wszystkim z jednego powodu - to już nie te czasy, nie ta kreska, nie ta stylistyka. Większość gości forum podkreśla, że niezłe mogłoby być dla klubu starych samolotów - tu pasuje. Bocian jest najciekawszy. Ktoś się śmiał, że infantylny i dzieci z przedszkola lepiej by narysowały. Tylko że ten właśnie bocian ma w sobie wszystko, czego brakuje pozostałym dwóm znakom - lekkość. nowoczesność, pewną elegancję, raptem dwa kolory do tzw "przelotów drukarskich" co niesie za sobą zmniejszenie kosztów produkcji drukowania wszystkiego, co będzie portowi potrzebne. Poza tym jest ciepłym i przyjaznym symbolem odlatującego i powracającego podróżnika. Złudna prostota znaku jest z pewnością wynikiem długich studiów nad sylwetką prawdziwego bociana i wieloma próbami "usamolotowienia" go, więc efekt jaki widzi oko znające się na rzeczy jest bardzo pozytywny. Gratulacje. W sumie lublinianie mają pierwszorzędną propozycję, a sami tekstami pt. infantylny, przaśny, wiocha wystawiają pomnik swoim kompleksom, których absolutnie nie powinni mieć. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam. Jako grafik i człowiek żywo interesujący się projektowaniem uważam iż projekty które zostały wybrane, nie tylko są niepoprawne projektowo, ale co chyba ważniejsze oszpecą tak wspaniały projekt lotniska które można śmialo powiedzieć będzie najlepiej wyglądającym lotniskiem w Polsce. Żaden z przedstawionych znaków nie posiada jakości dorównującej samemu obiektowi. Wiem jak wygląda praca projektanta i wiem tez ze zawsze można wytknąc cudze błędy, ale są granice dobrego projektowania i tutaj zostały one przekroczone. Z żalem stwierdzam iż po raz kolejny pokażemy iż do dobrego produktu potrafimy przylepić złą etykietę...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
logo lotniska musi być bardzo czytelene dla wszystkich ,np-Świdnik Airport /Lublin z unikatowym Logo u gory np.Boćkiem z większymi skrzydłami
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
RAk nieborak napisał:
Propozyce sa bardzo śmieszne, szkoda że nikt się bardziej nie postarał. Odrazu będzie widać, że lotnisko jest w Polsce B
... i stety taka jest prawda (ja nawet nie wiem gdzie jest Świdwik ?) A i taką wsiową reklamę robi Wam, ten wasz cymbał- Palikot
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie zastanawia Was, że Lublin, który startuje do miana Kulturalnej Stolicy Europy... nie ma artystów mogących zrobić jakieś sympatyczne logo dla największej lokalnej inwestycji? Jak to możliwe, że zostały wybrane tylko firmy z Krakowa i Warszawy? Podzielam zdanie poprzedników - wszystkie loga są do bani. Albo pstrokate, albo zryte.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Umaru napisał:
Witam. Jako grafik i człowiek żywo interesujący się projektowaniem uważam iż projekty które zostały wybrane, nie tylko są niepoprawne projektowo, ale co chyba ważniejsze oszpecą tak wspaniały projekt lotniska które można śmialo powiedzieć będzie najlepiej wyglądającym lotniskiem w Polsce. Żaden z przedstawionych znaków nie posiada jakości dorównującej samemu obiektowi. Wiem jak wygląda praca projektanta i wiem tez ze zawsze można wytknąc cudze błędy, ale są granice dobrego projektowania i tutaj zostały one przekroczone. Z żalem stwierdzam iż po raz kolejny pokażemy iż do dobrego produktu potrafimy przylepić złą etykietę...
Jezu, jak ja nie znosze tego typowego dla Polaków krytykanctwa.... "Jako grafik i człowiek " bla bla bla.......Takie projekty zostały wybrane i taki jest wybór, jezeli czujesz się na siłach to bardzo proszę, zaproponuj coś innego, lepszego lub gorszego . Jeżeli Twoim zdaniem granice dobrego projektowania zostały przekroczone to nic nie stoi na przeszkodzie , żebyś zaprezentował własny projekt, w pełni odpowiadający współczesnym wymogom i stylistyce.......
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wieśniak napisał:
... i stety taka jest prawda (ja nawet nie wiem gdzie jest Świdwik ?) A i taką wsiową reklamę robi Wam, ten wasz cymbał- Palikot
jak nie wiesz gdzie jest Świ8dnik, to kup sobie mapę, cymbale
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 4 z 4

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...