Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Znamy dwóch kandydatów do fotela burmistrza Świdnika

Utworzony przez gazela, 17 września 2010 r. o 19:03 Powrót do artykułu
student napisał:
Jak ktoś chociaż dom sobie wybudował, to wie że z ustawianiem inwestycji to lipa, w samorządzie jest sto razy gorzej: skomplikowany system formalnoprawny, budżet i wieloletni plan inwestycyjny, roczny plan finansowy, wieloletnia prognoza finansów, dziesiątki innych zadań, na które trzeba znaleźć konkretne pieniądze, m.in płace dla nauczycieli, czyli też Białowąsa,rada miasta,która to zatwierdza. Ja akurat studiuje administrację publiczną więc nikt mi ciemnoty nie wciśnie.Jeśli chodzi o inwestycje to akurat powstaje lotnisko, sąd największe na Lubelszczyźnie,a samorząd nie jest od zakładania drugiego WSK,a w jakim mieście na wschodzie Polski powstają nowe WSK i wielkie fabryki, pominę drobiazg czyli odpowiedni teren itp., interes ekonomiczny inwestora i dziesiątki innych czynników na które samorząd nie ma żadnego wpływu Poziom tej dyskusji jest żenujący, mogę dorzucić jeszcze inne podobne, co wyżej argumenty nie ma w Świdniku filharmonii, teatru, wysypiska śmieci,instytutu badań jądrowych... Po drugie z tego, co wiem to Białowąs jest nauczycielem W-F, Osina filozofem, Kruczek? Wilk?,Jakson poza wieloma studiami menadżerskimi, skończył prestiżowe studia MBA, miękki to on nie jest, jeśli już to cwany : opozycja za komuny, przetrwanie tylu świdnickich kampanii wyborczych, no i to wymachiwanie szabelką, o której gdzieś wyżej pisał Białowąs. Zresztą i tekst powyżej,poznaję po chamstwie i braku rozeznania w realiach samorządowych wygląda na intelektualny trud Białowąsa. Po trzecie zgadzam się, że Jakson powinien już dawno wywalić, swojego podwładnego przecież, dyr.Białowąsa i skończyć jego rodzinny interes w gminnej szkole. Po czwarte chciało mi się pisać bo będę jako młody głosować na Jaksona.
1/ Nie przesadzaj, że mamy aż tak skomplikowany system formalnoprawny itp. żeby trzeba było trzymać w kasie przez ponad 3 lata ~70% budżetu! Poza tym to już 3 kadencja czyli prawie 12 lat! A przez ten czas mogłoby powstać coś bardziej konkretnego niż chodniki i fontanna. 2/ Samorząd jest od stwarzania warunków do rozwoju miasta, a tego u nas nie widać od ponad 10 lat. Trochę cię poniosło z tą filharmonią, teatrem i drugim WSK 3/ Prestiżowe studia to można mieć w Warszawie, a nie w Lublinie, MBA o niczym nie świadczy i tym bardziej LBS (przyznaję lepsze to niż nic). Bo to w dużym stopniu chodzi o podejście i bycie przedsiębiorczym a nie bycie typem historyka-bibliotekarza. Bez obrazy dla kogokolwiek. Po prostu uważam że w Świdniku absolutnie nic się nie dzieje! 4/ Chętnie poczytam ciebie kolego lub koleżanko jak będziesz na etapie szukania pracy.. 5/ Rodzinny interes to mają radni w różnych instytucjach w Ś. 6/ Nie czuję absolutnie żadnej sympatii to żadnego z wymienionych kandydatów, ale z dwóch kandydujących wolę B. Szkoda, że nie kandyduje nikt nowy. 7/ I ostatnie jest to mój trud i nie chamstwo a tzw. zdanie a nie B. Równie dobrze ktoś o tobie może napisać, że poziom wypowiedzi masz żenujący. To że jesteś studentem administracji jeszcze o niczym nie świadczy. A od tej wazeliny aż mdli.. PS Pewnie i tak wygra J. (głównie dzięki emerytom) i kolejne 4 lata będą wyglądały tak samo.. wegetacja, stagnacja czekanie nie wiadomo na co.. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan Białowąs może podałby konkrety swoich zasług dla Świdnika. Łatwo jest szkalować swojego przeciwnika, jakież to iście sportowe zachowanie. Jaki sportowiec taki i polityk i kandydat na burmistrza. Jakie zasługi miał Białowoąs w budowie lotniska. Za czyje pieniądze od ponad miesiąca wisi baner Białowąsa przed galerią VENUS. A jaka postawa moralna. Dziękuję za tego kandydata ja pozostanę przy swoim Waldemarze lecz Jaksonie. Dla mnie to człowiek prawy, fachowiec, łączący ludzi różnych opcji politycznych a nie wdający się w nikczemne zagrywki w stylu popleczników Białowąsa. Jeśli ktoś zna realia Świdnika to wie że wybór jest jeden to znaczy burmistrzem zostanie JAKSON. A Białowąs niech się cieszy, że przez tyle lat ten "nieudacznik" Jakson trzyma go na etacie dyrektora placówki świdnickiej, bo gdyby postępował tak jak on to już dawno nie byłoby śladu po nim. Wstyd panie Białowąs. Walczyć trzaeba umieć, ale panu klasy zawsze brakowało.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
f napisał:
1/ Nie przesadzaj, że mamy aż tak skomplikowany system formalnoprawny itp. żeby trzeba było trzymać w kasie przez ponad 3 lata ~70% budżetu! Poza tym to już 3 kadencja czyli prawie 12 lat! A przez ten czas mogłoby powstać coś bardziej konkretnego niż chodniki i fontanna. 2/ Samorząd jest od stwarzania warunków do rozwoju miasta, a tego u nas nie widać od ponad 10 lat. Trochę cię poniosło z tą filharmonią, teatrem i drugim WSK 3/ Prestiżowe studia to można mieć w Warszawie, a nie w Lublinie, MBA o niczym nie świadczy i tym bardziej LBS (przyznaję lepsze to niż nic). Bo to w dużym stopniu chodzi o podejście i bycie przedsiębiorczym a nie bycie typem historyka-bibliotekarza. Bez obrazy dla kogokolwiek. Po prostu uważam że w Świdniku absolutnie nic się nie dzieje! 4/ Chętnie poczytam ciebie kolego lub koleżanko jak będziesz na etapie szukania pracy.. 5/ Rodzinny interes to mają radni w różnych instytucjach w Ś. 6/ Nie czuję absolutnie żadnej sympatii to żadnego z wymienionych kandydatów, ale z dwóch kandydujących wolę B. Szkoda, że nie kandyduje nikt nowy. 7/ I ostatnie jest to mój trud i nie chamstwo a tzw. zdanie a nie B. Równie dobrze ktoś o tobie może napisać, że poziom wypowiedzi masz żenujący. To że jesteś studentem administracji jeszcze o niczym nie świadczy. A od tej wazeliny aż mdli.. PS Pewnie i tak wygra J. (głównie dzięki emerytom) i kolejne 4 lata będą wyglądały tak samo.. wegetacja, stagnacja czekanie nie wiadomo na co.. Pozdrawiam
A co Ty chcesz od emerytów.Może trochę szacunku dupku dla starszych. Nie tylko emeryci będą głosować na Jaksona, bo mnie do emerytu sporo brakuje, a nie mam zamiaru marnować swojego głosu na Białowąsa. Trzy razy głosowałam na Jaksona i uważam, że głos mój nie był zmarnowany.Ponownie uczynię to w listopadzie, bo mam nadzieję że pierwsza tura wystarczy aby Białowąsowi wreszcie odechciało się startować w wyborach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
f napisał:
1/ Nie przesadzaj, że mamy aż tak skomplikowany system formalnoprawny itp. żeby trzeba było trzymać w kasie przez ponad 3 lata ~70% budżetu! Poza tym to już 3 kadencja czyli prawie 12 lat! A przez ten czas mogłoby powstać coś bardziej konkretnego niż chodniki i fontanna. 2/ Samorząd jest od stwarzania warunków do rozwoju miasta, a tego u nas nie widać od ponad 10 lat. Trochę cię poniosło z tą filharmonią, teatrem i drugim WSK 3/ Prestiżowe studia to można mieć w Warszawie, a nie w Lublinie, MBA o niczym nie świadczy i tym bardziej LBS (przyznaję lepsze to niż nic). Bo to w dużym stopniu chodzi o podejście i bycie przedsiębiorczym a nie bycie typem historyka-bibliotekarza. Bez obrazy dla kogokolwiek. Po prostu uważam że w Świdniku absolutnie nic się nie dzieje! 4/ Chętnie poczytam ciebie kolego lub koleżanko jak będziesz na etapie szukania pracy.. 5/ Rodzinny interes to mają radni w różnych instytucjach w Ś. 6/ Nie czuję absolutnie żadnej sympatii to żadnego z wymienionych kandydatów, ale z dwóch kandydujących wolę B. Szkoda, że nie kandyduje nikt nowy. 7/ I ostatnie jest to mój trud i nie chamstwo a tzw. zdanie a nie B. Równie dobrze ktoś o tobie może napisać, że poziom wypowiedzi masz żenujący. To że jesteś studentem administracji jeszcze o niczym nie świadczy. A od tej wazeliny aż mdli.. PS Pewnie i tak wygra J. (głównie dzięki emerytom) i kolejne 4 lata będą wyglądały tak samo.. wegetacja, stagnacja czekanie nie wiadomo na co.. Pozdrawiam
Ad.1.Starasz się być pozornie bardzo obiektywny i wyważony,ale zręcznie filtrujesz fakty, mnie chodziło o to,że nie da się "ustawiać" tak swobodnie inwestycji na czas przedwyborczy, z drugiej strony opowiadanie o chodnikach i fontannie jest totalną manipulacją, przez 12 lat wykonano dziesiątki inwestycji nie chce mi się ich wymieniać. "Głos Świdnika" wydał wkładkę z okazji 20 lecia samorządu w Świdnika można tam poczytać."Zapomniałeś" o działaniach gminy przez spółki, w których ma udziały Port Lotniczy Lublin czy Regionalny Park Przemysłowy ŚWIDNIK i innych pośrednich, które doprowadziły do budowy sądu, czy sieci dróg przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Ad.2 Właśnie rozbudowa szeroko pojętej infrastruktury, m.in.drogowej to podstawowy warunek rozwoju miasta. Ad.3. U ciebie, też bez obrazy dla kogokolwiek,widać bycie filozofem,te argumenty: nic się nie dzieje/co się ma dziać w średnim mieście/, wegetacja,stagnacja to takie trochę mędrkowanie. Jesteśmy tu i teraz, na wschodniej ścianie Polski, w pewnych konkretnych realiach,które wszystkim na Lubelszczyźnie trudno przeskoczyć, generalnie tutaj się mało inwestuje,ale przyczyn tego jest dziesiątki i nie wiem, czy dwóch Białowąsów i Osinów by to zmieniło.Z drugiej strony myślę,że dużo się dzieje prywatyzacja WSK,lotnisko,nowy system komunikacyjny Świdnika to zadziała na inwestorów. Ad.4 Ja już teraz pracuję, pomagam ojcu w prowadzeniu firmy,dużo jeżdżę po Polsce i Lubelszczyźnie, widzę inne miasta tej wielkości i myślę, że ze Świdnika możemy być dumni i z Jaksona też. Ad.PS.Ktoś już na tym forum mówił, że na Jaksona głosowała równie duża liczba młodych,co na innych kandydatów, a na nich pewnie proporcjonalnie równie dużo emerytów, więc to kolejna manipulacja. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mario napisał:
Człowieku, o jakich milionach załatwianych przez Jaksona ty mówisz, gdyby nie władze wojewódzkie, które wpisały do RPO sprawę budowy lotniska i tym samym zagwarantowały mu zewnętrzne, czyli unijne dofinansowanie, to nasze miasto mogłoby sobie wybudować lotnisko dla awionetek, a nie port lotniczy. O jakich milionach przeznaczanych z kasy miasta mówisz, Świdnik jako miasto ma bardzo niewiele udziałów w tej inwestycji i nie on ją finansuje w milionach, większość dróg także zostanie wybudowanych przez lotnicza spółkę - inna sprawa, że nawet jak miasto przeznaczyłoby te miliony, to nie burmistrz o tym decyduje tylko Rada Miasta. Osobiste uczestnictwo w załatwianiu różnych pozwoleń - hahaha - to wszystko leży i leżało w gestii władz województwa (decyzja środowiskowa, wniosek o pozwolenie na budowę, przetargi, konkursy) - Jaksonowi i miastu nic do tego. A ta - jak piszesz - "deklaracja bycia za" Białowąsa to konkretne spotkania, konferencje czy panele dyskusyjne nt. tego lotniska, czyli między innymi przekonywanie nieprzekonanych. Kto chciał mógł przyjść i wysłuchać, moze zobaczyć na własne oczy, że lotnisko to niekoniecznie zagłada miasta przez katastrofy. Nie pamiętam natomiast zbyt wielu takich dyskusji zorganizowanych przez miasto. I co do chwalenia przez Jaksona wszystkich opcji politycznych - może i chwali, ale to co wygaduje Soboń wystarcza na ich dwóch.
Człowieku, czy ty wiesz co to znaczy zabiegać o wybudowanie lotniska. Jakie miliony wiążą się z tą inwestycją. Nikt sam nie może tego dokonać (no chyba że takiś cudotwórca jak Białowąs, dzięki któremu w Świdniku będzie lotnisko). Wiele osób przyczyniło się do tego, że już wkrótce w Świdniku będziemy mieli lotnisko i czy się to komu podoba czy też nie jedną z tych osób bez wątpienia jest Jakson. Oczywiście, nie on jeden, lecz śmiało można stwiedzić że przyczynił się on do tego, chociaż ze względu na wrodzoną skromność nie wykorzystuje tego faktu w sposób bezczelny jak Białowąs. Jeśli chwali się tym faktem to mów, że "udało się nam...". Bo jest to osiągnięcie wielu osób z Lublina z województwa, posłów na sejm w najmniejszym jednak stopniu jeśli w ogóle nie jest to osiągnięcie Białowąsa, który przy okazaji każdych wyborów w których startuje podaje się za "ojca tego przedsięwzięcia".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ZIBI napisał:
Popieram Waldemara Białowąsa Czas w Świdniku na zmiany,a On je gwarantuje. Pan Jakson zasłuzył sie wymachiwaniem szabelką, ułańskim szynelem i sadzawka z wodogrzmotem zwaną wytryskiem Jaksona. Dzięki Waldemarowi Białowąsowi Świdnik i Lublin będą miały lotnisko, On w Warszawie prawie wyżebrał sygnalizację świetlną na świdnickiej krzyżówce, Jego gimnazjum jest jednym z najlepszych w regionie a absolwenci uczą się w renomowanych liceach, On promuje bezpieczeństwo na ulicach i sport w każdej postaci dla zdrowia ludzi miasta i regionu.Jest człowiekiem , którego doba trwa 48 godzin, jest w wielu stowarzyszeniach i fundacjach, Jego inicjatywa 1000 Łabędzi zaowocowała pomocą dla Kuby a teraz będzie kontynuowana jako pomoc dla młodych osób w walce o ich zdrowie, talent i intelekt.On ma 6 dan w judo i tysiące przyjaciół sportowców. Pan Soboń broni i strzeże swojego Szefa(Jaksona) bo obaj kochają stołki i apanaże i tylko o to im chodzi bo przecież Pan Burmistrz od trzech kadencji pobiera z kasy ponad 10 000 zł a jego sekretarz dużo więcej. Jak to mówią kasa misiu kasa a reszta to tylko kamuflaż by przetrwać i dalej być.Dość arogancji i niemocy. Burmistrz nie może wrócić do pracy w bibliotece , przecież. Zibi
Zibi twoja retoryka jest mi obca,bo jest cały szereg obelg, kłamst lecz do kilku faktów zaprezentowanych przez ciebie się odniosę: 1. Ułański szynel i wymachiwanie szabelką to dla mnie przejaw patriotyzmu;, lepszy niż rozbijanie rodziny; 2. Nad tą "sadzawką i wodogrzmotem z wytryskiem Jaksona" wypoczywają setki ludzi, matki z dziećmi, osoby starsze, a podczas tegorocznych upałów fontanta przydała się wyjątkowo; 3. Ciekawa jestem co powiedzą na temat udziału Białowąsa w budowie lotniska chociażby p.Sobczak z Lublina poseł Kruk i wiele innych osób, które poświęciły tak wiele czasu aby doprowadzić do finału tę sprawę; 4. Nie będę komentować osiągnięć Białowąsa podanych wyżej bo to zwyczajne kłamstwa, do których nie warto się ustosunowywać (sygnalizacja świetlna - sukcesem Białowąsa????????????, a co jemu do niej). Trochę przyzwoitości. Jeśli taka osoba ma kandydować na stanowisko burmistrza naszego miasta to tragedia, czy nie ma już lepszych kandydatów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gazela napisał:
Tylko Osina! Caly Swidnik powinien wreszcie pogonic Jaksona!
Jeśli taka wola to niech Osina startuje, ale do wyrównanej walki z Jaksonem. Dajcie sobie spokój z obraźliwym językiem, trochę kultury i szacunku dla przeciwnika (ewnetualnego bo sądzę, że Osina stchórzy i nie wystartuje)a mój kandydat burmistrz Jakson wygra z Białowąsem bo jest po prostu od niego dużo lepszy, uczciwszy, sprawdzony w zarządzaniu miastem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wnuczka emerytki napisał:
A co Ty chcesz od emerytów.Może trochę szacunku dupku dla starszych. Nie tylko emeryci będą głosować na Jaksona, bo mnie do emerytu sporo brakuje, a nie mam zamiaru marnować swojego głosu na Białowąsa. Trzy razy głosowałam na Jaksona i uważam, że głos mój nie był zmarnowany.Ponownie uczynię to w listopadzie, bo mam nadzieję że pierwsza tura wystarczy aby Białowąsowi wreszcie odechciało się startować w wyborach.
Nic nie mam do emerytów, ale każdy ma inne potrzeby w zależności od wieku.. Każdy głosuje na kogo chce i każdy ma prawo do swojej opinii. I nie wymagaj ode mnie szacunku skoro kogoś sama wyzywasz ludzi od dupków.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
student napisał:
Ad.1.Starasz się być pozornie bardzo obiektywny i wyważony,ale zręcznie filtrujesz fakty, mnie chodziło o to,że nie da się "ustawiać" tak swobodnie inwestycji na czas przedwyborczy, z drugiej strony opowiadanie o chodnikach i fontannie jest totalną manipulacją, przez 12 lat wykonano dziesiątki inwestycji nie chce mi się ich wymieniać. "Głos Świdnika" wydał wkładkę z okazji 20 lecia samorządu w Świdnika można tam poczytać."Zapomniałeś" o działaniach gminy przez spółki, w których ma udziały Port Lotniczy Lublin czy Regionalny Park Przemysłowy ŚWIDNIK i innych pośrednich, które doprowadziły do budowy sądu, czy sieci dróg przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Ad.2 Właśnie rozbudowa szeroko pojętej infrastruktury, m.in.drogowej to podstawowy warunek rozwoju miasta. Ad.3. U ciebie, też bez obrazy dla kogokolwiek,widać bycie filozofem,te argumenty: nic się nie dzieje/co się ma dziać w średnim mieście/, wegetacja,stagnacja to takie trochę mędrkowanie. Jesteśmy tu i teraz, na wschodniej ścianie Polski, w pewnych konkretnych realiach,które wszystkim na Lubelszczyźnie trudno przeskoczyć, generalnie tutaj się mało inwestuje,ale przyczyn tego jest dziesiątki i nie wiem, czy dwóch Białowąsów i Osinów by to zmieniło.Z drugiej strony myślę,że dużo się dzieje prywatyzacja WSK,lotnisko,nowy system komunikacyjny Świdnika to zadziała na inwestorów. Ad.4 Ja już teraz pracuję, pomagam ojcu w prowadzeniu firmy,dużo jeżdżę po Polsce i Lubelszczyźnie, widzę inne miasta tej wielkości i myślę, że ze Świdnika możemy być dumni i z Jaksona też. Ad.PS.Ktoś już na tym forum mówił, że na Jaksona głosowała równie duża liczba młodych,co na innych kandydatów, a na nich pewnie proporcjonalnie równie dużo emerytów, więc to kolejna manipulacja. Pozdrawiam
1/ Nie wydaje mi się żeby każde miasto przetrzymywało tyle pieniędzy aż tak długo. Nawet Żuk to skrytykował. Proszę wymień te dziesiątki inwestycji, które znacząco wpłynął na rozwój miasta. 2/ Szeroko pojęta infrastruktura chodnikowa i fontannowea faktycznie wpłynie na rozwój miasta A z ulic zwłaszcza te które są między domkami i blokami (one też są potrzebne, ale nie wpływają na rozwój) Widziałam wywiad J. jak Świdnik walczył z Niedźwiadą o lotnisko. Szkoda że J. się nawet nie odezwał - po tym tylko utwierdziłam się w przekonaniu, że to nie jest mój kandydat na burmistrza. 3/ Nie mam nic wspólnego z filozofowaniem jestem realistką i praktykiem - lubię ludzi przedsiębiorczych, aktywnych, praktyków i wizjonerów. "Jesteśmy tu i teraz, na wschodniej ścianie Polski, w pewnych konkretnych realiach,które wszystkim na Lubelszczyźnie trudno przeskoczyć, generalnie tutaj się mało inwestuje,ale przyczyn tego jest dziesiątki" No właśnie, bo taka jest nasza mentalność. We władzach mamy humanistów bo lubimy jak ktoś pięknie mówi, wspomina, jednym słowem żyje przeszłością a nie teraźniejszością i przyszłością.. W Lublinie wystawia się na prezydenta teologa, nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Lublin może budować teatry i kina, możemy budować parki, skwerki i fontanny, ale jak na tym zarobić? Z prywatyzacją fajnie, była potrzebna, ale zwróć uwagę że już prawie 1,5 tyś osób straciło tam pracę. Gzie się mają podziać? Pójść do parku przysłowiowe na wino? Spacerować po naszym pięknym mieście? A może pójść do punktu kredytowego a następnie do apteki po antydepresanty 4/ Przecież nie mówię że młodzi na J, nie głosują, ale twierdzę że większość tych zadowolonych to właśnie ludzie którzy spędzają dużo czasu w mieście. Ś. może i wypada lepiej wizualnie w porównaniu z niektórymi miastami, ale ja również podróżuję i też widzę różnicę z porównywalnymi do Ś. Widzę że coś się burzy, coś się buduje, po roku widać jak mocno się miasto zmieniło. Całe miasto, a nie 2-3 miejsca. Naszym bólem jest ten nieszczęsny Lublin, który jeszcze chyba żadnej inwestycji nie zrealizował.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
s napisał:
Naszym bólem jest ten nieszczęsny Lublin, który jeszcze chyba żadnej inwestycji nie zrealizował.
