Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Co pływa w jeziorze Białym? Nurkowie wydobyli górę śmieci

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 20 września 2016 o 21:47 Powrót do artykułu
Wstyd. Wstyd, że ludzie nie mają chociaż krzty kultury, by po sobie posprzątać.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Wyrzuce Ci majty na środku jeziora i idź nurkuj, sprzątaj
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Wyrzuce Ci majty na środku jeziora i idź nurkuj, sprzątaj
Zaloguj się, aby oddać głos
0
TRUDNY PRZYPADEK! Opętany Barczyński całą Lubelszczyzną ludkom wmawia, a jak ją znalazł niech udowodni, bo to na drwiny zakrawa? Przez lata Jackowi się tłumaczy i dowody się przedstawia, a pismak z nieznanych powodów manię lubelską uprawia i przez wciskanie kłamstwa mieszkańców celowo obraża, historię znieważa i woj. lubelskie - Lubelszczyzną nazywa, to z tego wynika, że Jacek Barczyński depresję przeżywa, albo jest tak ograniczony i opętany, że na idiotę wychodzi! Morał taki: prawda w oczy kole i boli, a Jacek to chromoli, a Wy rodacy pomóżcie Jackowi, bo to osoba o słabej woli! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Chełmianin N napisał:
TRUDNY PRZYPADEK! Opętany Barczyński  całą Lubelszczyzną ludkom wmawia, a jak ją znalazł niech  udowodni,  bo to na drwiny zakrawa? Przez lata Jackowi się tłumaczy i dowody się przedstawia, a pismak  z nieznanych powodów manię lubelską uprawia i  przez wciskanie kłamstwa mieszkańców celowo obraża, historię znieważa i  woj. lubelskie - Lubelszczyzną nazywa, to z tego wynika, że Jacek Barczyński  depresję przeżywa, albo jest tak ograniczony i opętany, że na idiotę wychodzi! Morał taki:  prawda w oczy kole i boli, a Jacek to chromoli, a Wy rodacy pomóżcie Jackowi,  bo to osoba o słabej woli! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.
Chełmainim ja moge tobie pomóc, jest taki zakład na abramowickiej, chetnie cie tam zdiagnozują.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
             RYK JELENIA! Sprawdz sobie IQ, bo głowa byle jaka i nie strugaj tutaj lubliniaka cwaniaka, bo z treści wynika, że głowa puknięta, no i z nienawiści jest słabo rozwinięta! Z tego doradztwa można się wyleczyć ale wpierw trzeba mądrych podważyć, a bleee tępy niech przestanie marzyć, bo to, do wariatów może zaprowadzić! Morał: tępawy szuka aplauzu i wrażeń i myśli o sobie, iż jest mądry jak jeleń!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Panie Chełmianin N ,czy lubelszczyzna,czy lubelskie,jaka różnica jak "brudasy i niechluje" "SRAJĄ " pod siebie gdzie popadnie.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
                    BRUDZĄ! Ślepy nie widzi, tępy różnicy nie dostrzega myślący filozufuje i wie dobrze o co chodzi! Lubelszczyzna nie dotyczy woj. Lubelskiego, a kto w kłamstwie trwa, uchodzi za frajera, i co się dziwić, że taki niechlujnych popiera. Dzięki uczonym różnica została wyjaśniona, żeby historia z brudasów była oczyszczona, a niechlujstwo umysłowe, tego nie pojmuje. Morał: manię wyższości posiadają niechluje i brudzą obszar ładnie - gdzie im wypadnie!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Panie a co to za uczeni określili,że to nie "lubelszczyzna",bo obecnie TK zastrzegł kilka Ustaw,że niezgodne z Konstytucją i co, na jakie autorytety Pan sie powołuje?ŻYJEMY W NOWEJ POLSCE tamto sprzed kilku,kilkunastu lat nie ma ważności,zejdź Pan na ziemię i nie męcz Pan Ludzi swoimi wiadomościami.Od nowego roku szkolnego 1917/18 może będzie w historii napisane,że Niemcy się poddali w 1940r i nikt nie musiał nas wyzwalać.Albo,że wyzwolił nas no "wiadomo kto"?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
HISTORIA SIĘ NIE LICZY! Żyjemy w nowej Polsce, to się zgadza, ale póki co, uczonych wsparła władza, a komu nie odpowiada, niech napisze i udowodni jej, iż uczony przeszkadza, gdyż lubelszczyzna, to woj. Lubelskie, i nie uznać historyczne nazwy Polskie. Polskę nazwę zmienić na Polszczyznę, a Polak zaś zostanie Polszczyźnakiem. Morał: demokrację i swobodę mamy, a zatem wprowadzajmy nazw zmiany! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW  pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję:  " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski. > Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
A to Ustawa czy uchwała?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ustawa z dnia 24 lipca z 1998r. nie wprowadziła takiej nazwy jak woj. Lubelszczyzna!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Encyklopedia PWN ,mapa regionów etnograficznych,wymienia się w obrębie granic woj.lubelskiego:[Lubelszczyzna,Ziemia Chełmska,Ziemia Łukowska,Polesie].
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: