Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

5 tys. wyznawców Jehowy przyjedzie do Zamościa

Utworzony przez LU, 1 lipca 2010 r. o 10:29 Powrót do artykułu
proszę bardzo jak sekty rosną w Polsce w siłę....jak to się ładnie teraz nazywa - kongres....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kongres... to się tak zawsze nazywało lub zgromadzenie. przynajmniej jedna grupa religijna która dba o siebie i o swoich członków oraz o innych ludzi. a do tego stadion nie zostanie zniszczony a wręcz naprawiony. Korzyści odniosą i Świadkowie i społeczeństwo. a! nie sekta tylko religia (legalnie zarejestrowany związek wyznaniowy w Polsce). Zanim coś napiszesz upewni się czy masz rację.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam pytanie czy wyznawcy Jechowy zrobia cos pozytecznego dla zamosci czesto sprzatali malowali na stadionie jak obecnie to wyglonda
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
LU napisał:
proszę bardzo jak sekty rosną w Polsce w siłę....jak to się ładnie teraz nazywa - kongres....
Sekta? Czytałeś Pismo Śwęte? Pewnie tak jak każdy katolik znasz tylko Katechizm i to słabo bo I Komunia była dawno. Więc gęba w kubeł i nie wypowiadaj się na tematy których nie znasz. Większość to prawy Kościół a mniejszość to sekta? Decyduje ilość? A co z buddystami, szintoistami, muzułmanami których jest więcej niż chrześcijan?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Serdeczne pozdrowienia od zasłużonego krwiodawcy. To dzięki Świadkom Jehowy zinteresowałem się krwiodawstwem i zacząłem oddawać krew. Oddawałem wiele lat. Gdyby nie Oni nie zainteresowałbym się oddawaniem krwi. A tak mam nadzieję, że u wielu osób płynie moja KREW i niejednemu pomogłem. DZIEKUJĘ WAM SERDECZNIE.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja np jestem swiadkiem jehowy i ja mysle ze my wszystkim pomagamy ja np ide w lublinie na trzy dniowy kongres na globusie w kazdej chwili vmozna przyjsc i posłuchac ..wykladów i zobaczyc jak wyglonda chrzest ja bende miala chrzest za 3 lata....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to jakiś obłęd żeby młodzi ludzie zamiast korzystać z życia tzn. słońce, sport, jezioro jechali na jakiś kongres i rozważali co było pierwsze kura czy jajko, mam w pracy Świadka i powiem jedno: filozof i zero chęci do pracy!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prawda jest taka ze buddyzm ,chrzescijanstwo ,muzulmanizm jako wiary powstaly dwa tysiace lat temu ,a nawet wiecej,a sekte tak sekte wyznawcow jahowy zalozyl w 19 wieku naszej ery w stanach zjednoczonych niejaki mister charles russel.Nie jestem ortodoksyjnym katolikiem ale jesli prawda ma byc prawda to moze szanowni swiadkowie powiedza jakie dzielo przysposobili sobie do swojej doktryny ,bo z tego co wiem bylo to pismo swiete tylko zmienione dla waszych potrzeb.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
LU napisał:
proszę bardzo jak sekty rosną w Polsce w siłę....jak to się ładnie teraz nazywa - kongres....
Nooo...albo konferencja Episkopatu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszystkie religie to sekty.Wszystkie....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ola, kiedy ostatnio zaglądałas do słownika ortograficznego? Chyba dawno.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lecho napisał:
to jakiś obłęd żeby młodzi ludzie zamiast korzystać z życia tzn. słońce, sport, jezioro jechali na jakiś kongres i rozważali co było pierwsze kura czy jajko, mam w pracy Świadka i powiem jedno: filozof i zero chęci do pracy!
MOŻE NAPISZ,JAK CIĘŻKO PRACUJĄ KSIĘŻA KATOLICCY,BISKUPI Z WYPASIONYMI GĘBAMI,POBIERAJACY OD WIERNYCH HARACZI SPRZEDAJACY IM BOGA,WIDZISZ SWOJE KOŁTUNIERSTWO,BRAK CI SZKOŁY I ELEMENTARNEGO MYSLENIA,NIE WYTYKAJ INNYM,TEGO CO MASZ W W PEDOFILSKIM KOSCIELE,,,,,MOŻE W TYM TEMACIE MASZ COS DO POWIEDZENIA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a postronnej osobie można przyjechać i popatrzeć?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Historia Świadków Jehowy 1870 - Charles Taze Russell (późniejszy pierwszy Prezes Strażnicy), jego ojciec i grupa osób rozpoczynają studium biblijne. 1879 - ukazuje się pierwszy numer miesięcznika"Strażnica" (nakład 6000 sztuk). 1884 - rejestracja Towarzystwa Strażnica w Pensylwanii. 1892 -"Strażnica" zostaje przekształcona w dwutygodnik. 1894 - Józef F. Rutherford (późniejszy drugi Prezes) zaczyna studium biblijne z przedstawicielami Strażnicy. 1900 - pierwsze zagraniczne przedstawicielstwo Strażnicy zostaje otwarte w Londynie. 1914 - zapowiedziany na ten rok koniec świata nie nadchodzi. 1915 - przesunięty z 1914 roku Armagedon także nie nadchodzi. 1916 - umiera Russell. 1917 - Rutherford wybrany na drugiego Prezesa Strażnicy. 1918 - nie następuje"kompletne obalenie Babilonu", nazwy nadanej chrześcijaństwu przez jehowitów. 1919 - ukazuje się pierwszy numer "Golden Age" (Złoty Wiek). 1921 - zostaje otwarte przedstawicielstwo Strażnicy w Warszawie. 1925 - zapowiadane na ten rok zmartwychwstanie Abrahama i innych patriarchów nie następuje. 1931 - wyznawcy Towarzystwa Strażnica przyjmują nazwę"Świadkowie Jehowy" (dotąd nazywali się Badaczami Pisma Św.). 1932 - w tym roku, według Strażnicy, Bóg miał"obalić chrześcijaństwo". 1935 - zapowiedziany Armagedon nie pojawia się. 1936 - wprowadzenie nauki, że Jezus umarł na palu, a nie na krzyżu. 1937 - zmiana nazwy czasopisma "Golden Age" na"Consolation" (Pociecha). 1941 - zapowiedziany na ten rok Armagedon nie nadchodzi. 1942 - umiera Rutherford Nathan Knorr wybrany na trzeciego Prezesa Strażnicy. 1943 - Strażnica otwiera szkołę dla misjonarzy o nazwie"Gilead". 1945 - Strażnica wprowadza zakaz transfuzji krwi. 1946 - zmiana nazwy czasopisma "Consolation" na"Awake!" (Przebudźcie się!) - taka nazwa utrzymuje się do dziś (zob. lata 1919, 1937). 1950 - Strażnica wydaje "New World Translation of the Greek Scriptures" (Chrześcijańskie Pisma Greckie w Przekładzie Nowego Świata) czyli jehowicki"Nowy Testament". 1961 - Strażnica wydaje całą Biblię (Stary i Nowy Testament). 1973 - Strażnica wprowadza wykluczenie za palenie tytoniu. 1975 - kolejny rok, w którym Strażnica spodziewała się Armagedonu. 1977 - umiera Knorr. Frederick Franz zostaje czwartym Prezesem Świadków Jehowy. 1980 - z Ciała Kierowniczego Świadków Jehowy odchodzi Raymond Franz (bratanek czwartego Prezesa) - autor książki pt. "Crisis of Conscience" (Kryzys Sumienia). 1985 - Świadkowie Jehowy w Polsce rejestrują się pod nazwą"Strażnica - Wydawnictwo Wyznania Świadków Jehowy w Polsce". 1989 - Świadkowie Jehowy w Polsce rejestrują się pod nazwą"Strażnica - Towarzystwo Biblijne i Traktatowe, zarejestrowany Związek Wyznania Świadków Jehowy w Polsce"/ 1992 - umiera F. R. Franz. Milton Henschel zostaje piątym Prezesem Strażnicy. 1994 - wydano jehowicki"Nowy Testament" w języku polskim. 2000 - do końca XX wieku Strażnica spodziewa się Armagedonu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ŚWIADEK napisał:
MOŻE NAPISZ,JAK CIĘŻKO PRACUJĄ KSIĘŻA KATOLICCY,BISKUPI Z WYPASIONYMI GĘBAMI,POBIERAJACY OD WIERNYCH HARACZI SPRZEDAJACY IM BOGA,WIDZISZ SWOJE KOŁTUNIERSTWO,BRAK CI SZKOŁY I ELEMENTARNEGO MYSLENIA,NIE WYTYKAJ INNYM,TEGO CO MASZ W W PEDOFILSKIM KOSCIELE,,,,,MOŻE W TYM TEMACIE MASZ COS DO POWIEDZENIA
Co nieco o ŚJ: ........... Ciało Kierownicze wielokrotnie otrzymywało nowe światło również na temat podziału i liczebności trzody. Do 1932 r. nauczano, że zbawieni podzieleni będą na cztery grupy, trzy lata później mówiono już o trzech: dwóch w niebie (pierwszej i drugiej kategorii) oraz jednej na ziemi, składającej się z ludzi innych wyznań, życzliwie usposobionych do Świadków. Wykalkulowano wtedy, że pierwsza klasa niebiańska będzie liczyła 144 000 powołanych, zaś do drugorzędnej zakwalifikuje się dokładnie 411 840 000 osób. Razem z nimi do nieba mieli pójść święci ze Starego Testamentu, lecz po kilku latach odebrano im ten przywilej – teraz otrzymali przydział do Królestwa na Ziemi. Po 1935r. wszyscy Świadkowie Jehowy zaliczeni dotychczas do kasty niebiańskiej zostali zdegradowani do klasy ziemskiej. Liczba miejsc w niebie zmniejszyła się ostatecznie do 144 000. Jedynie Ciało Kierownicze zaszeregowano do wybrańców rządzących z góry u boku Jezusa. Musieli tam jednak dotrzeć w określonym czasie z powodu kurczącej się co roku liczby miejsc. Pierwszy prezes i założyciel towarzystwa Charles Taze Russell (rządził do 1916 r.) głosił, że kwalifikację do nieba zakończono w roku 1881. Jego następca Joseph Rutherford (1916-1942) przesunął tę granicę do 1925 r., aby i jego współpracownicy mieli szansę zasiąść u boku Chrystusa. Kolejni prezesi szli za przykładem poprzednika. Nabór zamykano w roku 1931, potem w 1935 i 1975 roku. „Strażnica” ze stycznia 2001 r. określa nową liczbę wakatów w niebie na 8661. Ciało Kierownicze uznało arbitralnie, że skoro Jan Chrzciciel, Hiob i święci Starego Testamentu umarli przed śmiercią Jezusa, to w niebie miejsca dla nich nie będzie. „Nie mogą oni być nigdy cząstką niebieskiej klasy; nie mają nadziei nieba, ale Pan zachował dla nich coś dobrego. Mają oni zmartwychwstać jako doskonali ludzie i stanowić będą klasę książąt, czyli władców ziemi” – pisano w 1920 r. Cztery lata później w „The Way to Paradise” („Droga do raju”) domniemywano, w jaki sposób książęta mają kontaktować się z ludźmi: „Z łatwością będą przekazywać instrukcje drogą radiową do każdego zakątka świata. Pomyślcie o Księciu Abrahamie, dającym ogólne wskazówki, wołającym «Uwaga!» i o wszystkich ludziach słuchających i słyszących każde jego słowo”. W 1929 r. Świadkowie Jehowy z zebranych specjalnie na ten cel składek kupili ziemię w Kensington Heights w Kalifornii. Dotychczasowy właściciel zgodził się ją sprzedać za 10 dolarów. Na parceli powstał Dom Książąt (Bet--Sarim), w którym tymczasowo przebywał ówczesny prezes Rutherford, chorujący na płuca. W periodyku „Złoty Wiek” z 1931 roku wyjaśniono, że docelowo zamieszkają tu: były król izraelski Dawid, V sędzia Izraela Giedeon, przywódca wojskowy Samson, pogromca Ammonitów – Jefta, biblijny wielkorządca Egiptu Józef, prorok Samuel i inni wymienieni w rozdziale 11 Listu do Żydów. Akt notarialny precyzował, że stowarzyszenie ma „zarządzać posiadłością do czasu, aż niektórzy lub wszyscy wspomniani mężowie staną się widzialnymi przedstawicielami Królestwa Bożego na ziemi”. Aby luksusowo wyposażony Dom Książąt nie trafił w ręce uzurpatorów, w dokumencie zastrzeżono: „Ktokolwiek rościłby prawo do powyższej nieruchomości, ma wpierw wylegitymować się przed urzędnikami wspomnianego Towarzystwa, że jest jedną z osób wymienionych w zacytowanym liście apostoła Pawła do Żydów”. Przed nieruchomością parkowały dwa luksusowe samochody: lincoln i ford, które miały być początkiem logistycznego zaplecza starożytnych mędrców. Kolejny prezes towarzystwa sprzedał dom w 1948 roku, wyjaśniając braciom, że „całkowicie spełnił on swą rolę i teraz służy tylko jako obiekt pamiątkowy, którego utrzymanie jest dość kosztowne. Nasza wiara w powrót mężów z dawnych czasów, których Król Chrystus Jezus ustanowił książętami na całej ziemi (a nie tylko w Kalifornii), opiera się nie na domu Bet-Sarim, lecz na obietnicach ze Słowa Bożego”. Autor: Agnieszka Malik