Za to strategom ze Świdnika się udało kilka poupychać : http://www.swidnik.pl/parafie.php
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan Autochton napisał:
Za to strategom ze Świdnika się udało kilka poupychać : http://www.swidnik.pl/parafie.php
Toż to Rodzina i Prawo Niektórzy są zadowoleni i lubią jak ksiądz decyduje o tym co i gdzie ma się dziać w mieście.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
s napisał:
Nic nie mam do emerytów, ale każdy ma inne potrzeby w zależności od wieku.. Każdy głosuje na kogo chce i każdy ma prawo do swojej opinii. I nie wymagaj ode mnie szacunku skoro kogoś sama wyzywasz ludzi od dupków.
Trochę poprawiłeś/łaś swój język. Może masz inne potrzeby więc je wyartykułuj. Może przyszły burmistrz (Jakson) weźmie je pod uwagę. Oczywiście każdy ma prawo do swojej opinii i proszę popieraj Białowąsa, ale nie stosuj chwytów poniżej pasa. Szacunku natomiast oczekuję zarówno od młodego i starszego pokolenia, a jeden epitet "dupków" użyty został na potrzeby riposty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ZIBI napisał:
Popieram Waldemara Białowąsa Czas w Świdniku na zmiany,a On je gwarantuje. Pan Jakson zasłuzył sie wymachiwaniem szabelką, ułańskim szynelem i sadzawka z wodogrzmotem zwaną wytryskiem Jaksona. Dzięki Waldemarowi Białowąsowi Świdnik i Lublin będą miały lotnisko, On w Warszawie prawie wyżebrał sygnalizację świetlną na świdnickiej krzyżówce, Jego gimnazjum jest jednym z najlepszych w regionie a absolwenci uczą się w renomowanych liceach, On promuje bezpieczeństwo na ulicach i sport w każdej postaci dla zdrowia ludzi miasta i regionu.Jest człowiekiem , którego doba trwa 48 godzin, jest w wielu stowarzyszeniach i fundacjach, Jego inicjatywa 1000 Łabędzi zaowocowała pomocą dla Kuby a teraz będzie kontynuowana jako pomoc dla młodych osób w walce o ich zdrowie, talent i intelekt.On ma 6 dan w judo i tysiące przyjaciół sportowców. Pan Soboń broni i strzeże swojego Szefa(Jaksona) bo obaj kochają stołki i apanaże i tylko o to im chodzi bo przecież Pan Burmistrz od trzech kadencji pobiera z kasy ponad 10 000 zł a jego sekretarz dużo więcej. Jak to mówią kasa misiu kasa a reszta to tylko kamuflaż by przetrwać i dalej być.Dość arogancji i niemocy. Burmistrz nie może wrócić do pracy w bibliotece , przecież. Zibi
Zastanawiam się, czy jest to wywód jakiegoś zagorzałego zwolennika p. Białowąsa czy raczej jego autorska twórczość. Grunt to mieć wysokie mniemania o osobie. Mam nadzieję, że mieszkańcy Świdnika znają obu kandydatów na burmistrzów i będą głosować na jedynie dobrego kandydata, czyli według mnie na burmistrza Jaksona, który żeczywiście przyczynił się do budowy lotniska, kondycja szkół świdnickich jest też zasługą obecnie urzędujących radnych i władz miasta nie wspominając o sygnalizacji świetlnej, z którą p. Białowąs miał tyle wspólnego co i nic. Za to należy "pochwalić" go za skromność!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wnuczka emerytki napisał:
Trochę poprawiłeś/łaś swój język. Może masz inne potrzeby więc je wyartykułuj. Może przyszły burmistrz (Jakson) weźmie je pod uwagę. Oczywiście każdy ma prawo do swojej opinii i proszę popieraj Białowąsa, ale nie stosuj chwytów poniżej pasa. Szacunku natomiast oczekuję zarówno od młodego i starszego pokolenia, a jeden epitet "dupków" użyty został na potrzeby riposty.
No nie załamuj mnie! Jaki mój język? Jakie chwyty poniżej pasa? Od kiedy użycie słowa emeryt jest obraźliwe?! Potrzeby wyartykułowałam bardzo wyraźnie. Widzę że epitet "dupków" na potrzeby twojej riposty jest usprawiedliwiony a moje użycie słowa emeryt obraża ciebie i twoją babcię.. heh
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
s napisał:
No nie załamuj mnie! Jaki mój język? Jakie chwyty poniżej pasa? Od kiedy użycie słowa emeryt jest obraźliwe?! Potrzeby wyartykułowałam bardzo wyraźnie. Widzę że epitet "dupków" na potrzeby twojej riposty jest usprawiedliwiony a moje użycie słowa emeryt obraża ciebie i twoją babcię.. heh
Widzę moja droga, że masz problemy z czytaniem tekstu (nawet własnego) ze zrozumieniem. To, że zwrócono uwagę na Twoje P.S świadczy tylko o tym, że do reszty nie było sensu się odnosić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wnuczka emerytki napisał:
Widzę moja droga, że masz problemy z czytaniem tekstu (nawet własnego) ze zrozumieniem. To, że zwrócono uwagę na Twoje P.S świadczy tylko o tym, że do reszty nie było sensu się odnosić.
Błędnie zarzuciłaś mi brak szacunku do emerytów, ciosy poniżej pasa i nazwałaś mnie dupkiem, a następnie po mojej odpowiedzi stwierdziłaś, że trochę poprawiłam swój język. Za to ty użyłaś tego dupka jako riposty (jedynej i słusznej), więc to chyba ty masz problemy z rozumieniem tekstu i szacunkiem. Już nie wspominając o tym, że nawet w całym swoim czytaniu ze zrozumieniem na początku nie zauważyłaś, że jestem kobietą. Nikogo nie obrażam mówiąc że J. m.in. wygra dzięki emerytom. Są to osoby bardzo obowiązkowe i przy tym czynne wyborczo. Młodzi w sporej części są na studiach w innych miastach, za granicą, nie obchodzą ich wybory albo głosują na osobę która ma np. śmieszne nazwisko. Oczywiście wyolbrzymiam i generalizuję.. Do reszty nikt ci nie kazał się odnosić bo to dyskusja nie z tobą. Pozdrawiam serdecznie i mniej jadu życzę, bo nie napisałam nic oburzającego tylko wyraziłam swoje zdanie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
2/ Szeroko pojęta infrastruktura chodnikowa i fontannowea faktycznie wpłynie na rozwój miasta A z ulic zwłaszcza te które są między domkami i blokami (one też są potrzebne, ale nie wpływają na rozwój) Widziałam wywiad J. jak Świdnik walczył z Niedźwiadą o lotnisko. Szkoda że J. się nawet nie odezwał - po tym tylko utwierdziłam się w przekonaniu, że to nie jest mój kandydat na burmistrza. 3/ Nie mam nic wspólnego z filozofowaniem jestem realistką i praktykiem - lubię ludzi przedsiębiorczych, aktywnych, praktyków i wizjonerów. "Jesteśmy tu i teraz, na wschodniej ścianie Polski, w pewnych konkretnych realiach,które wszystkim na Lubelszczyźnie trudno przeskoczyć, generalnie tutaj się mało inwestuje,ale przyczyn tego jest dziesiątki" Mój komentarz: rację ma student,że tak trochę mędrkujesz,wschód Polski jest niewyobrażalnie zapóźniony cywilizacyjnie, tutaj trzeba budować podstawy,czyli ulice, drogi/szydzenie z infrastruktury chodnikowej, świadczy o zupełnym wyalienowaniu/. Kreujesz obraz Jaksona na swój użytek,konsonans poznawczy.Potrzeby "chodniczkowe" w Świdniku są przeogromne. Właśnie i to jest paradoks, najwięcej pretensji do Jaksona jest o to,że za mało buduje dróg.Rządzenie w naszym mieście polega na sztuce kompromisu, godzeniu setek sprzecznych interesów. On stara się ten kompromis osiągać. Buduje podstawy, ale też ma wizję, pamięta o lotnisku, Parku Przemysłowym, dojazdach do węzłów, rewitalizacji,kolektorze,działkach na sąd,szkołę muzyczną,policję, kościół, drogach strategicznych, np.Kusocińskiego, a jednocześnie są pieniądze na oświatę, sport,kulturę,opiekę społeczną i Bóg wie jeszcze co... A budować chodniczki będzie trzeba jeszcze bardzo długo i dla ogromnej większości mieszkańców będzie to najważniejsze. Czy można to robić lepiej, pewnie tak. Ale na pewno nie zrobi tego Białowąs albo Osina,którzy z kompromisem nie wiele maja wspólnego.Czytam uważnie prasę, szczególnie"Nowy Tydzień" radni opozycji z Osiną na czele i Białowąs zawsze są "za" , wszystko "słusznie" popierają i dziwią się,że jest jakaś obiektywna rzeczywistość z którą zmaga się Jakson.