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z tego co mi wiadomo to w każdej religii pojawiało się "nowe światło" na różne tematy czy wierzenia.Porównując świadków do innych wcale nie odbiegają od reszty.Zresztą nawet kościół w ostatnich latach inaczej patrzy na wiele spraw-dawniej miał inne zdanie.Jak to określić?Też można jako "nowe światło"Czy kogoś to dziwi?Nie bo kościół dojrzewa do wielu spraw-tak samo u świadków.Moglibyśmy też przytoczyć jako głupotę "palenie na stosie" itd. co było norma w religii katolickiej.Ale co to da?Czasu nie cofnie.Tak samo u świadków-maja inne zdanie,żadnych dat nie podają itd więc temat myślę dla inteligentnej osoby zrozumiały.Wynajmują i remontują stadiony-i dobrze bo inaczej byłaby z wielu ruina.Co rok mają swój kongres-i każdy z własnej woli tam idzie na 3dni-tak samo jak wiele osób pielgrzymuje do częstochowy-i czemu tu sie dziwić?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lecho napisał:
to jakiś obłęd żeby młodzi ludzie zamiast korzystać z życia tzn. słońce, sport, jezioro jechali na jakiś kongres i rozważali co było pierwsze kura czy jajko, mam w pracy Świadka i powiem jedno: filozof i zero chęci do pracy!
Szanowny panie,jakim prawem czepia sie pan czegos o czym zapewne niewiele pan slyszal,byl pan kiedys na czyms takim jak zjazd ,kongres, zgromadzenie sw.Jehowy?podejrzewam ze pewnie nie skoro porownuje pan ich nauke do filozofii.Ich nauki sa dalekie od filozofii,wrecz przeciwnie oparte sa na pojmowaniu wszystkiego po prostu na ludzki rozum,nie ukrywaja niczego pod pojeciem wielka tajemnica wiary.A propos przyznawania sie do bledow,poprawiania swoich nauk,to chyba dobrze ze zamiast ciagle trwac przy swoim w miare poznawania odczytywania czegos na nowo zmieniaja a raczej poprawiaja swoje spojrzenie na te same sprawy.Nie mi osadzac kogos ale dlaczego wszyscy przy jakichkolwiek sporach zawsze czepiaja sie wlasnie akurat ich a nie islamistow zydow,czy innych wyznan.Pytam gdzie jest pana tolerancja o ktorej mowi teraz tak wiele kosciol katolicki.Wiecej pokory a po drugie jezeli nie wie pan zbyt wiele na jakis temat to nie ma sie co wypowiadac.Zpowazaniem profesor filozofii
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
JESLI SWIADKOWIE JEHOWY SA TAK DOBRZY, TAK DOBRODUSZNI,TO BEDAC NA STADIONIE HETMANA POWINNI WIEDZIEC ,ZE KLUB TEN W OCZACH WLODARZY ZAMOSCIA JUZ NIE ISTNIEJE.WOBEC ICH TAK DOBREJ WOLI NIECH KAZDY Z NICH PRZAKAZE NA KLUB HETMAN PO 50 ZL I WYBAWI KLUB HETMAN OD SMIERCI.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
odpowiedz do jjj, niewiem czy dobrze zrozumialam co napisales:),ale wiem jedno ze swiadkowie Jehowy nigdy w zyciu by nie oddali krwi i nie zgadzaja sie nawet na transfuzje, i nie wierze ze namawiaja kogokolwiek do oddawania krwi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
a postronnej osobie można przyjechać i popatrzeć?
oczywiscie ze mozesz pojechac i popatrzec,sama bylam w rzymie na zgromadzeniu miedzynarodowym,chociaz swiadkiem nie jestem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...