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czytelnik napisał:
Buduje podstawy, ale też ma wizję, pamięta o lotnisku, Parku Przemysłowym, dojazdach do węzłów, rewitalizacji,kolektorze,działkach na sąd,szkołę muzyczną,policję, kościół, drogach strategicznych, np.Kusocińskiego, a jednocześnie są pieniądze na oświatę, sport,kulturę,opiekę społeczną i Bóg wie jeszcze co... A budować chodniczki będzie trzeba jeszcze bardzo długo i dla ogromnej większości mieszkańców będzie to najważniejsze. Czy można to robić lepiej, pewnie tak. Ale na pewno nie zrobi tego Białowąs albo Osina,którzy z kompromisem nie wiele maja wspólnego.Czytam uważnie prasę, szczególnie"Nowy Tydzień" radni opozycji z Osiną na czele i Białowąs zawsze są "za" , wszystko "słusznie" popierają i dziwią się,że jest jakaś obiektywna rzeczywistość z którą zmaga się Jakson.
Z kolei Mój Obiektywny i Niepodważalny Osąd brzmi tak: nie wiem jak sobie poradzą antagoniści wikarego Jaksona ale dopóki nie damy im podobnych instrumentów dopóty się nie dowiemy. A co do wizji to widzę, że poza tworzeniem dogmatów posiadasz niesłychanie wyczuloną empatię. Chyba, że "wizją" nazywasz przed-po-wyborcze deklaracje w prasie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Weszłam na forum i oniemiałam! Znam i p. Jaksona i p. Białowąsa i to od lat już wielu. Piszecie raz, że jeden się wypowiada ukryty pod nikiem, raz, że drugi. Zaręczam - żaden z nich się pod nikogo nie podszywa i nie "pluje", bo jak mają coś do siebie to zwyczajnie to sobie mówią. Tak wygląda ich współpraca od wielu lat. Białowąs jest dyrektorem, bo wygrywa konkursy (chyba zawsze to były konkursy) a Rada Pedagogiczna daje mu każdorazowo pozytywną opinię. Ktoś tu pisze jakoby jako nauczyciel i mówi coś bzdurnego nt. jego niepoważania w szkole. Światła rzeczywiście wymusił na Dyrekcji Dróg, po konsultacjach z Furgalskim jako radny powiatu i w ramach swojej działalności jako samorządowiec, udowodnił,że uporem uda sie 40-tysięcznemu miastu zapewnić bezpieczny wjazd/wyjazd. A budowy węzłów komunikacyjnych, które były powodem odmawiania świateł - oczywiście nie widać. Lotnisko - no cóż, myślę, że i Sobczak i Kruczek i wielu innych może dużo powiedzieć o roli, jaką odegrał Białowąs. Nie chcę oczywiście pomijać zasług dla miasta p. Jaksona - bo przez 12 lat sprawowania urzędu -miał ich zapewne wiele. Chodzi mi o to, że nie rozmawiacie na argumenty, nie przyjmujecie do wiadomości, że zarówno jeden, jak i drugi może kandydować, bo takie ma prawo, tylko zajadle, fanatycznie wręcz momentami, wylewacie pomyje. W dodatku wciągacie w to samych kandydujących. Ci faceci reprezentują wyższy poziom konwersacji, a Wy takimi komentami nie pomagacie im, tylko wyraźnie szkodzicie, bo prowokujecie kolejne wypowiedzi. Może lepiej zaapelować do wszystkich kandydujących (pewnie będzie ich więcej) o debatę w TKŚ. Czemu nie? Wtedy rzeczywiście da się im szanse na wypowiedzenie i autoprezentację. Prawdziwa Świdniczanka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam nadzieję, że znowu pan Jakson dostanie najwięcej głosów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...